nasiona marihuany

[HPS 150W][0.36m2]x[0.16m2] OS'owy projekt pandemiczny

Wyszukiwarka Forumowa:

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
Witam Serdecznie!

Po dłuższej przerwie startuję od nowa. Tym razem z OS'owymi pestkami, za które chciałbym podziękować:



[MENTION=75024]delavega[/MENTION] [MENTION=45323]Indorshop.pl[/MENTION] [MENTION=88323]Gnomesgarden.ie[/MENTION]

Z powodu zarażenia wirusem COVID-19 projekt startuje ze sporym opóźnieniem. Musiałem być pewny, że powrót do domu nie narazi domowników na rychłe przywitanie z cmentarzem.
Ostatni projekt został zakończony zupełnie po łebkach przez mój wyjazd. Krzaki (lekko przedwcześnie) ściął znajomy, doglądać ich nie mogłem i wszelkie instrukcje dotyczące pielęgnacji roślin wydawałem telefonicznie więc sprawy mocno się skomplikowały.
W tym projekcie nic mi nie może przeszkodzić.

Kiełkowałem jak zawsze na mokrych chusteczkach, aktualnie pare nasion jeszcze kiełkuje, pare już leży w ziemi.


Lista Nasion:
- 1x Bubblegum HempBrothers [MENTION=45323]Indorshop.pl[/MENTION]
- 1x White Widow HempBrothers [MENTION=45323]Indorshop.pl[/MENTION]

- 1x Afghan Mass Hemp Brothers [MENTION=45323]Indorshop.pl[/MENTION]
- 2x Lime Kush [MENTION=75024]delavega[/MENTION]
- 1x Lime V3 [MENTION=75024]delavega[/MENTION]
- 5x Strawberry x Guava REGULAR [MENTION=88323]Gnomesgarden.ie[/MENTION]
- 3x Amnesia Haze [MENTION=88323]Gnomesgarden.ie[/MENTION]
- 2x Amnesia Fast Lemon [MENTION=88323]Gnomesgarden.ie[/MENTION]
- 1x Northern Lights 00 seeds bank
- 1x G8 Cannopia



Inne:
- BioBizz Light Mix
- HPS 150w w obu boxach
- Wentylatory kanałowe wyciągające 150m3/h
- Donice 5.7L

Jak widać trochę tego będzie.Wykiełkowałem więcej bo nie byłem pewny ile koniec końców ujrze świat.
Plan jest prosty, chociaż pewnie za parę dni się skomplikuje. Cztery Indyki lądują w małym boxie 0.16m2, reszta dziewczyn ląduje w większym lecz nie za dużym 0.36m2. Po okresie kiełkowania i wychodzenia z gleby zobaczymy jak to koniec końców wyjdzie bo wiadomo jak to bywa. Jeśli będzie zbyt tłoczno to najsłabsze sztuki wylecą. Moim celem jest oczywiście doprowadzenie do najszczęśliwszego końca z możliwych czyli zbiorów. Nie nastawiam się na żaden wynik.
Dziewczyny startują w donicach torfowych, jeśli mi ich nie starczy to w normalnych plastikowych. Docelowymi donicami są donice 5.7L co pozwoli mi wcisnąć nawet do dziewięciu dziewcząt do większego boxa a 4 do mniejszego.

Na razie tyle, wrzucam jeszcze szybką fotke pierwszych zasianych dziewczyn bo coś trzeba wrzucić, wiadomo.

Pozdro!


 

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
Witam serdecznie, mały update.
Primo, czternaście dziewcząt już siedzi w ziemi. Pierwsze, które wyszły na światło dzienne to Lime V3 oraz Bubblegum.
Dodatkowo mam trochę więcej czasu aby opowiedzieć wam o mojej strategii, którą obrałem przy tym projekcie. Dziewczyny startują w doniczkach torfowych, na początek wszystkie w większym boxie. Fotoperiod na okres wegetacji to 18/6. Na wszystkich zastowany zostanie Topping. Zależnie od tego ile dziewczyn wybroni się podczas okresu wegetacji będę je naginać bardziej lub mniej. Dodatkową zmienną jest oczywiście 5 sztuk Strawberry x Guava, które są regularne.
Co do odżywek nawozić dziewczyny będę standardowo BioBizz'em. Dopóki nie pojawią się niedobory nie będę lać nic poza wodą z uregulowanym pH.

No to na tyle dzienniczka.

Pozdro!
 

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
miniUPDATE

Wszystkie dziewczyny wystartowały, niektóre jeszcze się prostują a innym leci już 3 dzień WEG. W dalszym etapie grow'a pewnie uśrednie jakoś ich wiek żeby łatwiej było się połapać. Amnesia Haze oraz Lemon Haze po jednej sztuce nie puściły w ogóle kiełka. Tak czy tak niezła kiełkowalność, bywało gorzej. Dodatkowo po inwentaryzacji zapasu nasion okazało się, że G8 to tak naprawdę 5'S również od Cannopia Aktualnie w growboxie stoi 20 sadzonek. Końcowo zostawiamy 14 więc zrobi się selekcje. Wtedy też podam dokładnie jakie odmiany zostały i jakie wyleciały. Oczywiście priorytet mają odmiany OS'owe.

Dziewczyny dostają czystą wodę, na razie drobniutko, utrzymuję wilgotność ok 60%. Mieszak również już odpalony razem z wyciągiem.
To na razie tyle, fotografować nie ma co więc macie jedną fotke.
Pozdro!
 

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
miniUPDATE​

Witam Was serdecznie. Dni płyną powoli, dziewczyny powoli rosną.
Zacznijmy od najsmutniejszych wieści, niestety pożegnały się z nami Bubblegum, Lime Kush #2 oraz White Widow. Nie za bardzo mam pomysł co mogło być tego powodem, dziewczęta wyszły z ziemi jednak z dnia na dzień zaczęły słabnąć i opadać, liście zawinęły się do zewnątrz jednocześnie zostając jędrnymi. Po dwóch dniach dziewczyny już zupełnie się położyły i zapadły. Bubbleum został jeszcze ustawiony do pionu oraz podsypany ziemią, ale również padł zupełnie.
Dodatkowo Amnesia Haze #2 wygląda jakby ewidentnie nie podobało jej się życie.
No nic, na froncie nadal pozostaje 17 sztuk więc o 4 więcej niż dam rade wcisnąć do boxów :D.
Dziewczyny są regularnie podlewane oraz spryskiwane, wyciąg i mieszak cały czas chodzą z czego mieszak chodzi na niskich obrotach jak na razie.
Plan wepchnięcia do małego boxa czterech indyków niestety wziął w łeb więc posortuję je najpewniej rozmiarami.
Jak tylko więcej zacznie się dziać dodam zdjęcia każdej sztuki z osobna, na razie nuda to i zdjęcia niezaciekawe.


Na zdjęciu podglądowym od lewej: Lemon Haze#2, Strawberry x Guava#4, Amnesia Lemon#2, Lime V3, Strawberry x Guava#2, Amnesia Lemon#1, 5'S, Lime Kush, Amnesia Haze#2, Lemon Haze#1, Northern Lights, Afghan Mass, Amnesia Haze#1, Strawberry x Guava#5 i #3, Lemon Haze#3, Strawberry x Guava#1.

Następnym razem poukładam jednak dziewczyny odmianami, nie chciało mi się teraz już przestawiać.


Pozdro!​
 

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
miniUPDATE
Witam serdecznie, dzisiaj nadal krótkie update. Box 0.36m2 jest już zapełniony, znajduje się w nim dziewięć dziewcząt.
Lista Roślin 0.36m2:
- Amnesia Lemon #1
- Amnesia Lemon #2
- Strawberry x Guava #2
- Strawberry x Guava #4
- 5'S
- Lemon Haze #1
- Lemon Haze #2
- Lime Kush
- Lime V3
Reszta dziewcząt nadal czeka na przydzielenie. Na razie nie wypatrzyłem żadnych faworytów, czekam aż dorosną odpowiednio do przesadzenia. Dodatkowo prawdopodobnie dwie dziewczyny, które nie załapią się na 0.16m2 wlecą pod taniego chińskiego leda, tak se dla funu.
Dziewczyny są ciemno zielone, dostają czystą wodę, którą zdaje mi się lałem za rzadko. Teraz po przesadzeniu będą podlewane pewnie częściej. Dodatkowo negatywnie oceniam swoje doświadczenie z donicami torfowymi, po podlaniu woda bardzo słabo wchłania się w ziemie nawet mimo dorobienia otworów w ich spodzie, no i również po podlaniu donice sprawiają wrażenie jakby miały rozpaść się w dłoniach. Takie sobie rozwiązanie, ale zobaczymy jak to będzie.
Przepraszam Was za chu**we foty, nigdy nie robiłem najlepszych, ale teraz po rozwaleniu obiektywu w telefonie jest jeszcze gorzej. W drodze jest już nowy więc mam nadzieję, że wróce do poziomu przynajmniej złego.​

5'S (19 Dzień WEG):
Strawberry x Guava #2 (18 Dzień WEG):
Cały box:
 
Ostatnia edycja:

Yebak

FollowTheRabbit
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Sie 13, 2012
Postów
5,106
Buchów
5,118
Odznaki
2
Chyba mają sucho...
 

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
Fota zbiorowa jest zaraz po podsypaniu świeżą ziemią przy przesadzaniu, ale racja mam wrażenie, że miały za sucho w początkowej fazie WEG'a.
Będę na to zwracał uwagę.
 

Layer1

Ad augusta per angusta
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2017
Postów
696
Buchów
2,216
Odznaki
5
Oo, nie wiedziałem, że wystartowałeś, też Nam strawberryxguava od gnomow i szukam kogoś żeby porównać ale już na dwóch fotorelacjach chlopaki z***ali sprawę i nic im z tego nie wyszło, Twoje trochę młodziutkie, moje już 41 dzień flo i kamienie topy.
Z tego co mogę Ci powiedzieć to uważaj z nawozami przy nich, bo delikatne są xd.
Ps. Amnesie też mam, najgrubsze topy w namiocie.
 

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
No trzymam kciuki żeby u mnie dały radę i przede wszystkim okazały się panienkami :D
 

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
UPDATE
Dzisiaj szybciutki update z lepszymi fotkami. Dziewczyny są podpisane, nie podaje ich wieku bo strasznie trudno mi to śledzić. Przy następnym updejcie siądę i zliczę. Na razie uśredniony dzień WEG to 21 dzień dla dużego i 17 dzień dla małego boxa.
Mały box w tym tygodniu zapewne przejdzie na 12/12. Duży chyba jeszcze będzie trochę potrzymany, dziewczyny tam dopiero ogarniają się po toppingu.
Na razie czysta woda, jeść nie wołają. Z większych zmian 5'S wyleciał z dużego boxa i za niego wleciało Strawberry. Niestety 5'S za bardzo wy***ał do góry więc musiał polecieć pod chińskiego leda. Będzie tam siedzieć i zobaczymy co z nim będzie.

Strawberry x Guava #1

Strawberry x Guava #2


Northern Lights

Lime V3

Lime Kush

Lemon Haze #2

Lemon Haze #1

Amnesia Lemon #2

Amnesia Lemon #1

Amnesia Haze #1

Afghan Mass


Lista Roślin w Boxach:
0.36m2

Amnesia Lemon #1
Amnesia Lemon #2
Strawberry x Guava #2
Strawberry x Guava #4
Strawberry x Guava #5
Lemon Haze #1
Lemon Haze #2
Lime Kush
Lime V3

0.16m2

Amnesia Haze
Afghan Mass
Northern Lights
Strawberry x Guava #1

















 
Ostatnia edycja:

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
miniUPDATE


Mały Box

Duży box


Dzisiaj mały box przeszedł na 12/12. Rozpoczynamy więc indukcje. Nie chce potem musieć ich łamać i obym nie musiał. W dużym nudy, lekko ponaginałem nowe szczyty żeby za bardzo nie nachodziły na siebie. Dwie sztuki ostro zamulają względem reszty, ale myślę, że się wyrobią. Może jakoś za tydzień w dużym wjedzie 12/12, jak uważacie? Pozdro!​
 

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
mikroUPDATE






Duży box wleciał dzisiaj na 12/12. To oznacza, że od jutra startują z indukcją. Box już ładnie się zapełnił więc czas na pójście w góre. Trzymam kciuki za Strawberry x Guava i ilość żeńskich osobniczek.​

plus mały bonus
 

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
UPDATE​
Dobra, powyciągałem dziewczyny do fotek. Następny taki zabieg pewnie dopiero po określeniu się dziewczyn oraz zawiązaniu kwiatostanów. Dziewczyny rosną zdrowo, w 0.16m2 sytuacja bardzo stabilna. Dziewczyny w tym boxie idą równiutko, nawet Northern Lights w niższej donicy dogoniła resztę koleżanek i idą łeb w łeb. W 0.36m2 sytuacja ma się troszkę inaczej, dziewczęta zostały posortowane i ułożone rzędami według wzrostu. Najmniejsze są Lime V3 oraz Lime Kush, nie martwię się nimi za bardzo bo z poprzedniego grow pamiętam jak potrafią wyj***ć w górę. Co ciekawe, Afghan Mass wytworzył dwa szczyty bez mojej ingerencji, ponieważ wszystkie dziewczyny w małym boxie idą zupełnie bez treningu.
Lana jest nadal czysta woda, dziewczyny wyglądają zdrowo i z tego co widzę po ich kolorze mają wystarczająco wartości odżywczych.
Dobra! Lecimy z fotkami:
0.36m2 28/2/0:
Amnesia Lemon #1


Amnesia Lemon #2


Lemon Haze #1


Lemon Haze #2


Lime Kush


Lime V3


Strawberry x Guava #2



Strawberry x Guava #3
[url=https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-1131435]


Strawberry x Guava #5
strawberry__5.JPG
[/url]

Zbiorowe foto


0.16m2 22/7/0
Strawberry x Guava #1


Northern Lights


Afghan Mass


Amnesia Haze (niestety zgubiłem foto całej)

Fotki następnym razem postaram się poprawić, chociaż i tak nie jest tragicznie. Jak widać dziewczyny się trochę powyginały od ścisku, ale myślę, że będzie dobrze. Sativy w 0.16m2 pewnie koniec końców i tak zostaną złamane jeśli przesadzą ze wzrostem.
Jakbyście mieli jakieś porady dawajcie je, durnie tak gadać samemu do siebie przez cały wątek :D
Pozdro!​
 

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
miniUPDATE
Dzisiaj mini update, dosłownie klika fotek. Dziewczyny w większości już się określiły, wyleciał jeden samiec Strawberry x Guava, podejrzewam, że w boxie jest jeszcze jeden ale czekam aby potwierdzić lub rozwiać te podejrzenia. Dzisiaj dokonałem przetasowania w boxach, najmniejsze sztuki czyli Lime Kush oraz Lime V3 wleciały do 0.16m2 tam będą miały lepszy dostęp do światła oraz odpowiadają wysokością do boxa. U obu wyżej wspomnianych dziewcząt pojawiły się niedobory azotu, które uzupełniłem natychmiastowo i czekam aż dziewczyny na to zareagują.


Amnesia Lemon

Lemon Haze #1

Amnesia Haze #1

Northern Lights











To na tyle, pozdro wariaty!
 

J0Di

Well-known member
Rejestracja
Paź 19, 2019
Postów
242
Buchów
349
Odznaki
3
miniUPDATE

Dziewczyny wleciały w pełni na kwitnienie, zapachy zaczynają się pojawiać. Mamy uśredniając drugi tydzień kwitnienia. Dziewczyny w małym boxie widocznie zamulają z zawiązywaniem kwiatów. Ale przez te roszady nie jestem teraz pewny, które zostały przestawione wczesniej a które później, ale pamiętam, że ostatnio Lime V3 oraz Lime Kush również zbierały się najwolniej. Dzisiaj dziewczyny zostały wyposażone w bambusowe tyczki ułatwiające im utrzymanie pionu, mieszak widocznie nie daje rady i nie dociera wszędzie przez co niektóre z dziewczyn są chudziutkie jak zapałki. Dodatkowo Lime V3 został dzisiaj połamany ponieważ był już zbyt blisko lampy.
Najmilej na razie zaskoczyła mnie Fast Amnesia Lemon od [MENTION=88323]Gnomesgarden.ie[/MENTION], wy***ała w góre ma prawie 1,3m wzrostu i już lekko się przypaliła od lampy. Na szczęście w porę ją przestawiłem dzięki czemu nie jest już narażona na takie niebezpieczeństwo.
Dobra, wrzucam parę fotek i siema!​

Fast Amnesia Lemon #1 28/12/12


Northern Lights 22/14/16


Zbiorowe 0.36m2







 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół