Growbox.pl - Największy growshop w Polsce

Wyszukiwarka Forumowa:

growbox.pl

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2008
Postów
274
Buchów
230
Witajcie Drodzy Growerzy !Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby przedstawić Wam jeden z nawozów marki Aptus


Pierwsza seria produktów​Mycor Mix
Rozszerza system korzeniowy i ułatwia wchłanianie składników odżywczych, oraz powiększa system korzeniowy i ułatwia wchłanianie składników odżywczych. Mycor Mix zawiera mieszankę różnych gatunków powodujących mikoryzę. „Mycorrhizae” to dobroczynne grzyby, które łączą się z systemem korzeniowym. Drobne nici strzępkowe przekazują substancje odżywcze do systemów korzeniowych i faktycznie powiększają powierzchnię z której rośliny mogą wchłaniać składniki odżywcze. Zastosowanie Mycor Mix daje widoczne rezultaty w fazie kwitnienia, ponieważ zjawisko mikoryzy zwiększa pobór fosforu. Rośliny potrzebują fosforu do kwitnienia, zwiększony pobór fosforu tworzy większe kwiaty i daje bardziej obfity plon. Łatwo jest obserwować wpływ Mycor Mix, jako że produkt może być podawany na roślinę od samego początku cyklu. Rośliny potraktowane produktem można łatwo porównać tymi które nie korzystają z dobrodziejstw Micro Mix.
Skład:
Mycor Mix zawiera mieszaninę różnych gatunków endomikoryz. Jest więcej rodzajów mikoryz poza endomycorrhizae, ale tylko endomycorrhizae zadziała na twoją uprawę. Mikoryza jest osadzona na roślinnym nośniku, który odżywia i chroni grzyby.

Zastosowanie i dawkowanie:
Nasyp w dziurce do sadzenia 1 gram Mycor Mix raz przed sadzeniem. Mycor Mix ma wtedy bezpośredni dostęp do systemu korzeniowego.

Zalety:

 • Powiększa system korzeniowy 700x!
 • Poprawia pobieranie substancji odżywczych (zwłaszcza fosforu)
 • 100% ekologiczny
 • Grzyby Mycorrhizae ułatwiają pobór fosforu dając większe kwiaty i plon.

Wskazówki i sztuczki:

 • Zaszczep nowe podłoże miksturą Mycor podczas przesadzania, szczególnie w pobliżu korzeni roślin
 • Użyj wody bez chloru, inaczej zabijesz populację mikroorganizmów
 

growbox.pl

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2008
Postów
274
Buchów
230
Witajcie Drodzy Growerzy !
Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby przedstawić Wam jeden z nawozów marki Aptus z serii ALL IN ONE.


- ALL IN ONE GRANULAT
All-in-One Pellet to uwalniany w czasie 100% organiczny nawóz peletkowy, który zapewnia pełne odżywianie rozwoju roślin przez okres do 3 miesięcy. Każda aplikacja trwa około 2-3 miesiące. Można ją ponownie stosować przy dłuższych cyklach. Jest specjalnie opracowany z makroelementów i mikroelementów, aminokwasów i biostymulantów (L-aminokwasy stymulują naturalne procesy i wzrost roślin), które zwiększają rozwój roślin w określonym odstępie czasie. All-in-One Pellet można podać podczas przesadzania, lub podczas przygotowywania gleby, bezpośrednio, lub jako opatrunek ochronny w celu przedłużenia cyklu wzrostu. Kompletna formuła składników odżywczych która minimalizuje stres roślin ze względu na środowisko, szkodniki i patogeny.


Skład:
Złożony nawóz NPK w którym znajdują się także: magnez(Mg) i siarka (S) a także chemicznie chelatowane mikroelementy, takie jak bor (B), żelazo (Fe), mangan (Mn), cynk (Zn)L-aminokwasy


Podawanie i dawkowanie:
Należy wymieszać Pellet z podłożem przed sadzeniem, Można również rozłożyć na dole każdej studzienki, lub wymieszać granulki do wierzchniej gleby z wodą.


Do krótkiej uprawy (3 miesiące)Torf:

 • Należy użyć 50-100 g na roślinę, na cykl
Glina lub ciężka gleba:

 • Należy użyć 100 g na roślinę, na cykl
Ziemia kokosowa lub piaszczysta:

 • Należy użyć 200 g na roślinę, na cykl


Jeśli cykl trwa dłużej niż 3 miesiące, należy podać drugi raz (po 2 miesiącach) lub zmieszać pelet z górną warstwą gleby z wodą (5 cm).


Wskazówki i sztuczki:

 • Zastosuj Mircromix podczas przesadzania w celu uzyskania idealnego startu.
 • W przypadku wystąpienia niedoborów należy dodać sproszkowane granulki jako topdressing w celu szybszej absorpcji i wody z góry. Pelet rozpuści się, a składniki odżywcze zostaną zasymilowane przez roślinę.
 • Aby uzyskać lepszy efekt nazewnątrz, użyj Regulatora, Startbooster i NutriSpray
 • Aby uzyskać lepszy efekt w pomieszczeniach w donicach, użyj Regulatora, Startbooster, Topbooster,P-Boost, K-Boost i CaMg-boost
 • Należy przechowywać w chłodnym, suchym miejscu. Przy odpowiednim przechowywaniu wytrzyma nawet do 3 lat.


- ALL IN ONE LIQUID


Jeden Płyn Dla Wszystkich Podłoży
All-in-One Liquid to w 100% mineralny nawóz odpowiedni dla wszystkich mediów i systemów. Można go stosować od fazy wegetatywnej do fazy kwitnienia. Unikalny proces produkcji sprawia, że All-in-One Liquid nie jest wrażliwy na zmiany pH i dlatego ma zastosowanie w szerokim zakresie.
Jest w 100% mineralnym nawozem zawierającym niezbędne pierwiastki: azot, fosfor, potas, magnez i mikroelementy: bor, molibden, żelazo, mangan, cynk i miedź.


Stworzony nawóz ma kilka wyjątkowych cech:

 • Jest wysoce skoncentrowany: standardowa współczynnik rozcieńczania wynosi 1 ml na litr wody (1: 1000)
 • Czyste surowce: brak soli balastowych i optymalna biodostępność
 • Unikalny proces produkcyjny: brak dodanych chlorków


Może być stosowany na wszelkiego rodzaju podłożach: glebie, torfie, wełnie mineralnej, glebie, oraz może być stosowany na różnorodnych uprawach, od roślin okopowych i bulwiastych po owoce, kwiaty i rośliny ozdobne.
Ze względu na te unikalne cechy ALL-IN-ONE LIQUID jest atrakcyjny dla hodowców


Skład:

 • Niezbędne pierwiastki: azot, fosfor, potas i magnez.
 • Mikroelementy: bor, molibden, żelazo, mangan, cynk i miedź

Podawanie i dawkowanie:
All-in-One Liquid to wysoce skoncentrowany składnik odżywczy (1: 1000). Standardowa rozcieńczalność wynosi 1 ml / L. Ze względu na wysoką koncentrację, jest opłacalny w użyciu. Należy używać nawozu, za każdym razem, gdy podlewane są rośliny. Zmierzone EC podczas rozpuszczania All-in-One Liquid jest prawdziwą wartością EC, ponieważ nie zawiera soli balastowych i chlorków. W optymalnych warunkach można rozcieńczyć do maks. 2 ml / L


Wskazówki i sztuczki:

 • Zawsze dokładnie mieszaj roztwór podczas dodawania składników odżywczych i przestrzegaj kolejności mieszania zgodnie z instrukcją
 • W celu maksymalnego rozwoju roślin połącz All-in-One Liquid z Regulatorem, Startbooster, Topbooster, Super-PK i CaMg-boost


All-in-One Liquid może być stosowany przy wielu różnych uprawach
 

growbox.pl

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2008
Postów
274
Buchów
230
Witajcie Drodzy Growerzy !
Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby przedstawić Wam jeden z nawozów marki AptusPierwsza seria produktów​


Soil Attack Liquid
Soil Attack Liquid zapobiega problemom z owadami przenoszonymi przez glebę, które gnieżdżą się w podłożu i uszkadzają system korzeniowy. Soil Attack Liquid to produkt w 100% organiczny, który nie jest szkodliwy dla roślin i naturalnych drapieżników. Olej blokuje pewne receptory u owadów glebowych, które uruchamiają mechanizmy żerowania i rozmnażania, powodując głód. Ponadto obecność naturalnego oleju w podłożu zniechęca do składania jaj.


Skład:
Soil Attack Liquid zawiera specjalną formułę naturalnego oleju pochodzącego z nasion tropikalnego drzewa. Ten naturalny olej był używany od wielu lat w różnych zastosowaniach medycznych i botanicznych. Zawiera on najczystszą, wysoce skoncentrowaną ciekłą postać tego oleju. Soil Attack Liquid to czysty produkt, który nie jest rozcieńczony wodą.


Zastosowanie i dawkowanie:
Podaj 2,5-5 ml płynu do zwalczania gleby na 10 l wody po posadzeniu, aby zapobiec problemom powstałym podczas cyklu wzrostu. Można tez wlać, lub połączyć z substancjami odżywczymi poprzez system nawadniania. Liquid Attack Liquid natychmiast rozpuszcza się w wodzie, więc nie jest potrzebny środek powierzchniowo czynny.


Zalety:

 • Zapobiega problemom z owadami przenoszonymi przez glebę.
 • W 100% jest to ekologiczny i nieszkodliwy preparat dla roślin i naturalnych drapieżników.


Wskazówki I sztuczki:

 • Prewencyjne stosowanie Soil Attack trzyma szkodliwe owady przenoszone przez glebę z dala podczas całego cyklu wzrostu.
 • Można podać dawkę Soil Attack podczas przesadzania lub dowolnego etapu kondycjonowania gleby
 

growbox.pl

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2008
Postów
274
Buchów
230
Witajcie Drodzy Growerzy !

Problem z temperaturą ? Co zrobić aby przetrwać upały bez utraty plonu - nawet gdy rośliny mają 40 stopni . Mamy rozwiązanie.

JEST NIM Regulator firmy Aptus Holland ......!!!!


Regulator to booster wspomagający wzrost i kwitnienie, roślin oraz ogólny rozwój roślin. Wzmacnia on rośliny poprzez regulację wchłaniania składników odżywczych i zwiększanie zawartości suchej masy. Funkcja wzmacniania roślin Regulatora, zapewnia maksymalną ochronę w sytuacjach stresowych, takich jak ataki owadów i grzybów, stres cieplny, wody i soli. W ten sposób zapewnia również w ciepłych warunkach dobrą ochronę przed przegrzaniem.


Podczas ciepłych okresów stosowanie Regulatora gwarantuje, że:

 • plon z temperaturami sięgającymi 40 stopni Celsjusza pozostaje zielony
 • transpiracja jest zredukowana do 30%
 • reguluje zdolności gospodarki wodnej roślin, obniżając zużycie wody
 • wzmacnia liście i pozycję liści


Regulator poprawia reakcje obronne roślin przed szkodnikami i chorobami.
Wykazano, że słabsze rośliny są bardziej podatne na szkodniki i choroby niż silniejsze rośliny. Regulator zapewnia dodatkową ochronę dla twoich roślin poprzez optymalizację poboru minerałów i poprawę struktury ściany komórkowej w tkance roślinnej. Te efekty zapewniają, że nawet w stresujących sytuacjach rośliny będą rosły z wysoką wydajnością, doskonałej jakości.


Skład:
Regulator składa się z mieszaniny bio-dostępnych pierwiastków śladowych z głównym składnikiem, jakim jest krzemionka. Regulator zawiera chronioną formułę stabilizowanego kwasu krzemowego, biodostępnej części krzemionki (Si), która zapewnia utwardzanie ściany komórkowej, co skutkuje grubszymi łodygami, mocniejszymi liśćmi i ogólnie silniejszą rośliną. Roślina tworzy więcej włókien, co skutkuje większą ilością suchej masy. Kwas krzemowy reguluje pobieranie ważnych składników odżywczych, takich jak azot (N), fosfor (P) i potas (K).


Zastosowanie i dawkowanie:
Regulator jest wysoce skoncentrowanym produktem (1: 6660). Mała dawka 15 mililitrów na 100 litrów wody wystarcza, aby uzyskać widoczne efekty . Ze względu na wysoką koncentrację Regulator jest wydajnym a jednocześnie opłacalnym produktem. Należy wymieszać Regulator w zbiorniku pełnym czystej wody przed zmieszaniem z innymi nawozami, środkami wspomagającymi, lub ochronnymi roślin. Należy mieszać, aż nawóz będzie równomiernie rozprowadzony w wodzie, a następnie można rozpocząć dodawanie następnych nawozów. Upewnij się, że ani woda, ani brud nie dostaną się podczas rozmieszania nawozu. Podczas nabierania należy zawsze używać suchych i czystych strzykawek / miarek.


Zalety:

 • Wzmacnia roślinę i chroni ją, w okresach stresowych
 • Chroni przed stresem podczas zmian temp.
 • Zapobiega problemom związanymi ze szkodnikami i innymi chorobami roślin
 • Usprawnia pobór substancji odżywczych- Zwiększa stosunek suchego materiału
 • Sprawia, że rośliny są bardziej zwarte i mają krótszą odległość międzywęzłową
 • Sprawia, że liście są mocniejsze i bardziej zielone
 • Zwiększa grubość łodygi


Wskazówki i sztuczki:

 • Zawsze wymieszać regulator w zbiorniku pełnym czystej wody przed zmieszaniem go z innymi nawozami, lub środkami ochrony roślin.
 • Regulator sprawia, że roślina jest bardziej zwarta. Jeśli rośliny rosną zbyt wysoko, wyższa dawka regulatora spowalnia wzrost roślin.
 • Podczas korzystania z regulatora rośliny mogą lepiej wytrzymać wyższe temperatury. Do 40 ° C rośliny w Celsjuszach pozostają zielone.
 • Regulator zwiększa stosunek suchego materiału. Daje to dodatkową korzyść podczas procesu suszenia.
 

growbox.pl

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2008
Postów
274
Buchów
230
Witajcie Drodzy Growerzy !
Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby przedstawić kilka nowych produktów.


Mikoryza Orca Liquid Mycorrhizae jest wysoce skoncentrowanym produktem mikoryzowym w płynie i źródłem pożytecznych bakterii glebowych. Do stosowania w każym medium (gleba, kokos, hydroponika) i w każdej fazie życia rośliny. Formuła preparatu Orca łączy w sobie 4 wysoce skuteczne gatunki grzybów z 14 szczepów pożytecznych bakterii glebowych. Jeszcze nigdy tak silny środek nie był tak łatwy do zastosowania i skuteczny. Orca Liquid Mycorrhizae to 100% gwarancji zwiększenia plonów i przyspieszenia uprawy !

Dawkowanie:
Podlewanie: max. 1-5ml / 4L wody.

Klonowanie:

zanurz podłoże do klonowania (krążki torfowe, kostki typu "GRODAN" z wełny mineralnej lub kostki "Easy Plug") w roztworze Orca Liquid z wodą w proporcjach max. 3ml na 4L wody do 24 godzin przed włożeniem do niego uciętych klonów.

Hydroponika: max. 5ml / 35L wody przy każdej wymianie wody w zbiorniku.

Kiełkowanie: 1-2 kropli Orca na nasiono.Mikoryza Great White Premium Mycorrhizae jest najbardziej kompletnym produktem mikoryzowym na rynku. Dzięki temu, że produkt ma postać proszku mozna go stosować w każdym medium (gleba / hydroponika / kokos) i na każdym etapie rozwoju rośliny, od kiełkowania po kwitnienie. Najnowocześniejsza formuła zawiera aż 16 różnych gatunków grzybów mikoryzowych, 14 różnych gatunków pożytecznych bakterii i 2 gatunki trichodermy, wszystko w jednym produkcie. Doskonała i skoncentrowana formuła firmy Plant Success zapewnia optymalną kolonizację pożytecznych grzybów wokół systemów korzeniowych . Rozpuszczalny w wodzie proszek sprawia, że aplikacja jest natychmiastowa i dostarcza zarodniki bezpośrednio do korzeni. Użytkownicy powinni spodziewać się wybuchowego rozwoju korzeni i ogólnego zwiększenia plonów. Kluczem do zdrowych roślin jest silny system korzeniowego, a silny system korzeniowy zaczyna się od Great White !

Dawkowanie:
Podlewanie roślin: max. 5g na 8 litrów wody, powtarzać podlewanie co 2-3 tygodnie.
Podlewać roślinę 30ml roztworu na każdy litr podłoża w donicy.

Klonowanie:

zanurz podłoże do klonowania (krążki torfowe, kostki typu "GRODAN" z wełny mineralnej lub kostki "Easy Plug") w roztworze Great White z wodą w proporcjach max. 3g na 4,5L wody do 24 godzin przed włożeniem do niego uciętych klonów. Opcjonalnie: zanurzyć klony w proszku po zamoczeniu ich łodyg w środku do klonowania.

Przesadzanie małych roślin / sadzonek do doniczek docelowych: należy lekko posypać prepeparatem Great White dno otworów sadzeniowych, w których mają znaleźć się rośliny.

Hydroponika:

max. 5g Great White na 45 litrów wody.

Kiełkowanie:

obtocz nasiona w proszku Great White podczas kiełkowania do stworzenia roślinie optymalnych warunków już na starcie.Mikoryza Great White Granular One jest produktem mikoryzowym zawierającym jeden silny gatunek pożytecznego grzyba. Środek ten można zastosować w glebie i kokosie, zapewnia optymalne środowisko do rozwoju mikroorganizmów glebowych. Pojedynczy szczep obniża koszty, ale daje wysoką wydajność ! Zastosowany w tym produkcie szczep Glomus intraradices został specjalnie wybrany ze względu na jego najlepsze wyniki w wielu próbach terenowych. Certyfikowany przez OMRI i OIM Great White Granular One stanowi doskonałe uzupełnienie każdej ekologicznej mieszanki do sadzenia.

Dawkowanie:
Przygotowywanie podłoża: max. 150g na 50 litrów ziemi / kokosu.

Przesadzanie roślin:

max. 7g na 1L ziemi / kokosu (w zależności od rozmiaru donicy) wykonać zagłębienie, w które włożymy młodą roślinę, a następnie rozsypać dodatkowo odpowiednią ilośc równomiernie w zagłębieniu.
Jeżeli wcześniej nie używałeś mikoryzy Great White Granular One przy przesadzaniu i przygotowaniu podłoża, możesz użyć jej przy roślinie rosnącej już w miejscu docelowym. Wystarczy zrobić delikatnie kilka otworów wokół takiej rośliny i do każdego z nich wsypać max. 5g granulatu Great White, tak aby preparat miał kontakt z systemem korzeniowym.

Użycie większej ilości niż rekomendowana nie zaszkodzi Twoim roślinom.
Integra Boost Humidiccant to regulator utrzymujący stałą wilgotność w pojemniku, służący do curringu, Curring to metoda przechowywania poprawiająca właściwości smakowe i jakość przechowywanego suszu roślinnego. Integra Boost wykorzystuje zgłoszoną do opatentowania technologię, która uwalnia lub pochłania wilgoć, utrzymując względną wilgotność w zamkniętym środowisku w okolicy 55%. Każdy indywidualnie opakowany pakiet Integra Boost zawiera kartę wskaźnikową, gdy okrągła kropka zmienia kolor z różowego na niebieski należy wymienić saszetkę.

Zastosowanie:
1.Włozyć saszetkę Integra Boost do pojemnika z suszem roślinnym
2.Umieścić papierek wskaźnikowy w widocznym miejscu, wewnątrz pojemnika
3. Szczelnie zamknąć pojemnik z suszem
4.Po zmianie koloru wskaźnika na niebieski należy wymienić saszetkę Integra Boost
 

growbox.pl

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2008
Postów
274
Buchów
230
Witajcie Drodzy Growerzy !

Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby przedstawić Wam jeden z nawozów marki Aptus !

Fungone
Przeciw grzybom, bakteriom i wirusom
Fungone to produkt zapobiegający problemom związanym z grzybami, infekcjami i wirusami. Nie jest szkodliwy dla roślin i nie hamuje procesów roślinnych. Zbyt wielu hodowców czeka, aż problemy ze zwykłą pleśnią staną się zbyt duże i użyją pestycydów, aby zaradzić problemowi. Stosowanie pestycydów jest szkodliwe dla ludzi i środowiska, a jednocześnie hamuje procesy roślinne. Rośliny zostały zahamowane z powodu infekcji grzybiczej są wysokie i będą dalej hamowane przez stosowanie szkodliwych pestycydów. Powoduje to utratę jakości dla rośliny. Zalecane jest, aby Fungone był środkiem zapobiegawczym. Dzięki użyciu Fungone roślina jest dokładnie oczyszczona. Fungone gwarantuje, że szkodliwe grzyby, infekcje i wirusy zostaną zneutralizowane w czasie. Jest przydatny w przypadku uprawy na otwartej przestrzeni.


Skład:
Fungone zawiera opatentowaną formułę składającą się ze stabilizowanego i aktywowanego nadtlenku wodoru. Formuła jest 100 razy silniejsza niż normalny wodór. Ta formuła sprawia, że jest skutecznym produktem, a także, Ag (srebro koloidalne), oraz środek wspomagający zdrowotność roślin.


Zastosowanie i dawkowanie:
Fungone to gotowy do użycia produkt. Musi być rozpylany bezpośrednio na roślinie. W przypadku większych objętości można użyć koncentratu, ponieważ 1 litr wystarcza do przygotowania 5 litrów roztworu do rozpylania. Należy spryskać gotowym produktem lub rozcieńczonym koncentratem bezpośrednio na roślinę. Zawsze należy się upewnić, że światła są wyłączone podczas pryskania i że używany jest odpowiedni sprzęt ochronny składający się z maski i okularów. Fungone nie jest toksyczny i nie pozostawia żadnych pozostałości w roślinie.


Zalety:

 • Zapobiega problemom związanym z grzybami, wirusami i infekcjami
 • Zapobiega budrotowi i pleśni
 • Czyści liście roślin- Nie jest toksyczny i jest nieszkodliwy dla rośliny
 • Teraz ze zintegrowanym adiuwantem dla uzyskania maksymalnych rezultatów
 • Koncentrat Fungone jest tańszy w użyciu


Wskazówki I sztuczki:

 • Spryskaj Fungone, gdy światła są zgaszone. Liście szybko się palą przy rozpylaniu przy włączonych światłach
 • Krople aerozolu na liściu działają jak pryzmaty, przez które zwiększa się natężenie światła z lamp.
 • Fungone jest gotowy do użycia i można go stosować bezpośrednio.
 • Dodaj 200 ml koncentratu Fungone i 800 ml wody na 1 litr roztworu do opryskiwania.
 

growbox.pl

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2008
Postów
274
Buchów
230
Witajcie Drodzy Growerzy !
Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby przedstawić Wam jeden z nawozów marki Aptus !

NutriSpray
NutriSpray to mieszanka naturalnych środków powierzchniowo czynnych, stymulatorów i mikroelementów do stosowania jako nawóz do listny. Zapewnia niezbędne mikroelementy podczas całego cyklu wzrostu i pozostawia naturalną powłokę na liściu, która chroni, a także rozrzedza płyn naczyniowy, co przyspiesza transport składników odżywczych, oraz wspomaga odżywianie u rośliny. NutriSpray może być stosowany do ogólnego żywienia lub do korekcji wad.


Skład:

 • Organiczny surfaktant
 • Wyciąg z kasztanowca
 • Mikroelementy:
 • Mangan (Mn)
 • Siarkę (S)
 • Cynk (Zn)
 • Żelazo (Fe)


Zastosowanie i dawkowanie:
Nie należy używać stężonego preparatu, tylko zawsze rozcieńczyć go wodą.
Wymieszać należy 2 ml preparatu w 1 litrze wody i spryskać całą powierzchnię liścia.
Wewnątrz: Spryskać w 1, 3, i 5 tygodniu kwitnienia dla ogólnego odżywienia rośliny.
Na zewnątrz: Spryskać tydzień po posadzeniu, a potem raz w miesiącu aż do zbiorów.

Zalety:
Pozostawia aktywną warstwę zawierającą mikroelementy na powierzchni liści
Warstwa w pełni ulega biodegradacji w ciągu 10-15 dni
Szybko działające wchłanianie składników odżywczych
Szybko usuwa częste niedostatki

Wskazówki i sztuczki:

W razie wystąpienia niedoborów można je uzupełnić szybciej niż przez odżywianie korzeniowe
Aby uzyskać zdrowsze sadzonki, spryskaj rośliny macierzyste na tydzień przed odcięciem szczepek
Spryskuj sadzonki raz w tygodniu, aby zapewnić im ochronę i łatwo przyswajalne składniki odżywcze
Zawsze spryskuj rośliny przy zgaszonym świetle, aby uniknąć ich poparzenia. Po spryskaniu nie włączaj światła
 

growbox.pl

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2008
Postów
274
Buchów
230
Witajcie Drodzy Growerzy !
Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby przedstawić Wam jeden z nawozów marki Aptus !


Startbooster to kompletny i wysoko skoncentrowany stymulator korzeni i wzrostu rośliny. Składa się przede wszystkim z mieszanki całkowicie biologicznie aktywnych składników, które mają stymulujący wpływ na rozwój systemu korzeniowego i procesów wzrostowych .Stymuluje rozwój systemu korzeniowego i włosów korzeniowych. Wpływa również pozytywnie na efekt kondycjonowania gleby. To stymuluje korzystne mikro-życie. Ponieważ produkt Startbooster jest bardzo skoncentrowany, wymagane dawki są małe, dzięki czemu produkt jest tani w użyciu. Koktajl w którego skład wchodzi wiele aktywnych składników sprawia, że Startbooster jest najpotężniejszym stymulatorem wzrostu i korzeni na rynku.


Skład:
Do składników wspomagających wzrost i korzenie roślin należą:

 • Kwasy humusowe
 • Aminokwasy
 • Kwasy fulwowe
 • Organiczny azot
 • Biomasę zawierającą mikroorganizmy z kontrolowanej fermentacji wybranych odmian.


Startbooster to jedyny produkt dostępny na rynku składający się ze specyficznej biomasy. Biomasa ta chroni system korzeniowy i produkuje hormony stymulujące wzrost. To połączenie różnych aktywnych składników sprawia, że Startbooster jest najsilniejszym produktem w swojej kategorii.


Zastosowanie i dawkowanie:
Starbooster stosowany powinien być jako dodatek do nawozów NPK. Na glebie wstępnie nawożonej Startbooster można stosować go bez dodatkowych nawozów wzrostowych. Podczas korzystania, można skrócić fazę wstępnego wzrostu. Należy używać go podczas fazy wczesnego wzrostu i pierwszego tygodnia kwitnienia.
Należy użyć 25 ml na 100 litrów wody. Startbooster dodaje się po dodaniu składników odżywczych NPK i po zmierzeniu EC.
Jest to produkt w 100% organiczny. Należy przestrzegać środków ostrożności podczas stosowania produktów organicznych w systemach nawadniania kroplowego. W takich systemach produkt organiczny zwiększa ryzyko blokad. Dlatego zawsze korzystać z "System-Clean" podczas używania systemu Startbooster'a w systemach nawadniania kroplowego.


Zalety:

 • Wysoka koncentracja sprawia, że produkt jest tani w użyciu
 • Koktajl synergiczny złożony z wielu aktywnych składników
 • Szybszy rozwój systemu korzeniowego i włosków korzeniowych
 • Szybszy rozwój łodyg i tkanek roślinnych- Pnie stają się dwukrotnie grubsze!
 • Aktywuje mikro-życie gleby
 • Najmocniejszy stymulator korzenia i wzrostu


Wskazówki i sztuczki:

 • Dodawać Startbooster po pomiarze EC
 • Zanurzyć korzenie przed sadzeniem w mieszance dipolowej Startbooster 10 ml na litr (1: 100).
 • Startbooster jest jedynym stymulatorem wzrostu i korzenia, który zawiera specyficzną biomasę
 • Startbooster to produkt w 100% organiczny. Używanie Startbooster może powodować depozyty w zbiorniku, dlatego też należy wyczyścić zbiornik co najmniej 1x na tydzień.
 • Zawsze należy używać System-Clean podczas używania systemu Startbooster w systemach nawadniania kroplowego
 

growbox.pl

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2008
Postów
274
Buchów
230
Witajcie Drodzy Growerzy !
Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby przedstawić Wam jeden z nawozów marki Aptus !


System-Clean zapobiega atakom mikrobiologicznym i blokadom w systemach nawadniających. Praca z czystym nawadnianiem jest dobra dla wzrostu i rozwoju rośliny, zwłaszcza systemu korzeniowego. Biofilm w systemie nawadniania pobiera tlen z wody zasilającej, która absorbuje mniej składników odżywczych dla korzeni. Nie wchłaniane pożywienie, zakwasza pożywkę, dlatego też nie należy lekceważyć znaczenia czystego procesu i czystego nawadniania.
Korzystając z ekologicznych kanałów lub boosterów, takich jak Startbooster i Topbooster w systemach kroplowych, zalecamy korzystanie z System-Clean.
System Clean jest skoncentrowanym produktem, więc potrzebna jest tylko niewielka dawka. Dzięki temu System-Clean jest tani w użyciu. 1 litr System-Clean wystarczy do zaopatrzenia 4000 litrów wody.


Skład:
System-Clean zawiera opatentowaną formułę składającą się ze ustabilizowanego i aktywowanego nadtlenku wodoru. Ta formuła jest 100 razy silniejsza niż zwykły nadtlenek wodoru. Wspomniane formuły są o dużej mocy ale nie dodaje się do nich szkodliwych substancji czynnych. Dzięki temu System-Clean jest bezpiecznym i dobrym produktem do czyszczenia systemów nawadniających.


Zastosowanie i dawkowanie:
Należy dodawać System-Clean do zbiornika z odżywką, najlepiej tuż przed każdym podlewaniem w stosunku 2,5 ml System Clean na 10 L wody. Należy dodawać System-Clean do zbiornika z pożywką po dostosowaniu wartości pH. System-Clean wytrwa maksymalnie trzy dni w roztworze odżywczym. Jeśli mieszanka składników odżywczych jest starsza niż trzy dni, należy system Clean w całej ilości wody w zbiorniku odżywki, aby zminimalizować gromadzenie się biofilmu.


Zalety:

 • Zapobiega zapychaniu się systemów nawadniających
 • Usuwa osady i biofilm z systemów nawadniających
 • Nie szkodzi roślinom
 • Dodaje dodatkowy tlen do korzenia
 • Tani w użyciu dzięki wysokiej koncentracji


Wskazówki i sztuczki:
Dodawać System-Clean tuż przed podaniem do mieszanki składników odżywczych. Jeżeli to możliwe, nie należy pozostawiać pożywki z System-Clean’em zbyt długo (maks. 2-3 dni) z powodu możliwych reakcji z produktami ekologicznymi• Może być stosowany samodzielnie w wodzie dla systemu przepłukującego między cyklami
 

growbox.pl

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2008
Postów
274
Buchów
230
Witajcie Drodzy Growerzy !
Dzisiaj ekipa Growbox.pl chciałaby przedstawić Wam jeden z nawozów marki Aptus !


Topbooster to połączenie stymulatora kwitnienia i dojrzewania. Podobnie jak Startbooster, jest mocno skoncentrowanym produktem, który zawiera wiele aktywnych składników, które wszystkie mają stymulujący wpływ na proces kwitnienia. Topbooster daje duże pąki kwiatowe wypełnione dużą ilością włókien, żywic i cukrów. Rośliny potraktowane za pomocą Topbooster będą wyróżniać się jakością produktu końcowego. Żaden inny produkt nie ma tak silnego wpływu na wygląd i smak. Topbooster jest bardzo skoncentrowany, a przez to tani w użyciu. Mała butelka często wystarcza do pełnego cyklu wzrostu, ponieważ stosuje się małe dawki.


Skład:
Aktywne składniki Topbooster są wybrane na podstawie jakości i absorpcji. Szybka absorpcja aktywnych składników w Topbooster ma silny i widoczny wpływ na proces kwitnienia.

 • L-Aminokwasy
 • Polisacharydy- pierwiastki śladowe (bor / żelazo / molibden)
 • Hormony stymulujące kwitnienie(auksyny)
 • Kompleksy witaminowe

Zastosowanie i dawkowanie:
Topbooster to synergetyczny koktajl pełny aktywnych składników, które stymulują pełny proces kwitnienia. Dlatego też, zalecane jest stosowanie Topbooster w trakcie trwania prawie całej fazy kwitnienia.Należy użyć Topbooster’a jako dodatku obok podstawowego nawozu NPK 20 ml na 100 litrów (1: 5000) od drugiego aż do ostatniego tygodnia kwitnienia.
Topbooster to produkt w 100% organiczny. Należy przestrzegać środków ostrożności ostrożny przy korzystaniu z produktów organicznych w systemach nawadniania kroplowego. W takich systemach produkt organiczny zwiększa ryzyko blokad. Dlatego zawsze należy korzystać z System-Clean podczas korzystania z Topbooster w systemach nawadniania kroplowego.


Zalety

 • Większe kwiaty zawierające większą ilość włókien, żywic, cukrów
 • Jeszcze lepsza jakość (wygląd i smak)
 • Szybszy rozwój pąków i kwiatów
 • Lepsza jakość produktu końcowego
 • Większe zbiory

Wskazówki i sztuczki:

 • Topbooster jest w 100 % organicznym produktem, czyli jest lepiej przyswajalny niż mineralne nawozy.
 • Podając go w lekko wyższych dawkach daje jeszcze lepsze efekty. Można spróbować 40ml/100l.
 • Należy przygotować roztwór z Topboosterem i stosować go przez maximum 3 dni. Zawsze należy stosować z System-Clean podczas korzystania z Topboostera przy nawadnianiu kropelkowym.
 

growbox.pl

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2008
Postów
274
Buchów
230
Witajcie Drodzy Growerzy ! Czy wasze rośliny zaczynają owocować, lub zbliża się juz powoli pora że zaczną ? jeżeli tak to CaMG-BOOST jest dla Was !Rośliny owocujące wymagają dużej ilości wapna i magnezu. CaMg-Boost zapobiega deficytom tych pierwiastków, ponieważ zawiera on magnez, wapno i L-aminokwasy. Jest w pełni rozpuszczalny i nie pozostawia żadnego osadu. Jest organicznym produktem który nie zawiera substancji bioaktywnych.


CaMg-Boost - ma silnie działanie stymulujące jakość owoców/pąków roślin.

Skład:

 • Azot organiczny (N)
 • Wapń (Ca)
 • Magnez (Mg)
 • L-aminokwasy


Zastosowanie i dawkowanie:

Korzystaj z CaMg-Boost raz w tygodniu od trzeciego do piątego tygodnia kwitnienia.
Podczas dodawania nie należy korzystać z innych boosterów fosforowych (PK 13/14, P-Boost, Super-PK, itp.)
Zmieszaj 50ml / 100 l wody.

 • Wstrząsnąć przed użyciem.
 • W pełni rozpuszczany
 • Nie pozostawia osadów

Zalety:

 • Organiczno-mineralny nawóz z zawartością wapnia i magnezu
 • Wysokie stężenia wapnia i magnezu
 • Zapobiega niedoborowi wapnia
 • Zapobiega niedoborom magnezu
 • Poprawia strukturę i jędrność kwiatu / owocu

Wskazówki i sztuczki:
Należy dodać CaMg-Boost w zamian korzystania oddzielnie boosterów wapnia i magnezu

CaMg-Boost jest w pełni rozpuszczalny i nie powoduje zatykania się system nawadniania. Nawóz ma minimalny wpływ na pH i EC roztworu. Można korzystać z CaMg-Boost w połączeniu z K-Boost w ostatnich tygodniach. Zmaksymalizuje to efekty końcowe.
 

growbox.pl

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2008
Postów
274
Buchów
230
Witajcie Drodzy Growerzy !

Czy zauważyliście że Wasze liście zmieniły kolor? Być może jest to spowodowane niedoborem skladników odżywczych

Jeżeli tak, Fulvic-blast jest dla Was !

Fulvic-blast
Zawiera niezbędne mikroelementy, które są bezpośrednio wchłaniane przez roślinę. Zawiera wysokie stężenia kwasu fulwowego, który działa jak naturalny chelator który wspomaga absorpcję istniejących mikroelementów, wspomagających plon. Fulvic-Blast zawiera kwas fulwowy o bardzo niskiej masie cząsteczkowej, aminokwasy, środki pobudzające rośliny i chelatowane mikroelementy, takie jak żelazo, cynk, mangan i miedź. Ze względu na niską masę cząsteczkową wszystkie zawarte elementy będą lepiej transportowane i wchłaniane przez roślinę

Skład:
Fulvic-Blast zawiera kwas fulwowy o niskiej masie cząsteczkowej połączony z aminokwasami i mikroelementami, co pozwala na bezpośrednie pobieranie składników odżywczych przez rośliny.


Mikroelementy to:

 • Cynk (Zn)
 • Chlor (Cl)
 • Nikiel (Ni)
 • Molibden (Mo)
 • Mangan (Mn)
 • Siarka (S)
 • Kobalt (Co)
 • Wanad (V)
 • Magnez (Mg)
 • Bor (B)
 • Sód (Na)
 • Miedź (Cu)

Zastosowanie i dawkowanie:
Używaj Fulvic-Blast‘a raz w tygodniu poprzez cykl podczas niekontrolowanych braków.
Użyj 3 ml/ 10L wody (1:3333)
Należy wstrząsnąć przed użyciem. Jest w pełni rozpuszczalny także nie pozostawia osadu.
Zalety

 • Booster mikroelementów organiczno-mineralnych
 • Bardzo wysoka zdolność chelatująca
 • Zapobiega niedoborom mikroelementów
 • Stymuluje konwersję węglowodanów w cukier


Wskazówki i sztuczki:
Należy stosować Fulvic-Blast, gdy pojawiają się braki na liściach. Używanie Fulvic-Blast raz na tydzień zapobiega niedoborom i brakowi równowagi żywieniowej w cyklu życia rośliny.
 

growbox.pl

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2008
Postów
274
Buchów
230
Witajcie Drodzy Growerzy !

Czy planujecie w niedalekiej przyszłości przesadzanie waszych drogich roślinek
1.gif
??

Jeżeli tak to Humic - blast jest dla Was !


Humic-Blast
Jest to organiczna odżywka do gleby, która poprawia zdolność roślin do wchłaniania składników odżywczych, równoważy składniki w podłożu, tworząc przewiewną strukturę gleby która poprawia retencję wody. Humic-Blast neutralizuje gromadzenie się kwasów i soli w medium uwalniając zablokowane składniki odżywcze. Humic-Blast jest bogaty w humusy węglanowo - potasowe i jest uzupełniony naturalnymi hormonami roślinnymi i mikroelementami.


Skład:
Humic-Blast zawiera kwasy huminowe z warstwy Leonardite w połączeniu z aminokwasami wspomagającymi wzrost, ekstraktami roślinnymi i ekstraktami z biomasy.

Zastosowanie i dawkowanie:
Humic-Blast stosuje się przy 2-3 ostatnich podlewaniach. Należy wymieszać 3 ml / 10 L wody, a do ostatniego podlewania należy zmieszać 6 ml / 10 L wody.
Przed użyciem dobrze wstrząsnąć.

Zalety :

 • Organiczna odżywka do gleby
 • Zapewnia luźną i pulchną strukturę podłoża
 • Stymuluje glebę
 • Zmniejsza stres podczas sadzenia, lub przesadzania
 • Poprawia zdolność absorpcji składników odżywczych
 • Działanie detoksykujące / remediacyjne (w odniesieniu do metali ciężkich, związków chloru i sody w podłożu)

Wskazówki i sztuczki:
Używać do kondycjonowania nowego podłoża przed przesadzeniem.
Dodać do ostatnich 2-3 karmień, lub jeśli nie jest to możliwe, należy przepłukać ostatni tydzień czystą wodą i Humic-Blast. To przygotowuje medium do ponownego użycia w następnym cyklu
 

growbox.pl

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2008
Postów
274
Buchów
230
Witajcie Drodzy Growerzy !

Gdy się zbliża faza dojrzewania zastosuj K-boost będą nie do poznania !
1.gif

Rośliny wymagają więcej potasu podczas fazy dojrzewania. K-Boost zawiera potas (K) i lewoskrętne aminokwasy. Jest w pełni rozpuszczalny w wodzie i nie pozostawia osadu. K-Boost to organiczno-mineralny produkt, który wyróżnia biodostępność składników aktywnych. Ma silny stymulujący wpływ na proces dojrzewania, zwiększa wydajność i poprawia jakość.


Skład:
K-Boost zawiera lewoskrętne aminokwasy , potas i azot organiczny.

 • Azot organiczny (N)
 • Potas (K)
 • Trójtlenek siarki (SO3
 • L-aminokwasy

Zastosowanie i dawkowanie:
Stosuj K-Boost od 5 do 7 tygodnia kwitnienia.
Użyj 30-50 ml / 100 litrów wody.


Wstrząśnij przed użyciem.

 • Całkowicie rozpuszczalny w wodzie
 • Nie pozostawia nieczystości w systemie irygacyjnym


Zalety:

 • Stymuluje dojrzewanie owoców i pąków
 • Polepsza jakość plonu
 • W 100% rozpuszczalny w wodzie, organiczny, nie pozostawia osadu
 • Wysoka bio-przyswajalność
 • Zwiększa jędrność produktu końcowego
 • Organiczno-mineralny stymulator dojrzewania
 • Zwiększa zbiory
 • Polepsza jakość


Wskazówki i sztuczki:

 • Stosuj K-Boost w ciągu ostatnich tygodni, aby uzyskać zwarty i stabilny produkt końcowy.
 • K-Boost jest w pełni rozpuszczalny w wodzie i nie pozostawia pozostałości w systemach nawadniania kroplowego.
 • K-Boost ma tylko minimalny wpływ na pH i EC mieszanki składników odżywczych.
 
Ostatnia edycja:

growbox.pl

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Mar 8, 2008
Postów
274
Buchów
230
Witajcie Drodzy Growerzy !
Gdy się zbliża faza dojrzewania zastosuj N-boost będą nie do poznania !
1.gif

Rośliny mają duże zapotrzebowanie na azot podczas fazy wegetatywnej lub wzrostu. N-Boost zawiera azot organiczny i lewoskrętne aminokwasy. N-Boost jest całkowicie rozpuszczalny w wodzie i nie pozostawia żadnych pozostałości. Jest produktem organicznym, którego wyróżnia biodostępność substancji stymulujących wzrost. N-Boost ma silny stymulujący wpływ na proces wzrostu, a także na stymulację gleby. N-Boost zapewnia optymalne wsparcie podczas wzrostu.

Skład:
N-Boost zawiera aminokwasy lewoskrętne i azot organiczny.
Zastosowanie i dawkowanie:
Użyj N-Boost w fazie wzrostu. Stosuj 30-50 ml / 100 litrów wody.
Wstrząśnij przed użyciem.

 • Całkowicie rozpuszczalny w wodzie
 • Nie pozostawia osadu w systemie nawadniania
Zalety:

 • W pełni organiczny stymulator wzrostu
 • Zwiększona wydajność wzrostowa
 • Zwiększona zawartość cukru
 • Pewny, silny wzrost i gęstość rośliny
 • Podwyższona odporność na uszkodzenie owoców
Wskazówki i sztuczki:

 • Należy zastąpić Startbooster jako stymulator wzrostu i korzeni przez N-Boost w systemach nawadniania kropelkowego
 • N-Boost jest w pełni rozpuszczalny w wodzie i nie pozostawia żadnych pozostałości w systemie nawadniania kropelkowego
 • Nie należy stosować N-Boost w połączeniu z Startbooster (w przypadku gdy poziom azotu w harmonogramie żywienia jest zbyt wysoki).
 Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w Growbox.pl i Growseed.pl na wszystko!

Góra Dół