nasiona marihuany

HPS na wylot... czyli coś drogiego i trudnego w użyciu?

Wyszukiwarka Forumowa:
H

haszyszekk

Guest
Mam wielkie wątpliwości dotycząse lamp HPS... Nie jestem pewien co do mojej instalacji elektrycznej i nie wiem czy to przetrzyma...
Lampa 250W + 2 wiatraczki + komputer włączony 24/0 + 4 żarówki + wieża + oddzielne głośniki + wzmacniacz do gitary (jakieś 1,5 godziny dziennie)... nie mam pojęcia ile amperów może znieść ta instalacja ale że ma jakieś 25 lat to mam wątpliwości...
Korki są osadzone w jakimś dziwnym zardzewiałym panelu, którego boje sie tknąć i tym bardziej nie wiem jak sprawdzić jego wytrzymałość ;-( help me!
Aha i jeszcze o co chodzi z tym balastem do HPS??? Jest w zestawie?
No i czy Instalacja do której sie podłącza taka lapme mósi być uziemiona (u mnie tego niestety nie ma ;) pzdr
 

Dzidek

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
286
Buchów
0
Nie nie musi być uziemiona; balast (statecznik) jest niezbedny do odpalenia HPSa jak i zapłonnik (TUZ). A zwykła instalacja domowa nie powinna mieć z tym problemów. A tak przy okazji to HPS wcale nie musi byc drogi ja za mój zaplacilem ok. 80zł plus przesyłka, na pewno nie wiecej niz 100zl mi wyszlo. Ja poszukasz czesci (nie kupuj zestawow nie oplaca sie) to ci wyjdzie tez niedrogo. A ze złożeniem nie ma problemów, HPS to pierwszy układ paru kabelków które połączyłem, w razie problemów pytaj.
 
H

haszyszekk

Guest
Czy ja wiem... jak bawiłem sie zwykła wtyczką to powysadzałem 4 korki, więc nie mam do tego chyba drygu ;-) Ale że za 100... to mnie zszokowałeś... normalnie sama żarówka więcej kosztuje... jak ci sie udało to zrobic? Kupowałeś od znajomego czy z jakiejś licytacji? pzdr
 

Dzidek

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2005
Postów
286
Buchów
0
Allegro :) samą żarówke 150W za 14zł+przesyłka nową udało mi się kupić :) za statecznik i zapłonnik (używane były, ale to nie ma znaczenia) zapłaciłem chyba cos kolo 54zł + przesyłka :) No i jeszcze ze 4m kabla, wtyczka do prądu i 1 szybkozłączka za 30gr :D Naprawde to nic trudnego 15 minut i sztuczne słońce gotowe :) Aha jeszcze oprawka ale oprawke gdzieś znalazłem-starszy kiedyś kupił u ruskich lampe rtęciową i tam była oprawka e40 :D Oprawka to jakieś + 15zł
 
H

haszyszekk

Guest
Na allegro to mi konto zawiesili... po pol roku skumali że jak sie urodziłęm w 89' to nie mam skończonych 18 lat ;-) chyba zdecyduje sie na jakiś zestaw z pierwszej ręki i będe go eksploatował przez lata... pzdr
 

MaoVi

Well-known member
Rejestracja
Gru 26, 2005
Postów
224
Buchów
0
bogusik2 napisał:
Na allegro to mi konto zawiesili... po pol roku skumali że jak sie urodziłęm w 89' to nie mam skończonych 18 lat
ja tez nie mam skonczonych 18 lat i mam juz konto na allegro od 2 lat i sie nie zczaili.... mozna byc niepelnoletni na allegro.
 
H

haszyszekk

Guest
no widzisz... mnie pol roczka też omijali, ale jak zaczołem wystawiać przedmioty to suie kapneli... i klapa... pzdr
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół