nasiona marihuany

Growbox ze starej drewnianej szafy 0.4m2

Wyszukiwarka Forumowa:

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Przedstawiam wam boxa, którego zbudowałem ze starej szafy znalezionej na OLX. Często ludzie takie wyrzucają lub chcą oddać za "wyniesienie"
Wymiary wewnątrz to ok 90x45x140

W środku oklejony na każdej ściance matą stosowaną za grzejniki o grubości 3mm.
Po 5 uprawach postanowiłem pomalować na biało cały środek. W efekcie ilość lumenów z maksymalnie podniesionej lampy wzrosła o ponad 1000 lumenów. Robiłem pomiary. Kiedyś wrzucę pełne dane.
Żeby nie śmierdziało z szafy, dookoła wstawiłem kątowniki do których przykleiłem uszczelki podobne do tych z okien tyle że grubsze i cięte z metra ręcznie.
W dachu otwór fi 100 do wentylatora wyciągającego. Na dole po bokach 2 otwory fi 80 na wentylatory wtłaczające powietrze do środka.
Wszystko co się dało wyrzuciłem na zewnątrz boxa.
Lampa HPS 250W na wieszakach z regulacją plus dodatkowe ledy full spectrum 6x9W przykręcone do ścianek.
Całość co widać na zdjęciach kosztowało mnie jakieś 500-600zł i kilka dni pracy za to box jest solidny i będzie służyć raczej wiecznie.
Mieści 8 doniczek po 6L - 21x21cm
Jak się wam podoba mój patent?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg




Dodano:
Zapomniałem napisać że ten box jest efektem wielu zmian, które robiłem przez ponad 2 lata ucząc się na błędach i zapewne wiele jeszcze w nim zmienię. Jest zrobiony po to żeby działać optymalnie a nie wyglądać. Z czasem na pewno zajmę się też estetyką.
 
Ostatnia edycja:

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Boxik za***isty. Masz tam na wentylacji filtr czy wyebane w zapach?
Ogólnie wy***ane w zapach bo wszystko wychodzi wysoko kominem. Założyłem tam jakiś tani filtr węglowy do okapów, dociąłem na wymiar i założyłem na zwykłą rurę wentylacyjną, którą wcześniej powierciłem jak sitko. Czy filtruje zapach, tego nie wiem i szczerze w to wątpię.
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Chodziłem dookoła budynku szukając zapachu podczas zaawansowanego flo i nic nie wyczułem więc albo zapach roznosi się w powietrzu albo trochę ten filtr działa. Ciężko powiedzieć. Nie wejdę do góry żeby sprawdzić bo mam lęk wysokości ?

Lubię sobie siedzieć i wpatrywać w otwartą szafę kiedy już kwiatki ładnie pachną, wtedy cuchnie jak cholera ale po zamknięciu wentylatory wtłaczające wyciągają cały zapach przez szafę w ciągu kilku godzin. Pomieszczenie ma około 20-25m2
 

wzgórzeskaliste

siempre peligroso
Rejestracja
Mar 11, 2020
Postów
401
Buchów
1,056
Odznaki
7
Panowie, temat zapachu indoor to fundamentalna sprawa.. żyjemy między ludźmi, a wpadniesz nie wiesz kiedy i nie wiesz przez co.
Zakładaj ten filtr ziomuś.
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Zawsze powtarzam, lepsza biała matowa farba niż te folie ameliniowe i słabej jakość jakieś podróbki mylarow
Na mój "chłopski rozum" wydawałoby się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby lustro a nie białe ściany. Już nawet zacząłem zbierać blaszki z lustrzanej nierdzewnej blachy i opie****ić takimi cały box ale potem mi się nie chciało i pomalowałem
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,322
Buchów
4,333
Odznaki
13
Na mój "chłopski rozum" wydawałoby się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby lustro a nie białe ściany. Już nawet zacząłem zbierać blaszki z lustrzanej nierdzewnej blachy i opie****ić takimi cały box ale potem mi się nie chciało i pomalowałem
Zbieraj zbieraj efekty bd niezłe, a weg przedłużaj azotem w tym połączeniu bd dobre wyniki
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,170
Buchów
5,061
Na mój "chłopski rozum" wydawałoby się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby lustro a nie białe ściany.
Lampa hps odwrotnie względem rozmiaru Boksa ? Dystrybucja światła. To cos pod lampą także tu chyba up side down. Mało ważne. Pomiary ? Spłycenie odbłyśnika + odwrotne zawieszenie ? Eeee.... Zamiast spać bredzę.

Ps: mylar jest tani jak barszcz. Lekko rozpraszający dajmy na to. Farby nie kocham.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół