nasiona marihuany

Hodowla konopi CBD w szklarni

Wyszukiwarka Forumowa:

Czaberhaze

New member
Rejestracja
Lis 26, 2020
Postów
4
Buchów
1
Witam, jestem nowy na forum. Mam pare pytań odnośnie hodowli cbd.
Planuje zacząć uprawę w 2021r. Złożyłem deklaracje o chęci uprawy i niedługo będę składał wniosek o pozwolenie.
Mam zamiar posadzić ok. 200 roślin w szklarni z poliuretanu, które chce doświetlać lampami HPS w razie braku światła słonecznego. Zastanawiam się czy to opłacalne, bo ciężko znaleźć info w necie odnośnie takiej uprawy. Zdecydowana większość ludzi sadzi kilka hektarów outdoor z przeznaczeniem przemysłowym, a ja bardziej jestem zainteresowany pozyskaniem wysokiej jakości suszu bogatego w cbd do palenia lub waporyzacji. Czy jest ktoś na forum który mógłby doradzić ? Poza tym trudno znaleźć certyfikowane nasiona, więc może ktoś z was ma doświadczenie a tym temacie i mogłby coś doradzić. Nie wiem czy lepiej szukać skupu z którym podpiszę umowę kontrakcji czy lepiej zadeklarować przetworzenie roślin we własnym zakresie. Jeśli opcja druga to kolejne pytanie, jak powinien wyglądać wniosek? Trzeba podać sposób przetworzenia, narzedzia itd. Liczę na pomoc bardziej doświadczonych kolegów :)

Pozdrawiam
 

mcdonald

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
45
Buchów
0
Hej. Nie znam odpowiedzi na Twoje pytania, ale polecam kanal yt Przemka Zawwadzkiego ktory robi taki projekt w szklaniach . Moze z jego bloga dowiesz sie czegos co Ci pomoze
 

Alastor Moody

widzę to, czego nie widać
Rejestracja
Cze 3, 2020
Postów
198
Buchów
354
Odznaki
2
A mi się wydaje, że można hodować tylko konopie włókniste.
 

Beasto

Ujarany cały dzień
Rejestracja
Sie 18, 2019
Postów
3,103
Buchów
9,705
Odznaki
10
Można uprawiać takie do 0,1% THC, może już nawet 0,2 (coś się wokół tego działa niedawno). Trzeba jednak mieć stosowne pozwolenia , jak OP napisał. Niedawno brałem dwa oleje CBD różnych firm i każdy był z innej uprawy w lubelskim :)
 

Czaberhaze

New member
Rejestracja
Lis 26, 2020
Postów
4
Buchów
1
Tak, mam na myśli konopie siewne <0,2 % THC. Można kupić nasiona za granicą z zawartością CBD około 9%. Są to odmiany certyfikowane które można legalnie uprawiać na terenie EU. (Za pozdwoleniem).
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,170
Buchów
5,061
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

A mi się wydaje, że można hodować tylko konopie włókniste.

Uprawiać ;)
 
Ostatnia edycja:

Bombaclat Guru

Jamajski wojownik
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2015
Postów
775
Buchów
2,808
Odznaki
4
To nie takie proste. Jak nie masz o tym pojęcia, albo dostępnych ludzi z pojęciem to bedziesz miał bardzo ciężko. Wątpie, że znajdziesz skup i tak poprostu posprzedajesz towar, to musi być przebadane, zgodne z prawem itd. Wydaje mi się, żeby nie działać z pestkami xd Tylko znaleźć dojście do przebadanych już klonów i na nich bazować. Z pestek może być loteriada. Nie zbyt łatwa zabawa według mnie.
 

Czaberhaze

New member
Rejestracja
Lis 26, 2020
Postów
4
Buchów
1
To nie takie proste. Jak nie masz o tym pojęcia, albo dostępnych ludzi z pojęciem to bedziesz miał bardzo ciężko. Wątpie, że znajdziesz skup i tak poprostu posprzedajesz towar, to musi być przebadane, zgodne z prawem itd. Wydaje mi się, żeby nie działać z pestkami xd Tylko znaleźć dojście do przebadanych już klonów i na nich bazować. Z pestek może być loteriada. Nie zbyt łatwa zabawa według mnie.

Z tego co wiem to pestki musza być certyfikowane przez unię. O klonach nigdzie nie znalazłem informacji, mam kogoś kto pomoże ze skupem wiec zostaje kwestia nasion. Jesteś w temacie ?
 

Bombaclat Guru

Jamajski wojownik
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2015
Postów
775
Buchów
2,808
Odznaki
4
Bazuje na doświadczeniu.Z pestek masz loterie w sensie, każda roślina może być inna. Nie wiem jak jest z S1 i z ich parametrami xd ale wiem, ze bardzo podobne rosną. Co do klonów masz pewność, że wyrosną identyko takie jaka była matka. W twoim przypadku jak najwiecej CBD?
 

Czaberhaze

New member
Rejestracja
Lis 26, 2020
Postów
4
Buchów
1
No tylko ze nie jestem pewny czy klony przejdą bo tak jak mówiłem. 0 info o tym, jedyne co znalazłem to ze trzeba okazać opakowanie z certyfikowanym materiałem siewnym w urzędzie
 

Bombaclat Guru

Jamajski wojownik
Weteran
Rejestracja
Sie 6, 2015
Postów
775
Buchów
2,808
Odznaki
4
No tylko ze nie jestem pewny czy klony przejdą bo tak jak mówiłem. 0 info o tym, jedyne co znalazłem to ze trzeba okazać opakowanie z certyfikowanym materiałem siewnym w urzędzie

Jak ci bardzo zależy pytaj w urzedzie gdzie sie to załatwia, a nie na forum. Na pewno trafisz na kogos rzetelnego xd hehe chyba
 

iceGrow

New member
Rejestracja
Wrz 17, 2021
Postów
3
Buchów
2
Konopie włókniste w Polsce legalnie można uprawiać tylko z certyfikowanych nasion (żadne klony). Do tego stosowane pozwolenia oraz przeznaczenie na cele "cele przemysłu włókienniczego, chemicznego, celulozowo-papierniczego, spożywczego, kosmetycznego, farmaceutycznego, materiałów budowlanych bądź nasiennictwa" - któryś artykuł o tym mówi.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół