nasiona marihuany

Honza kleszcze złapie: 14 sezonów i 11 automatów

Wyszukiwarka Forumowa:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Co to za badyle,Dojdzie to w tym roku? :)

Te balkonowce-doniczkowce, ktore nie dojda pod slonkiem (a raczej nie dojda) beda konczone w namiocie, a automaty spokojnie sobie poradza, chociaz na oko tak z miesiac jeszcze potrzebuja... ale rosliny ze spota powinny na spokojnie dojsc, wrzuce foty jak je odwiedze - o ile ktos nie za***al/nie zjadl/nie rozpie****il ;)
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Joł!

Ostatnil odwiedzilem spota i o dziwo wszystkie krzaki przetrwaly. Ostatnie 3 tygodnie zero deszczu i mega upaly, a krzaki posadzilem w 50l worach taniej ziemi ogrodowej... po 3-4 szt/wór. Sprawdzalem pierwszy raz czy zyja od desantu. Zyja! Baa! Male, ale calkowicie zdrowe, zadnych niedoborow. Wycialem Santa Marie plci meskiej, przy okazji kasujac tez ktoras femke. Trudno. Zostalo 8 sztuk, wszystkie kwitna jakis czas. Podsumowujac, na spocie mam 4szt Northern Passiom 2.0, 2 California Hash Plant i 2 Aunt of Farouk. Jak bedzie wolna chwila to podskocze do nich raz jeszcze, nakarmie guanem i popiolem i postaram sie o wiecej fot, ale nie obiecuje.
Dzisiaj zdjecie jedno pogladowe - trzy krzaki blizej niezidentyfikowane, bo przy sadzeniu panowal wielki chaos ;)

 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Nazdar!

Szybki up.
Dziewczyny w terenie radza sobie dobrze. Porosly male krzaki, ale przyczyna znana i nic z tym nie zrobie. Walnalem sie z tym, co zostalo - jak bylem na spocie to znalazlem jednego automata od mr choci - skasowalem, wyjdzie z 7g :D
Reasumujac, zostalo 7 panienek, z ktorych 3 pieknie wskoczyly na flo (jeden wor), reszta troche sie ociaga (po 2 szt. w 2 worach). Wszystkie dostaly mikoryze, guano i popiol palm + oprysk z topsinu. Nie planuje wiecej nawozow, ale moze za 2-3 tygodnie strzele jeszcze jeden oprysk, tym razem z amistaru.

Wór #1 (3 szt)











Wór #2 (2 szt + sciety auto)





Automat






Tyle na spocie, co na balkonie? chu*nia. Bylem zmuszony sciac 2x AoF i 1x Santa Maria - wszystkie wskakiwaly na flo. Swiec szatanie nad ich duszami... przy okazji kosa dosiegnela automata od chociego - rosl w coco, jakies 4-5l. Bedzie z 10g ;)

Skasowany AoF #1 - liscie wieksze niz dlon, ciety na proce




Skasowany AoF #2 - nieco mniejszy, toppingowany 2x




Skasowana Santa Maria po Mine Liningu na 8 topow




Skasowany automat

 

GreenGhost

Well-known member
Rejestracja
Paź 15, 2017
Postów
350
Buchów
37
Mikoryze dajesz sadzonce pod korzen. Potem przesadzajac na spota tak samo i koniec albo sie dogadaja albo nie. Podlewanie mikoryza nic nie da ale nie zaszkodzi ;) Z moich obserwacji nie zauwazylem roznicy bo mam z mikoryza i bez ... nie mam rewelacyjnej ziemi ale jest codziennie podlewana.



Tutaj lepiej widac niby braki a mial za sucho jak worek rozerwalem to sie kurzylo po bokach. Nasypalem w kolo ziemi i po dwoch tygodniach krzak 2xtaki a kozenie znowu na wierzch wylaza !!!
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
mylisz się kolego, dlaczego nie miałoby dać to efektów? mikoryza to cały wachlarz pozytywnych aspektów

Zgadzam sie w 100%. Mikoryze wypadaloby co jakis czas uzupelniac, tym bardziej po przesuszeniu. Niewazne czy weg czy flo, mimoryza (podobno) pomaga w wielu aspektach. Te moje male krzaki nie maja ani jednego zoltego liscia (z wyjatkiem jednej, biednej), mimo braku jakiegokolwiek podlewania, mimo malej ilosci chujowej ziemi, mimo 2 tygodni upalow 30+. Zreszta fajnie widac po tych 3 w donicach - w plynie nawozow nie bylo, rosly w lightmixie zmieszanym z coco, ~50g guana i "szczypta" silicium flash. Oprocz tego great white przy przesadzaniu i ze 2x w formie herbatki. Zero niedoborow ;)
 
M

matson

Guest
Zgadzam sie w 100%. Mikoryze wypadaloby co jakis czas uzupelniac, tym bardziej po przesuszeniu. Niewazne czy weg czy flo, mimoryza (podobno) pomaga w wielu aspektach. Te moje male krzaki nie maja ani jednego zoltego liscia (z wyjatkiem jednej, biednej), mimo braku jakiegokolwiek podlewania, mimo malej ilosci chujowej ziemi, mimo 2 tygodni upalow 30+. Zreszta fajnie widac po tych 3 w donicach - w plynie nawozow nie bylo, rosly w lightmixie zmieszanym z coco, ~50g guana i "szczypta" silicium flash. Oprocz tego great white przy przesadzaniu i ze 2x w formie herbatki. Zero niedoborow ;)

wlasnie tak honza, mialem takiego samego mixa, wszystko gitara, malo lalem wody jak i nawozow tylko w zaawansowanym flo wyskoczyl brak mg.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Siema! Kilka dni temu scialem kilka szczytow Northern Passion 2.0, ktore daly 16g calkiem niezlego palenia. Wczesniej scialem tez automaty chociego (jeden balkonowiec, drugi ze spota). Waga NP 2.0 po wysuszeniu to 16g, auto balkonowiec dal 11g, a outowy 6g - czyli na ten moment strzelilo cale 33g ;)

Fota topa NP, ktory jeszcze rosnie




Susz NP 2.0






Auto choci 1






Auto choci 2



 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Ahoooj,
Czas konczyc ta pseudo-fotorelacje, odwlekalem ostatni up, zeby nie myslec o marnej ilosci, jaka mi wyszla. Calosc skosilem w polowie pazdziernika. Bez zbednego pie****enia trzeba podsumowac sezon.

Dla przypomnienia, czesc rosliny rosla na spocie, czesc na balkonie. Z tytulowych 11 automatow i 14 sezonow ostalo sie 10 roslin (w fym 2 auto).
Wyniki:
Automaty od chociego daly 6g (spotowy) + 11g (balkonowy), czyli 17g
Sezonówki: 16g z NP2.0 (przedwczesna kosa) + 50g NP2.0/CHP + 6g AoF (?), czyli razem 72g
RAZEM: jakies 89g

Wynik nie powala, ale przynajmniej mam co palic przez zime ;)

Wnioski: bledow w tej uprawie popelnilem mnustwo, wiem co z***alem i co poprawic na przyszlosc. Szybki rachunek zyskow i strat, plusow i minusow, za i przeciw:
Na +:
+ jakosc - zapach, moc, ilosc zywicy na zdecydowany plus, nie liczac wielkosci topow palenie wyglada, smakuje i wali w dekiel tak jak susz spod lampy
+ swoje palenie - to zawsze na plus
+ doswiadczenie w terenie
+ brak niedoborow
+ brak plesni

Na -:
- wybor spota - mialem upatrzone trzy miejscowki, z czego dwie spalilem juz na starcie i zostala najgorsza
- slonce - nie upewnilem sie co do naswietlenia i efektem byla koncowka flo w kompletnym zacienieniu, bez pelnego slonca
- brak opieki - na spocie bylem 3-4x w ciagu calego sezonu, nawozy podalem raz (w polowie flo podalemmikoryze, guano i prochy palm), zrobilem dwa opryski na plesn (pierwszy z topsinu, drugi amistar)
- brak podlewania w trakcie suszy
- mala ilosc ziemi per krzak - nie kopalem dolkow z lenistwa, posadzilem po 3 szt na 50l wor ziemi
- brak reakcji na warunki, lenistwo - moglem przeniesc panny jak zobaczylem, ze nie maja slonca
- przedwczesna scinka - spokojnie moglem trzymac 2-3 tygodnie dluzej

Wiecej grzechow nie pamietam, zadnego nie zaluje, ale poprawa bedzie za rok.

W wynikach wagowych podalem info, ze jakies 6g zebralem z AoFa. Nie jestem pewien czy na 100% jest to ten strain, ale logika za tym przemawia - wszystkie northern passion 2.0 rosly identycznie i niemozliwe jest, ze jedna urosla az tak inna niz siostry. Na spocie byla tez jedna CHP, ktora pomylila mi sie z NP2.0. Mialem CHP kilka razy pod lampa i watpie, zeby to ona miala tak mizerne topy. Na spocie byla tez Santa Maria, ale tu akurat jestem pewien, ze wyszedl mezczyzna i go skasowalem. Za AoFem przemawia rozmiar lisci (ogromne)/ksztal rosliny (100% indyk), zupelnie inny smak/aromat i wielkosc plonu. Zawiedziony tylko jestem iloscia zywicy, ale to moze byc wina malej ilosci slonca.

Koniec pie****enia, czas na foty. Niestety szybka scinka uniemozliwila zrobienie ladnych fot i ostaly sie tylko ponizsze z ostatniego dnia zycia:

NP2.0/CHP:






AoF







Susz:

Balkonowy NP2.0 przed trymem








... i po trymowaniu








NP2.0/CHP ze spota


















Mikrobobki AoF ze spota









Pany mody, mozna przeniesc do zakonczonych ;)
 

CUBE

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 19, 2016
Postów
2,314
Buchów
4,637
Odznaki
3
Czytając te błędy to wniosek jest jeden zacznij robic uprawy in.
Out jest dla ludzi co lubią zapie****ać w terenie, je**c z baniakami i nosic glebe.
To ciężka praca która jak cie nie o***ia na koniec daje spore wyniki
najwazniejsze ze swoje i bezpiecznie w domu spisz
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
[MENTION=82199]CUBE[/MENTION] 100% racja, to byl pierwszy partyzancki out, zeby sprawdzic jak sie uprawia w terenie, a wiekszosc bledow popelnilem swiadomie - przed wysianiem pestek wiedzialem, ze nie bede mial czasu ani mozliwosci zajac sie roslinami. Dla mnie prawdziwa zabawa to uprawa in, ale chwilowo nie moge sobie na to pozwolic. Za rok tez zrobie skromny ogrodek, ale nie bede celowal w kg, bo tego nie przejaram ;)
 

micha85

Well-known member
Rejestracja
Sty 7, 2019
Postów
88
Buchów
0
Ilosc nie powala, ale jak mowisz, jest nauczka na przyszlosc. Na oucik 90% sukcesu to dobra mieszanka ziemii, oswietlony bezpieczny spocik no I wypada sie czasem kopsnac z woda na miejscowke :D pozdro.z fartem
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół