nasiona marihuany

Growbox 120x120x200 jakie doniczki i nawozy?

Wyszukiwarka Forumowa:

EvilHotVodka

Well-known member
Rejestracja
Cze 5, 2017
Postów
50
Buchów
0
Witam ostatecznie znalazłem bezpieczne miejsce w mieszkaniu do uprawy (ściąłem wczoraj outdoor i jestem zadowolony wyjdzie około 350 gramów suchego z 2 roślin) teraz tak jak pisałem planuje indoor w boxie i zestawie 120x120x200 cały gotowy zestaw ze strony growtent (ten za 1,700 jeśli ktoś nie może znaleźć) Planuje wsadzić tam 10 roślin power flower od rqs. Trzymać je około 30 dni na wegu i 30 dni flo. Lampa hps 600w uważam, że da rade bez problemu. Chciałbym dowiedzieć się jakie doniczki tam wrzucić i czy warto inwestować w lepszą ziemię ze sklepu. Oczywiście jeśli możecie podajcie nawozy takie na wega, flo, ale coś z tych lepszych niż biohumus itd.
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Siema, do 1.2m2 masz kilka opcji, sam wybierzesz, dla mnie najlepiej w takim namiocie sprawdził się system 9x11l. możesz też tam upchnąć 9x18/20l. lecz uważam że to trochę marnowanie ziemi bo 11l sprawdza się znakomicie. Kolejna opcja to 16x11l. z krótkim vegiem 2tyg. Zestaw sobie złóż sam, wyjdzie taniej i lepiej. Odżywki polecam na początek cały zestaw od Canna łącznie z ziemią canna proffesional bez plusa. Czy inwestować w lepszą ziemie? według mnie to jest absolutna podstawa aby medium było w miarę pewne, unikniesz wielu niespodzianek oraz koledzy z forum będą mogli wykluczyć problemy z niepewnym medium w razie problemów i ewentualnej pomocy dla Ciebie. Lampa 600w, zasilacz elektroniczny lumatek - polecam bo używam i się sprawuje elegancko.
 

EvilHotVodka

Well-known member
Rejestracja
Cze 5, 2017
Postów
50
Buchów
0
Uważam, że 9x11 będzie akurat, bo kupie 10 nasion to jedno zostanie/ jak coś nie wyjdzie. Co do zestawu wydaje mi się, że wszystko jest okej, bo są to dobre rzeczy które i tak kupiłbym. Box z diamond room, lampa hps osram plantastar dual 600w. Filt prima klima eco line. Odbłyśnik big bird large 120x50 cm, wentylator extractor tt dual 150mm 405-530 m3/h, zasilacz hps GiB lightning pro 600w. Do tego zawieszki, przewody wentylacyjne itd.
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
Wczytaj się w lektury na forum zanim zaczniesz kiełkować, unikniesz w ten sposób zbędnych problemów. Wszystko od A do Z znajdziesz, nawet szczególnie szukać nie trzeba.
Taka sugestia po przeczytaniu ,,planuje 30 dni wega i 30 dni flo" :thumright:
 

EvilHotVodka

Well-known member
Rejestracja
Cze 5, 2017
Postów
50
Buchów
0
Możliwe, że coś mi się rzeczywiście pomieszało z tym 30 dni flo bo ciągle coś czytam głównie o automatach itd. No ogólnie planuje 30 dni na wegu trzymać, a potem aż kwiaty będą dojrzałe. Co do kiełkowania jak na teraz problemów nigdy nie było. Zestaw od canna to canna terra flores i veg po 500 ml każdego?
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Co do wega i flo - dolicz jeszcze 2 tyg indukcji (przejscia z weg w faze kwitnienia). Samo flo bedzie trwalo min dwa miesiace... czyli 30 dni wega, 14 indukcji, 60 kwitnienia + suszenie... i robi sie 120 dni przy dobrych wiatrach (do pelnego wysuszenia tematu).

Co do nawozow - sprawdz tabele dawkowania, zaloz jedno podlanie na tydzien ze 100% dawka nawozu, pomnoz przez ilosc roslin i tygodnie uprawy. Przy dobrym podlozu przez jakies 3 tygodnie bedziesz lal sama wode, czyli nawoz na weg dasz raz, moze dwa - najmniejsza butla wystarczy. Na flo pojdzie zdecydowanie wiecej i nawoz podstawowy na kwitnienie wez 0.5-1l, boost podobnie, pk13/14 250ml bedzie na kilka upraw. Olowek w dlon i przelicz ;)
 
O

OdcieńZieleni

Guest
chłopie wejdz w dział indoor autoflo i czytaj a nie bzdurne pytania zadajesz, masz problemy z czytaniem? to do szkoły powrót, jak mozesz automatowi dac 30dni wega jak on sam zakwita? wez ty najpierw przeczytaj od deski do deski jakas relke ok? to tak na wstep,zestaw od canny to nie tylko vega i flores, mam nadzieje ze nie pomogłem
 

EvilHotVodka

Well-known member
Rejestracja
Cze 5, 2017
Postów
50
Buchów
0
Tak teraz właśnie doczytałem i uważam, że na pierwszy raz lepiej żebymwrzucił automaty. 9 tygodni od posiana do ścięcia brzmi wspaniale. Proszę mi powiedzieć czy w wypadku automatów też zrobić 9x11 czy więcej donic i roślin? Royal Critical Automatic będzie ok.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
9 bedzie ok, 12 czy 16 tez sie zmiesci, ale wynik raczej nie bedzie lepszy.
 
O

OdcieńZieleni

Guest
to źle czytałes, na prawde masz problem ze składaniem literek jakiś, coś z***iesz na wegu przy automacie i obdaży Cie plonem w ilosci 10g
 

Friko

Well-known member
Rejestracja
Lut 8, 2017
Postów
315
Buchów
0
9 tygodni od posiana do ścięcia brzmi wspaniale.
Ale nie sugeruj się tym co pisze producent. 2 uprawy temu miałem autopilot XXL którego miałem zebrać w 9-10 tygodni a wyszło 16 tygodni. Tak więc..
Na pierwszy raz weź sezonówki, bo one duużo więcej. Z***iesz coś podczas weg to przedłużyć o parę dni, psikniesz asahi sl i wybrniesz z tego bez uszczerbku na plonowaniu. Przy automacie coś z***iesz i jesteś w dupie.
 

krtek77

Well-known member
Rejestracja
Mar 22, 2016
Postów
528
Buchów
0
Z tym co piszą producenci to rożnie bywa, mi dziś leci ok 85 dzień Big Devila Auto i lekko jeszcze z dwa tygodnie do końca ;-) Zesonówkę Grapefruita miałam szybciej gotową ;-) Co do boxa - ja wpakowałam w takiego 16 roślin i okazało się, że to za dużo nawet na AF, 9 roślin to chyba jednak optimum.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół