nasiona marihuany

[HPS 150W] [0.36m2] Critical Kush , Bubblegummer , ICED Grapefruit , Purple 1

Wyszukiwarka Forumowa:

Chrumchrumek

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2014
Postów
115
Buchów
0
Witam

Jako, że roślinki mają już 18 dni to postanowiłem założyć fotorelację, żeby udokumentować tą uprawę i wyciągnąć jakieś wnioski,nauki na przyszły projekt. Jest to moja pierwsza uprawa więc jakiekolwiek wskazówki mile widziane :D

W moim growboxie goszczę 4 panny

-1x Critical Kush
-1x Bubblegummer
-1x ICED Grapefruit
-1x Purple 1

Mój sprzęt :

Box

-Hydroshoot 60x60x140cm

Oświetlenie

-Lampa HPS GIB Flower Spectre 150W PRO + zasilacz
-Odbłyśnik

Wentylacja

-wlot pasywny
-na wylocie AXIAL FLO 125 TURBO
-mieszający Secret Jardin MONKEY FAN 13w

Doniczki


-4x Doniczki 9L + podstawki do nich

Ziemia

-Canna Terra Professional 50L

Nawozy

-Weg : BioBizz Bio Grow
-Flo : BioBizz Bio Bloom

Dodatki

-Stacja pogodowa z higrometrem
-Nawilżacz świnka 3,5L
-Miernik pH cyfrowy

Warunki

-W zależności od temperatury na zewnątrz , dzień 27-28*C ( gdy nie ma upałów ) do nawet 34*C ( w trakcie upałów ) noc 20-27*C

Fotoperiod

Weg: 18/6
Flo: 12/12

Trening

LST gumkami recepturkami




Dzień 1



Dzień 2



Dzień 4



Dzień 7



Dzień 10



Dzień 14



Dzień 17 ( początki LST )



Dzień 18 , dzisiaj ( poprawione LST - stożek wzrostu pociągnięty niżej )



To na razie tyle. Zamierzam co jakiś czas tutaj update'ować , może co tydzień - chyba , że będzie jakiś problem i potrzebna będzie nagła pomoc :D

Jakieś sugestie? Dobrze idą? :crazy:
 

Afroman

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2010
Postów
734
Buchów
13
Ładnie rosną, będę śledził :D.
 

spor

Heeeeeee
Weteran
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2,078
Buchów
5,500
Odznaki
3
Wszystko git, tylko z tego co wiem, to szczyt powinien iść bardziej do gleby.
Posadziłeś na środku i teraz będzie trochę zabawy z lst.
Też popełniłem ten błąd. ;/
 
L

Lansky

Guest
Spora temperatura w środku... Wiadomo że w upał tak będzie. Postaraj się zaciągać powietrze do boxa z jakiegoś chłodniejszego miejsca.
 

aveja

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2017
Postów
56
Buchów
0
LST gumkami recepturkami :D nie boisz sie że będą one za bardzo oddziaływać na łodyge ? w sensie za mocno ją ściskać ? robisz z gumek pętelke i zakładasz to na łodyge ? czy jak :D? nie lepiej było by Ci standardowo drucikiem ? :D łatwiej naciągnąc zachaczyć moim zdaniem :)
 

Chrumchrumek

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2014
Postów
115
Buchów
0
@ProximaCentauri wiem właśnie , na początku o tym nie pomyślałem i przez chwilę miałem brak pomysłu na trening - ostatecznie zrobiłem LST gumkami , pewnie za jakiś czas kupię sznurek ogrodniczy - będzie łatwiej odsłonić odrosty

@Lansky ostatni tydzień jak było chłodniej wszystko było dobrze z temperaturą , teraz w pokoju ponad 30*C , a nie mam możliwości zaciągać powietrze z zimniejszego miejsca ;/

@aveja coś Ty , potężni arcymistrzowie LST używają do tego właśnie gumek recepturek ale to ciężka sztuka i wymaga nielada poświęcenia żeby ją opanować. A tak serio to narazie jest w porządku - nie miałem nic pod ręką , a chciałęm zacząć jak najszybciej robić bo trzem roślinom łodygi poleciały dość sporo w powietrze , a posadziłem je na środku doniczki :S Nie mam pomysłu jedynie na temperaturę , teraz jest w boxie 30*C i 70% wilgotności z włączonym nawilżaczem
 
P

ProfesorG

Guest
Pięknie się zaczyna, moze nie jest zapózno ? nie wiem kiedy przesadziłes ale jest opcja wybrania trochę ziemi z boku (lub z góry tam korzeni za duzo nie ma na poczatku) doniczki i dosuniecia rosliny do krawedzilub polozuc pod katem, moze i uszkodzi sie troszku korzeni ale jak sa na wego to nic im nie bedzie. Sprobuj pryskac woda gazowanej na upaly ja przy 34 C ciepla nie czulem nic z roslin (bez filtra) i lecialy wzorowo. Pysznosci :spalony::harvest:
 
Ostatnia edycja:

Chrumchrumek

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2014
Postów
115
Buchów
0
Pięknie się zaczyna, moze nie jest zapózno ? nie wiem kiedy przesadziłes ale jest opcja wybrania trochę ziemi z boku (lub z góry tam korzeni za duzo nie ma na poczatku) doniczki i dosuniecia rosliny do krawedzilub polozuc pod katem, moze i uszkodzi sie troszku korzeni ale jak sa na wego to nic im nie bedzie. Sprobuj pryskac woda gazowanej na upaly ja przy 34 C ciepla nie czulem nic z roslin (bez filtra) i lecialy wzorowo. Pysznosci :spalony::harvest:

Wodą gazowaną pryskać? :D Przy zgaszonej lampie ? Bo jak będą kropelki wody na liściach to raczej u mnie rośliny się popalą trochę , teraz od nawilżacza lub czasami jak lekko obleję je wodą przy podlewaniu to już mają takie powysychane żółte miejsca na liściach ( nie od przenawożenia ) . No na szczęście te upały tylko tydzień ale niepokojąca jest ta temperatura 33-34 stopnie :s
 
P

ProfesorG

Guest
Wodą gazowaną pryskać? :D Przy zgaszonej lampie ? Bo jak będą kropelki wody na liściach to raczej u mnie rośliny się popalą trochę , teraz od nawilżacza lub czasami jak lekko obleję je wodą przy podlewaniu to już mają takie powysychane żółte miejsca na liściach ( nie od przenawożenia ) . No na szczęście te upały tylko tydzień ale niepokojąca jest ta temperatura 33-34 stopnie :s

te liscie to standart wiec sie nie przejmuj ;) przy 400W hps nic si enie działo wiec watpie aby w tym przypadku cos bylo.
w dzien czy w nocy bez roznicy.:spalony:
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Jednak jest roznica. Sam robie opryski przy wlaczonej lampie 400w i czasami mi przypala listki, tym bardziej przy wysokiej temperaturze.
 

aveja

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2017
Postów
56
Buchów
0
ja u siebie pryskam normalnie na włączonej lampie Algą-C i nic sie nie dzieje :p (co prawda HPS 100W :D )
co do temperatury możesz nawilżacz bardziej podkręcić bo wiadomo że wilgotność też zmniejsza temperature, ewentualnie jakąś szybke pod hps :D
 

Chrumchrumek

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2014
Postów
115
Buchów
0
W ogóle to co daje takie pryskanie? Liście się mniej wysuszają?

Nawilżacz często chodzi - podbijam do 60% wilgotność ale temp. 31.5 obecnie ;s ale dziewczyny to już bestie.. robię 25 dni wega bo naprawdę będzie ciężko z tymi czterema. Myślę nad wyrzuceniem Purple 1 bo naprawdę ciężko jej to idzie , a niedługo przełączam na flo. Wrzucę pod wieczór foty to byście doradzili
 
Ostatnia edycja:

Chrumchrumek

Well-known member
Rejestracja
Wrz 23, 2014
Postów
115
Buchów
0
Mały update.

Dziś doszła do mnie paczka z : BioBizz Top-max i drutem ogrodniczym więc spróbowałem coś poprawić jeszcze LST...

...wyszło tak , że przy pierwszej próbie na ICED Grapefruit złamałem łodyżkę z liściem



trochę pociągnąłem jedną łodygę na prawo i w dół



po przerwanej łodyżce z liściem w sumie dałem sobie spokój z LST bo chyba narazie i tak jest całkiem w porządku i coś tam się krzaczą

Bubblegummer



Critical Kush



ICED Grapefruit



Purple 1



i wszystkie razem



Jest to 21 dzień wega i chyba pojutrze już przełączam na kwitnienie. Jakieś sugestie , porady , oceny? :D
 

aveja

Well-known member
Rejestracja
Cze 6, 2017
Postów
56
Buchów
0
tym złamaniem listka sie nie przejmuj :p ja teraz co 2 dzień gdzieś po 10 listków urywam :D zobacz u mnie w fotoleracji :)
Ja bym sie z przełączaniem jeszcze troszke wstrzymał i naginał żeby mieć jak najwięcej odrostów :p na pewno w plonie Ci sie te pare dni więcej wzrócą :) LST zawsze się staraj jak roślina ma sucho, przed podlaniem. jest bardziej podatna na naginanie, i staraj sie `odsuwać` liście itd od głównej łodygi żeby odrosty miały jak najwięcej światła. Nie bój się jej mocniej powyginać :)
EDIT. a pryskanie daje to że podbija wilgotność automatycznie zmniejsza temperature jednak to jest tylko chwilowe, jak do spryskiwania używałem ALGI-C zmiejsza to stres rośliny który powodują treningi i ogólnie ją uodparnia na różne gówna, ASAHI-sc czy jakoś tak w polsce jest dostepny chyba w ogrodniczych i podobno tez robi robote. a wodą gazowaną nie wiem co daje spryskiwanie. Zwiększa CO2 może ^^
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Zdecydowanie nadaja sie do przelaczenia bo sie nie zmiescisz, sporo urosna przy indukcji i na poczatku flo
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół