nasiona marihuany

gleba ze spota

  • Autor wątku Usunięty 81037
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 81037

Guest
Siemanko koneserzy,
chciałem sie zapytać czy gleba poniżej nada się na outdoor ,,na oko'' bez żadnych mieszań, znajduje sie w lesie mieszanym. Zbyt głęboko nie kopałem, ale tak teraz to jak oceniacie? Ewentualnie moze być troche kwaśna z racji lasu mieszanego, więc sie dolomitu dosypie. Jak wrócę na tego spota ze szpadlem to wykopie głębiej i wyślę fotki jak to wygląda i ocenicie.


Z fartem:420:

---------- Post Zaktualizowany 13:21 ---------- Data pierwszego postu 13:20 ----------

Chciałem dodać, że jest tam na prawdę OOOOOGROM dżdżownic, więc tak jakby biohumus za free xD
 

rapson92

Well-known member
Rejestracja
Mar 15, 2019
Postów
359
Buchów
173
Odznaki
2
nada się najbardziej jak jes w pobliży dzrzew liściastych proponuję z gnojowicą przekopać na zime przegryzie się na wiosne bedzi ideal dolomit azofoska perlit keramzyt mikoryza itp też nie zaszkodzą ale wszystko w umiarze
 
U

Usunięty 81037

Guest
o no i super, bo ziemia tuz spod brzózki:D kilka lisciastych i jakies 30m dalej dopiero masa iglastych, dzięki stary:D
 
U

Usunięty 81037

Guest
ta ziemia wydaje mi sie nawietrzona, wiec perlitu imo nie bedzie trzeba, nie chce tych innych rzeczy pojade na azofosce i dolomicie i myśle, że bedzie spoko. spot pomimo lekko słabszej gleby (mieszany las) jest za***isty, a glebe zawsze mozna ogarnac pod fajne warunki, bez wielu ulepszaczy

---------- Post Zaktualizowany 07:16 ---------- Data pierwszego postu 07:05 ----------

a jeszcze pytanie, kiedy zacząć stosować azofoske? dolomit chyba mozna jakos miesiac przed uprawą, a azofoske od kiedy bym mogl juz zaczac stosowac na ta glebe?
 

zielonamasa

jungle guerilla trooper
Weteran
Rejestracja
Wrz 16, 2008
Postów
3,870
Buchów
3,409
Odznaki
1
Generalnie kazde ziemia sobie poradzi - wystarczy odpowiednio ja przygotowac.
Azofoske stosuje sie wczesna wiosna. Dolomit mozna stosowac jesienia, zima lub wczesna wiosna - nie polecaja stosowac go jednoczesnie z nawozami azotowymi, jednak ja uzywam je jednoczesnie, ze wzgledu uprawy w pojemnikach ktore przygotowywuje wczesna wiosna i wszystko rosnie jak powinno.
 

Ayahuaska

Well-known member
Rejestracja
Lis 19, 2020
Postów
1,274
Buchów
3,979
Ja Dolomit oraz nawozy sypię po całym spocie, dolomit jesienią oraz miesiać prezd sadzeniem, a jakieś nieduże dawki nawozu na weg to 2 tyg. przed sadzeniem, pózniej jeszcze 2 razy na weg , a w międzyczasie dolomit, na kwitnienie też maxymalnie 2 razy podsypka :) i jest git. :)
 
U

Usunięty 81037

Guest
dziękuję :D 1 uprawa, największe nerwy, strach, ze cokolwiek sie spie****i, więc wole pytać xD musze wychillować

---------- Post Zaktualizowany 14:45 ---------- Data pierwszego postu 14:38 ----------

i zarazem update:
zmienilem leciutko miejsce spota, lepiej zakamuflowane + wokół same liściaste, iglaste z 100m+ dalej, więc myśle, ze i z kwasowoscia problemu nie bedzie, ale dodam dolomit :D ziemia w mojej opinii super, zadnej gliny i innych syfów, a wykopalem dolek na jakies 60/70cm, aż się kopać chciało:D
 

krzaczasty

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
243
Buchów
413
Odznaki
2
zazdroszcze takiej fajnej ziemi, ja musze sie męczyć z gliniasta ;/
 

UNHOLY

Well-known member
Rejestracja
Lip 21, 2020
Postów
375
Buchów
839
Odznaki
2
zazdroszcze takiej fajnej ziemi, ja musze sie męczyć z gliniasta ;/

E tam pie****isz. Weź szpadel i przejdź się po okolicy spota. Szukaj jakichś starych drzew często tworzy się fajna czarna pruchnica, pruchna drzew, pozbieraj liści rozdrobnij. 30% gliny zostaw to będziesz mniej z wodą latał.
Fajnie by było wzbogacić jeszcze pomiotem ptasim i masz wega z głowy. Na flow astvit + kilo bananów kup, opie**** na gastro a z skórek gnojówka i powinno być spoko.

Fota z wczoraj
normal_out_28529.jpg
 

krzaczasty

Well-known member
Rejestracja
Cze 10, 2020
Postów
243
Buchów
413
Odznaki
2
wezmę to pod uwagę jak będę ogarniał spota w marcu :moon:
 
U

Usunięty 81037

Guest
no ja tez nastepny meet marzec na spocie, gdzies pod koniec. Zostawilem wbitą saperke, jak dalej tam bedzie to zostaje, jak nie to spie****am z tamtej miejscowki. Mysle ze zostanie na miejscu, bo ciezko sie szlo w tamto miejsce w zime, a co dopiero jak znowu liście porosną itp, fajnie się planty w otoczenie wtopią, tylko jeszcze nie wiem jak z nasłonecznieniem, ale mam nadzieje ze spoko, jak nie to troszkę bardziej w strone słońca posadzę, obok mam jeszcze rzeczke więc i woda będzie blisko. Wszystko git, ale z bezpieczeństwem nigdy nic nie jest pewne, czy jakiś zbłąkany wędrowiec nie przejdzie przy tamtym miejscu. Tak samo kleszczy będzie dużo w tamtym miejscu, w końcu to las, więc w jakiś ciężki preparat będzie trzeba się zaopatrzyć. Udanego outa 2021 ziomki!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół