nasiona marihuany

Growbox

Wyszukiwarka Forumowa:
H

haszyszekk

Guest
Przy uprawie Outdoor nie mósimy robić nic albo nasze rośliny wyrosły na zdrowe, silne i wydały duży plon. Wszystko robi za nas natura.
Jeżeli natomiast decydujemy sie na uprawę Indoor mósimy najpierw przeanalizować potrzeby roślin i znaleźć odpowiedniki rozwiązań jakie zastosowala matka natura.
Pierwszą podstawową rzeczą jest otoczenie.
Jeżeli nie nastawiamy sie na większa produkcję marihuany, a chcemy jedynie uzyskać plony dla zaspokojenia własnych potrzeb powinniśmy zrobić dla roślin szafę do uprawy (ang. Growbox). Inną opcja Uprawy indoor jest growroom, czyli całe pomieszczenie przeznaczone pod uprawę.
Growbox czyli najczęściej szafa mósimy skonstruowac tak, aby był wygodny dla nas, roślin i nie żucał się w oczy...
Growboxa możemy zrobić ze starej szafy na ubrania, paneli, suszarki do ubrań, styropianu i z wielu innych rzeczy... tu jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia :)
Aby zaspokoić podstawowe potrzeby roślin, szczególną uwagę mósimy zwrócić na:
- Powietrze
- Słońce
- Gleba
- Woda
- Choroby i szkodniki
Rośliny zielone, alby żyć, muszą przeprowadzać nieustannie proces zwany fotosyntezą. Roślina przy udziale co2 (dwutlenek węgla,tlenek węgla IV), światła słonecznego, susbtancji dożywczych i soli mineralnych pobranych z gleby oraz zawartego w roślinie chlorofilu (substancja obecna w chloroplastach, nadająca roślinom zielony kolor) przeprowadza syntezę substancji prostych na cukry, które służą jako poźniejszy budulec.
Pierwszym ważnym wyzwaniem jest okreslenie powierzchni Boxa.
W zależności od tego ile przestrzeni będziemy chcieli poświęcić roślinom, będziemy mósieli dobrać odpowiednie oświetlenie i wentylację.
W zależności od powierzchni boxa ilość W jaką powinna miec lampa możemy obliczyć tu: http://hyperreal.info/~emes/lumens/ lub zastosować zasadę 400W na 1m2.
Nie każda lampa nadaje sie do uprawy roślin. Najlepsze go tego celu sa lampy WLS - Wysokoprężne Lampy Sodowe (ang. HPS - High Pressure Sodium), ktore sa najbardziej wydajne i najczęściej używane przy tego rodzaju uprawach.
Drugie w kolejności są świetlówki. Najlepiej nadaja się na wegetetywną faze wzrostu ze względu na swoje spektrum - lampom HPS brakuje barwy niebieskiej, pożądanej w fazie wegetatywnej. Można stosowac zarówno świetlówki liniowe (tzw. rury) jak równiez kompaktowe (kompakty ze standardowym gwintem E27).Trzecią możliwością sa lampy metahalogenowe (czasem nazywane metahalogenkowe). Sa dużo mniej wydajne od lamp HPS, ale jeżeli ktoś ma uprawe podzieloną (pokoje weg i flo) może użyć lampe tego typu na wegetatywna faze wzrostu.
Kolejnym ważnym pónktem jest powietrze. Konkretnie chodzi tu konkretnie o potrzebne w procesie fotosyntezy co2.
Box powinien mieć dobra wentylację. W zalezności od jego wielkości można uzyć małych wiatraczków komupterowych lub wentylatorów kanałowych. Dobra wentylacja pomaga tez utrzymac w boxie odpowiednią temperaturę.
Jeżeli nie chcemy "bawić się" w rozbudowany system wentylacyjny, lub boimy się chałasu wytwarzanego przez dużą ilość wentylatorów możemy dołączyć do boxa tzw. bimbrownię ( dostarczanie co2 poprzez fermentację). Przy produkcji wina (przy procesie fermentacji) wytwarzana jest znaczna ilość co2, które odprowadzone rurką do wodnego filtra i stamtąd to roślin zapewni im odpowiedni poziom co2 na ok. 3 tygodnie (aż drożdże nie umrą). Wtedy mósimy dodac jednynie wentylator mieszający powietrze w boxie (oczywiście jeżeli temperatura nie jest za wysoka).
Temperatura jest bardzo waznym czynnikiem. Konopie to rośliny żyjące pierwotnie w klimacie ciepłym i suchym, ale po przeróbkach i selekcji genetycznej (np. odmiany holenderskie) nie są juz tak odporne na brak wody i wysoką temperature jak wolno rosnące osobniki.
Temperatura jest ściśle powiązana z wilgotnością powietrza - im wyższa temperatura tym wyższa moze być wilgotnosć.
Temp. przy wlączonej lampie powinna zawierać się w przedziale 28-32st. lub nawet do 38 przy wzmożonym dostarczaniu co2 i susbstancji odzywczych. Temperatura w nocy nie powinna spadac ponizej 22st. Za duże skoki temperatur nie są zdrowe dla roślin.
Kolejna ważna rzecza jest podłoże. Do uprawy indoor mozna używać wielu różnych rodzajów gleby, od susbstatów torfowych, przez wełne mineralną, kamienie wulkaniczne, torfy, aż do zwykłej ziemii kwiatowej, Dla uzyskania optymalnych efektów powinniśmy zadozowac roślinie jakiś mix glebowy (ang. soil mix), ponieważ jest on zazwyczaj lepszy dla rośliny niż jednakowy rodzaj podłoża.
Dla uzyskania dobrego ph uzywamy zazwyczaj dolomitu (dawkowanie: 1 łyżka stołowa na 1l ziemii), kredy, skoruper jaj, bądź w ostateczności wapna. Te wszystkie preparaty podnoszą ph gleby. Do obniżania go zazywczaj stosuje sie płukanie ziemii, lub odpowiednie i odpowiednio dawkowane kwasy.
Woda. Deszcz, który matka natura dostarcza roślinom jest (teoretycznie) pozbawiony większych zanieczyszczeń. Nie nalezy podlewać roślin woda prosto z kranu, ponieważ jest ona chlorowana i często jest twarda... najlepszym rozwiązaniej jest filtracja wody, stosowanie wody mineralnej - butelkowanej, odwrócona osmoza lub osdtanie wody kranowej (zostawiamy wode z krany na 24h bez zamknięcia aby chlor sie ulotnił). Razem z podlewaniem powinniśmy co jakis czas dostarczać roślinei nawozów.
Pierwsze 3 tygodnie życia roślina nie powinna być nawożona ze względu na to, iż wszystki potrzebne jej substancje znajduja sie w glebie.
Najlepszymi nawozami dla poczatkujących sa nawozy w 100% organiczne (np. Biohumus, Humowit bio, lub inne preparaty ). Wielu growerów inwestuje jednak w kupno profesjonalnych nawozów chemicznych, które sa wydajniejsze i zapewniaja błyskawuczny wzrost i obfite kwitnienie rośliny. Można je dawac roślinie dolistnie lub razem z woda, ale łatwo je przedawkować.
W naturze, jeżeli roślina zostanie zaatakowana przez szkodniki i nie jest w stanie się obronić - umiera.
My jako matka natura możemy temu zapobiec, stosując różne techniki i preparaty przeznaczone do walki z chorobami, niedoborami i szkodikami, męczacymi nasze roślinki.
Growbox, jako że rośliny potrzebuja jak najwięcej światła powinien być wyłożony materiałem rozpraszajacym światło i odbijajacym jak największą jego ilość. Najlepszym rozwiązaniem jest folia mylarowa, niestety w polsce ciężko dostępna... można ja zastapić matami dostepnymi w większych hipermarketach, bądź kocami ratunkowymi. Druga w kolejnośc jest biała matowa farba, która odbija znaczną część promieni słonecznych. Ostatnim rozwiązaniem jest zwykłę sreberko, które jest jednak mało wydajne i mniej opłacalne niż 2 powyższe warianty.
Jeżeli chcemy umieścić boxa w piwnicy, która jest używana lub dostepna dla osób niepowołanych, najlepiej, kiedy box będzie szczelny a otwory wentylacyjne uzbroimy w 2 kolanka (dostępne jako części kanałów wentylacyjnych), dzięki czemu ani trochę światła nie bedzie widoczne dla nieowołanych oczu.
Przy planowaniu uprawy, należy najpierw ocenić możliwości boxa i dobrać do niego odpowiednią odmiane (wysokość - należy brać pod uwagę czynniki takie jak wysokość ostateczna rośliny, miejsce przeznaczone na donice i lampe, a także odstęp szczytów roślin od lampy, moc i plon) i ilość roślin (minimum powierzchni dla jednej rośliny to 30X30cm, nie biorąc pod uwage jakichś technik uprawy - SOG, ScrOG, LSt itp.), dzięki czemu będziemy mogli uzyskać optymalny plon z każdej rośliny.
Uprawa w Growboxie jest to jedna z najpopularniejszych i najwygodniejszych metod, stosowanych przez growerów.
Jest osiagalna i opłacalna dla każdego, niezaleznie od rozmiarów czy zamożności palacza :)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół