nasiona marihuany

GrowBox Z Obudowy Od Komputera

Wyszukiwarka Forumowa:
S

Slay

Guest
Witam mysle nad boxem z obudowy od komputera (Big Tower)

Wymiary:

Wysokość 65 Cm.
Szerokość 22 Cm.
Głębokość 45 Cm.

Proponowane Oświetlenie:
1x Lampa HPS 150W.
2x Swietlówki.


Nasuwa mi sie pytanie czy wystarczy tyle miejsca na dwa LR Lub inną odmiane.

Pozdrawiam.
 
S

sdfsdf

Guest
w obudowie od komputera to mozesz sobie zasadzic ale fiolki
niewiem jak wasadzisz tam jeszcze hps-a to zrobisz piekarnik a pozatym MALO MIEJSCA!!
Pozdro1
 
S

Slay

Guest
Bielak napisał:
niewiem jak wasadzisz tam jeszcze hps-a to zrobisz piekarnik

Po zastosowaniu 2 - 3 wentylatorów (120mm) temperatura powinna byc w normie nieprawdaż?

Bielak napisał:
w obudowie od komputera to mozesz sobie zasadzic ale fiolki

Śmiech na sali...
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
hps 150w w takiej obudowie jest zupełnie zbyteczny. Wydaje mi się, że 3-4 kompakty wystarczą.
 
S

Slay

Guest
lubo napisał:
hps 150w w takiej obudowie jest zupełnie zbyteczny. Wydaje mi się, że 3-4 kompakty wystarczą.

Ee raczej nie minimalnie 4 kompakty (wyliczenia z kalkulatora oświetlenia) zalecane 6 a opytmalnie 8 lub hps 78W chyba jednak zrezygnuje z 150w i kupie 70w + 2 swietlówki spokojnie powinno wystarczyc.Teraz tylko jeszcze te pytanie czy wystarczy miejsca na dwa krzaki LR ?.

Pozdrawiam.
 

zembfy

Well-known member
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
201
Buchów
1
na pewno starczy na dwa LR ;]
powodzenia w uprawie:D
PeaCe
 

swirek

Well-known member
Rejestracja
Mar 28, 2006
Postów
107
Buchów
0
Slay napisał:
Wymiary:

Wysokość 65 Cm.
Szerokość 22 Cm.
Głębokość 45 Cm.
doliczyles miejsce na donicZke? i oswietlenie?
 
H

haszyszekk

Guest
Wg mnie sie nie zmieści... Nawet jak do HPS-a dałbyś szybe to i tak będziesz mósiał zachować odstęp od roślin. Doniczki przy małym LR to ew. jakies 15cm wysokości...
Żeby pomieścic te LR mósiałbyś im zrobić LST, FIM i Scrog co w przypadku tak małej roślinki to headshot... pzdr
 
S

sdfsdf

Guest
napisalem tak bo wczesniej nie bylo mowy o wentylatorach :p
ale no jesli LR jest maly to mimo wszystko niewiem czy by to wypalilo :p troche malo miejsca ale jesli mowisz ze starczy to 3m Cie za slowo :) a mam pytanie bo sie nad tym zastanawiem teraz bo moze niedlugo skusze sie tez na LR jaka doniczke (ile litrow) powinein miec dorosly LR? wydaje mi sie ze 5L by starczylo co nie?Slay, moze nie zmieniaj hps-a na 70W bo moze sie pozniej zdecydujesz na cos innego i bedziesz mial prob;lem bo znowu bedziesz zmienial hps-a l lepiej kup 100w i bedziesz mial powiedzmy ze lepiej na przyszlosc :)
jesli sadzisz ze Ci wqyjdzie to w takim razie zycze powodzenia w uprawie :)
Pozdro!
 
H

haszyszekk

Guest
Coś mi wpadło do głowy... Jakbyś nie dawał HPS-a do środka tylko NA tą obudowe???
Wytniesz górną część obudowy, zostawiając rant jakieś 5cm, położysz na to grubą szybe czy cośinnego co sie nada i na to kładziesz HPS.
Oczywiście potem nakryłbyś to czyms... od środka pazderko a na zewnątrz byś owinął czarnym workiem...
Wg mnie wtedy miałbyś szanse pomyslnie wypracować sobie max plony z LR.
pzdr
 
A

actionx

Guest
Heh nie ma szans!:D Mam obudowe o takich samych wymiarach i raczej mysle ,ze padaka, tzn napewno da sie ,ale mniejsze plony...
 
S

Slay

Guest
bogusik2 napisał:
Coś mi wpadło do głowy... Jakbyś nie dawał HPS-a do środka tylko NA tą obudowe???
Wytniesz górną część obudowy, zostawiając rant jakieś 5cm, położysz na to grubą szybe czy cośinnego co sie nada i na to kładziesz HPS.
Oczywiście potem nakryłbyś to czyms... od środka pazderko a na zewnątrz byś owinął czarnym workiem...
Wg mnie wtedy miałbyś szanse pomyslnie wypracować sobie max plony z LR.
pzdr

Słusznie i raczej tak zrobie.
Czy mogł bym liczyc na zbiory 20-30G?.

Pzdr
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
ja mam boxa z big towera mam tam 4 kompakty i robie tam klony sadzonki na outdoor itp. jednym słowem w chÓj pie****enia z otwieraniem tego co pomyslec z hps na górze...
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół