nasiona marihuany

Ile wegować sezona aby się zmieścił bez treningu w boxie 50x50x125

Wyszukiwarka Forumowa:

wojtas1661

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2022
Postów
144
Buchów
222
Witam. Ile wegować sezona Amnesia (Bulk Feminized Seeds) aby nie wy***ało mi sufitu w boxie? Doniczka to 19 litrów, wysokość boxa 125 odjąć oczywiście z 20cm na filtr i lampę. Nie chcę go trenować. Chcę aby zapełnił cały box, bo będzie w nim sam. Do tej pory leciałem na automatach, a widziałem, że sezony lubią wypie****ać do góry na indukcji. Prowadzę fotorelację, ale już teraz wolę się upewnić i wiedzieć na czym stoję. Dodam jeszczę, że lecę na organice, tutaj będzie lightmix + trypack biobizza.
 

Królik

Active member
Rejestracja
Lip 2, 2022
Postów
32
Buchów
144
Nie rozumiem co masz na myśli pisząc że bez treningu ale chcesz żeby zapełnił całego boxa.. według mnie na pewno krótki weg z 2 tygodnie , ale nie jestem w stanie Ci powiedzieć jak dużo wystrzeli do góry ani jak się rozrośnie. Jeżeli mogę coś zaproponować to daj mniejsza doniczkę , nie potrzebujesz takiej dużej. Zaoszczędzisz w ten sposób trochę cm w boxie. Proponował bym też chociaż LST zrobić i trzymać od początku nisko i glebować go cały czas . Albo pobawić się nim trochę , wydłużyć weg i zrobić ScrOG ?? wtedy ładnie będziesz mógł sobie poprowadzić roślinkę i zapełnić całego boxa .
 

bingobum

Well-known member
Rejestracja
Wrz 3, 2021
Postów
415
Buchów
379
Odznaki
2
rozumiem niechęć do treningu, sam początkowo miałem to samo; zresztą do dzisiaj nie jestem fanem LST

najlepiej w takim wypadku jest IMHO siatkę założyć do SCRoG, nawet z zerowym doświadczeniem efekty będą dobre, ciężko coś zepsuć i pracy z tym niewiele

z siatką wega możesz robić 30 dni i wypełnisz cały namiot, bez treningu max połowę z tego i roślina raczej nie wypełni namiotu i jest spore ryzyko, że z wysokością będzie problem jak "wystrzeli" jeden szczyt
 

wojtas1661

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2022
Postów
144
Buchów
222
A co jakbym dał od razu 12/12 i nie trenował? Też będzie taka wysoka? Wg producenta osiąga do 3,5m wysokości, ale czy w warunkach indoor też taka urośnie? Mam u***kę na naturalny kształt rośliny. W ilość plonu mam wy***ane, może być nawet 0.5g/W.
 

NewZeland

Well-known member
Rejestracja
Sty 11, 2022
Postów
71
Buchów
45
A co jakbym dał od razu 12/12 i nie trenował? Też będzie taka wysoka? Wg producenta osiąga do 3,5m wysokości, ale czy w warunkach indoor też taka urośnie? Mam u***kę na naturalny kształt rośliny. W ilość plonu mam wy***ane, może być nawet 0.5g/W.
To bez LST się nie obejdzie jak nie chcesz toppingu, bena czy innych treningów. Najłatwiej by Ci wyszło jedno cięcie na wuja bena i elo.
 

judaista

Shalom aleichem
Weteran
Rejestracja
Mar 25, 2010
Postów
587
Buchów
287
Jeśli chcesz żeby jeden krzak wypełnił ci całego, to zdecydowanie powinieneś go trenować. Jeśli chcesz koniecznie zrobić krzaka ala "choinka" to o tak potrzebujesz trochę wega, żeby krzak zrobił strukturę. Przy 12/12 od ziarna będzie się wyciągać prawie od razu i możesz skończyć z badylem bez bocznych odrostów. Natomiast nikt Ci nie odpowie ile dokładnie czasu, bo to ściśle zależy od tego jak ta konkretną roślina którą masz będzie rosnąć.
 

wojtas1661

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2022
Postów
144
Buchów
222
Przez wypełnienie całego boxa, nie miałem na myśli SCRoGa czy innych treningów, chodziło mi o to aby na koniec miał z 1 metr wysokości (bez łamania, przycinania, po prostu naturalna "choinka") i był w miarę na szerokość boxa. Nie musi mieć 16 topów jak puszek po piwie. Uprawę prowadzę również dla zabawy, eksperymentów i cieszenia się życiem roślinki.

Interesuje mnie coś trakiego z końcową wysokością nie przekraczającą metra.
amnesia.jpg


@bingobum a co już robić jak taki szczyt wystrzeli? Można go złamać w razie czego?
 
Ostatnia edycja:
U

Usunięty 83507

Guest
Zerknij do mnie na fotorelacje. Też mam box 50x50x120 założylem siatkę, przez co ograniczylem wzrost ku górze . Roslina zajmuje juz prawie całą przestrzeń i nie wyciaga sie .
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,326
Buchów
4,334
Odznaki
13
Kolego , ciężki powiedzieć ile , skąd mamy wiedzieć czy nie tarfi ci się coś co będzie długo indukowac, i wyjdzie sufitem , to jest pula genów, z drugiej strony może być i tak że jak zepsujesz uprawę to i pół roku będziesz mógł go wegowac , kolejną rzeczą to masz bardzo niski box, wysokośc donicy ? Lampa plus odległośc od lampy , powiedźmy donicach 30 ,lampa 20 odległość od lampy max 20cm to już się robi 70 cm zostaję ci na krzaka koło 50cm , na indukcji może pójść wysoko , moim skromnym zdaniem to 2 tyg max , zależy od vigoru też, a i to w boki może nie pójdzie po takim czasie to i w górę będzie jeden porządny odrost i trzeba będzie łamać, opcja beż treningu na tej wysokości nie sprawdzi się krótko mówiąc
 

wojtas1661

Well-known member
Rejestracja
Kwi 24, 2022
Postów
144
Buchów
222
@ekoludek donica 26cm wysoka. Chyba się Was posłucham. Szkoda, bo podobają mi się dorodne, naturalne krzaki (zwłaszcza sativki), bardziej nawet niż samo palenie ich. Czyli wychodzi na to, że muszę kiedyś zainwestować w wyższego boxa jak się chcę tak bawić. A tego poćwiczę może ben + lst.
 

NewZeland

Well-known member
Rejestracja
Sty 11, 2022
Postów
71
Buchów
45
@ekoludek donica 26cm wysoka. Chyba się Was posłucham. Szkoda, bo podobają mi się dorodne, naturalne krzaki (zwłaszcza sativki), bardziej nawet niż samo palenie ich. Czyli wychodzi na to, że muszę kiedyś zainwestować w wyższego boxa jak się chcę tak bawić. A tego poćwiczę może ben + lst.
Niestety Sativa pnie się do góry, jak chcesz szerokiego planta to zostaje Ci Indica. Mimo wszystko ja bym na Twoim miejscu zastosował topping. ***anie szczytu spowoduje, że boczne szczyty bardziej się rozwiną.

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół