nasiona marihuany

HPS 250W, 0,49m2(70x70x170), 4x Jack Herrer / Grow II

Wyszukiwarka Forumowa:

Matt92

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2020
Postów
90
Buchów
1
Witam w mojej drugiej uprawie.

Pierwsza byla dla mnie udana, gdyby ktos byl zainteresowany zapraszam do wgladu.
https://www.forum.haszysz.com/showt...170)-5x-Royal-Gorilla-Automatic-od-RQS-Grow-I

Zestaw ten sam co za pierwszym razem, mianowicie:
Box herbgarden 70x70x170
Lampa HPS Osram PlantaStar DUAL 250w - zabudowa cool tube.
Balast Lumatek 250w z regulacja.
Wentylator wyciagajacy Axial-Flo Turbo 125mm 243m3/h
Filtr Prima Klima eco line 240-360m3h
Wentylator mieszający noname, dwa tryby pracy.
Do tego standardowa stacja pogody, Programator czasowy i miernik pH kropelkowy,


Nasiona Jack Herrer od taniesianie x4
Donice Herkules 12l
Ziemia Light-mix
Nawozy Biobizz Trypack - Bio-grow/Bio-Bloom/Top-Max /
pH+ i pH- rowniez od Biobizz


Tym razem nie automaty. Wyjeżdżam z Polski na 2 tygodnie w drugiej połowie stycznia, także mam ok. 4 miesięcy.
Mialem wykorzystac nasiona auto natomiast dwoch upraw nie zdazylbym skonczyc, tym samym wole iść w sezonowki, ktorym zrobie troche dłuzszy weg.

Nauczony doswiadczeniem z poprzedniego grow, tym razem wleca 4 rosliny zamiast 5.

Cel to 150g.


Trening LST na 100%, byc moze pobawie sie tez w inne rzeczy...:)


Panny wyszly z ziemi 16 Wrzesnia.


Dzien 2


Oby bez komplikacji. Jedyne co musze zrobic, to zamowic dodatkowy nawilzacz bo juz widze, ze sa skrajnie niskie wartosci.
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Siema fajnie że startujesz z nowym projektem.
Jak chciałeś krótszy weg, bo goni cię czas, to może jednak te 5 roślin było by ok, ale każdy robi jak chce :)
Co do pH to przemysl czy jest sens się w to bawić. Z tego co czytalem i z własnego doświadczenia też widze, że nie ma sensu się z tym pieprzyć jeżeli używasz naturalnych nawozów, bo ziemia się sama reguluje. Masz light mix i samo bio także panny nie powinny marudzić. Jestem w połowie drugiej uprawy na tych samych nawozach i serio zero problemu.
Będę śledził poczynania, powodzenia życzę :)
 

Matt92

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2020
Postów
90
Buchów
1
Siema fajnie że startujesz z nowym projektem.
Jak chciałeś krótszy weg, bo goni cię czas, to może jednak te 5 roślin było by ok, ale każdy robi jak chce :)
Co do pH to przemysl czy jest sens się w to bawić. Z tego co czytalem i z własnego doświadczenia też widze, że nie ma sensu się z tym pieprzyć jeżeli używasz naturalnych nawozów, bo ziemia się sama reguluje. Masz light mix i samo bio także panny nie powinny marudzić. Jestem w połowie drugiej uprawy na tych samych nawozach i serio zero problemu.
Będę śledził poczynania, powodzenia życzę :)

Cześć.
z tym pH to mnie trochę zaskoczyłeś, muszę o tym poczytać. Nie chciałbym spartolić uprawy. Wpadnę później do ciebie i zobaczę jak ci rośnie bez kontroli pH.
co do 5 roślin, W pierwszej uprawie miałem mega gęsto. Mimo tego, ze rośliny zaczęły flo w okolicach 20 dnia, a ścinkę miałem w 66dniu, to ledwo mi się udało to pomieścić a były to automaty. Tutaj planuje weg. 3 tygodnie, do tego okres przejściowy. Także myśle, ze czterema roślinami uda mi się wypełnić cały box, a jeśli nie to przy następnym grow dołożę.
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Cześć.
z tym pH to mnie trochę zaskoczyłeś, muszę o tym poczytać. Nie chciałbym spartolić uprawy. Wpadnę później do ciebie i zobaczę jak ci rośnie bez kontroli pH.
co do 5 roślin, W pierwszej uprawie miałem mega gęsto. Mimo tego, ze rośliny zaczęły flo w okolicach 20 dnia, a ścinkę miałem w 66dniu, to ledwo mi się udało to pomieścić a były to automaty. Tutaj planuje weg. 3 tygodnie, do tego okres przejściowy. Także myśle, ze czterema roślinami uda mi się wypełnić cały box, a jeśli nie to przy następnym grow dołożę.

Leje wode odstaną 24-48h bez kontroli drugą uprawę i zero jakichkolwiek problemów. Przy chemii trzeba ściśle pilnować, ale tu to pełen lajt. Jedna z 4 roślin które mam w obecnej fotorelacji (link w stopce) jest na testa podlewana nieodstaną, a świeżą kranówką i także zero negatywnych objawów. Od nastepnej uprawy mam w planie olać odstaną kranówę. Od razu lać prosto z kranu na wegu, a na flo do kubka bo jeszcze nawozy. Spróbuj sobie jak się boisz np na jednej roślinie. Zobaczysz że przy nastepnej uprawie odejdzie ci kupe zbędnej roboty :)
 

RoZzman

Adaśkowiec
Weteran
Rejestracja
Cze 16, 2012
Postów
839
Buchów
46
Cześć.
z tym pH to mnie trochę zaskoczyłeś, muszę o tym poczytać. Nie chciałbym spartolić uprawy. Wpadnę później do ciebie i zobaczę jak ci rośnie bez kontroli pH.
co do 5 roślin, W pierwszej uprawie miałem mega gęsto. Mimo tego, ze rośliny zaczęły flo w okolicach 20 dnia, a ścinkę miałem w 66dniu, to ledwo mi się udało to pomieścić a były to automaty. Tutaj planuje weg. 3 tygodnie, do tego okres przejściowy. Także myśle, ze czterema roślinami uda mi się wypełnić cały box, a jeśli nie to przy następnym grow dołożę.

Zobacz do mojej fotorelacji.
bio bizz jakies 8 lat temu odpowiadał na pytania z ph i dziś, 8 lat później dalej się to sprawdza, w mojerj relacji dodałem zdjecia wody z kranu (odstanej ) ph samej wody, ph po dodaniu biogrow, biobloom, topmax.

Edit : posty z ph
https://www.forum.haszysz.com/showt...-femi-ML-LST&p=1838677&viewfull=1#post1838677
https://www.forum.haszysz.com/showt...-femi-ML-LST&p=1841001&viewfull=1#post1841001

---------- Post Zaktualizowany 19:21 ---------- Data pierwszego postu 19:17 ----------

Leje wode odstaną 24-48h bez kontroli drugą uprawę i zero jakichkolwiek problemów. Przy chemii trzeba ściśle pilnować, ale tu to pełen lajt. Jedna z 4 roślin które mam w obecnej fotorelacji (link w stopce) jest na testa podlewana nieodstaną, a świeżą kranówką i także zero negatywnych objawów. Od nastepnej uprawy mam w planie olać odstaną kranówę. Od razu lać prosto z kranu na wegu, a na flo do kubka bo jeszcze nawozy. Spróbuj sobie jak się boisz np na jednej roślinie. Zobaczysz że przy nastepnej uprawie odejdzie ci kupe zbędnej roboty :)
[MENTION=95740]muu[/MENTION]
Lanie wody prosto z kranu nie ma sensu, chlor zabija organizmy w ziemi.
 

muu

Well-known member
Rejestracja
Lip 6, 2020
Postów
258
Buchów
438
Zobacz do mojej fotorelacji.
[MENTION=95740]muu[/MENTION]
Lanie wody prosto z kranu nie ma sensu, chlor zabija organizmy w ziemi.

Nie wiem czy ma to znaczenie, ale tu gdzie mieszkam jest jedna z najlepszych oczyszczalni w kraju. Ogólnie wszyscy piją wodę z kranu i jest to polecane przez górę. Może moja dobra jakość wody pozwala mi na taką samowolkę bo testowa roślina rośnie lepiej niż inne z odstaną wodą :)
 

userzyk

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2020
Postów
214
Buchów
3
Nie wiem czy ma to znaczenie, ale tu gdzie mieszkam jest jedna z najlepszych oczyszczalni w kraju. Ogólnie wszyscy piją wodę z kranu i jest to polecane przez górę. Może moja dobra jakość wody pozwala mi na taką samowolkę bo testowa roślina rośnie lepiej niż inne z odstaną wodą :)

Najlepsza czy nie to zapewne jakiś chlor w sobie ma. Dlatego warto odstawić wodę na te 24 h ;)
 

Matt92

Well-known member
Rejestracja
Cze 23, 2020
Postów
90
Buchów
1
Pora na mała aktualizację

flo 8

W boxie jak to na początku nie dzieje się nic spektakularnego, rośliny rosną powoli i w spokoju.
Z większych zmian - wpadł nawilżacz. Wiem, ze przez wielu uważany za zbędny, natomiast koszt niewielki, a u mnie w cieplejsze dni na włączonej lampie wilgotność potrafiła spaść do poziomu 30%, wiec trochę za nisko.

Aktualnie ok. 60%, przy temp. W dzień dochodzącej do 26st. Także całkiem sensowne warunki. Wczoraj przełączyłem moc ze 150 na 250W.

Wyglada to tak



 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół