nasiona marihuany

Ile wcześniej dolomit ?

Wyszukiwarka Forumowa:

NoroSOY

New member
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2
Buchów
0
Mam 2 szybkie pytania ;) Ile wcześniej sypie się dolomit ? Czy jeśli tydzień przed wysadzeniem się sypnie dużą ilość to coś się stanie ? Ziemia z pokrzyw, czarna, zbita, dość wilgotna. Drugie pytanie to czy wysadzenie w innej ziemi niż docelowa zaszkodzi ? Przykładowo jeśli sadzi się w zwykłej kwiatówce 5,5-6,5ph, a później przesadza na mieszance tej ziemi z spotową + dolomitem ? Czekam na odpowiedzi! Pozdrówka!
 

Burmistrz

Well-known member
Rejestracja
Lut 25, 2017
Postów
356
Buchów
0
Z tego co wiem będzie szokiem dla korzeni <rośliny> jeśli z ziemi kwiatowej wsadzisz do ziemi spotowej, no ale ziemia spod pokrzyw ma dobre ph.
z Mojego doświadczenia w tym roku, wysadziłem 15 kwietnia sezony do samej ziemi stopowej takiej samej jak twoja, z tym ze ja 10 kwietnia przekopałem dołki dodając dolomit,obornik kurzy,mikoryza. Dzisiaj byłem pierwszy raz na spocie żadna nie pokazuje niedoborów (pH), większość pozarastana chwastami, ze ledwo co je poznajdowałem, jedne maja 20cm inne 80cm :( kiełkuj bezpośrednio na spocie mniej pierdzielenia, nie pożałujesz.

Duza ilość? to znaczy ?
ja na dołek 30-40l spotowej dawałem prawie 1kg dolomitu
 

GanjaChangeMyMind

JourneymaN Fiend
Weteran
Rejestracja
Lis 21, 2013
Postów
2,213
Buchów
5,542
Odznaki
3
Dolomit sypki ciężko przedawkować syp ile chcesz ważne żeby dobrze wymieszać :) Dolomitos stosujesz przez cały sezon profilaktycznie że tak powiem także bez strachu, a co do przesadzania to najważniejsze żeby nie uszkodzić korzeni w trakcie reszta to już mało ważne :zjarany: Marycha to twarda sucz która szybko się dostosowuje do warunków <shiza>
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Dolomitos stosujesz przez cały sezon profilaktycznie że tak powiem także bez strachu<shiza>

No właśnie jak to jest z tym profilaktycznie? Podsypujesz pod krzak po garści czy rozpuszczasz w wodzie o podlewasz tym z nawozi? Chodze na spota co jakieś 2 tygodnie i chyba to by było troche za często. Myślę, że raz w miesiącu będzie ok. Jak czesto jest to profilaktycznie?

Najlepiej by bylo miec ph metr, ale bez tego też da się żyć i trzeba sobie jakoś radzić.
 

gość147

Well-known member
Rejestracja
Cze 19, 2010
Postów
303
Buchów
1
Odznaki
1
Profilaktycznie spypisz garść dolomitu w koło rośliny, bez rozpuszczania go w wodzie.
Raz w miesiącu wystarczy.
 

NoroSOY

New member
Rejestracja
Cze 10, 2017
Postów
2
Buchów
0
Czyli lepiej nie wysadzać w ziemi kwiatowej i później przesadzać na spotową? Próbował ktoś, bardzo szkodzi ? Czy tak jak pisze wyżej @GanjaChangeMyLife ,że się bez problemu dostosuje ? ;)
 

Pan_Cacy

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Maj 9, 2016
Postów
752
Buchów
54
Odznaki
7
Ja wysadziłem z kwiatowej na czysto spotową wymieszaną z dolomitem i preparatem NKP i rosną pięknie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół