nasiona marihuany

Gotowy zestaw growbox

Wyszukiwarka Forumowa:

dempsey

New member
Rejestracja
Lip 13, 2021
Postów
4
Buchów
0
Witam użytkowników,

Chciałbym się dowiedzieć czy ten zestawik nada się na 4 dziewczyny:


Namiot - 60x60xh160cm hydro shoot

Wieszaki do lamp lumii Lift 10kg

Xtrasun odbłyśnik Aluminiowy 47x47x11,5h cm

Lampa Osram NAV-T Super 4Y 150W Bloom

Zasilacz magnetyczny Horti Gear 150w Hps/Mh

Filtr węglowy Can Original 75-100m3/h

Przewód wentylacyjny Polyvent Alu/Pcv 102mm 7/6m

Wentylator Sllo fi100 100m3/h

Wentylator z klipsem Profan 15cm 5w

Pytania:
- Wentylacja i filtr dają radę na 4 dziewczyny ?
- 4 donice po 11l starczą?
- Jakie automaty dla początkującego
- Czy będzie trzeba coś dokupić do zbijania temperatury
 

babyfacekiler420

Dr Przelanie
Rejestracja
Lip 6, 2021
Postów
159
Buchów
42
Siema, jeśli jesteś początkujący nie bierz automatów, regularne dadzą Ci czas na regenerację jak coś zwalisz a masz to jak w banku, automat jak go zatrzymasz już się nie odbuduje. Jak dla mnie zestaw spoko bo nie sprzęt uprawia rośliny tylko hodowca. Trzymaj lampę wysoko i nie podlewaj dopóki donica nie będzie leciutka prawie jak pusta. Życzę powodzenia :) o lampie nie wiem bo ja na ledach uprawiam ale reszta wydaje się zadowalająca :) jak będą większe będziesz potrzebował więcej mieszających ale na to przyjdzie czas.
 

dempsey

New member
Rejestracja
Lip 13, 2021
Postów
4
Buchów
0
Siema, jeśli jesteś początkujący nie bierz automatów, regularne dadzą Ci czas na regenerację jak coś zwalisz a masz to jak w banku, automat jak go zatrzymasz już się nie odbuduje. Jak dla mnie zestaw spoko bo nie sprzęt uprawia rośliny tylko hodowca. Trzymaj lampę wysoko i nie podlewaj dopóki donica nie będzie leciutka prawie jak pusta. Życzę powodzenia :) o lampie nie wiem bo ja na ledach uprawiam ale reszta wydaje się zadowalająca :) jak będą większe będziesz potrzebował więcej mieszających ale na to przyjdzie czas.
Dzięki za odpowiedź :), Z auto na oucie jakoś sobie poradziłem więc myślę, że nie będzie problemu, a błędy uczą człowieka. Teraz chcę zacząć przygodę z indoor i moje pytanie odnośnie auto, czy white russian od Bulk Feminized Seeds będzie dobry na początek?
 

pazur

Tylko spokój nas ocali
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
583
Buchów
723
Kolega dobrze radzi kup sezonowe nasiona.Nie ma co porównywać in do out.powodzenia
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Witam użytkowników,

Chciałbym się dowiedzieć czy ten zestawik nada się na 4 dziewczyny:


Namiot - 60x60xh160cm hydro shoot

Wieszaki do lamp lumii Lift 10kg

Xtrasun odbłyśnik Aluminiowy 47x47x11,5h cm

Lampa Osram NAV-T Super 4Y 150W Bloom

Zasilacz magnetyczny Horti Gear 150w Hps/Mh

Filtr węglowy Can Original 75-100m3/h

Przewód wentylacyjny Polyvent Alu/Pcv 102mm 7/6m

Wentylator Sllo fi100 100m3/h

Wentylator z klipsem Profan 15cm 5w

Pytania:
- Wentylacja i filtr dają radę na 4 dziewczyny ?
- 4 donice po 11l starczą?
- Jakie automaty dla początkującego
- Czy będzie trzeba coś dokupić do zbijania temperatury
Poczytaj haszyszopedie zanim wydasz kasę. Zdobądź najpierw trochę wiedzy. Tak jak piszą wyżej automat na 1 raz to duży błąd. Gdybyś czytał to byś wiedział. Jest też kalkulator światła i opis jak liczyć przepływ wentylacji.

Co do hps to nie ma żadnego znaczenia czy tam wsadzisz osram za 200zl czy najtańszy chińczyk za 8zł. Ważne żeby miały barwę światła około 1800-3000 to będzie pasować zarówno na weg i flo.
150W do tego boxa to od biedy ujdzie. Gdyby to było dla mnie to bym wsadził 250w, 9 roślin i dobry wyciąg żeby sauny nie było
 
U

Usunięty 79633

Guest
1. Trochę chyba słaba wentylacją jak na hps, może lepszym wyborem byłby LED DIY.
2. Jak na sezonowki to starcza 11l, jak autosy to można w 5-7l. Choć był kolega na forum co dużo wiekszych używał i całkiem ładnie mu to wychodziło. Sam sadziłem w bańkach 5l po płynach :)
3. Z automatami jest loteria, jeden zacznie kwitnąć po 2tyg, inny trochę później. A to dużo zmienia w plonie. Spróbuj coś od brenderów polskich: gnomes seeds, pan pestka, babciaganja. Tanie i dobre pestki, a to ważne bo na nauce będziemy popełniać błędy, a przy automacie czasem warto go wrzucić na kompost i zacząć od nowa z kolejnej pestki.
4. Tutaj zależy wszystko od lampy jakiej będziesz używał, wentylacji oraz warunków gdzie stoi box.
Jeżeli uprawiamy w piwnicy gdzie jest stała temperatura 10st - warto nad hps pomyśleć.
Przy uprawie w bloku w lato to chyba tylko ledy wchodzą w grę bo nie wyrobimy z temperaturą.
Jeżeli przemyslisz uprawę z zawczasu będziesz mieć miej problemów po drodzę.
 

dempsey

New member
Rejestracja
Lip 13, 2021
Postów
4
Buchów
0
1. Trochę chyba słaba wentylacją jak na hps, może lepszym wyborem byłby LED DIY.
2. Jak na sezonowki to starcza 11l, jak autosy to można w 5-7l. Choć był kolega na forum co dużo wiekszych używał i całkiem ładnie mu to wychodziło. Sam sadziłem w bańkach 5l po płynach :)
3. Z automatami jest loteria, jeden zacznie kwitnąć po 2tyg, inny trochę później. A to dużo zmienia w plonie. Spróbuj coś od brenderów polskich: gnomes seeds, pan pestka, babciaganja. Tanie i dobre pestki, a to ważne bo na nauce będziemy popełniać błędy, a przy automacie czasem warto go wrzucić na kompost i zacząć od nowa z kolejnej pestki.
4. Tutaj zależy wszystko od lampy jakiej będziesz używał, wentylacji oraz warunków gdzie stoi box.
Jeżeli uprawiamy w piwnicy gdzie jest stała temperatura 10st - warto nad hps pomyśleć.
Przy uprawie w bloku w lato to chyba tylko ledy wchodzą w grę bo nie wyrobimy z temperaturą.
Jeżeli przemyslisz uprawę z zawczasu będziesz mieć miej problemów po drodzę.
Dzięki za odpowiedz :)

Jednak wezmę się za sezony jak wszyscy radzą, jak poprzednia wentylacja będzie nie wyrabiać to może ta da radę do tego zestawu: Wentylator kanałowy Silent Emax 125mm 180-220m3/h, filtr węglowy magnum 125mm 180-300m3/h, przewód wentylacyjny miękki Alu 125mm 10m , i jak z zapachem przy takim filtrze ?
Uprawa oczywiście piwnica. Z góry dzięki
 

turbocizia

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2019
Postów
611
Buchów
2,773
Odznaki
1
Filtr masz z zapasem w stosunku do wyciągu więc nie przepuści zapachu. Puść went na pierwszym biegu i obserwuj warunki jakie będą w środku a w razie problemów z temp przełącz go na wyższy bieg. Chyba że pytasz o jakość producenta filtra to nie wiem, nie znam ich :)
 
U

Usunięty 81741

Guest
Wentylator wyciągający powinien mieć o ok. 30% większą przepustowość. To znaczy jak masz wentylator 100m3/h, to filtr powinien mieć mniej więcej 70m3/h. Filtr blokuję mniej więcej 30% przepustowości wyciaganego powietrza. Więc jak masz parametry na filtrze i went takie same, to z góry ci mowie ze went będzie o 30% słabszy.
 

dempsey

New member
Rejestracja
Lip 13, 2021
Postów
4
Buchów
0
Wentylator wyciągający powinien mieć o ok. 30% większą przepustowość. To znaczy jak masz wentylator 100m3/h, to filtr powinien mieć mniej więcej 70m3/h. Filtr blokuję mniej więcej 30% przepustowości wyciaganego powietrza. Więc jak masz parametry na filtrze i went takie same, to z góry ci mowie ze went będzie o 30% słabszy.
Czyli wyciąg Silent Emax 125mm 180-220m3/h będzie współgrał z filtrem 180-300m3/h, w razie czego tak jak kolega wyżej napisał trzeba będzie trzeba ustawić pierwszy bieg lub wyższy.
 
U

Usunięty 81741

Guest
Słuchaj, do inwestuj siana i kup sobie lampę led, ja mam między innymi boxa takiego jak ty tu przedstawiasz. Do tego światła LED mam zwykły wyciąg łazienkowy, podstawiłem na wymianę bo mi się zepsuł kanałowy i działa! Średnia temp po nagrzaniu lampy to od 27-29 stopni.
Najważniejsze są dobre mieszaki w środku.
Do takiego zestawu jak ty chcesz proponuję kupić kontroler temp, urządzenie to kontroluje obroty od 0%-100% na podstawie pomiaru temp z czujnika, który znajduje się w boxie. Wtedy dostosuje obroty automatycznie do panującej temp i będzie dążyć do takiej która sam zadasz. Mocniejszy wyciąg nie będzie miał trudności i faktycznie będzie zużywał mniej energii, pod warunkiem że będzie sterowany
 
U

Usunięty 81741

Guest
Jesli chodzi o filtry, najlepsze są z DIY, następny moj będzie taki, póki co mam firmy Croco i działa bez zarzutu, teraz drugiego grow na nim lecę i jest okej.
 

Bakowyy

Well-known member
Rejestracja
Maj 17, 2014
Postów
93
Buchów
27
Na moje jak masz ochotę pobawić się w automaty to to zrób i bez pie****enia żadnego jak masz trochę smykałki to dasz radę ja zaczynałem od automatów i było pare błędów ale wcale nie było takiej chujni na koniec , jak nie spróbujesz to się nie dowiesz ,5!
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół