nasiona marihuany

Golden Teacher GrowKit - początek przygody!

Wyszukiwarka Forumowa:

RussJorden

Member
Rejestracja
Lip 18, 2021
Postów
12
Buchów
26
Cześć! Zachęcony przez liczne fotorelacje spróbowałem wyhodować swój pierwszy growkit. Wybór padł na GrowKit Golden Teacher. Trochę zagubiony w różnych opisach w jaki sposób traktować grzybki postanowiłem z początku posłuchać zaleceń samego producenta. I tak po kolei:

# Po odebraniu przesyłki, na zdezynfekowanym stole, w rękawiczkach i maseczce, dokładnie zdezynfekowanym widelcem porobiłem dziury, dokładnie 7 rzędów dziur, gdzie widelec wbijałem niemal cały, aż czasami cały growkit się podnosił. Tu by się przydała podpowiedź, bo nikt o tym dokładnie nie pisze - jak głęboko nakłuwać i czy w ogóle to warto robić? Śledząc wypowiedzi bardziej doświadczonych kolegów widzę, że nawet się odradza. Ja postąpiłem dość wulgarnie :D
# Przygotowany Growkit zalałem letnią, przegotowaną wcześniej wodą po same brzegi i wsadziłem do lodówki na 1,5h
# Po wyjęciu z lodówki odlałem nadmiar wody i umieściłem growkit w worku, którego ścianki psiknąłem zraszaczem z letnią, przegotowaną wodą.
# Trzy, cztery razy dziennie otwierałem woreczek i wachlowałem przez jakieś 30s. Psikałem ścianki woreczka raz dziennie.
# Growkit stał w jasnym miejscu ale bez bezpośredniego światła słonecznego.

I tak, dotarłszy do dnia 7 od wyjęcia Growkitu z lodówki są dzisiaj pierwsze piny! Jestem zachwycony :D
Proszę o podpowiedzi przy następnych etapach i ocenę czy na growkicie dzieje się wszystko ok. Pozdrowienia!

PS zauważyłem taki mały nalocik na kapeluszach, czy przypadkiem nie mają za mokro?
PS 2 trzymać growkit w jasnym miejscu, na przykład na dobrze doświetlonej przez duże okno półce (bez bezpośredniego światła słonecznego) czy lepiej w takim pólcieniu?
PS 3 gdzie znajduje się największe stężenie psylocybiny w grzybku? Czy jest jakaś różnica w jedzeniu samych nóżek lub samych kapeluszy?


 

RussJorden

Member
Rejestracja
Lip 18, 2021
Postów
12
Buchów
26
Wybaczcie ale za cholerę nie umiem wrzucić zdjęć, nie działa link, nie działa przycisk "wyślij obrazy" :( mam pliki jpg, ważą niecałe pół mega.
 

Virandell

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
482
Buchów
1,074
Odznaki
3
Siemano
1. Prawda niepotrzebnie nabijales widelcem Im rowniej tym lepiej.
2. Woda do zalewania musi byc zimna nie letnia.
3. Trzymaj na polce, staraj sie nie przekroczyc 26 stopni
4. Psylocybina jest taka sama wkapeluszach I trzonach.
5. Nie ten meszek normalna sprawa ale codziennie nie psikaj, growkit wystarczy co 3~ dni albo jak 70% wilgoci zniknie ze scianek torebki.
Zaloz konto wgaleri # wtedy wieksze pliki bedziesz mogl dodawac.
Pozdro I duzego zbioru zycze ;)
 

RussJorden

Member
Rejestracja
Lip 18, 2021
Postów
12
Buchów
26
DZIEŃ 7
Chyba już umiem wstawiać zdjęcia :D

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg
 

RussJorden

Member
Rejestracja
Lip 18, 2021
Postów
12
Buchów
26
Dzień 8
Odlałem z worka stojącą wodę, psiknąłem tylko raz, delikatnie. Rosną jak szalone :D

Dzięki za oodpowiedzi!

Pytanie - w jaki sposób bezpiecznie wyciągać growkit z worka gdy grzyby zrobią się większe?

IMG-20210821-085250.jpg

IMG-20210821-085257.jpg

IMG-20210821-085306.jpg
 

Virandell

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
482
Buchów
1,074
Odznaki
3
Wieczorkiem tnij, jutro bedziesz mial zarodnikami zapieprzone :) ewentualnie na raty jak chcesz. Dzisiaj duze tnij I zostaw se male do jutra wieczorem.
 
Ostatnia edycja:

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
No za***iście poszło. Też mam growkita i problemy z nim niestety. Liczę że jeszcze bedzie to wygladało jak u ciebie.
 

RussJorden

Member
Rejestracja
Lip 18, 2021
Postów
12
Buchów
26
Dzień 10 - wieczór

Poszła kosa. Powiedzcie sami ale jak na moje to jest za***iście jak na pierwszy rzut w moim życiu, niemal 350g gotowego.
Box oskubany, zalany zimną wodą, wsadzony do lodówki.

Pytanie 1 - proszę o podsunięcie jakiegoś tematu, w którym opisane jest jak suszyć i przechowywać grzybki. Wiem, by nie suszyć ciepłym powietrzem, jest jakiś patent z siarczanem magnezu (gorzką solą?) lub solą epsom?

Pytanie 2 - czy same końcówki nóżek, te które były w substracie, też zjadać czy obcinać same końcówki?

Za chwilę test :D pozdrowienia!

IMG-20210823-185422.jpg
 

Virandell

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
482
Buchów
1,074
Odznaki
3
Dzień 10 - wieczór

Poszła kosa. Powiedzcie sami ale jak na moje to jest za***iście jak na pierwszy rzut w moim życiu, niemal 350g gotowego.
Box oskubany, zalany zimną wodą, wsadzony do lodówki.

Pytanie 1 - proszę o podsunięcie jakiegoś tematu, w którym opisane jest jak suszyć i przechowywać grzybki. Wiem, by nie suszyć ciepłym powietrzem, jest jakiś patent z siarczanem magnezu (gorzką solą?) lub solą epsom?

Pytanie 2 - czy same końcówki nóżek, te które były w substracie, też zjadać czy obcinać same końcówki?

Za chwilę test :D pozdrowienia!

IMG-20210823-185422.jpg
Obetnij koncowki, co to za glupoty z siarczanem magnezu ? Normalnie do suszarki 60~stopni 24h pozniej do szczelnych sloikow zgumka I do srodka daj pare torbeczek silica bag.
To ze temperatura zabija psilocybine to bzdura wtakim wypadku wywar z wrzatkiem by nie dzialal.
Najwazniejsze jest jak najszybsze wysuszenie po harvescie, psylocybina sie wtedy utlenia.
 

RussJorden

Member
Rejestracja
Lip 18, 2021
Postów
12
Buchów
26
Dzień 18

Prawdziwie mówiliście, to faktycznie ma kopa, uff! 2g nie zrobiły za wiele, ot było mięciutko i bardzo relaksująco ale kilka dni pozniej jak wjechało 4h to uuu, było niezle :D

Rzut drugi wyszedł znacznie gorzej, niż pierwszy. Czy może to być spowodowane, że zrobiło się chłodniej i tak już w domu nie jest nagrzane? Piec mi odpala dopiero ponizej 20 stopni.

Trzeci rzut już nastawiony. Zobaczymy co z tego będzie.

IMG-20210831-092126.jpg

IMG-20210831-093054.jpg
 

MrBongos

Well-known member
Rejestracja
Maj 6, 2021
Postów
139
Buchów
214
Odznaki
1
Trochę się zainteresowałem tematem tych grzybków. Jak to jest z takiego pudełeczka co kupujesz możesz zrobić wiele razy grzybki czy po jednym zbiorze kupujesz nowe bo nie ogarniam ?
 

Virandell

Well-known member
Rejestracja
Sty 19, 2019
Postów
482
Buchów
1,074
Odznaki
3
Trochę się zainteresowałem tematem tych grzybków. Jak to jest z takiego pudełeczka co kupujesz możesz zrobić wiele razy grzybki czy po jednym zbiorze kupujesz nowe bo nie ogarniam ?
Wiele razy, zazwyczaj 3-4 tzw flushe za kazdym flushem masz coraz mniejszy harvest
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół