nasiona marihuany

Growlog Mak wysokomorfinowy

Wyszukiwarka Forumowa:

sleja

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 18, 2005
Postów
1,717
Buchów
0
Mak wyrzucony do ziemi mniej więcej w środku kwietnia, wyrósł na początku maja.

http://img313.imageshack.us/my.php?image=p10100593sk.jpg

http://img313.imageshack.us/my.php?image=p10100609ny.jpg

Według osoby, od której mam nasiona, pierwsze zbiory powinienem mieć na początku lipca.
Fotki będę wrzucał co tydzień.


Edit:

Dodane od shadow-

tłumaczone bardzo na szybkości, pierwszy lepszy tekst o uprawie maku znaleziony po wpisaniu w google, może komuś się przyda, ewentualne poprawki do mnie na pw.

Naturalne warunki

Mak dorasta do około jednego metra wysokości. Jest rośliną jednoroczną, wypuszcza pędy na wiosnę, kwitnie latem i wytwarza nasiona na jesień. Kwiaty mogą mieć różne kolory, od białego do fioletowego, czasem z lekkim cieniem czerwonego lub różowego w środku. Początkowo był rdzenną rośliną w południowo-wschodniej Europie i zachodniej Azji, ale rozprzestrzenił się po całości obu kontynentów, uprawiany przez ludzi, lub w dzikiej formie jako chwast. Teraz już znany jest praktycznie na całym świecie.

Od początku

Papaver somniferum jest rośliną stosunkowo łatwą w uprawie. Najlepiej posadzić go w nawiezionej glebie (?), z dobrym drenażem , ale równie dobrze daje sobie radę w doniczkach, jeżeli dostanie wystarczająco miejsca dla korzeni.. Nasiona powinny być wysiane pomiędzy wrześniem a kwietniem. Jeżeli mróz/przymrozki są normą w Twoim regionie, nie wysiewaj maku do końca zimy, do czasu aż będziesz już pewien, że nie będzie już przymrozków (mróz może zabić siewki).Rozsyp nasiona i przykryj je bardzo cienką warstwą ziemi. Zraszaj dobrze ziemię do czasu wykiełkowania nasion, utrzymując glebę wilgotną. Nasiona powinny wykiełkować w ciągu tygodnia. Na początku podlewaj bardzo oszczędnie, by zapobiec gniciu.
Kiedy wykształcą malutkie, podobne do sałaty liście, zacznij podlewać obficie, co jakiś czas dodając nawóz. Nie martw się gdy się przewrócą, to normalne.
Mak potrzebuje przestrzeni by rosnąć, idealnie 30 cm jeden od drugiego(?), ale dobrze rozwinie się mając mniej miejsca, jeśli będzie dobrze nawożony. Przerzedź go jednak, by odległość między poszczególnymi roślinami wynosiła co najmniej 15 cm.. Najlepiej po prostu delikatnie usuń najmniejsze rośliny, ewentualnie jeśli chcesz oszczędzać nasiona, delikatnie je poprzesadzaj.

Pąki kwiatów

Niedługo pojawią się pąki. Czubki łodyg będą uginać się pod ich ciężarem. Z czasem będą się prostować i rosnąć. Czytałem na “Gnostic Garden” (http://www.gnosticgarden.com), że w Laosie usuwają pąk, a w jego miejsce wyrasta 4,6, albo 8 nowych! Podlewaj i nawoź, do czasu aż maki zaczną kwitnąć. Jak tylko pojawią się płatki przestań podlewać, chyba że rośliny zaczną więdnąć.
Maki kwitną przez około 2 tygodnie. Po tym czasie płatki kwiatów opadną, a łupiny zaczną powoli powiększać się i pękać. Zaczną żółknąć i wysychać, aż osiągną słomkowy kolor.

Zbieranie nasion

Maki produkują ponad 1000 nasion z każdego pąku. By zebrać nasiona na przyszły sezon, poczekaj aż maki będą suche jak słoma, usuń główki I wytrzep nasiona na kartę papieru. Możesz wysiać nasiona od razu, lub przechowywać prawie nieskończenie długo w lodówce.
Źródło: http://www.plot55.com/growing/p.somniferum.html
Tłumaczenie: Shadow
 

quakemind

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2006
Postów
1,067
Buchów
425
ale ładny maczek :) zamierzasz zrobic makowiec na przyszłe świeta wielkanocne? :santa:
 

quakemind

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2006
Postów
1,067
Buchów
425
selekcja i zostana najlepsze osobniki :)
 

sleja

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 18, 2005
Postów
1,717
Buchów
0
Jest gęsto, ale ok. Nie zaszkodzi, rosna gesto, ale nie widze problemów narazie, znajomy od tych nasion mówił, że może być, lol.
 

sleja

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 18, 2005
Postów
1,717
Buchów
0
Nie wiem, dostałem te nasiona i wiem tylko, że kwitną na fioletowo z białym oczkiem.
 
C

Canabis_16

Guest
P,coś jest nie tak z tym twoim makiem jest stasznie mały... Wczoraj byłem u babci ma ona w ogrodzie 3 planty. Jeden z nich ma jóż kwiat, czerwone płatki z czarnym oczkiem, w środku kwiata jest makówka... Naciołem ją lekko odrazu wypłyneło mętne mleko podchodziło pod żółty kolor a w smaku strasznie gorzkie, tak gorzkie, że musiałem czymś popić i tak czułem w ustach ten gorzki smak przez ok pół godz. A więc P coś jest nie tak. Może dlatego, że to odmiana pod gorący klimat. Sam nie wiem ale jest zamały abyś zebrał plon na początku Lipca.
 

sleja

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 18, 2005
Postów
1,717
Buchów
0
Nie mogę umieścić w danym momencie fotek, ale kwestią 2 tygodni jest pokazanie się kwiatów, czyli dodatkowy tydzien na makówki iii za 3, max 4 tygodnie zbiory. Paliłem dziś opium z uprawy znajomego i czuję się lekko zmulony. Nic specjalnego, muszę zrobić teraz przerwę z tramalem. Mój mak jest mały, bo późno wysadzony, ale to nic. Poczekam, tym lepiej.
 
C

Canabis_16

Guest
LOL no to wszystko wyjaśnia.... U mnie w ogrudku też jest kilka maków, które wysiałem na początku kwietnia... Po miesiącu postanowiłem, że je zniszcze żeby nie było przypału z matką. Okazało się, że wszystkich nie wyrwałem i kilka zostało, dziś zauwarzyłem, że niedługo rozwiną kwiaty :thumleft: . Tylko szkoda, że to niskomorfinowy mak.
 
C

Canabis_16

Guest
P napisał:
Wysiałeś 2 tygodnie wczesniej.

Nie jestem dokładnie pewny, kiedy go wysiałem, bo niepamiętam... Ale napewno był to kwiecień.
 

sleja

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lis 18, 2005
Postów
1,717
Buchów
0
Pamiętam kiedy! Jak to fałszywie brzmi. Zaczynam detoksykację na opium. Dziś wieczór, mleczko z 7 makówek, na sen.

[ Dodano: 2006-06-18, 21:21 ]
U ciebie szybciej wzszedł. Jutro będą fotki. Mak ładnie wy***ało. Znajomi przychozdą i go głaszczą, lol.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół