nasiona marihuany

[hps 150w][0,3m2] [Trening] ---> 2x AMNESIA 1x White AFGHAN - SMOKE RAPORT

Wyszukiwarka Forumowa:

wilczyduch

Well-known member
Buchów
0
kiedy robiłes fotki?...

fotki robione były wczoraj, te oklapnięte wyciągnąłem do fotek kiedy miały "noc". Generalnie jakoś się nie spinam tym, bo w "dzień" fajnie zareagowały i podniosła się do góry. Teraz jest już po treningu więc poobserwuje co się będzie dziać w nocy. Poza tym dzisiaj mija 6 dzień bez podlewania więc dostaną podlanie + planton S

tyler
- sam jestem ciekaw, wybrałem je bo podobno to stuff z wyższej półki. Zobaczymy czy faktycznie jest tak dobra jak piszą userzy

---------- Aktualizacja posta 12-08-2012 12:00 ---------- Czas poprzedniego posta 07-08-2012 14:30 ----------

KOLEJNY UP
pomimo nie za dużego zainteresowania fotorelacją

Mamy już skończony 27 dzień VEGA

Problemy z temperaturą póki co w pełni opanowane, pogoda tez w tym sprzyja.

Co do lekko oklapniętych liści, może faktycznie odpoczywają sobie nocą, choć przyznam szczerze, że przy pierwszej uprawie takiego zjawiska nie zauważyłem. Ale tak jak pisałem wczesniej nie traktuję tego jako problemu, ponieważ panienki są ślicznie zielone i ładnie pachnące jak 18-tka przed wyjściem na disco <lol>

LST poprawiane co drugi dzień, aby odsłaniać szczyty, odginać, naginać, doginać i robić wszystko, żeby miały jak najwięcej słoneczka

FIM (a chyba jednak wyszedł toping :) ) również przyjęty przez roślinki bez problemu . Choć widać że roślinki po przycięciu wstrzymały swój wzrost. Liczę, że lada moment wystrzelą znowu do góry i na boki bo lekko się niecierpliwię :)

Podlewanie na przemienne co 3-4 dni. Bihumus, Planton S, Biohumus....

Póki co, jakiś szczególnie niepokojących oznak nie widzę, choć przyznam szczerze, że wyczekuje już trochę z niecierpliwością, kiedy wystrzelą z rozrostem po przeprowadzonym FIM`ie

I przyszła pora na foty, ale jeszcze pytanka dwa :
- czy już pora do przymierzenia się do scroga czy jeszcze poczekać aż szczyty się powyciągają i rozrosną?
- jak długo przetrzymać je jeszcze na vegu aby scrog był w mierę jak najlepiej ogarnięty? wstępnie planowałem potrzymać je jeszcze ok 2 tygodni, tak żeby zmienić fotoperiod 40 dnia zycia

no i foty zrobione kiedy miały panienki noc:

AMNESIA

White AFGHAN

Do kolejnego up`a i tradycyjnie czekam na oceny, pomoc i poprawki

F.B.I

Well-known member
Weteran
Buchów
0
poczekaj z tydzien, i dawaj flo

AltecLansing

Well-known member
Buchów
1
średnio się znam ale wydaje mi się że trening dobry zapodałeś
jeszcze trochę dowal ją do ziemi :)
pozdr i z fartem

wilczyduch

Well-known member
Buchów
0
średnio się znam ale wydaje mi się że trening dobry zapodałeś
jeszcze trochę dowal ją do ziemi :)
mam nadzieję, że wszystko wyjdzie tak jak należy :) (pomoc kolegi voodoo będzie tutaj bezcenna :) ) bo do scrog`a podchodzę pierwszy raz. Nie chcę jej kłaść bardziej do ziemi, jest już wygięta pod kątem 90 stopni, główna łodyga około 5 cm od gleby. Generalnie jakos wolę mieć ją nad ziemią, bo nie chciałem aby przy podlewaniu wszystko taplało się w błocie :)

chochoł

Member
Buchów
0
Pogratulować, bardzo ładne planty. Z niecierpliwością czekam na siatkę, muszę popatrzeć co i jak. Niedługo też startuje scroga, podobny sprzęt tyle że 2 x PureAK. Powodzenia

wilczyduch

Well-known member
Buchów
0
Pogratulować, bardzo ładne planty. Z niecierpliwością czekam na siatkę, muszę popatrzeć co i jak. Niedługo też startuje scroga, podobny sprzęt tyle że 2 x PureAK. Powodzenia

dzięki za słowa otuchy, staram sie nic nie spieszyć :)

Przy okazji mały up bez zdjęć, ale z jednym pytaniem.

Pomidory podlewane dalej raz na 4 dni, naprzemiennie biohumus / planton s (podawane w 100% zalecanej dawki). Dostały już 2x biohumus i 2x planton S

LST
poprawiam raz na 2-3 dni, aby liście nie zasłaniały szczytów, poza tym staram się również wyrównywać szczyty tak aby wszystkie były na jednej wysokości (za parę dni jak zrobię siatkę pod scroga dołączę zdjęcia)

Zaczął pojawiać się też mały problem. Liście wiatrakowe wykazują chyba niedobór Mg. Staja się jasno zielone.
Z info zaciągniętych na forum dowiedziałem się że pomóc może dolomit i siarczan magnezu. Czy zastosować obydwa środki, czy jakiś inny plan. Nie chciałbym dopuścić do zwiększenia się niedoborów, ale boje się też, żeby nie spieprzyć i np. nie przenawozić jej.

Proszę o podpowiedzi i pomoc a jeżeli zajdzie potrzeba załączę jakieś foto
z fartem :spalony:

nynlok

Well-known member
Buchów
0
Jak dolomit to juz siarczan sobie daruj. Albo na odwrot. Siarczan z tego co sie orientuje jest lepiej i szybciej przyswajalny chyba a w dolomicie masz jeszcze wapno...

chochoł

Member
Buchów
0
Kolego nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy ty do każdego podlewania dajesz nawóz? Jeżeli tak to sprawdź Ph gleby, nadmierną ilością nawozu mogłeś zakwasić podłoże. Złe Ph, problemy z przyswajaniem pierwiastków.

Pozdro

wilczyduch

Well-known member
Buchów
0
nylonek - dzięki za sugestie

Kolego nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale czy ty do każdego podlewania dajesz nawóz? Jeżeli tak to sprawdź Ph gleby, nadmierną ilością nawozu mogłeś zakwasić podłoże. Złe Ph, problemy z przyswajaniem pierwiastków.

Pozdro

Tak, poszły 4 podlewania w przeciągu 17 dni.(2x bioh, 2x planton S). Ale biohumus jest traktowany przez wielu growerów jako dodatek a nie nawóz, także nie typowałem, że mogło dojść do przenawożenia. Jutro jak będę miał dostęp do pomidorów, sprawdzę jakie jest ph. Gdyby okazało się że faktycznie za wysokie, trzeba będzie jakoś szybko zareagować :)
Typuje braki Mg ponieważ ze 3 wiatrołapy złapały jasno zielony kolorek, a "żyłki" (czy jak to się nazywa :) ) są nadal zielone.

---------- Aktualizacja posta 17-08-2012 19:53 ---------- Czas poprzedniego posta 15-08-2012 22:58 ----------

NEW UP - 33 dzień VEGA + siatka do scroga

liście wiatrakowe tracą kolorek, ale póki co nic wyżej złego nie postępuje. Ph sprawdzone i jest w normie.
W zasadzie co do rozwoju roślinek nie ma co uaktualniać, wiec dzisiejszy UP poświęcam budowaniu siatki.

Budowa z materiałów z odzysku, oprócz szpulki drutu który kosztował mnie 3,50 zł

Na początek poszła cała rama

Potem wiercenie dziurek co 5 cm

Potem zabawa z kabelkiem

I w końcu przeplatanka zakończona kratkami :)

Chwila stresu czy aby na pewno nie pomyliłem się w obliczeniach i ...

JEST ZA***IŚCIE :)

Maleństwa od razu wjechały do nowego kraciastego domku, trochę zabawy z wyciąganiem szczytów i porozkładaniem ich w oczkach. I efekt końcowy wygląda tak :

szczyty pewnie za kilka godzin po prostują się w stronę lampy, wiec uaktualnię na dniach paroma fotkami, jak prezentują się "dumne szczyty" :)

I tradycyjnie proszę o porady, oceny, sugestie <joint>

i oczywiście wszystkim którzy pomagają i wspierają BARDZO DZIĘKUJĘ <coolpalacz>

chochoł

Member
Buchów
0
Super się prezentuje, wydaje mi się że trochę lepsze dojście byś miał, ustawiając dwie panienki z tyłu i jedną z przodu na środku. Jakbyś mógł przy następnym uaktualnieniu, wrzuć zdjęcia z przodu z poziomu roślin. Na jakiej wysokości o donic masz siatkę ?

pozdro

wilczyduch

Well-known member
Buchów
0
Super się prezentuje, wydaje mi się że trochę lepsze dojście byś miał, ustawiając dwie panienki z tyłu i jedną z przodu na środku. Jakbyś mógł przy następnym uaktualnieniu, wrzuć zdjęcia z przodu z poziomu roślin. Na jakiej wysokości o donic masz siatkę ?
pozdro

W zasadzie ustawiłem je tak, bo w w prawym rogu jest włożona miska z wodą, i jakoś nie kombinowałem jakie ustawienie krzaków będzie najlepsze. W zasadzie to cała konstrukcja jest wysuwana, wiec wysuwam z boxa całą szufladę z roślinami, i mam dostęp do krzaków 360 stopni :)
Pytałeś o siatkę jak wysoko - jest 14 cm nad donicą. Z możliwością opuszczenia donic o jakies 4 cm w dół :)
Foty zapodam na dniach.
Pozdro dla wszystkich odwiedzających :bongo4:

F.B.I

Well-known member
Weteran
Buchów
0
dobrze to wymysliłeś, dostep do plantów musi byc, a co do flo to zapodawaj już teraz, ja już nie zwlekam za długo z plantami bo potem przerastają, a twoje tez polecą do góry wiec bedziesz miał robote z wciąganiem odrostów pod siatke. Dawaj flo.

wilczyduch

Well-known member
Buchów
0
dobrze to wymysliłeś, dostep do plantów musi byc, a co do flo to zapodawaj już teraz, ja już nie zwlekam za długo z plantami bo potem przerastają, a twoje tez polecą do góry wiec bedziesz miał robote z wciąganiem odrostów pod siatke. Dawaj flo.

Okej voodoo dzięki za radę, w takim razie nie przeciągam vega i od jutra zmieniam fotoperiod na 12/12 <lol>
Dziś popoprawiałem trochę szczyty w oczkach, starałem się trochę wyrównać je, bo ewidentnie niektóre były wyżej od innych. Część jest jeszcze pod siatką, ale liczę,że na dniach wyciągną się w górę i zapełnią więcej siatkę:yeahh:

Na dniach wstawię foty i dzięki wszystkim za wpisy i zainteresowanie moim growlogiem.
pozdro

---------- Aktualizacja posta 20:12 ---------- Czas poprzedniego posta 17:03 ----------

Mini Update
początek 35 dzień VEGA + poprawienie szczytów w siatce

Takie szybkie uaktualnienie o fotki w ostatnim dniu vega. Gdyby ktoś patrząc na foty miał jakieś uwagi, poprawki czy chciał zrobić opierd** przed zmianą indukcji na 12/12 to niech daje wpisy. Przyjmuję wszystko z pokorą :jocolor:

Ilość odwiedzających się zwiększyła, więc mam nadzieję że jakiś znak po sobie pozostawicie, czy się podoba czy nie. Bo momentami zionie tutaj jak poczekalnią w szpitalu. Ludzie są ale nikt nic nie mówi <lol2>

Do kolejnego UP`a

JahLight

Well-known member
Buchów
0
Ciekawe jak ten Scrog wyjdzie bo sam sie zastanawiam czy u mnie nie zrobic. Powodzonka

Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany

Polecana klinika konopna GreenDoctor.pl

Góra Dół