nasiona marihuany

[Grzyby] Okrywa torfowa krok po kroku

Wyszukiwarka Forumowa:

Waran z Komody

:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:
Weteran
Rejestracja
Lut 20, 2014
Postów
1,137
Buchów
3,657
Odznaki
3
Okrywa torfowa

Skł‚adniki: torf, wermikulit, dolomit oraz woda.
Proporcje podane objętoś›ciowo.

Zaczynamy


Torf


10 części


Dolomit


2 części


Wermikulit


5 części


Woda


Około 5-6 części ... w zależności od początkowej wilgotności torfu... jako test możesz zgnieść trochę w pięści... jeżeli między palcami wypłynie trochę wody będzie to dobry znak


Mieszankę™ przekł‚adamy do słoika lub słoików... pokrywka luźno nałożona... zabezpieczona 3 warstwami folii alu




Tak przygotowane słoiki umieszczamy na około 90 minut w szybkowarze




Po sterylizacji spuszczamy ciśnienie z szybkowaru... wyjmujemy słoiki i studzimy je do temperatury pokojowej






Po wystudzeniu okrywa gotowa jest do użycia :tiphat:
 
Ostatnia edycja:

morphik92

Well-known member
Rejestracja
Mar 16, 2020
Postów
109
Buchów
0
Dzięki wielkie za szczegółowy przepis, na pewno wykorzystam :)
 

Zacier

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Sie 1, 2010
Postów
5,546
Rozwiązań
2
Buchów
15,667
Elegancko, przyklejam :grz:
 

BZK

Konopny Świr!
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2007
Postów
2,040
Buchów
5,934
Odznaki
12
Yo.!
Waranie powiedz czy taka proporcja sprawdzi się także w okrywie z koko? Czy może z kokosem to już trzeba inaczej, hmmm...?
 
P

pozytyw

Guest
Mega, aż sam bym zrobił choć troszeczke meksykańców np.. dobre to.
 

Rolnik_Małorolny

(-(-(-(-_-)-)-)-)
Rejestracja
Mar 10, 2020
Postów
1,946
Buchów
5,207
Odznaki
9
Yo.!
Waranie powiedz czy taka proporcja sprawdzi się także w okrywie z koko? Czy może z kokosem to już trzeba inaczej, hmmm...?

W przypadku kokosa... 10 koko/5 werm/1 dolomit

:tiphat::tiphat:

Ja robiłem okrywę koko właśnie z proporcji podanych przez Warana i jest spoko.Sterylizowałem 60 min w szybkowarze i do ostygnięcia stały w nim całą noc.Okrywę do sterylizacji zapakowałem do słoików 540ml.

:grz:
 

Mroziq

Well-known member
Rejestracja
Lip 27, 2014
Postów
84
Buchów
0
Wow Waran!
Powiem Ci, ze bardzo mi tym wszystkim zaimponowales.:dela:
Odkopalem Cie na forum dzisiaj rano i przez caly dzien zdzylem obejrzec wszystkie twoje fotorelacja i przeczytac dokladnie kazdy jeden post.

Juz od dawna chcialem sie wziac za grzyby, a teraz natchnales mnie jeszcze bardziej! :grzyb:
Oczywiscie doksztalce sie jeszcze w tym temacie, ale powiem Ci, ze w trakcie czytania twoich fotorelek zdazylem doslownie wypisac cala strone pytan....

I teraz takie pytanko. Jesli nie uda mi sie znalezc odpowiedzi na forum, to czy moge odezwac sie do Ciebie na priv na dniach?
Pozdro i lec dalej wariacie!
 

wd40

Well-known member
Rejestracja
Mar 6, 2011
Postów
378
Buchów
624
Witam Panowie. Nie chciałbym zakladac nowego tematu nie potrzebnie a tu chyba będzie odpowiednio. Takie pytanka mam :D :
1.Czy stosowaliście różne okrywy przez co były różne efekty? Chodzi w tym wypadku o plesn
2.Czy okrywa w jakiekolwiek sposób wplywa na owocnikowanie? Czytalem ze ona ma rolę raczej nawilżenia i zabezpieczenia niz dawania jakiś substancji co będą karmić grzybnie i będzie więcej owoców.
3. Na razie znalazłem w sumie dwa rodzaje okryw (tj. Werm'ową oraz torf/coco+werm+CaCo3) sa jeszcze jakieś inne?
[MENTION=67436]Waran z Komody[/MENTION] wypowiesz się coś w temacie?
 
Ostatnia edycja:

BetonowyDaniel

Well-known member
Rejestracja
Cze 11, 2023
Postów
1,253
Buchów
1,682
Odznaki
4
NIc to nie daje
daje daje , ja widzę normalnie zdjęcia...

Jak nie wyświetla to znaczy, że nie wyłączyłeś adblocka.

ewqewe.jpg
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół