nasiona marihuany

GRZYBIARZU* - pochwal się co znalazłeś w lesie

Wyszukiwarka Forumowa:

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
Sucho bardzo ale gdzieniegdzie waleczne grzybki atakują !

 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
Czy ktoś jeszcze zbiera jakieś grzyby? :p

Dzisiaj byłem 0,5h w lesie tylko i takie okazy sobie rosły ;)









największe się suszą ;)





a z tych najładniejszych robi się już pierwsza w tym roku zupka grzybowa ;3

Pozdro!
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
W moich terenach w lesie jest tak sucho ze jak ide na spota to wszystko trzaska i sie kurzy
grzybów brak niestety
z drugiej strony jak nie ma grzybiarzy to mniej plantów ginie
 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
No bo niestety większość grzybiarzy to tacy wujkowie wiesiowie co przy okazji tego grzybobrania ładują wódeczkę po krzakach. No i znajdują spoty :/

Dzisiaj skromnie, ale też parę ciekawostek:








to jest dwóch ciekawych kosmitów:





a tu coś podobnego do łysiczek, ale w lesie na pniu



pzdr!
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Siemka! W lesie sucho ale przyjemnie bo nie wieje tak jak poza nim. Grzybków nazbierane na obiadek, szału nie było ale praktycznie wszystko zdrowe.









 

Jasiul3c

Well-known member
Rejestracja
Maj 7, 2014
Postów
469
Buchów
1
Odznaki
2
dzisiejsze maślaczki z własnego ogrodu ;) czasem nie trzeba daleko iść po grzybki




[MENTION=75024]delavega[/MENTION] fajne masz te obiadki jak wpie****asz muchomory xd
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Strasznie sucho, ale coś tam znalazłem. Zaraz robię schab duszony w sosie grzybowym :)







 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
ładne młode i zdrowe ale chyba noża zapomniałeś zabrac ze soba
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
ładne młode i zdrowe ale chyba noża zapomniałeś zabrac ze soba

No tak, zapomniałem ;) i wykręcałem, ale to chyba lepsze dla grzybni?
 

el bandito

Banned
Rejestracja
Lip 6, 2016
Postów
115
Buchów
0
No tak, zapomniałem ;) i wykręcałem, ale to chyba lepsze dla grzybni?
ta, wykręcasz, pozniej na wysokosci "ziemi" jest taki klin, odrywa się jakbyś ściągał kulę z naboju - odlamuje się ładnie w tym miejscu ja to zawsze w mech wkladam z recha grzybni, staram sie w okolicy drzew. ost wracalem jak bylo juz ciemno, ta bezchmurna noc, ksieżyc jak łuk od D, kolyszace sie w wietrze sosny wysokosci wiezowca - tak w tym kadrze wygladaly - i to przytloczenie az sobie poszukalem legend slowianskich o lasach hehe. nabralem szacunku w kazdym razie. jutro wstawie fote, mam kozaka a pod nim jakieś trujaki rosnące w kępie jak opieńki. moze nie jak kule z luski ale jest taki punkt ze sie odrywa.
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Wykręcając rozrywa się często grzybnię więc to tez nie do końca dobre ale opinii jest tak wiele jak grzybiarzy :) Druga szkoła mówi, że staranne wykręcenie jest lepsze bo nie zostaje ogonek, który potem gnije i może zainfekować grzybnię. Czy jeden czy drugi sposób - należy pamiętać o przykryciu i nie rwaniu na chama. Ja stosuję oba w zasadzie i podobno oba są poprawne hehe

Ze względów praktycznych, jeśli nie jesteśmy pewni gatunku lepiej wykręcić bo obraz całości może pozwolić zidentyfikować znajdę, przy ucięciu już niekoniecznie. Pozdro

Czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać?

To pytanie jest zadawane od niepamiętnych czasów. Powstało zapewne tuż po słynnym dylemacie dotyczącym jaja i kury. Skoro jest tyle gatunków rozmaitych grzybów to spokojnie możemy stosować oba sposoby. Każdy jest dobry, ale stosowany z rozsądkiem. Większe owocniki grzybów lepiej jest wyciąć, ze względów praktycznych, bo zaoszczędzamy sobie pracy przy czyszczeniu grzybów. Naturalnie nie w połowie trzonu, jak to nieraz widać przy zbiorze podgrzybków w celach zarobkowych. Możemy delikatnie podważyć także owocnik grzyba koniuszkiem noża. Wycinamy jak najniżej, odgarniając dokładnie ściółkę i uważając, aby nie uszkodzić grzybni. Potem starannie przykrywamy to miejsce, aby grzybnia nie wysychała. Resztka trzonu grzyba szybko zgnije lub zjedzą ją ślimaki.

Grzyby blaszkowe, takie jak kurka, zielonka czy rydz lepiej jest wykręcać. Należy je wyjąć z podłoża tak, aby nie uszkodzić trzonu i także dokładnie zakryć grzybnię ściółką. Tak wyjęty owocnik łatwiej rozpoznać co do gatunku, a jest to bardzo istotne, aby wyeliminować pomylenie zielonki, gołąbka czy pieczarki z muchomorem zielonkawym. Rozpoznaje się go m.in. po pochwie u podstawy trzonu, stąd nie można takich grzybów wycinać. Pamiętajmy, że jeden średni owocnik to dawka śmiertelna dla człowieka.

źródło: http://www.siedlce.warszawa.lasy.gov.pl/grzyby



Ps. klin i "kula z naboju"... morninsta weź już tej kreatyny nie bierz.
 
Ostatnia edycja:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,366
Odznaki
1
Druga szkoła mówi, że staranne wykręcenie jest lepsze bo nie zostaje ogonek, który potem gnije i może zainfekować grzybnię.

Tyle że grzyb pozostawiony w lesie cały w końcu zgnije, tak że ja nie przyjmuję tego argumentu do wiadomości :)

Ja na ogół wycinam, a jak wykręcam, to na miejscu odcinam korzeń i czyszczę żeby były ładne i czyste w koszyku, wtedy nie mam czyszczenia w domu ani nie noszę upie****onych grzybów.
No i prawdziwy grzybiarz zbiera tylko do koszyka, nigdy do plastkiowego wiadra, a już przenigdy do reklamówki z Biedry, a czemu, to se poczytajcie :)
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Tylko koszyczek forever! Raz, że wygodnie a dwa nieszkodliwie. Zresztą wystarczy mi widok kaloszy i reklamówek w naszych lasach, nie ma potrzeby, żebym jeszcze swoją tam zabierał hehe Wiaderko jeszcze bym zrozumiał, wystarczy kilka otworów - chodzi o dostęp powietrza i przewiew... ale reklamówka - raz, że żaden komfort a dwa to się wszystko tam miętoli itd.

Wczoraj próbowałem kanii jak pisałeś - tylko sól i pieprz. Już wiem czemu mi wcześniej nie smakowały... bo te udziwnienia potrzebne jak roxie majty :p
 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,224
Rozwiązań
1
Buchów
16,366
Odznaki
1
Ja kilka tygodni temu na wysyp Rydzów (Rydzy?) trafiłem. 3/4 robaczywych w piżdziec, nawet malutkie, więc nie wiem skąd powiedzenie "zdrowy jak Rydz", ale trochę nazbierałem. Naczytałem się w necie, że to "arystkorata lasów" , królowie się tym zajadali itp. itd.. Usmażyłem jak kazali - na rumiano na maśle i może być, ale dupy nie urywa, jak dla mnie Kania dużo lepsza.




A i trafiłem takie ładne grzybie ch*j wie co.

 

BlackMen

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Gru 14, 2014
Postów
3,601
Buchów
2,367
Odznaki
1
Rydz dobry! ale marynowany, smażone czy w sosie nie robią szału
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół