nasiona marihuany

Hydrożel .pomocy

Wyszukiwarka Forumowa:

Biedii

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2020
Postów
109
Buchów
9
Witam, zastanawiam sie aby w tym roku dodac do dołków hydrożel (pierwszy raz), będą to automaty około 30 szt , i moje pytanie do was ile hydrożelu dajecie na dołek ok 10L. Dołki zamierzam kopac po 15 kwietnia ,a wysadzić lady ok 15 maj , czy odrazu mieszac hydrożel w kwietniu razem z gran.obornikiem ? Czy jak to ugryzć?
Pozdrawiam z fartem
 

Szevo

Outdoor 4 ever
Weteran
Rejestracja
Lut 13, 2012
Postów
1,522
Buchów
3,693
Odznaki
10
Garść na roślinę,na automaty trochę
Witam, zastanawiam sie aby w tym roku dodac do dołków hydrożel (pierwszy raz), będą to automaty około 30 szt , i moje pytanie do was ile hydrożelu dajecie na dołek ok 10L. Dołki zamierzam kopac po 15 kwietnia ,a wysadzić lady ok 15 maj , czy odrazu mieszac hydrożel w kwietniu razem z gran.obornikiem ? Czy jak to ugryzć?
Pozdrawiam z fartem
Dodaj po garści na dołek,nie przesadzaj bo jak spuchnie to potrafi wypchnąć ziemię. Mieszaj w kwietniu
 

bigpappa

dont panic its organic
Rejestracja
Mar 8, 2021
Postów
228
Buchów
251
Odznaki
2
3 powody, dla których warto kupić ten produkt:

  • zapewnia roślinie optymalne nawodnienie poprzez magazynowanie wody i uwalnianie w chwili niedoboru
  • stymuluje rozwój systemu korzeniowego, zapobiega wymywaniu nawozu
  • jest aktywny w glebie przez co najmniej 5 lat


Stosowanie:
5 g suchego produktu to jedna łyżeczka od herbaty.



Rośliny doniczkowe:
Roślinę należy wyjąć z doniczki i oczyścić z ziemi, uważając na system korzeniowy.
1-3 gramy hydrożelu mieszamy z 1 l ziemi i tak przygotowaną mieszanką należy zasypać roślinę do 3/4 wysokości bryły korzeniowej, pozostałą cześć zasypać samą ziemią. Następnie podlać obficie wodą i po upływie kilku godzin ponowić podlewanie.



Trawnik:
Hydrożel można zastosować tylko przed założeniem trawnika. Należy rozsypać preparat w dawce 20-50g / m2 na odchwaszczony i przygotowany do siewu teren. Po rozsypaniu wymieszać z glebą za pomocą grabi do głębokości 10 – 25cm, następnie wysiewamy trawę według zaleceń producenta.



Drzewa i krzewy:
- krzewy liściaste: 20-30 g hydrożelu na roślinę
- krzewy iglaste: 10 – 20 g hydrożelu na roślinę
- drzewa: 40 – 60 g hydrożelu na roślinę

zrodlo
 

Mutylator

Well-known member
Rejestracja
Maj 10, 2020
Postów
229
Buchów
229
Sam osobiście używam hydrozelu już od 3 lat i jestem naprawdę zadowolony wystarczy deszcz raz na jakiś czas i masz podlewanie z głowy jedynie przejść się na spota z nawozem i od czasu do czasu posypać dolomitem i cieszyć się łatwą uprawą. Mieszaj odrazu w kwietniu to nic nie przeszkadza polimery utrzymują się w ziemi 5lat (nie jestem pewny) tylko ja proponuję dobrze wysuszyć ziemię do mieszania łatwiej rozprowadzić kryształki i nie robią się bryły. A z dawkowanie to daje tak od 1 do 1.5 g na litr ziemi zależy jakie warunki panują na spotach. Mam nadzieję że trochę pomogłem. Pozdrawiam
 

Quaker

Terrorysta
Rejestracja
Paź 11, 2019
Postów
1,825
Buchów
4,554
Odznaki
5
Ja daję od 1 do 1.5g na litr ziemii. Tyle wystarcza. Problemów do tej pory nie miałem.
 

Biedii

Well-known member
Rejestracja
Lut 23, 2020
Postów
109
Buchów
9
Ukłon w waszą strone ,dzięki za pomoc ? ?
 

TęczowyMiś

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Kwi 29, 2012
Postów
520
Buchów
427
Odznaki
1
Wiec jak na automatach garść to na sezonowe i fasty ze dwie dawać? Dołki mam po 50L porobione ;) dwie garście będzie dobrze?
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 79633

Guest
Dawkowanie hydrożelu jest zawsze podane na opakowaniu. Przeważnie na jeden litr gleby stosuje się od 2 do 10 g hydrożelu. Gleby zwięzełe nie wymagają dużej dawki, najczęściej stosuje się minimalną. Do podłożych bardzo lekkich można zwiększyć nieco ilość hydrożelu.
 
U

Usunięty 66767

Guest
Wiec jak na automatach garść to na sezonowe i fasty ze dwie dawać? Dołki mam po 50L porobione ;) dwie garście będzie dobrze?
Ja bym nie przeginał z tym hydrożelem bo pozniej jak sezon będzie deszczowy to będzie problem,przerabiałem to rok temu także jedna garść dobrze wymieszana wystarczy na jedną roślinę spokojnie.POzdro:tiphat:
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół