nasiona marihuany

Growbox a średnica otworów

Wyszukiwarka Forumowa:

Ros

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2021
Postów
88
Buchów
13
Witam, zamówiłem growbox mars hydro, tylko tam na otwory wentylacyjne podane są w calach. Czy przewody wentylacyjne do wentylacji mam kupić 150mm? Czy jakie bo już się gubię. W tych otworach są ściągacze, więc nawet jakby 150mm byłoby za mało, to wystarczy ściągnąć ściągacze tak, żeby było szczelnie i sprawa załatwiona? A dodatkowo polecilibyście jakiś w miarę tani i odpowiedni do boxa 70x70x160 zestaw wentylacyjny o takiej średnicy przyłącza? Wszędzie, gdzie szukam, to albo 100fi albo 125fi. Wydaje mi się, że 160-200m3/h dałoby radę. Oświetlenie to led mars hydro ts1000


Do tego chciałem zapytać, który otwór mam potraktować jako wlotowy, a który jako wylotowy? Ten 8' czy może któryś z tych 6'?
 
Ostatnia edycja:

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,104
Buchów
5,114
Odznaki
2
8 cali na suficie potraktuj jako wylot ;)
 

maly420

$$$
Rejestracja
Paź 10, 2021
Postów
254
Buchów
1,742
Odznaki
5
Czy przewody wentylacyjne do wentylacji mam kupić 150mm?
150mm za dużo wystarczy 100/125mm


W tych otworach są ściągacze, więc nawet jakby 150mm byłoby za mało, to wystarczy ściągnąć ściągacze tak, żeby było szczelnie i sprawa załatwiona?
Tak,
A dodatkowo polecilibyście jakiś w miarę tani i odpowiedni do boxa 70x70x160 zestaw wentylacyjny o takiej średnicy przyłącza? Wszędzie, gdzie szukam, to albo 100fi albo 125fi. Wydaje mi się, że 160-200m3/h dałoby radę. Oświetlenie to led mars hydro ts1000
Szukaj prima klima/coco filtr węglowy do tego wentylator kanałowy wyciągający, patrz na db jeżeli szukasz cichego i najlepiej biegowy dostosujesz prędkość do siebie, filtr węglowy troszkę bardziej wydajny niż went.
Do tego chciałem zapytać, który otwór mam potraktować jako wlotowy, a który jako wylotowy? Ten 8' czy może któryś z tych 6'?
Od dołu wlot pasywny, a u góry po przekątnej filtr i wentylator
 

Ros

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2021
Postów
88
Buchów
13
8 cali na suficie potraktuj jako wylot ;)
Ok kolego, dzięki za szybką odpowiedź. A jako wlot pasywny który otwór mam potraktować? Któryś z kwadratowych czy ten okrągły u dołu? A reszta otworów po co? Na kable od lampy, wentylatorów, to rozumiem
 

Ros

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2021
Postów
88
Buchów
13
A jako wentylator mógłby być ten?


Ma głośność 38dba, nie orientuję się, czy będzie głośny czy czegoś cichszego nie szukać
 

maly420

$$$
Rejestracja
Paź 10, 2021
Postów
254
Buchów
1,742
Odznaki
5
Ok kolego, dzięki za szybką odpowiedź. A jako wlot pasywny który otwór mam potraktować? Któryś z kwadratowych czy ten okrągły u dołu? A reszta otworów po co? Na kable od lampy, wentylatorów, to rozumiem
Zależy wszystko od tego gdzie i jak usytuowany jest box, kwadratowe posiadają siatkę zabezp. przed owadami/zwierzyną a okrągłe to przeważnie otwory techniczne ( kable, rury, itd)
A jako wentylator mógłby być ten?


Ma głośność 38dba, nie orientuję się, czy będzie głośny czy czegoś cichszego nie szukać
Może być i ten, tylko 38dba to dość dużo czyli głośno fi 125 też duże jak na 185m3 jeszcze jak przy dławisz filtrem to będzie ok 150m3 jak nie mniej i tu może pojawić się problem z zapachem.
 

Ros

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2021
Postów
88
Buchów
13
Czyli co, lepiej, żebym wziął fi 100mm? Czy fi 125mm ale większa wydajność? Jeśli tak, to ile m3/h byś radził? Przypominam box 70x70x160.
 

Pysku

Zawsze gram do ostatniego gwizdka
Rejestracja
Kwi 26, 2021
Postów
1,520
Buchów
3,595
Odznaki
5
Ja polecam Ci silent 160td, za***iscie cichy i daje rade w moim namiocie 60x60, 160m3 wydajności
 

Ros

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2021
Postów
88
Buchów
13
Zależy wszystko od tego gdzie i jak usytuowany jest box, kwadratowe posiadają siatkę zabezp. przed owadami/zwierzyną a okrągłe to przeważnie otwory techniczne ( kable, rury, itd)

Może być i ten, tylko 38dba to dość dużo czyli głośno fi 125 też duże jak na 185m3 jeszcze jak przy dławisz filtrem to będzie ok 150m3 jak nie mniej i tu może pojawić się problem z zapachem.
A jak radzisz montować zestaw? Filtr przed wentylatorem, później przewód wentylacyjny i na zewnątrz? Czy najpierw wentylator, później filtr i przewód?

I ostatnie pytanie. Znalazłem taki wentylator i filtr do niego. Moglibyście ocenić czy to będzie ze sobą współgrało?

 
Ostatnia edycja:

maly420

$$$
Rejestracja
Paź 10, 2021
Postów
254
Buchów
1,742
Odznaki
5
A jak radzisz montować zestaw? Filtr przed wentylatorem, później przewód wentylacyjny i na zewnątrz? Czy najpierw wentylator, później filtr i przewód?
Filtr ->wentylator ->przewód na zewnątrz
I ostatnie pytanie. Znalazłem taki wentylator i filtr do niego. Moglibyście ocenić czy to będzie ze sobą współgrało?

Będzie, + przełącznik biegów. Jeżeli miejsce jest narażone na wysokie temp. To pomyśl o dodatkowej rezerwie w mocy
 

Ros

Well-known member
Rejestracja
Kwi 17, 2021
Postów
88
Buchów
13
Dziękuję bardzo kolego. Mam jeszcze jedno (mam nadzieję, że ostatnie) pytanie. Mianowicie
Oglądając różne fotorelacje zauważyłem, że wielu growerów podczas wega ustawia moc lampy na może 50%. Czy w przypadku mojej lampy też tak zrobić?
 

maly420

$$$
Rejestracja
Paź 10, 2021
Postów
254
Buchów
1,742
Odznaki
5
Wczesnym wegu nie potrzeba im tyle światła, zwiększał bym etapowo od potrzeb , tym bardziej czego oczekujesz od roślin i jak chcesz je prowadzić
*ilość, wysokość roślin, trening, itd
Jest wiele tzw technik daj na pw nie będziemy śmiecić tu
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół