nasiona marihuany

HPS, Co dalej?

Wyszukiwarka Forumowa:
H

haszyszekk

Guest
Mam takiego problema (tylko sie prosze ze mnie nie śmiać ;)...
Kupiłem HPS cały zestaw z lampą 400W za 200zł ale w żarówce brzęczy jakiś kawałek drutu i płaskiej, okrągłej blaszki a HPS nie ma kabla z wtyczką....
Zaraz zapodam zdjątka lampy i bebechów. Plis niech ktos napisze jak podłączyc do tego kabel i czy żarówka może mieć w środku podejrzanie ruchome części...
Linki do fotek:





Prosze o jakąś porade pzdr

[ Dodano: 2006-02-28, 20:51 ]
P.S. HPS w ogóle nie ma żadnego kabla i nie wiem gdzie podłączyc jakiś.

[ Dodano: 2006-03-01, 06:07 ]
Dodam jeszcze że na zdjęciu nr. 1 widać te ruchome części (kawałek drucika i kawałek metalu z dziórką) pzdr
 

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
jak znam zycie to kabel zasilajacy powinienes podłączyc do kostki :D

każda żarówka sodowa brzęczy w środku :p ale jeśli to kółko odpadło i lata jak szalone w srodku to masz problem.

btw, gdzie masz statecznik bo ja o ile się nie mylę to widzę na zdjęciu 2 kondensatory :scratch: :scratch: pierwszy raz widzę taki układ
 
H

haszyszekk

Guest
Ok... do kostki! tylko ze tam jest szereg kostek i nie wiem gdzie ma to podłączyć ;)
A czy ta żarówka będzie działała?
Nie mam pojęcia o stateczniku. Lapma miała sie nadawac do podłączenia bezpośrednio po rozpakowaniu ;/
Po rozpakowaniu natomiast mósiałem wyzucić z pudła 2 zeschłe pajączki i oczyścić lampę z tony brudu i pajęczyn ;)
W sumie jestem zadowolony tylko co z ta żarówką?
Da sie to jakoś naprawić???
pzdr

[ Dodano: 2006-03-01, 16:39 ]
Aha i jak konserwować albo czym pokryć ten niby plastik żeby przestał sie kruszyć???

[ Dodano: 2006-03-01, 16:40 ]
Statecznik jest może pod drugą połową pokrywy ;)
 
R

rasta

Guest
bogusik2, la żarówka to pewnie na śmietnik lepiej kup se drugą. zawsze radze mieć też zapasową.
bogusik2 napisał:
Ok... do kostki! tylko ze tam jest szereg kostek i nie wiem gdzie ma to podłączyć
ja widze tylko jedną kostkę polączeniową.
ma dwa podlączone druty na przeciwko w kostce podlącz przewód z wtyczką
a lepiej podlączyc do oprawy uziemienie wtedy przewód ma trzecia żylę w żólto-zielonej izolacji podlącz ją do częsci metalowej oprawy

bogusik2 napisał:
Aha i jak konserwować albo czym pokryć ten niby plastik żeby przestał sie kruszyć???
jaki plastik ??
bogusik2 napisał:
Statecznik jest może pod drugą połową pokrywy ;)
na pewno tam jest ale nim się nie przejmuj tam nic podlączać nie trzeba
 
H

haszyszekk

Guest
Chodziło mi o te dwa kawałki czegoś co przypomina plastik (te które zakrywają bebechy). Strasznie sie kruszy.
 
H

haszyszekk

Guest
Juz sie udało i lampa działa! :cheers:
TerAZ boxa montuje. jak będzie to zapodam foty. pzdr
 

czarny5656

Active member
Rejestracja
Lut 4, 2006
Postów
31
Buchów
0
widze ze u ciebie mozna podłączyc drugi kabel zasilający poniewaz po podłaczeniu jednego kabla zostaje jeszcze jedna kostka do ktorej mozna podłaczyc drugi kabel zasilajacy, pytanie tylko po co? mozliwe ze lampa chodzi na 2 kablach? :D

[ Dodano: 2006-03-06, 19:27 ]
zwroćcie jeszcze uwage na to ze ta lampa ma w obudowie 2 dziurki na kable, po co aż dwie? :D
 
H

haszyszekk

Guest
Bo to jest lampa unikatowa ;) Służyła do oświetlania jakiejś hali czy czegoś, więc może jeden był do gniazdka a drugi do kolejnej lampy żeby je szeregowo połączyć... czy coś takiego... ogólnie pkręcona jest elektryka pzdr
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół