nasiona marihuany

Grow Box na 2 automaty

  • Autor wątku Usunięty 84622
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
U

Usunięty 84622

Guest
Witam,
Chciałbym spróbować swoich sił z automatami, na początek z 2 roślinami. Jakie optymalne wymiary powinien mieć box dla owych 2 krzaczków? Boxa będę robił sam więc wymiary nie muszą być standardowe jak przy boxie kupnym. Druga sprawa, jaka lampa LED do tego boxika żeby plon był znośny? W miarę budżetowo ale bez chińszczyzny 😁
 
U

Usunięty 84622

Guest
A takie coś: 60x45, do tego 6x LSC 17W to mi wyjdzie 15k lumenów, według kalkulatora optymalnie by było 13.5k, nie Spale roślin? Czy lepiej odjąć jedno LSC? Albo zamienić jedną LSC na inną z mniejszymi lumenami?
 

Janek10

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2022
Postów
1,029
Buchów
1,377
Odznaki
4
Na weg dałbym ~12k/12.5k, a na flo możesz dołożyć do tych 15k
Zobacz sobie też vtac Evo 15w 2500lm. Trochę lepsza sprawność od lsc, jeśli chodzi o lm/w.
Ale wołałbym dać na Twoim miejscu więcej żarówek, ale mniejszej mocy. Np vtac 9.5w 1500lm
 
U

Usunięty 84622

Guest
Dobra, zdecydowałem się na 8x vtac 1500lm na weg a na flo doloze jeszcze jedna, moze dwie sztuki. A z wentylacją też mógłbyś pomoc? Mam plan na wlot pasywny 125mm i taki sam wylot podłączony do komina wentylacyjnego o wysokości ok 8m, da radę to grawitacyjnie jakoś sensownie "wietrzyć"? Czy bez wiatraka ssącego ani nie próbować?
 

Kmsa420

Active member
Rejestracja
Lis 28, 2022
Postów
37
Buchów
0
Witam,
Chciałbym spróbować swoich sił z automatami, na początek z 2 roślinami. Jakie optymalne wymiary powinien mieć box dla owych 2 krzaczków? Boxa będę robił sam więc wymiary nie muszą być standardowe jak przy boxie kupnym. Druga sprawa, jaka lampa LED do tego boxika żeby plon był znośny? W miarę budżetowo ale bez chińszczyzny 😁
Siemano na 2 automaty powinien starczyć 40x40 x120 ja ostatnio w takim boxsie miałem 2 dziewczyny jedna w 11 l donicy a druga w 1 l donicy co prawda mogło być trochę więcej miejsca ,mógł byś zrobić boxa 40x60 i wysokos dostosowana pod siebie zamiast kupywać lampę LED możesz zrobić żyrandol za grosze.
 
U

Usunięty 84622

Guest
Będzie 45x60x180 i 3 pomidorki w środku, do tego żyrandol na 10x vtac 1500lm, tylko jeszcze myślę nad wentylacja czy da radę to grawitacyjnie wypchnąć w komin jak będzie filtr założony. Chyba bez prób na wegu się nie obejdzie
 

DesireOEM

4.618
Weteran
Rejestracja
Paź 13, 2014
Postów
1,519
Buchów
2,966
Odznaki
3
Nie da rady grawitacyjnie. Rób zgodnie z zasadami. Na eksperymenty przyjdzie czas.
 
U

Usunięty 82915

Guest
Wyciąg music być, jak robisz zyrandoledy to nie musisz niewiadomo jak mocnego wyciągu, aby tylko dawał radę wypychać powietrze i była odpowiedni cyrkulacja.
Ja bym postawił na dwa wenty komputerowe 120mm podłączone jeden na drugi. Dadzą radę przepchnąć przez filtr, a będzie wystarczająco cicho :)
 

Janek10

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2022
Postów
1,029
Buchów
1,377
Odznaki
4
To już lepiej łazienkowy w***ac...
 
U

Usunięty 84622

Guest
Zwykly kanałowy 100m3 starczy? Zamontowany za filtrem?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół