nasiona marihuany

HPS czy swietlowki w czasie wegetatywnej fazy wzrostu

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Green

Guest
Masz tylko hps tak? Na vegu to nie jest zbyt dobre, rosliny nie lubia poprostu takiego swiatła na veg, zawsze beda lepiej rosly pod kompaktami czy tez energoszczednymi...niestety jak chcesz zeby lepiej rosly musisz dokupic kilka swietlowek3-4...hps dac wyzej ^20-30cm...

koyot dlaczego tak sie przy tym upierasz wcale tak niejest znam wielu growerow ktorzy jada od poczatku dokonca na hps-ach i planty rosna rewelacyjnie
wciaz nie rozumiem skad te przeswiadczenie u niektorych
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
Ja obserwowałem zioma rośliny z pod HPS'a i no faktycznie z dekala wyciągnięte były.
peace napisał:
wciaz nie rozumiem skad te przeswiadczenie u niektorych
Z tąd iż HPS ma temerature widmową 2000K czasami 2200K co na vega nie spełnia podstawowych wymogów Uni Europejskiej.
 
R

rasta

Guest
Ca2na3is napisał:
HPS ma temerature widmową 2000K czasami 2200K co na vega nie spełnia podstawowych wymogów Uni Europejskiej.
dobre heheee..

ja też mam znajomych, którzy stosują do uprawy tylko hps i rośliny się nie wyciągają, ladnie rosną i się rozkrzewiają. sam jednak wolę na wega kompakty a na następną uprawe planuję dać metalohalogena.

[ Dodano: 2006-04-28, 00:46 ]
gjenio napisał:
oderwałem niepotzrebnme liście i wyszły z karzdego miejsca gdzie oderwałem kolejne malutenikie listeczki (szczyciki) jednak one wogule nie rosna

nie dokladnie kojaże w jakich miejscach byly te oberwane listki. jesli w miejscach gdzie dopiero wyrastają odgalęzienia to nie jest dziwne, że nie chcą rosnąć galązki bo liść, że tak go nazwę glówny wspomaga wyrastającą galązke i można go uciąć wtedy gdy galązka wyksztalci już wlasne liście. a tak ma problemy.

ale glowa do góry z czsem bedą rosly coraz szybciej choć nie bedzie już tak jak być powinno.
 
G

Green

Guest
Z tąd iż HPS ma temerature widmową 2000K czasami 2200K co na vega nie spełnia podstawowych wymogów Uni Europejskiej.

oj juz nie przesadzajmy z ta temperatura widmowa fakt niejest ona idelana na veg ale nie jest tez zla
btw: moim skromnym zdaniem te wszystkie teorie odnosnie wyciagania sie plnatow pod hpsem sa wynikiem nieprawidlowego uzywania lampy, co mam na myslu: chodzi oto, ze mlodzi growerzy naczytaja sie bajek w ktorch pisze ze: "w poczatkowej fazie wzrostu lampa hps powinan byc znacznie oddalona od mlodych roslinek poniewaz w innym wypadku nastapi spalenie, zniszczenie mlodych roslin..." jednym slowem gowno prawda.
Jezli mamy odpowiednia wentylacje nic takiego sie nie stanie fakt mozna podniesc lampe o kilkanascie cm wzgeldem prawidlowej wysokosci ale to max na pierwsze dni zycia potem mozna juz spokojnie ja obnizyc
niestety mlodzi, niedoswiadczeni growerzy podnosza ja na znaczna wyskosc czy to w wyniku nie odpowiedniej wentylacji (wysoka temp)czy tez z powodow wyzej opisancyh.
(Trzeba pamiatc ze tamp. nad sczytami nie regulujemy wyoskoscia swiatla, a wydajnoscia naszego systemu wentylacyjnego.)
W wyniku czego rosliny im sie wyciagaja tego problemu nie ma przy swietlowka gdyz mozna je trzymac blizej topow i z tad cale zamiesznie odnosnie barwy widma swiatla

takie moje 3 grosze odnosnie tego problemu

pozdr.
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
peace napisał:
oj juz nie przesadzajmy z ta temperatura widmowa
Biologi konopi nie zmienisz.
Dlatego w krajach z lepszą walutą i większymi możliwościami sprzedaje się kopakty dużych mocy na veg. Nie jest to tanie rozwiązanie ale naprawde przynosi ładne efekty.
ENVIROLITE 125W GROW LAMP 6400K OR 2700K BULB
6400k (VEGETATIVE - BLUE) OR 2700K (FLOWERING - RED)
e7_1_b.JPG


Taki system oświetleniowy na vega bym chciał
 
G

Green

Guest
sorry gjenio, myslalem ze to tematCa2na3is, zrobie podwieczor z tym porzadek poniewaz teraz nie mam czasu, chyba ze inny mod poprzenosi posty do innego tematu

pozdr.
 

Nexer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
715
Buchów
0
Ca2na3is, niesamowity ten zestawik. te 50 funtów kosztuja sam odbłyśnik a każda świetlówka 20? niezłe koszta ale za to jakie oświetlenie, przy 6 125w ponad 63 000 lm :wink: ale to i tak drogo, wolałbym an veg jakiegoś mh, a na flo >takie cacuszko<

pozdro :wink:
 
B

blancik

Guest
peace napisał:
Z tąd iż HPS ma temerature widmową 2000K czasami 2200K co na vega nie spełnia podstawowych wymogów Uni Europejskiej.

oj juz nie przesadzajmy z ta temperatura widmowa fakt niejest ona idelana na veg ale nie jest tez zla
btw: moim skromnym zdaniem te wszystkie teorie odnosnie wyciagania sie plnatow pod hpsem sa wynikiem nieprawidlowego uzywania lampy, co mam na myslu: chodzi oto, ze mlodzi growerzy naczytaja sie bajek w ktorch pisze ze: "w poczatkowej fazie wzrostu lampa hps powinan byc znacznie oddalona od mlodych roslinek poniewaz w innym wypadku nastapi spalenie, zniszczenie mlodych roslin..." jednym slowem gowno prawda.
Jezli mamy odpowiednia wentylacje nic takiego sie nie stanie fakt mozna podniesc lampe o kilkanascie cm wzgeldem prawidlowej wysokosci ale to max na pierwsze dni zycia potem mozna juz spokojnie ja obnizyc
niestety mlodzi, niedoswiadczeni growerzy podnosza ja na znaczna wyskosc czy to w wyniku nie odpowiedniej wentylacji (wysoka temp)czy tez z powodow wyzej opisancyh.
(Trzeba pamiatc ze tamp. nad sczytami nie regulujemy wyoskoscia swiatla, a wydajnoscia naszego systemu wentylacyjnego.)
W wyniku czego rosliny im sie wyciagaja tego problemu nie ma przy swietlowka gdyz mozna je trzymac blizej topow i z tad cale zamiesznie odnosnie barwy widma swiatla

takie moje 3 grosze odnosnie tego problemu

pozdr.

KONKRETNE I ZDECYDOWANE STWIERDZENIE !!! MÓGLBYŚ NAPISAĆ JESZCZE JAKA ODLEGLOŚĆ OD SZCZYTÓW POWINNA BYĆ PRZY HPS 400W, OD POCZĄTKU DO KOŃCA UPRAWY-----NIEZMIERNIE BYM BYL WDZIĘCZNY. POZDRO-BLANCIK
 
S

shpongle

Guest
Nie jest ważne ile, ważne zeby temp. na wysokości topów nie przekroczyła 30 stopni. Przy dobrej wymianie powietrza ja mam 400-tke 40-50 cm od szczytów i temp. utrzymuje sie na poziomie 25 stopni. Ludzie stosują czasem szyby/pleksy + dodatkowa wentylacja samej lampy co pozwala obniżyć im HPSa 400 nawet do 15 cm ponad topy. Ja osobiście nie miałem potrzeby do tej pory bawienia się w szybę, bo dobrze jest jak jest, ale za to polecam dodatkowy wentylatorek skierowany bezpośrednio (najlepiej pod kątem by nie zaciemniał) na lampe. Prosta sprawa a duuużo pomaga.

[ Dodano: 2006-05-12, 17:34 ]
Aha, i ,,nie jest ważne ile'' nie miało oznaczac że można za wysoko. Powyżej 80cm bedą się wyciągac.
 

Orion

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 16, 2006
Postów
2,316
Buchów
10
prawdę rzeczesz! :) najlepszym rozwiązaniem jest chłodzenie samej lampy, wentylatorem od kompa z potencjometrem (ściemniaczem) rura pod szybe went. wyciągowy i większość ciepła odprowadzane jest na zewnątrz boxa. Dobrze mieć rure, która równierz nie przewodzi za dobrze ciepła wówczas rura nie zadziała jak kaloryfer :). To pozwoliło mi przy HPS 400W obniżyć go do 20 cm nad szczytami.
Tak jak mówił peace - regulować temp. za pomocą wentylatorów a nie oddalania lampy, bo przy naprawde wydajnym chłodzeniu jestem w stanie ustawić go jeszcze niżej.. no ale po cholere :).
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół