nasiona marihuany

[HPS 150W][0.36m2][Original Amnesia][2xWhite Rusian][2xAK47][1xNo name]

Wyszukiwarka Forumowa:
D

delete

Guest
Witam Wszystkich serdecznie


Rośliny
-2xAK47 2xAK47, 1xOriginal Amnesia, 1x No name. Wszystkie nasionka od Holenderski sqn, tylko amnesia od dinafem. Nasiona Feminizowane.

Box-
60x60x120 Dark Street

Warunki panujące w boxie: Dzień: Temp: 26*C, Wilg:50-60%. Noc: 20*C, Wilg:60-70%

Oświetlenie
- HPS 150W odbłyśnik 50x40

Wentylacja
- dwa wentylatory mieszające 15cm dwubiegowe, jeden kanałowy wyciągający 180m3, wlot pasywny na samym dole z lewej strony, wyciągający w suficie po skosie od wlotu, posiadam także filtr węglowy ale zostanie dołączony do sprzętu dopiero jak zapach będzie za bardzo przeszkadzał:)

Nawozy -Zestaw Canna: Terra Vega 1 Litr, Terra Flores 1 Litr, PK13/14, 0,25 litra


Plan- Ziemia jaką będę używał to Canna terra proffesional. Czytałem że ta ziemia jest już wystarczającym "nawozem" dla młodej rośliny dlatego Terra Vega będzie użyta dopiero w jakimś 3-4 tygodniu Weg (planuje 5-6 tygodni Wega i około 10tyg FLO)
Donice jakie posiadam to na początek 1l, później będę przesadzał do 11l czarnych kwadratowych.
Trening LST zastanawiam się także na SCROG ale zobaczymy jak będzie wszystko szło:)
Oświetlać będę systemem 18/6 po przełączeniu wiadomo 12/12
Jutro najpóźniej pojutrze będę miał keramzyt którego użyje na spód doniczek i na wierzch. Miał dotrzeć już we wtorek ale coś z wysyłką poszło nie tak;/ Szkoda bo 4 roślinki kiełkowałem sposobem "z wody do ziemi" i przydałby się na wierzch żeby poprawić wilgotność ale jakoś sobie radze.
Po 12 godzinach w wodzie zasadziłem ziarenka na około 1.5cm podlałem troszkę wodą, a teraz dwa razy w ciągu dnia spryskuje takim delikatnym zraszaczem żeby podtrzymać odpowiednią wilgotność.
2 następne roślinki moczyłem 8 godzin jak opadły na dno położyłem na waciki namoczyłem, a teraz czekam<lol>. Te w doniczkach mnie troche martwią bo lezą już 60 godzin i nic ale będę cierpliwy. Te na wacikach leżą jakieś 15 godzin, mam nadzieję, że do jutra coś się z nich wykluje.
Zamówiłem także miernik PH przyjdzie paczką razem z keramzytem i innymi mniejszymi przyrządami.


To by było na tyle niżej wrzucam foto sprzętu i przyszłych panienek.
Za wszelkie uwagi i porady będę bardzo wdzięczny, dodam że jest to moja druga uprawa, a sumie to pierwsza bo tamta była jakies 7 lat temu i nic z tego nie wyszło ponieważ nie miałem odpowiednich warunków.

Foto:




---------- Aktualizacja posta 20:59 ---------- Czas poprzedniego posta 20:13 ----------

20130207_201657~0.jpg
20130207_201709~0.jpg
20130207_201958~0.jpg
20130207_202007~0.jpg
20130207_202015~0.jpg
20130207_202138~1.jpg
20130207_202145~0.jpg
20130207_201638~0.jpg


Zastanawiam się jak rozwiązać sprawę z wentylatorem wyciągającym teraz leży tak do zdjęcia. Mam jeszcze przewód wentylacyjny lepiej dać wentylator w środku boxa do niego rura która będzie wychodziła u góry czy odwrotnie? Czy może lepiej bez przewodu??
 
D

delete

Guest
Zastanawiam się jak rozwiązać sprawę z wentylatorem wyciągającym teraz leży tak do zdjęcia. Mam jeszcze przewód wentylacyjny lepiej dać wentylator w środku boxa do niego rura która będzie wychodziła u góry czy odwrotnie? Czy może lepiej bez przewodu??

Siema.
Widze że mamy podobne zestawienie i sprzęt. Co do wentylatora wyciągającego, to dał bym przewód wentylacyjny do srodka i do niego podlaczyl wentyl na zewnatrz + potem ewentualnie filtr. Wtłaczjącego w ogole bym nie dawał, ale to moje skromne zdanie...
Wpadnij na moja fotorelkę i obczaj jak to u mnie wygląda...

Pozdro
 
D

delete

Guest
Siema.
Widze że mamy podobne zestawienie i sprzęt. Co do wentylatora wyciągającego, to dał bym przewód wentylacyjny do srodka i do niego podlaczyl wentyl na zewnatrz + potem ewentualnie filtr. Wtłaczjącego w ogole bym nie dawał, ale to moje skromne zdanie...
Wpadnij na moja fotorelkę i obczaj jak to u mnie wygląda...

Pozdro

Widzę, że filtr masz na zewnątrz, a wentylator masz w środku boxa tuż przy wylocie?? Bo na zdjęciach nie widać.

Tak jak mówisz wtłaczającego w ogóle nie daje. Chyba, że dwa mieszające nie będą potrzebne to wystawie jeden na zewn i będzie dmuchał do środka
 

losfarmeros

Well-known member
Rejestracja
Lip 27, 2012
Postów
80
Buchów
0
Zapowiada sie baaardzo ciekawie zasidam i kibicuje... pomyśl o hps 250 efekt lepszy będzie:yeahh:
 
D

delete

Guest
Widzę, że filtr masz na zewnątrz, a wentylator masz w środku boxa tuż przy wylocie?? Bo na zdjęciach nie widać.

Wentylator znajduje sie tuż przy filtrze, na koncu przewodu wentylacyjnego. Połączyłem go z filtrem za pomocą kawałka twardej kartonowej tuby, no i taśma...
Nie wsadzaj tylko za duzo tego przewodu do boxa bo jak wiadomo cieple powietrze ucieka do góry.

Z bogiem i fartem<joint>

---------- Aktualizacja posta 12:59 ---------- Czas poprzedniego posta 12:53 ----------

Zapowiada sie baaardzo ciekawie zasidam i kibicuje... pomyśl o hps 250 efekt lepszy będzie:yeahh:

Masz rację, ale mysle że jeżeli reszta warunków klimatycznych bedzie odpowiednio zapewniona to i na 150W można ładnie pojechać, a zuzycie pradu nizsze, no chyba ze komus nie zalezy na wiekszym zuzyciu...:smokee:

Pozdro
 
D

delete

Guest
Witam ponownie,

Dzisiaj rano urodziły mi się dwie córeczki, postanowiłem włożyć wszystkie doniczki pod hps ustawiony bardzo wysoko i był to bardzo dobry pomysł gdy przyszedłem do domu po 6 godzinach pracy i spojrzałem do boxa okazało się, że wszystkie cztery panny zdążyły wyjść z ziemi.
Jedna Pani ma na końcu łodygi ziarenko zastanawiam się czy pomóc jej to usunąć czy zostawić i zrobi to sama??
Podłączyłem wentylator na zewnątrz tak jak kolega radził lecz było zbyt głośno do okoła i za bardzo przeszkadzało to mojej kobiecie i w sumie mi trochę też, więc postanowiłem włożyć go do środka i teraz jest na samym dole od niego podpięty jest przewód wentylacyjny który idzie do samej góry i wypuszcza na górze powietrze.
Dzisiaj doszedł do mnie wreszcie keramzyt od razu podsypałem i postanowiłem troszkę bardziej obficie podlać panny i tak też zrobiłem nie wiem czy dobrze?
Też macie taki gorący zasilacz od lampy?? To normalne??
Co do hps 250W zastanawiałem się nad nim bardzo długo lecz za bardzo obawiałem się, że nie poradzę sobie z temperaturą teraz w sumie żałuje bo utrzymuje temperaturze w przedziale 23-25*C Wilgotnosc na poziomie 50-60% więc nie jest tak wcale gorąco. (temperatura mierzona na górze doniczki)

Niżej wrzucam kilka zdjęć:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
 
D

delete

Guest
Witam ponownie,

Dzisiaj rano urodziły mi się dwie córeczki, postanowiłem włożyć wszystkie doniczki pod hps ustawiony bardzo wysoko i był to bardzo dobry pomysł gdy przyszedłem do domu po 6 godzinach pracy i spojrzałem do boxa okazało się, że wszystkie cztery panny zdążyły wyjść z ziemi.
Jedna Pani ma na końcu łodygi ziarenko zastanawiam się czy pomóc jej to usunąć czy zostawić i zrobi to sama??
Podłączyłem wentylator na zewnątrz tak jak kolega radził lecz było zbyt głośno do okoła i za bardzo przeszkadzało to mojej kobiecie i w sumie mi trochę też, więc postanowiłem włożyć go do środka i teraz jest na samym dole od niego podpięty jest przewód wentylacyjny który idzie do samej góry i wypuszcza na górze powietrze.
Dzisiaj doszedł do mnie wreszcie keramzyt od razu podsypałem i postanowiłem troszkę bardziej obficie podlać panny i tak też zrobiłem nie wiem czy dobrze?
Też macie taki gorący zasilacz od lampy?? To normalne??
Co do hps 250W zastanawiałem się nad nim bardzo długo lecz za bardzo obawiałem się, że nie poradzę sobie z temperaturą teraz w sumie żałuje bo utrzymuje temperaturze w przedziale 23-25*C Wilgotnosc na poziomie 50-60% więc nie jest tak wcale gorąco. (temperatura mierzona na górze doniczki)
Czesc
Roslina powinna sama zrzucic luske, ale jezeli tak ci zalezy zeby jej pomóc to pamietaj zeby nie pomagac jej niczym ostrym bo mozesz łatwo uszkodzic malenstwo.

Co do chałasu haha to nie dziwie sie że za głosno, kurde ja nie dał bym rady zasnac przy chodzących wentylach dlatego boxa trzymam w drugim pokoju:sunny: ale mniejsza o to...

Ja kermazytu w ogole nie stosuje, takze nie bede sie udzielal w tej kwestii:smokee:

Dobrze ze obficie podlales, ale teraz juz nie podlewaj dluzszy czas i nie zrob tego samego bledu ktory ja zrobilem...:zombi:

To normalne ze zasilacz jest gorący..

Co do hps 250 zawsze mozesz bez problemu zmienic ale licz sie z tym ze byc moze trzeba bedzie wstawic wydajniejszy wentyl kanałowy

Na razie chyba dobrze jest, tylko jezeli dales kanałowy do srodka to ja osobiscie skrocil bym ten przewód wentylacyjny do minimum i wentyl dał przy samej górze boxa a jako chlodzenie lampy dałbym wiatrak komputerowy. Pro po lampy czy mi sie wydaje, czy jest troche za wysoko..?

Pozdro:spalony:
 
Ostatnia edycja:
D

delete

Guest
Lampa faktycznie trochę za wysoko już dałem niżej mam teraz 15cm od szczytu rosliny. Zaraz jeszcze pokombinuje z wentylem,
Wszystkie cztery roślinki są już w pełni rozłożone jednej pomoglem zdjąc łuske i jest z nią dobrze.
Przy wymianie lampy na 250W musiałbym kupić też nowy zasilacz, mocniejszy więc na razie zostawie jak jest i postaram się w pełni wykorzystać tą lampę.
W nocy temperatura spada do 17-19*C wilgotność 80-90% więc chyba jest dobrze.
Dzisiejszy dzień zapisuje jako pierwszy dla roślin czekam tydzień czasu, aby dobrze się ukorzeniła, a po tygodniu zaczynam liczyć okres wegetatywny myślę, że pociągne go z 4-5 tygodni zależnie od tego jak roślinka będzie wyglądała po tym czasie

Następne zdjęcie wrzucę za tydzień jak będzie widać jakiś progres, bo na razie nie ma sensu, no chyba, że będzie się działo coś niedobrego i będę potrzebował pomocy.

Pozdro
 
D

delete

Guest
Ok, będę zaglądał

Zapraszam też na moja fotorelcję<lol>

Pozdro.
 
D

delete

Guest
Panowie nie za bardzo się wyciąga??
Lampe mam nisko bardzo jakieś 13 cm od szczytu

Foto:
20130210_222937.jpg
 
D

delete

Guest
Moim zdaniem jest OK.

Nie warto lampy ustawiać na centymetry..

Przyłóż rękę na wysokości czubków roślin i obniż lampe na maks. i potem podnoś tyle, aby po ok. 20-30 sek. nie było ci w rękę ciepło i potem stale kontroluj, wraz ze wzrostem roslin.
U mnie wychodzi przeliczajac na cm jakieś 14-15cm. HPS 150 jest spoko bo wydziela dość małe ciepło, oczywiście przy odpowiedniej wentylacji:bounce:

Pozdro
 
D

delete

Guest
No i kolejny problem. Przed chwilą odebrałem ph metr do roztworu wodnego i... i okazało się, że moja woda z kranu odstana 48h ma ph w granicach 8-8.5
Co robić?? Poszukać wody kupnej z innym ph czy próbować obniżyć moją kranówe??

Mam taki tester:
20130211_150153.jpg
 
D

delete

Guest
Kupiłem Nałęczowiankę. Według użytkowników PH tej wody mieści się w granicach 5,5 może na mój rejon była rozlewana z innego źródła czy coś.. nie wiem ale u mnie wychodzi w granicach 6,5-7 więc wydaje mi się ze będzie ok dopóki nie będę dodawał żadnych nawozów czyli jeszcze jakies 3 tygodnie
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół