nasiona marihuany

[hps 100W][0,3m2] -[hydro]-[vertical]-[2xAHxKF 2xSJxKF]

Wyszukiwarka Forumowa:

Vision

Active member
Rejestracja
Paź 22, 2010
Postów
34
Buchów
0
Witam, z dużym poślizgiem ale za zgodą JIM'a startuję ze swoim growlogiem.
Niestety pierwsza porcja nasion nie dotarła, ale JIM był tak hojny, że wysłał mi jeszcze jedną paczkę ;).

Trochę danych:
Powierzchnia:
60x50cm
Wentylacja:
2x 120mm@1300rpm, dojdzie 1x200mm@1000rpm pod lampą
Nawozy:
GHE FloraDuo 3-pak

Roślinki mają 12 dni, i są po pierwszej porcji nawozu. Rosną ładnie, nie widać żadnych przypaleń. Niestety powyciągały się bardziej niż się spodziewałem, ale to kwestia pionowej lampy, na przyszłość będę wiedział żeby mocniej je doświetlić.
Będzie mega ciasno ale co tam, będzie lst i siatka więc mam nadzieję, że jakoś je ogarnę ;]

Zdjęcia:








Pozdrawiam!
 
D

delete

Guest
to miło ze postanowiles wymyslic ciekawy sposob umieszczenia żąrówki ale spójrz -> Twoje planty są w cieniu ustaw lampe horyzontalnie choc i tak najwazniejszy jest odbłyśnik po prostu w ten sposob odzyskujesz swoje lumeny [za które płacisz!] które spie****aja w gore

powodzenia :p
 

nescafe85

Well-known member
Rejestracja
Lis 29, 2011
Postów
59
Buchów
0
widziałem takie projektu fajnie to wygladalo
Mylar357 ta żarówka ma tak wisieć :) powodzenia będę zaglądać :)
 

Fiddlestick1234

Well-known member
Rejestracja
Paź 5, 2011
Postów
59
Buchów
0
Mam nadzieje ze masz tam chociaz odblysnik do tej lampy. Btw ogladałem kiedys film z paczki filmow o uprawie MJ wyszukanych na isohunt, gdzie pokazany byl eksperyment na klonach odnosnie wlasnie wiszacych pionowo lamp bez odblysnikow i lamp wiszacych poziomo z odblysnikami typu wings. Roslinki pod pionowymi byly bardzo mizerne. Byl to film albo Cervantesa z High times albo Greena. Takze jezeli juz pion to koniecznie odblysnik!
 

Vision

Active member
Rejestracja
Paź 22, 2010
Postów
34
Buchów
0
Dzięki za odpowiedzi ;) na ten moment nie ma odbłyśnika, czytałem dużo logów na ICMagu z verticalem i część osób nie stosowała odbłyśników ale to jest dobra opcja przy podrośniętych krzakach, dla młodych faktycznie trzeba coś dać, na dniach na pewno będę coś ogarniał. Mimo wszystko AH robi już 3 piętro więc nie jest źle ;] wieczorem wstawię zdjęcia. Pozdrawiam!
 
D

delete

Guest
Siema,

Wszystko pieknie, ALE...

Gdzie tu jest vertical? To ze powiesisz lampe pionowo, nie robi z gro verticala.. mysle ze sie pomyliles troche.

W prawidlowym verticalu nie chodzi o ustawienie swiatla, tylko roslin (doniczek, kostek- medium uprawy) w pionie, a u ciebie to jest zwykle hydro.

Jak zarowke powiesisz pod skosem to co bedzie? ;)

Popatrz na verticale:

http://www.1-hydroponics.co.uk/hydroponic-systems/flowall-kit.html
http://www.1-hydroponics.co.uk/hydroponic-systems/ecosystem2.html
http://www.1-hydroponics.co.uk/hydroponic-systems/growall-grow-wall.html

Jak widac na ostatnim przykladzie, nawet w verticalu lampa moze byc poziomo.

I wcale sie nie czepiam-mysle ze zle zinterpretowales nazwe "vertical". Ladnie wszystko wykombinowales- hydro wynagrodzi ci to.

Pozdrawiam i bede zagladal. Buch leci

yo:spalony:
 

Vision

Active member
Rejestracja
Paź 22, 2010
Postów
34
Buchów
0
Hmm... Fakt mój błąd, ja to zrozumiałem jako wyciąganie krzaków w górę i woklo lampy a nie jak przy standardowym SOG w poziomie ;/ co do wall of green to planuje to na następny grow, oczywiście też w hydro. Pozdro!
 
S

sru

Guest
Gdzie tu jest vertical? To ze powiesisz lampe pionowo, nie robi z gro verticala.. mysle ze sie pomyliles troche.

W prawidlowym verticalu nie chodzi o ustawienie swiatla, tylko roslin (doniczek, kostek- medium uprawy) w pionie, a u ciebie to jest zwykle hydro.
??? to co pokazałeś to profesjonalne uprawy wertykalne za grube tysiaki

wertykal to pionowe ustawienie lampy + siatka do treningu która potrzebna jest dopiero w bardziej zaawansowanym wegu
na takim poziomie rozwoju to można wertykala zaczynać od zwykłego poziomego ustawienia lampy aby się nie wyciągały

zresztą ludzie lecą wertykale nawet bez siatek na kiju bambusowym - odwiedź sobie mój art na temat wertykala tam masz linki do tematów zachodnich poczytaj pooglądaj potem pisz
https://www.forum.haszysz.com/uprawa-wertykalna-vertical-t56823.html

będzie lst i siatka

i będzie git ;)
 

Vision

Active member
Rejestracja
Paź 22, 2010
Postów
34
Buchów
0
Czyli jednak dobrze zrozumiałem ;) dokładnie będzie siatka wokół lampy. Na początek faktycznie lepiej zacząć poziomo, widać to na zdjęciach. Co do WOG planuję poskladac takiego boska więc zrobię relację z budowy po kosztach ;)
 

Fiddlestick1234

Well-known member
Rejestracja
Paź 5, 2011
Postów
59
Buchów
0
Vertical mozna rowniez zinterpretowac jako rosniecie rosliny wokól lampy a tu jak najbardziej rosliny ku temu zmierzają więc musze sie zgodzic z stu. Ciezko ja porównywac do Verticali tych ktore pokazałeś fadree ale po dodaniu siatki bedzie sie smiało kwalifikował pod ten rodzaj uprawy.
 
D

delete

Guest
Siema,

Ale zonk.. az sie zaczerwienilem.. :pl:

No to fadree zle sie przygotowal do odpowiedzi.

ZWRACAM HONOR! a szczegolnie STU za od***anie ladnego tematu.

Na stowe bede zagladal, moze pomysle o uprawie wertykalnej w bubblerach.

Jeszcze raz sorry jezeli wprowadzilem w blad. Patrzac po prostu na rozne wertykale, zauwazylem ze swiatlo nie musi byc w poziomie i to mnie zwiodlo.
Niewazne- doszkolilem sie i znowu jakis pomysl sie rodzi... :D

Pozdrawiam
yo:spalony:
 

Vision

Active member
Rejestracja
Paź 22, 2010
Postów
34
Buchów
0
Witam, dzisiaj obiecany update. Jedna AH jest trochę po tyłach (prawy tył)- nie pasowało jej PH ale już jest ok, za to jedna SJ robi już 5 piętro :D (prawy przód)

Zdjęcia:















Pozdrawiam!
 

Vision

Active member
Rejestracja
Paź 22, 2010
Postów
34
Buchów
0
Istnieje i ma się bardzo dobrze ;) niestety chwilowo nie miałem dostępu do aparatu (pożyczony) ale w sobotę już na bank będą zdjęcia ;) Pozdrawiam!
 

Saico

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2011
Postów
218
Buchów
0
Przyłaczam się i czekam na update :D ciekaw jestem jakie postępy :D
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół