nasiona marihuany

Growkit pod opieką - Cubensis Cambodia

Wyszukiwarka Forumowa:

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
Otrzymałem bojowe zadanie by wychować cubensisy wspomniane w tytule, jako że jest to banalna sprawa i przez to, że również nabrałem do psylo sporo dystansu, na początku pierwszego spotkania, nie za bardzo się zrozumieliśmy :freak2: ale teraz jak kumple :D
mam nadzieje, że z tego growkita wycisnę jak najwięcej.

kopiuj-wklej:

1.Wysterylizowanym widelcem porobiłem dziurki z wierzchu growkita, a następnie zalałem wodę mineralną i wstawiłem do lodówki na 12h.
2.Po wyjęciu z lodówki odlałem wodę i growkita włożyłem do growbag-a.
3.Spryskałem ścianki baga 1 raz (konkretnie) na początku i wachlowałem nawet do 10 razy dziennie.
4.Growkit trzymałem w temperaturze pokojowej od 20 C° do 23 C.
5.Oświetlały go odbite promienie słoneczne.

Po 12 dniach pojawiły się pierwsze piny


Dzień 13
Snapchat-1468602201.jpg


Następne zdjęcia postaram się zrobić w lepszej jakości, oświetleniu i nie przez growbaga ;)
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz... obkleiłeś czymś ścianki i dno kita bo na zdjęciu ciężko dojrzeć ?
Pozdro i owocnych :tiphat:
 

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
Siemasz... obkleiłeś czymś ścianki i dno kita bo na zdjęciu ciężko dojrzeć ?
Pozdro i owocnych :tiphat:

Właśnie ten proceder mi umknął i dopiero po wrzucie tego ogarnąłem, że czegoś brakuje, po dokładnym obejrzeniu w poszukiwaniu pinów, zobaczyłem jak parę chce wyjść bokiem, także dopiero zakleiłem, więc już nie uniknione to jest pewnie ? Będę musiał wyjąć na kolejny rzut z tego pudełeczka, aby dokładnie wyrwać te co poszły bokiem.
Czy od razu, żeby nie blokowały się tam ?

Dzięki i też pozdrawiam ;)

PS. Banalna sprawa :gand: hehe a o tak istotnej rzeczy zapomniałem :freak:
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Teraz już zostaw niech rosną... na kolejny rzut możesz wyłożyć całe ciacho na alu folię ale trzeba by ogarnąć jakieś pudło... lub akwarium jak masz na stanie :tiphat:

Co do tego zaciemniania to producent kitów powinien to robić lub chociaż wspominać w instrukcji... z łaski swojej
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
[MENTION=91346]Acelos[/MENTION] po tym growkicie proponuje hajs na kolejny growkit przeznaczyć na szybkowar. Printy przecież masz ;)

BTW fajnie że robisz grzybowe grow.
pozdro
 

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
[MENTION=67436]Waran z Komody[/MENTION]

Poszukam, może coś takiego znajdę :)
To fakt, ale raczej nie dają bo po co ? Skoro to do badań mikroskopowych :troll:

[MENTION=94047]Rolnik_Małorolny[/MENTION]

Zbiorę się z zakupem osprzętowania na wiosnę tak sądzę jak i do samej uprawy grzyborów, a co do tego growkita to już wspominałem, ja tylko się nim opiekuję :D

Jutro UP chyba sporo abortów i jakieś dwa mutanty :freak:

PS. Papryczki też już prawie wszystkie kła pokazały, oprócz thunder longhorna :)

Pozdro :tiphat:
 

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
Dzień 15
Snapchat-1016772836.jpg


Potwierdzam informacje jakoby Cambodiany lubiły ciepełko, w temperaturach 25C°+ naprawdę szybko rosną i nabierają masę, a dziś miały niestety zimniejszą noc 19-20 C° i niewielki było widać przyrost :)

Tam z lewej taki mutant jakby z dwóch połączonych bez kapelusza, to coś złego ?
 

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
[MENTION=67436]Waran z Komody[/MENTION]
Taki trochę bliźniak syjamski
Dobrze, że legitny, bo zjadliwy :D

Dzień 17 - kosa
Snapchat-1972781154.jpg


Ogarnąłem przy rozpoczęciu grzybobrania, że foty nie zrobiłem hehe :freak2:

2021-02-21_17_37_55.jpg


To nie wszystko z pierwszego rzutu !
Jeszcze zostawiłem parę okazów aby dojrzały, jutro pewnie zbiorę resztę, a następnie zalewam wodą mineralną w temperaturze pokojowej, przykrywam folią aluminiową i wrzucam na 12h do lodówy.

Cambodiany mają grube trzonki i malusie kapelusie :D

Próbował ktoś tej odmiany ? Jeśli tak, to chętnie dowiem się o ich działaniu, jak wrażenia co do nich ;)

Pozdrawiam :tiphat:
 
Ostatnia edycja:

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Siemasz... niezła kępa Ci wystrzeliła... jak będę kiedyś musiał komuś zostawić mój materiał do badań mikrobiologicznych pod opieką to się odezwę hehe

Cambodianów jeszcze nie miałem i o mocy nic Ci nie powiem ale za to zaliczane są do najszybciej kolonizujących i rosnących... napewno kiedyś łapy po nie wyciągnę... Pozdro i owocnych :tiphat:
 

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
Jakoś się mam, a Ty ? :D

Zadowalająca kępka, jak na pierwszy rzut, parę abortów, nieco mniej gram niż z B+ ale jest dobrze.
Proszę bardzo, z przyjemnością przeprowadzę badania w przyszłości na nowych genach, jak i również chętnie podzielę się wynikami badań :D
Darowałem sobie robienie odcisków z pierwszego rzutu, także z następnego będę zbierał dopiero.
Myślę, że gdyby od początku miały temperaturę w przedziale 24-26C° to jeszcze szybciej byłby :harvest:

Dziękować, oby jak najwięcej zebrać :D
Chociaż chce przebić pierwsze zmagania z B+ gdzie tylko był 1 rzut i 26.5g na sucho :)
Pozdro :tiphat:

Dzień 18 - kosa part II
2021-02-22_13_52_48.jpg


Growkit już się moczy, zakryłem folią alu(odkażoną spirytem) i żeby ciacho było zanurzone postawiłem na nią kubek.
Oczywiście wysterylizowanym widelcem wyskubałem resztki z powierzchni ciastka i w folii zrobiłem dziurki wysterelizowaną igłą, aby mogło oddychać.

Zastanawiam się czy ta folia konieczna, czy ta pokrywka od growkita nie zdałaby egzaminu gdybym znowu zamknął tak jak za pierwszym razem ?
Pewnie większe szanse na zakażenie by było ?
 

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Pokrywka jest ok (również przetarta spirytusem)... w trakcie samego moczenia wentylacja nie jest konieczna bo ciacho jest pod wodą (i raczej wstrzymuje oddech hehe). Dlatego nie powinno się przekraczać 24h ponieważ grzybnia się utopi...
 

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
Ooo... dobrze się czegoś nowego dowiedzieć :)
Myślę, że te 12h kąpieli jest wystarczające, mam nadzieje, że nic się nie zakazi i jeszcze coś tam zbiorę :)
 

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
Dzień 24 - II rzut

5.jpg


Tak to wygląda po 6 dniach od moczenia :sneaky:
Może na III rzut ogarnę coś na co wyłożę ciacho ?

:tiphat:
 

Acelos

Jedność
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
402
Buchów
504
Odznaki
4
Dzień 26 - Kosa II rzutu

21af616b6f88fecbf.jpg


31b68c0cc05ebea33.jpg


I rzut - wynik 16.11g
1bd6ba20a82676c09.jpg


Zakażenie ?!?

Pytanie do bardziej rozeznanych, czy growkit już do wywalenia ?
Ten rzut wydał zdrowe, ładne grzybki i większe niż za 1 razem :)

6.jpg

45d0fb30850e1154d.jpg

57a9d468eb3073663.jpg


#EDIT
Wyskubałem aborty, które wypatrzyłem i moczymy dalej, ale dobrze by było wiedzieć czy nie są czymś zarażone :fishh:najbardziej mnie niepokoi to w lewym dolnym rogu na 2 i 3 zdjęciu :sick:
Zapach taki sam jaki był, czyli grzybowy po prostu :D
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół