nasiona marihuany

Green Dragon / Zielony Smok - nalewka z marihuany

Wyszukiwarka Forumowa:

atowerq

Daję z siebie całe 30%
Rejestracja
Lip 15, 2020
Postów
633
Buchów
2,371
Odznaki
7
no to sie uda :) jak zrobisz to przypadkiem nie wal 50ml jak geniusz od jeża
No nie planowałem walić odrazu z grubej ruru, tylko badawczo/stopniowo. 40g na 0,5 70% + 0,5 95% plus lekko wyciśnięte cytryny bez skórki i odrobiną miodu. Czy robić to typowo po 7 dniach suszenia, czy jeszcze curring przynajmniej tydzień, dwa?
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,327
Buchów
4,336
Odznaki
13
No nie planowałem walić odrazu z grubej ruru, tylko badawczo/stopniowo. 40g na 0,5 70% + 0,5 95% plus lekko wyciśnięte cytryny bez skórki i odrobiną miodu. Czy robić to typowo po 7 dniach suszenia, czy jeszcze curring przynajmniej tydzień, dwa?
zrób curing a miód i cytryne dodaj dopiero po zrobieniu dg i znów niech lezakuje troche , tak wyczujesz ile czego dac na swój smak
 

wzgórzeskaliste

siempre peligroso
Rejestracja
Mar 11, 2020
Postów
402
Buchów
1,058
Odznaki
7
to przed robieniem liquidu też dodać walory smakowe czy po dodaniu glikolu czy obojętne kiedy?
 

wild pig

zielony w temacie
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2012
Postów
650
Buchów
2,488
Odznaki
14
Miałem już jakiś czas temu pochwalić się green dragonem mojej produkcji :) robiłem generalnie z przepisu z pierwszej strony z tym że wcześniej pozbyłem się substancji które psują smak i wygląd tej za***istej mikstury ;)
To pokrótce z tego co jeszcze pamiętam:
  1. Suchy materiał z resztek pozyskanych podczas uprawy w ilości 47g,
  2. Dekarbo 150stC około 6 min,
  3. Podgrzanie alko w ilości 1litr około 70% mocy do około 70stC,
  4. Grzanie materiału z alkiem około 40 min. co jakiś czas mieszając,
  5. Odcedzenie alko od materiału i przelanie do butelek,
Mikstury wyszło około 900ml, także straty tylko 100ml. Moc zadowalająca, po kielichu ze zdjęcia faza upie****a łeb, dlatego też przy kolejnych podejściach do flaszki to 1/4 kielicha i jest całkiem sympatycznie. Smak dominujący to mocny alkohol także bez nieprzyjemnych wrażeń ;)


a tu zdjęcie baniaka z tym co nie trafiło do mikstury, dla miłośników tego typu dragona ;)
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Miałem już jakiś czas temu pochwalić się green dragonem mojej produkcji :) robiłem generalnie z przepisu z pierwszej strony z tym że wcześniej pozbyłem się substancji które psują smak i wygląd tej za***istej mikstury ;)
To pokrótce z tego co jeszcze pamiętam:
  1. Suchy materiał z resztek pozyskanych podczas uprawy w ilości 47g,
  2. Dekarbo 150stC około 6 min,
  3. Podgrzanie alko w ilości 1litr około 70% mocy do około 70stC,
  4. Grzanie materiału z alkiem około 40 min. co jakiś czas mieszając,
  5. Odcedzenie alko od materiału i przelanie do butelek,
Mikstury wyszło około 900ml, także straty tylko 100ml. Moc zadowalająca, po kielichu ze zdjęcia faza upie****a łeb, dlatego też przy kolejnych podejściach do flaszki to 1/4 kielicha i jest całkiem sympatycznie. Smak dominujący to mocny alkohol także bez nieprzyjemnych wrażeń ;)


a tu zdjęcie baniaka z tym co nie trafiło do mikstury, dla miłośników tego typu dragona ;)
Kozacki efekt tego klarowanego Green Dragona, czego dokładnie się pozbyłeś?
Pięknie się poci na kieliszku :p
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
Baronie praktycznie wszystkiego co jest rozpuszczalne w wodzie, bo przed kąpielą w alko była kąpiel w wodzie ;)
Dekarboksylacje robiłeś na mokrym suszu czy przed płukaniem w wodzie?
Wrzucałeś do pojemnika z wodą i mieszałeś, czy na sitko i przelałeś wodą?

Kurde, ja to myślałem że spyrol trzymasz w butli plastikowej i to ten "oryginalny" green dragon, a tu się okazuje, że to po prostu woda z syfem po płukaniu suszu :jprd:
 

turbocizia

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2019
Postów
611
Buchów
2,773
Odznaki
1
Kurde przypadkiem trafiłam na ten wątek, a kiedyś coś tam czytałam o GD ale nigdy nie starczyło mi odwagi na sporządzenie.
Chyba już dorosłam i się skuszę :D
Pytanie mam jedno - czy przed dekarboksylacją, na spokojnie mogę kilka razy materiał wygotować w celu wypłukania chlorofilu itp aż woda będzie czysta? I po takim zabiegu materiał muszę najpierw wysuszyć i suchy wsadzić do piekarnika czy można od razu odciśnięty, ale jednak mokry wsadzać w piekarnik? Ma to jakieś znaczenie?
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
W sumie co za znaczenie że jest tam chlorofil. Psuje smak...no tak. Ale to tylko jeden kieliszek hahaha...albo i mniej a przemielony około 20 godzin. @turbocizia do wszystkiego trzeba dojrzeć...Ja do grzybów też dojrzałem. ✌️✌️✌️
 

wild pig

zielony w temacie
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2012
Postów
650
Buchów
2,488
Odznaki
14
@WeedBaron
Materiał przed dekarbo moczyłem w wodzie, wymieniałem ją co parę godzin do momentu aż woda zrobiła się względnie czysta, trwało to około dwa dni, później ponowne suszenie w temperaturze pokojowej i można robić smoka.
@turbocizia
Jak dasz wilgotny materiał do piekarnika to będzie parować i zapach będzie intensywniej się rozchodził, z gotowaniem nie próbowałem bo więcej roboty a pewnie raz nie wystarczy

Jak komuś nie zależy na walorach smakowych i wizualnych to proces moczenia można pominąć, ale polecam to zrobić ;)
 

WeedBaron

Emeryt
Rejestracja
Lut 13, 2020
Postów
515
Buchów
515
W sumie co za znaczenie że jest tam chlorofil. Psuje smak...no tak. Ale to tylko jeden kieliszek hahaha...albo i mniej a przemielony około 20 godzin. @turbocizia do wszystkiego trzeba dojrzeć...Ja do grzybów też dojrzałem. ✌️✌️✌️
Jak ktoś sobie chce nalewke trzymać dłuższy okres czasu to warto porządnie zrobić. Mi się trafili koneserzy którzy trzymają alkohole i chcą to nabyć po prostu do kolekcji.
 

skuna

¿Gieta skuna?
Rejestracja
Wrz 27, 2020
Postów
269
Buchów
1,632
Odznaki
6
Moja ukochana nalewka. 6 lat czekałem, żeby znowu ją zrobić. Zrobiłem tak jak mi się marzyło, z samego popcornu i trimów. W 750ml weszło 28g materiału, ponad 60% alc. Muszę poczęstować znajomych i zastanawiam się jak to dawkować, żeby się nie zrazili i chcieli więcej. Sam niestety nigdy nie skosztuję. Trochę poleżakowała i już nie pali w nos przy wąchaniu, ale niemiło się wącha. Zapach spirytu i świeżo zmiażdżonych liści z drzewa. Sporo osadu. Samo zdrowie.

DSC06791.jpg
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Jak dawkować? W mililitrach np strzykawką. Przynajmniej ja tak robiłem ale ja na 2L spirytu dałe 100g topów z outa. 10-15 ml potrafiło przetargać niemiłosiernie.
 

ceu

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Paź 4, 2015
Postów
1,143
Buchów
1,397
Żeby wiedzieć jak dawkować to trzeba przetestować @skuna . Jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz Jaka jest moc.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół