nasiona marihuany

hps250w+szybka+wentylacja a box o wys max 1m ?

Wyszukiwarka Forumowa:

ranek

Member
Rejestracja
Lut 17, 2006
Postów
7
Buchów
0
Jak w temacie,lampa hps 250w osram NAV-T SUPER 4yr. gw! - w aluminiowej obudowie z szybką oraz wyciągowym wentylatorem kanałowym nie usmaży roślin w boxie o wym
~ 0,45m głęb. 0,6mszer. 1mwys. :scratch: Box również ma niezależną wentylację. technika uprawy - ScrOG ,odmiana hmm ww albo jakis bud :) zanim zacznę eksperymenty chciałem się zorientować jak to jest.HPS-y grzeją chyba jak piec , mam w planach zamkniętą obudowę z wydajną wentylacją , jakieś wskazówki co do konstrukcji ? dłubał ktoś takie obudowy ? u mnie koszt czegoś takiego zamyka sie w 160 zl no i złote rąsie ;P
 
S

Sed

Guest
Jak masz dobrą wentylacje to nie usmaży sprobuj daj samego hps zapal zamknij dzwiczki wlacz wentylacje i za jakieś 2 godziny sprawdz czy nie jest tam za gorąco.
 
W

whitejoe

Guest
ranek napisał:
HPS-y grzeją chyba jak piec , mam w planach zamkniętą obudowę z wydajną wentylacją , jakieś wskazówki co do konstrukcji
temperatura jaka oddaje zarowka Sodowa jest oczywiscie wysoka ale jak bedziesz miał odpowiednia wentylacje dobra to nie powinno to stanowic wiekszego problemu.tym bardziej jak piszesz ze masz wyciag spod żarówki to pozwoli ci obniżyc do bezpiecznej odległosci.

Ps.
Sam posiadam HPSa 250 W posiadam jeden wentylator łazienkowy nie weim ile dokladnie wat+ wentylator od kompa w boxie o wym 50X50X170 temp ok 30st
 

ranek

Member
Rejestracja
Lut 17, 2006
Postów
7
Buchów
0
kilka poprawek wynikajacych z poglebienia wiedzy o uprawie oraz wiekszym sprecyzowaniu uprawy

1. Wym. boxa dł = 80cm , gł = 45-50cm , wys. MAX! = 100 cm (chcialbym jeszcze nizszy ale chyba nie dam rady ,dlaczego - pozniej)
2. Docelowo 3 rosliny (z NASION feminizowanych) - dopiero pozniej moze klonowanie i scrog - no wlasnie ale tu trzeba miec 3 boxy ,na to wychodzi ,tzn moze byc jeden ale oddzielne oswietlanie itd , 1 mamusia , 1 niemowlaki , 1 dorastajace pociechy =) a z taka iloscia puzder z kablami ,zaroweczkami i szumiace to nie dam rady
3.Technika prowadzenia mimidorkow - LST i pewnie FIM ktorego sie bede bal bo wszystkie foty czy rysunki sa malo dokladne [over nie dziala :( ] i w sumie nie wiuem precyzyjnie jak to robic zeby nie spieprzyc
4.Oswietlenie - zrobilem juz prawie calosc (niebawem moze foty) cool tube do HPS 250W
cos na wzor : http://www.hemp.pl/produkty.php?inf=t&prod=p36362266575928578558&w1=1&ks=kat1339549577&pks=&p=11&sz=
z ta roznica ze u mnie szyba bedzie plaska ,niezalezny wentylator 100mm dla lampy oraz
wnetylacja obudowy , wys. obudowy lampy = 20 cm + 2 cm na zawiesie lampy
5. NL i easy bud z femalle
6. doniczki wys. max 20-22 cm za to rozlozyste
pytanie :
czy dam rade zmiescic sie na wys 100 cm bez scrogu ? chcialbym otrzymac max plon a jestem poczatkujacy :tongue:
 
R

rasta

Guest
ranek napisał:
czy dam rade zmiescic sie na wys 100 cm bez scrogu
może i by ci się udalo ale bedzie ciężko

a co do lampy to nic sie pod nią w takim box-ie nie usmazy o ile nie bedziesz trzymal jej za blisko szczytów.a odleglośc od szczytów to juz musisz se doświadczalnie sprawdzić.
 

ranek

Member
Rejestracja
Lut 17, 2006
Postów
7
Buchów
0
rasta napisał:
ranek napisał:
czy dam rade zmiescic sie na wys 100 cm bez scrogu
może i by ci się udalo ale bedzie ciężko

zakladam ze top na koncu uprawy bedzie ~ 10cm od szyby tuby lampowej

zdaje sobie z tego sprawe :scratch: a czy duzym ulatwieniem byloby gdyby wys. byla 110cm ? temperatura juz chyba u mni enie ma wiekszego znaczenia bo ten problem mam opanowany - dżazga tkwi w wysokości rosliny o donicy do konca najw. topa - tak ?
roslina uprawiana z nasiona jest z\ natury wyzsza niz z klona.

Jak ciezko mi bedzie ? prosze o opisanie haczykow przy tej wysokosci
MOge zrobic maxxx wys. = 110 cm - zalezy mi na min. wysokosci - taka sytuacja ,mam rozumiec ze cos za cos ? mniejszy plon kosztem mniejszej wysokosci planta ?
 
R

rasta

Guest
ranek napisał:
dżazga tkwi w wysokości rosliny o donicy do konca najw. topa - tak ?
roslina uprawiana z nasiona jest z\ natury wyzsza niz z klona.
każda odmiana rośnie inaczej a nawet roslinki tej samej odmiany różnią sie wysokością. klony żeczywiście rosną mniejsze niż matki.
ranek napisał:
Jak ciezko mi bedzie ? prosze o opisanie haczykow przy tej wysokosc
na pewno trzeba bedzie trenować roślinki aby maksymalnie obniżyć wszystkie szczyty
ranek napisał:
MOge zrobic maxxx wys. = 110 cm - zalezy mi na min. wysokosci - taka sytuacja ,mam rozumiec ze cos za cos ? mniejszy plon kosztem mniejszej wysokosci planta ?
wysokosc planta w malym stopniu odbije się na wielkosci plonów. na to wplyw mają inne czynniki a przede wszystkim technika. największe plony osiąga sie przy uprawie klonów w scrogu lub sogu
 
W

wT

Guest
najwieksze plony osiaga sie jak bardzo rozkrzaczysz rosliny = dlugo trzymasz ja na wegu.

nie polecam robic boxa nizszego niz 150cm. Na 1m bedzie b. ciezko, no chyba ze prawie nie bedziesz trzymal na vegu, bo w czasie kwitnienia urosna jeszcze 2-3 razy tyle co na wegu. To zalezy jeszcze jaka masz odmiane, ja mowie o indicach bo z sativa na takiej przestrzeni to juz bedzie bardzo ciezko. jak chcesz dowiedziec sie wiecej to zajrzyj na nasze pro-forum ;p
https://talk.hyperreal.info/forum

pozdr.
 

ranek

Member
Rejestracja
Lut 17, 2006
Postów
7
Buchów
0
110 cm wys. max - wiekszego nie moge - dwie roslinki - jedna easy bud i jedna nothern light - obie z female s. technika LST i FIM , troche dlubaninki bedzie zeby roslinki sie zmiescily no ale trudno. jedyne chyba co jeszcze mogl zrobic to maksymalnie niskie doniczki ale ofkors o stosownej pojemnosci - pow. 10 l

aaa wlasnie ksztalt doniczki chyba nie ma znaczenia dla planta :scratch: korzenie same sie poukladaja byleby mialy gdzie - zgadza sie ?
 
R

rasta

Guest
ranek napisał:
aaa wlasnie ksztalt doniczki chyba nie ma znaczenia dla planta :scratch: korzenie same sie poukladaja byleby mialy gdzie - zgadza sie ?
w twoim przypadku nie ma znaczenia.

przy zastosowaniu innej techniki uprawy lepsze sa kwadratowe bo więcej plantów wejdzie na danej powierzchni.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół