nasiona marihuany

[HPS 150w] [0,36m2] 1x Gelato 1x WEEDING CAKE 1x Chemdawg [PanPestkaCrew] 2 projekt 1 FR

Wyszukiwarka Forumowa:

czarny420

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2021
Postów
45
Buchów
84
Witam
Tym razem postanowiłem założyć swoją pierwsza fotorelacje tak by bardziej doświadczeni użytkownicy mogli mi pomagać i podpowiadać na bierząco ;) jestem początkującym growerem który ma jedynie jedna uprawę za sobą i ciagle się rozwijam. Poprzednio prowadziłem półautomaty również od Pana Pestki wszystkie F1 Fast Version były to AK420 , Northern Lights , Power Plant liczyłem ze zbiorę średnio koło 150g lecz wynik zatrzymał sie na 60g z groszami ale i tak cieszy bo swoje własne.
Tym razem podobny setup lecz pestki sezony
1x Gelato
1x WEEDING CAKE
I na tym miało się zakończyć miały być dwie rośliny lecz kiełkuje się z opóźnieniem do tych dwóch 3-4 dni jeszcze
1x Chemdawag
Wszystkie pestki od Pana Pestki hehe póki co 100% kielkowalnosci coś tam kielkowalem ziomkom na out i wszystkie wyszły z gleby.
Moj namiot ma wymiary 60x60x160
Went wyciągający w filtrem primaklima
Teraz dorzuciłem na dole wiatrak komputerowy do wtłaczania powietrza przy poprzedniej uprawie wloty były pasywne i był tylko wyciąg z filtrem plus oczywiście i tym razem jeden mieszający wiatrak. Oczywiście posiadam stacje pogody , pH metr (woda , gleba). Jest to najprawdopodobniej moja ostatnia uprawa na hps i chce przejść na LED . Myśle czy na Wega nie dorzucić lampy MH70w ale boje się o temperaturę bo i tak przeważnie jak światło chodzi jest w okolicy 30stopnii. Noc koło 20.
Medium : Lightmix od BioBizz
Odżywki : Try pack od Biobizz plus calmag

wrzucę obecne sadzonki które wyskoczyły z ziemi 10 września Gelato i WEEDING CAKE Chemdawag dziś ładuje w medium i pewnie za 48h się pojawi również. Doniczki które miałem użyć to z początku plan był na 2x20l lecz gdy doszedł Chemdawag boje się ze nie pomieszcze tego wiec Gelato będzie w 20l plastiku a WC i Chemdawag w 15l materiału.
Zamierzam przytrzymać je 3-4 tyg na 18/6 a później stopniowo zmniejszać 15/9 - 13/11 z dzień ciemni (ale nad tym się zastanawiam jeszcze) i przełączyć na 12/12

Dodam również kilka fotek z poprzedniej uprawy końcówki na flo
47BF6DF5-F71E-4AB1-8284-EB58377C6839.jpg


6D922399-D54F-4466-9629-A787F05316EA.jpg

6BEFE625-82DD-4F6A-97B4-202FF2DB26C2.jpg

8C40FC2D-4E55-4C4E-A3D8-7F2F591519A5.jpg

142BCDFC-F796-4984-AE93-FDD06D591C16.jpg

A tu kilka fotek z poprzedniego projektu

EC22E1AA-4C7A-4452-8AED-B8AE01CC6C5E.jpg

35A72D16-9F39-4B58-A5D7-6F354C4A41C7.jpg

Na bierząco będę wszystko relacjonował ;)
Wcześniej robiłem na jednej roślinie tylko topping w tym projekcie zamierzam zastosować LST i myśle czy tez robić topping czy nie. Ale to się okaże z czasem bo póki co mamy go jeszcze ;)
Mam nadzieje ze z Wasza pomocą pobije poprzedni rekord ;)
Pozdro 420 !
 
Ostatnia edycja:

panpestka.pl

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Lis 23, 2017
Postów
635
Buchów
1,353
Tym razem bardziej Kalifornijskie odmiany ;) zasiadamy i obserwujemy !
 

czarny420

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2021
Postów
45
Buchów
84
Malutki Uptead :
Mianowicie dwie panny siedzą w glebie od 10.09 a jedna tak jak przewidywałem trafiła do medium 14.09 a 16.09 pokazała się na powierzchni ;)
Czyli mianowicie mamy 3 panny :
1x Gelato 10.09
1x WEEDING CAKE 10.09
1.Chemdawag 16.09

Miałem mieć nudny weekend wiec chciałem maleństwa przesadzić już do docelowych donic ale coś wypadło jednak na weekend i może dobrze bardziej bryła korzenia rozbuduje się tu gdzie ma jeszcze miejsce. Narazie niczym nie leje przy poprzedniej uprawie robiłem oprysk calmagiem już od drugiego dnia panien połowa dawki oczywiście tym razem z tego zrezygnowałem i zamierzam dać im go najwcześniej w 10 dniu życia co o tym myślicie ? Medium jakie posiadam docelowo to lightmix od biobizz odżywki również od nich poprzednio lalem delikatnie od minimalnych dawek lekko podnosząc ze do końca dawki ledwo dojechałem do końca uprawy tym razem zamierzam troche więcej dawać im odżywki tzn szybciej pełna dawkę producenta. Będę prosił tez o rady co do LST nigdy go nie robiłem trochę czytałem i oglądałem materiały na ten temat powiniem ogarnąć temat ale w razie W przyda się pomocna dłoń z forum… co najgorsze dwie będę w materiałowych donicach i nie mam pomysłu jak je przywiązać może np na spinacze nie wiem sam pożyjemy zobaczymy może ktoś potaunie jakiś patent. W boxie mam obecnie wilgotność na poziomie 60% będę starał się na wegu trzymać dość wysoko RH ale i bez przesady temperatura maxymalna w boxie przy plantach to 32.5 stopnia w dzień noc to coś koło 21 stopni. Przestawiłem mieszający w inny sposób bardziej na planty zobaczymy ile uda się zbić . Zakupiłem tez tym razem matę Co2 nigdy z tego nie korzystałem dlatego mam pytanie kiedy najlepiej jej użyć i powiesić ? I jak bo są różne wersje ze lepiej nad roślinami inni mówią ze na dole przy donicach ja bardziej jestem za powieszeniem nad plantami. Mam tez pytanie odnośnie światła posiadam HPS 150w obecnie wisi jakies 65cm nad plantami zastanawiam się na jakiej wysokości powinien wisieć ? Nie pamietam jak robiłem poprzednio i ogólnie w czasie wzrostu rośliny podczas faz weg i flo na jakich wysokościach trzymać lampe ? Jeszcze zastaniwawm się czy dołożyć MH70w ? Do tego co mam obecnie ale temperatura i wgl czy to dobry pomysł ?

 

SleepyGnom

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2021
Postów
101
Buchów
276
Trochę się powyciągały te twoje maleństwa. Lampa za wysoko? Na zdjęciach widać też kropelki wody na listkach, to bardzo źle. Podlewaj dookoła a nie na roślinę, jak już coś poleci bezpośrednio na nie to polecam przyłożyć delikatnie ręcznik papierowy lub coś takiego by zebrało tą wilgoć z plantów.
 

czarny420

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2021
Postów
45
Buchów
84
Nie kolego lampa była aż za nisko i spaliło mi dwie sadzonki niestetety padły Gelato i WEEDING CAKE właśnie przez brak wody ponieważ poprosiłem kogoś by zaglądał i pryskał je zraszaczem dwa razy na dzień przez dwa dni ani razu ta osoba nie podlala ich dlatego NIGDY WIĘCEJ nikomu nie zostawiam roślin pod opieka wiadomo to sadzonki były wiec tym bardziej trzeba szczegółowo się przykładać przez te pare pierwszych dni … liczę ciagle ze odbija ale wątpię …. Dlatego dziś do medium wpada : Bruce Banner x White Russian i jeden klasyczny Fast F1 Big Bud by były coś szybciej przez te opóźnienie. Narazie nie zmieniam tytułu bo może sadzonki odbija FR bd prowadzona napenwo dalej do zbioru nie ważne jakiej odmiany ;)
Kolego widzisz na plancie kropelki wody bo to były ich noc a wtedy pryskam zraszaczem zreszta zawsze tak robię przy sadzonkach nie podlewam tylko zraszam i napewno wtedy były wyłączona lampa :) wiem ze nie robi się takich rzeczy przy włączonym tym bardziej HPS-ie bo kropla powoduje jakby soczewkę i można przypalić planta w ten sposób ;) jak zaznaczyłem mam za sobą właściwie półtorej uprawy bo pierwszej nie zaliczam w szafce z pestki z tematu hehe kolejna juz była bardzo owocna. Ale podstawę informacje mniej więcej znam ;) chodź i tak dzięki za zwrócenie uwagi ;) właśnie po to założyłem FR by zdobywać nowa wiedzę ;) a co Grower to inne podejscie ;)
Pozdro 420
Nie wrzucam zdj przpalonych sadzonek bo szkoda nerw teraz wrzucę coś jak bardziej zielono się zrobi w boxie :) wiec dajcie trochę czasu :)
I powiedzcie jak najlepiej robić wkoncu z ta mata co2 ? I kiedy dawać ja ?
420
 

SleepyGnom

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2021
Postów
101
Buchów
276
Chciałem tylko zasygnalizować w razie czego bo szkoda Panien, no ale niepotrzebnie bo wiesz dokładnie o co chodzi :thumbs-up-smiley-em

Trzymam kciuki za uratowanie młodych i oby do końca bez problemów, powodzenia.
 

czarny420

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2021
Postów
45
Buchów
84
Panienek niestety nie udało sie uratować :(
Dlatego growlog zostanie poprowadzony z 3 sezonów również od Pan Pestka lecz będą to odmiany
1x Chemdawag
1x Bruce Banner x White Russian
1x White Widow

Najmlodsze z dzieci to WW wyszła z medium 29.09 , BBxWR wyszedł 27.09 i Chemdawag wyszedł 16.09
Na dniach dziś badz jutro zabieram się do przesadzania do docelowych donic myśle czy będą to 3x 15l materiałowe czy jedna 20l plastik i dwie materiałowe 15l zobacze jak to w boksie bd wyglądać i zdecyduje …
Narazie nic nie dostają nawet calmagiem ich nie częstuje tym razem przeważnie leje calmag już tak od 5 dni życia roślin tym razem dopiero zacznę stosować cokolwiek tydzień po przeprowadzę do docelowych donic ziemia biobizz lightmix pozatym nic się nie zmieniło prócz genetyki roślin prosiłbym admina o zmianę tytułu tematu i wpisanie tych trzech gentyk czyli
1x Chemdawag 1x Bruce Banner x White Russian 1x White Widow a zmianę i usunięcie tych Gelato i WEEDING CAKE które zrobię i tak następnym razem :) a tym razem lecimy z tym tematem dalej do przodu . Pozdro 420
42689D2F-283C-40DF-8303-2A4F159D2482.png

2D53AFC5-44D9-4F4F-9DF2-C3FEE95AEA2D.png

88053B87-C1FD-432A-BC03-03008D6A8F42.png

88B9DFB0-1C11-4538-90F7-51E7A7FE61DB.png
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Na start hps jest słabą opcją, patrz jakie wyciągnięcie. Kupiłbyś jedną -dwie żarówki LED i powiesił nisko nad sadzonkami a by na pewno mniej się wyciągały.
Z bastuj z nawozami na minimum dwa tygodnie dobrze ci radzę. Chcesz dawać calmag, dawaj dolistnie.
 

czarny420

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2021
Postów
45
Buchów
84
Na start hps jest słabą opcją, patrz jakie wyciągnięcie. Kupiłbyś jedną -dwie żarówki LED i powiesił nisko nad sadzonkami a by na pewno mniej się wyciągały.
Z bastuj z nawozami na minimum dwa tygodnie dobrze ci radzę. Chcesz dawać calmag, dawaj dolistnie.
To wgl moj ostatni raz na hps-ie tym razem dałem go bardzo do góry przez obawę ze znowu spali mi sadzonki ale teraz już wrócił na te 50-60cm nad planty. Dziś badz jutro bede przesadzał panny to wiadomo wkopie je pod liście.. tak a co do odzywek jak najbardziej posłucham rady bo taki sam miałem plan już w głowie teraz i tak bd miały pokarm z gleby myśle ze po przesadzeniu nie bd problemu z papu przez te kolejne 14 dni :) przy poprzedniej uprawie nie żałowałem od początku im niczego teraz chce bardziej z głowa podejść do tematu ;) i dokładnie pierwsze razy jak i później np calmag daje dolistnie wiadomo jak już w fazie flo to leje wszystko razem (odpowiednie papu)
Masz doświadczenie przy hps ? Na jaka wysokość go dać teraz najlepiej ? Jest tak na 55cm od planów obecnie myśle tez czy nie dorzucić MH70W ? Bo z temperatura dam radę myśle :)
Co2 tez myśle ze chyba wcześniej niż w 3 tygodniu nie ma co wieszać ?
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Mam hsp 150 W, przy sadzonkach nie używam bo nie ma sensu. Później daję jak najniżej mogę. Przy końcówce flo jest nawet 10 cm. Na twoim miejscu trzymałbym z jakieś 30 cm nad roślinami.
 

SleepyGnom

Well-known member
Rejestracja
Wrz 21, 2021
Postów
101
Buchów
276
Skoro masz balast pod HPS to może warto zakupić żarówkę MH ? Mam wrażenie, że MH grzeje znacznie mniej bo nigdy nie przypaliłem siewek trzymając 20-30 cm nad plantami.
Kupisz za 8 dyszek a i spektrum podobno lepsze na weg.
 

czarny420

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2021
Postów
45
Buchów
84
Mam tez cały zestaw MH tylko 70W zastanawiam się czy na weg nie dorzucić tej żaróweczki ale hps i tak zostawić bo to tylko 150w. Mi tez nigdy nie spalił hps sadzonek to przez kolegę który miał podlać a olał temat i dwa dni nie zajrzał nawet do growboxa i wysuszyło je a dodatkowo w kokosie były a on szybciej wysycha.
Dziś po pracy będę przesadzał sadzonki już do docelowych donic wieczorem podrzucę jakies zdj jak obecnie się maja :) myśle ze dorzucę na weg ta lampe MH 70w bo z temp udało mi się obecnie zjechać do 29 stopni to niech będzie te 30-31 to i tak spoko narazie mam wloty pasywne i filtr węglowy wyłączony (chodzi tylko mieszający 24h) włączę pewnie przy zmianie światła na 12/12 i za jakiś tydzień powieszę matę co2 i startuje z odzywkami :)
Standardowo od połowy dawki …
Tylko może ktoś by coś polecił dodatkowo do try pack biobizz na flo coś co można mieszać a by topy twarde się robiły a żeby odżywki się ze sobą nie gryzły.
 

Ż**l

Ye
Rejestracja
Lis 1, 2010
Postów
10,971
Buchów
19,767
Masz wrażenie czy robiłeś pomiar temrometrem? XD

MH ma nawet lepsze spectrum na flo tak miedzy Nami mówiąc. ;)
 

czarny420

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2021
Postów
45
Buchów
84
Masz wrażenie czy robiłeś pomiar temrometrem? XD

MH ma nawet lepsze spectrum na flo tak miedzy Nami mówiąc. ;)
Pomiar robiony obecnie mam stacje pogody mogę sprawdzić godzinowo o której jaka była ale mierzone było przy samym hps bez MH ciekawy jestem ile by podskoczyło po dołożeniu 70w
Ze na weg lepsze spectrum to coś słyszałem ale ze i na flo to pierwsze słyszę… napewno ? Czy może chodziło o weg i małe przejęzyczenie … ale jeśli nie to dobrze wiedzieć wtedy jak już bym założył została by do końca do kosy ta żarówka bo tak miałem wyjąc na flo ją … jutro się wezmę i podłączę pod balast i sprawdzę wszystko co i jak plus pokombinuje jak dołożyć i jak najlepiej zamocować jeszcze ta jedna żarówkę tak by obecny sprzęt odbysnik itd nie przeszkadzał i nie zabierał wręcz światła a ładnie odbijać ale nawet jak normalnie powieszę to dużej starty w namiocie chyba nie powinno być bd ściany boxa odbijać itd bo więcej niż 1 odbysnik nie wejdzie nie ma szans bynajmniej nie tych wymiarów co mam ten jeden xd ale coś się wymyśli ;)


Panienki maja się dobrze trafiły juz do docelowych donic w mianowicie rozkłada się tak
Do plastikowej 20l donicy trafił Bruce Banner x White Russian zadziwił mnie bo w jeden dzień zrobił progres co chemdawg przez tydzień bo właśnie Chemdawag miał iść do 20l ale BBxWR tak poszedł ładnie przez noc ze właśnie on tam trafił i będzie mu tam najlepiej hehe ;)
Plus do dwóch 15l donic trafiły właśnie Chemdawag i White Widow ;) teraz dać czasu dbać pielęgnować i niech pokażą na co je stać ;)
Dołożę pewnie żarówkę Mh70w do obecnego hps150w po jakiś 7dniach od przesądzenia zacznę z odzywkami i będą dostawały na początek grow od biobizz wraz z calmag.
Wczoraj polowe dawki calmagu dostały przy przeprowadzce do nowych donic ale to jednorazowe podanie. Plus jak zacznę z odżywianiem rozwiesze nad plantami matę co2 (to pierwszy raz bd stosował)
Wiec tak pierszy od góry
20l plastik - Bruce Banner x White Russian
Lewy dol - White Widow 15l materiał
Prawy dom - Chemdawag 15l materiał

437C2EEF-7B29-42CF-85B0-721FE1E5CF56.png

7BBBB819-C9DA-4037-9ED3-0B7002D59175.png

1F7DCFB6-6BFD-4F45-B02A-D6F227C1C801.png
 

czarny420

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2021
Postów
45
Buchów
84
Update
A wiec panienki moim zdaniem maja się swietnie na dzień dzisiejszy są właśnie dziś po pierwszym lekim naginaniu i wiązaniu (LST). Do tej pory dostały raz Bio-Grow (0.5ml/1l) i z 3 razy zostały potraktowane calmagiem wszystko od Biobizz. Jesli chodzi o lst robię to po raz pierwszy nie miałem wcześniej okazji tak wiec póki co uczę się ze tak powiem :)Dodatkowo wczoraj dorzuciłem im matę CO2 do boxa (czy przez to jest możliwy spadek temp ? ) Szczerze trochę goni mnie czas wiec nie mam zielonego pojęcia ile je przytrzymam na wegu a i miejsce tez ograniczone chciałbym jeszcze chociaż z 2tyg ze względu na najmłodsze WW ale do kiedy je przytrzymam na 18/6 będę dawał znać ;) tym razem nie chce od razu dawać im światła z 18/6 na 12/12 tylko z dzień badz dwa przestawię je na np 15/9 (chyba ze ktoś ma już sprawdzony inne godziny) myśle nad jednym dniem ciemni dodatkowo ale do tego za bardzo nie jestem przekonany i lecimy 12/12 mam nadzieje ze w ten sposób może szybciej przebiegnie indukcja na flo. Na flo dodatkowo zamierzam je karmić jedynie Top max i bio bloom od biobizz i cal mag oczywiście do końca. Ale o tym będę informal za jakiś czas :) a póki co oby tak dalej ;) pozdro 420




ustawienie roślin bez zmian
Czyli :
Środek góra : 20l - Bruce Banner x White Russian
Dol lewy : 15l - White Widow
Dol prawy : 15l - Chemdawag

ELO ZALOGA 420 ! ??
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół