nasiona marihuany

Idealna ziemia?

Wyszukiwarka Forumowa:

rysio

Well-known member
Rejestracja
Lip 25, 2014
Postów
84
Buchów
0
Witam. Planuje posadzić kilka roślinek w doniczkach 14 litrowych. Ziemie planuje kupic w sklepie stacjonarmym HEMP. Parametry ziemii:
[FONT=&quot]-Zawiera mieszankę oczyszczonej gleby, perlit, kompost, worm humus oraz specjalną startową porcję składników odżywczych CANNA.[/FONT]
[FONT=&quot]-jest wolna od szkodników, chwastów i chorób[/FONT]
[FONT=&quot]-zawiera minimum 70% składników organicznych [/FONT]
[FONT=&quot]-pH: 5,5-6,5 , EC: 1,1-1,3mS/cm, NPK: 12/14/24
Czy musze jeszcze do tej ziemi cos dokupic czy ta mieszanka bedzie odpowiednia? Oczywiscie nie licze nawozow na weg i flo.
[/FONT]
https://www.hemp.pl/produkt/canna-p-terra-prof50l
 

barbiegirl

Well-known member
Rejestracja
Kwi 23, 2010
Postów
66
Buchów
0
łooo Panie! takiej ziemi na out to chyba u nikogo tu nie było ;)
generalnie lux, zawsze sadziłem na oucie w najzwyklejszej ziemi kwiatowej bądź warzywnej, tylko w dołku. Ostatnio mnie podkusiło cyknąć kilka donic pod nosem i wypełniłem je ziemią compo sana, tej najdroższej. Faktycznie dobra ziemia to i dużo problemów z głowy, niedoborów z powodu wahań ph brak, a przy podlewaniu wpija wodę jak gąbka- nie ma, że sie skorupa zrobi i nie przyjmuje.. ziemia pierwsza liga.
ale kasa kasa kasa..
pzdr BG
 

Sceptyk

Well-known member
Rejestracja
Lip 8, 2012
Postów
254
Buchów
418
Odznaki
2
Od siebie mogę dodać, ze od około 4 lat stosuję na outdoor ziemię Canna Terra Pro i wszystko super rośnie. Tylko polecam zmieszać ją z dolomitem. Nie szkoda mi kasy, bo mało sadzę tylko na własny użytek i w 2017 roku na 3 rośliny (1 automat i 2 sezonówki) poszedł mi 1 worek 50L. Podlewam tylko Biobizz Try Pack, czasem na weg daję też Biohumus Extra 100% organiczny, zamiennie stosuję też Bio Grow i Fish Mix. Niektórzy piszą, że ta ziemia jest naszpikowaną duża ilością nawozów mineralnych. Trochę się z tym nie zgadzam, bo gdyby tak było to by siewki popaliło a dawałem kiełki od razu do tej ziemi na indoor i nie było problemów. Jakaś startowa ilość nawozów mineralnych na pewno tam jest, ale jak producent podaje ziemia ma minimum 70% składników organicznych, więc jak najbardziej można w niej uprawiać organicznie. Chociaż w tym roku myślę kupić Biobizz All Mix, bo chcę też dać mikoryzę a ta ziemia jest w 100% organiczna. Ale ogólnie używałem Canna pod wiele różnych odmian przez kilka lat i zawsze było super. Pozdrawiam.
 

NaGruboOgrodnik

Well-known member
Rejestracja
Sty 8, 2017
Postów
56
Buchów
6
Dla mnie dla 5 roslinek mozna sie pobawic w kupna ziemie ale po moich burzliwych doswiadczeniach wiem ze szkoda czasu i kasy na ***anie sie z noszeniem workow na spota( boli mnie kregoslup na sama mysl heh).....najlepiej jak pojdziesz w okolice rzeki tak zeby byly nieuzytki rolne gdzie rosnie duzo pokrzyw i masz mega wykozaczona ziemie, ladujesz w worek i....miesiac wczesniej przygotowujesz spota..dolomit i azofoska i rosna mega krzaczory...zaoszczedzisz mase czasu i pieniedzy ziomek
 

Misqu

Well-known member
Rejestracja
Gru 23, 2008
Postów
359
Buchów
16
Dla mnie dla 5 roslinek mozna sie pobawic w kupna ziemie ale po moich burzliwych doswiadczeniach wiem ze szkoda czasu i kasy na ***anie sie z noszeniem workow na spota( boli mnie kregoslup na sama mysl heh).....najlepiej jak pojdziesz w okolice rzeki tak zeby byly nieuzytki rolne gdzie rosnie duzo pokrzyw i masz mega wykozaczona ziemie, ladujesz w worek i....miesiac wczesniej przygotowujesz spota..dolomit i azofoska i rosna mega krzaczory...zaoszczedzisz mase czasu i pieniedzy ziomek

no to jak z tymi workami w końcu, nosisz, czy nie nosisz :D jak kupisz ze sklepu wieziesz od razu na spota i wysypujesz, a jak chcesz kopać koło rzeki, to najpierw kopiesz, potem ładujesz w worki, a potem nosisz, wiec oszczedność czasu to nie jest, tylko pieniędzy :)
 

MAKEaTRIP

Well-known member
Rejestracja
Mar 18, 2018
Postów
84
Buchów
1
Powiem tak, każdy przypadek należy rozpatrzeć inwidualnie, w końcu każdy sam odpowiada za swoje plony :)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół