nasiona marihuany

Growbox strych od zera

Wyszukiwarka Forumowa:

evads

Active member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
39
Buchów
1
Witam załoga,
planuje zbudować już na przyszłą zimę box na strychu. Docelowo planuje działać z nim głównie po outdoor, czyli głównie zimne miesiące.
Chciałbym od razu taki większy, żeby się nie pier***ić. Obecnie działam na 0.24 m2, 60x40x120 mieszczę tam dwa krzaki po lst i pod siatka. Ok to Mniej więcej chciałbym coś takiego +\- 1.4x1.4x2 m. Mam Mars hydro ts1000, hps 150 i 250. I tutaj pytanie, czy tym da radę naświetlić ta powierzchnie ??
Na strychu mam na chwile obecna 4-7 C, ogólnie planuje zrobić to z rurek pp( jako ze ojciec hydraulik) to konstrukcja powinna wyjść podobna co do kupnych, gotowych boxow. Z zewnątrz planuje styropianem obłożyć, dwie warstwy folii jakiejś czarnej nie przepuszczającej świtała i od wewnątrz mylar przyczepiony zszywaczem tapicerskim. Jakieś rady, opinie ? Opinia osoby która w podobnych warunkach coś zmotała byłaby nieoceniona.
Pozdrawiam
 
U

Usunięty 79633

Guest
Z nieocieplonym strychem i uprawą jest tak że wymiana powietrza w boxie jest na tyle duża że gdy nie świeci lampa to temperatura w boxie spada do tej otaczającej, chyba że zasysał by box powietrze ciepłe z domku, wtedy by było łatwiej.
Są opcje grzałek, grzejników i farelek, ale to są koszta i dodatkowe waty.

Mamy opcje:
1. Uprawiamy sezonówki, zassysamy ciepło z domu. Super opcja
2. Uprawiamy sezonowki, grzejemy w fazie ciemnej boxa, a przy okazji strych.
3. Uprawiamy autoflowering, święcimy większość doby 24/0 lub kilka godzin nocy 20/4 w zależności od temperatury.

Chciałbym zauważyć że jeszcze prawdziwa zima nie przyszła i największe mrozy (wyjątkowo niskie w tym roku) dopiero się zaczną.
 

evads

Active member
Rejestracja
Kwi 28, 2019
Postów
39
Buchów
1
Pierwsza opcja zdecydowanie najlepsza. Ta zimę to już i tak odpuszczam i przygotowuje się na następną. Solidny styropian i powietrze z domu myśle, ze się sprawdza i to jest do zrobienia. Teraz zastanawia mnie jaki wentylator do tego dobrać, ponieważ wcześniej w swoim małym boxie miałem otwór pasywny i to zdawało egzamin. Czy wpuszczający powietrze powinien być taki sam co wyciągający czy słabszy ?
A jeszcze jakbyś mógł rzucić oko na światło co wspominałem czy da radę.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół