nasiona marihuany

HYDROPONIKA ebb & flood

Wyszukiwarka Forumowa:

marek80

Well-known member
Rejestracja
Mar 25, 2006
Postów
52
Buchów
0
stosował moze któryś z was ten system ja mam pytanie ile razy dziennie nawadniać i jak długo( ze względu na wiek rosliny)
 

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
w tym systemie woda jest cały czas , bo to hydroponika :)
 

marek80

Well-known member
Rejestracja
Mar 25, 2006
Postów
52
Buchów
0
to to wiem ale tam jest pompka ktorą sie załącza co jakis czas aby nawodnic system
 

-=*Rotasila*=-

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 21, 2006
Postów
1,225
Buchów
1
ona moze chodzic i cały czas a pozywka musi byc cały czas
 

marek80

Well-known member
Rejestracja
Mar 25, 2006
Postów
52
Buchów
0
jezeli moze chodzic cały czas to po co pompka i timer
 
G

Green

Guest
ona moze chodzic i cały czas a pozywka musi byc cały czas
w tym systemie woda jest cały czas , bo to hydroponika

brawo dla panow teoretykow co gowno wiedza a sie wypowiadaja

ja pierdziele dlaczego wy zawsze musicie pisac glupoty ktore nijak sie maja do zadanego pytanie a co gorsza wy sie macie nijak do wiedzy ktora jest tu potrzebna

Odnosnie tematu:
w tym systemie woda nie jest caly czas
poziom wody podnosi sie okreslona ilosc razy w ciagu doby(naprzyklad 2 razy na dzien ) na okreslony czas (np. po 15-20 min) dzieki czemy rosliny sa nawadniane oraz dostarczana jest im pozywka, poto wlasnie jest pompka i timer
korzenie w tego typu systemach nie sa zanuzone w wodzie tylko siedza w medium jakim moze byc grodan lub tez keramzyt w zaleznosci jaki dokladnie system poniewaz jest kilak rodzaji

pozdr.
 

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
sorka , mój text tyczył się systemu nft grotank czzy jakoś tak i propagadorów , oraz
bublerów , niedoczytałem że chodzi o ebefloada. peace, wież mi że sporo czytałem o hydroponice, poprostu nie bylem leniwy i niedoczytałem że chodzi o konkretny system :)

[ Dodano: 2006-04-12, 13:13 ]
a woda i tak cały czas moczy kożenie !!
 
G

Green

Guest
woda i tak cały czas moczy kożenie !!

oo i to juz zmnienia postac rzeczy bo moczy a jest obecna caly czas to wieeeeeelka roznica w zadnym systemie hydro(pomijajac DWC) woda nie jest caly czas

a glupie tlumaczenia zostaw babci bo dla mnie sa one nie istotne


aha jeszcze dodam co do wieku rosliny, nawadniasz tak samo niezalenie jak duze sa zwiekrzane sa tylko dawki nawozu
 

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
G

Green

Guest
peace, czy ty wogule widziałeś ten system ?? wejdz tu , i przyjrzyj się dokładnie
rysunkom i zdjęciom --> http://www.hemp.pl/produk...4&pks=&p=13&sz=

ale co ty chcesz mi w ten sposob udowadnic chyba tylko to ze masz mylne pojecie o hydro i systemach ebb and flood

zdaje mi sie ze ty myslisz, ze tam woda jest caly czas na ustalonym poziomie pompowana przez owa pompke

a to ze woda sie tam wlewa nie znaczy ze jest tam caly czas te rurki odporadzajace wode sa poto aby jej nadmiar podczas pompownia wody mogl powrocic do glownego zbiornika (ta dluzsza rurka) natomiast po zakonczeniu pracy pomki powiedzmy te 15 min gdy juz korzenie sie pozywia, pozostala woda wraca spowrotem ta sama droga ktora zostala wpompowana poprostu grawitacyjnie do zbiornika
 

marek80

Well-known member
Rejestracja
Mar 25, 2006
Postów
52
Buchów
0
mam rozumiec zaden z panów tego nie uzywał szkoda mam zamiar to wciągnąć ale mam wiele pytan bezodpowiedzi moze jakisz szanowny pan moderator założy dział hydro ???????????????????
 

MoNtAnA

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 2, 2006
Postów
1,129
Buchów
0
peace, zwracam honor, ależ nie mogłem przypuszczać że woda będzie się cofać przez pompkę , myślałem że tam są jakieś zawory przeciwzwrotne jak w cnl :)
 

Nexer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
715
Buchów
0
polecam filmik mr greena 'i grow chronic - how to grow pot'. koleś uprawie właśnie w systemie ebb & flood (raczej). z tym że peace korzenie częściowo muszą być w wodzie czy nie? bo mr green miał wężyk gdzie nadmiar wody mu spływał do zbiornika ale włałnie nie wiem czy w tej ostanej wodzie korzenie były zanurzone czy nie, chyba muszą być częściowo bo tak to by umarły.

jeszcze pytanko co do dwc: jeśli tam nie mamy dodatkowego to co jakiś czas musimy manualnie dolewać tam roztworu czy on w ogóle nie wyparowywuje? jeśli tak to co jaki czas?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół