Innowacyjny sprzęt do uprawy, nowinki systemowe, nowoczesne urządzenia i instrumenty, nietypowe wynalazki.

Wyszukiwarka Forumowa:
M

Master4

Guest
Witam wszystkich, takiego tematu jeszcze nie było więc go zakładam. W temacie prosiłbym o zamieszczanie zdjęć, opisów bądź tłumaczeń z zagranicznych stron o nowych nie widzianych wcześniej oraz interesujących nie typowych, bądź opracowanych, stworzonych oraz innowacyjnych sprzętach do uprawy roślin (systemy hybrydowe, nowe wcześniej nie spotykane lampy, instrumenty do pomiaru, doładowanie gazowe, własne wynalazki). Zapraszam do tematu, ja zaczne.
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,504
Buchów
25
Odznaki
1
A co to jest?
 

TatraMoc

500+ madafaka
Rejestracja
Wrz 6, 2014
Postów
392
Buchów
0
Ale bezprecedensowy, decydujący, doniosły, dziejowy, epokowy, fundamentalny, historyczny, innowacyjny, nadzwyczajny, niekonwencjonalny, nieschematyczny, niestereotypowy, nieszablonowy, niesztampowy, nietradycyjny, niezwykły, odkrywczy SYSTEM.

Powiedz nam o nim cos wiecej kolego.
 
S

Stefan Jarzyna

Guest
:) Pomysł niezły i do zrobienia ale po co tyle kombinować. Jest tu tyle rzeczy do ogarnięcia że stopień trudności uruchomienia tego i zegrania to raczej sztuka dla sztuki niż praktyczne "perpetuum mobile". Weźmy chociaż pod uwagę prawa grawitacji i te rośliny do góry kołami, te grube topy mielące się miedzy sobą......ech :)
 
M

Master4

Guest
Pomysł jak najbardziej przydatny jeśli chodzi o ekonomie nawozów, światła, prądu, powierzchni i czasu, bo szybko będzie zasuwać szybszym tempem. A te korzenie do góry nogami to one są w ciągłym ruchu bo kołowrót się obkręca :) Kwestia grubych topów ,,mielących się" to kwestia stabilnego treningu plus dodatkowy trening grawitacyjny, więc nie ma problemu. Sam zaprojektowałem system dbając o każdy szczegół, polega on na kołowrocie który co każdą godzine obkręca się do kolejnego układu korzeniowego, ryby umieszczone w strefie DWC (aquaponika) po to żeby pozbywały się glonów na korzeniach przy czym uprawa jest organiczna. W samym środku kołowrotu umieszczone jest źródło światła, żarówka hps bez odbłyśnika. Kołowrót umieszczony jest w wielkim pojemniku w którym panuje mgiełka (aeroponika). Kiedy jeden osobny system korzeniowy czyści się przez rybki przy czym dokładnie nawadnia, reszta pobiera pożywkę z mgły oraz wody spływającej z góry po kołowrocie na dół, wewnątrz górnej części systemu (nft) w taki sposób otrzymujemy dodatkowy system ebb and flow a wszystko to złączone w jedność dla maksymalizacji czasu wzrostu i kwitnienia, maksymalnego oraz ekonomicznego przyswajania pożywki, jak i efektywnego zużycia światła, powierzchni. Niedługo będę skręcał ten system, narazie prototyp więc muszę pomyśleć z jakich materiałów zrobić wszystko.
 

JOS

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 16, 2015
Postów
1,504
Buchów
25
Odznaki
1
Mistrzu powodzenia.
Dlamnie za trudne bo jeszcze o rybki trzeba dbać
Pozdr
 
M

Master4

Guest
dzięki :)

najtrudniejsza jest kwestia skręcenia takiego cudeńka, potem to z górki w sumie, dla chcącego nic trudnego
 

Master8

Well-known member
Rejestracja
Sie 1, 2020
Postów
48
Buchów
0
Ryby to piranie musza być, tak? aby zjadały brzydkie korzonki :D

oo, no proszę podłapałeś moją inwencje, jednak nie chodzi o podjadanie brzydkich korzonków, od tego są złote rybki ;) a tak na poważnie, mogą być piranie, nawóz z tychże egzotycznych gatunków jest drogi, a dodatkową zaletą systemu będzie to że może działać nawet na mięsie ;) taki mały łańcuch pokarmowy lecz chodzi tu już o mój kolejny projekt.:) Pomysł niezły i do zrobienia ale po co tyle kombinować. Jest tu tyle rzeczy do ogarnięcia że stopień trudności uruchomienia tego i zegrania to raczej sztuka dla sztuki niż praktyczne "perpetuum mobile". Weźmy chociaż pod uwagę prawa grawitacji i te rośliny do góry kołami, te grube topy mielące się miedzy sobą......ech :)

Dzięki za komplement. Po co tyle kombinować? Dążę do perfekcji, rzeczywiście dużo rzeczy do ogarnięcia, biorę pod uwagę każdy szczegół, prowadzę dużo badań na ten temat, sprawdzam też nowe metody treningów roślin (np. prawa grawitacji), wcześniej był to jednak prototyp, teraz wprowadziłem wzmianki,

Ryby zdechną raz dwa od jedzenia nawozów ;) Powodzenia.

Rybki same wyprodukują nawóz, w tym wypadku jest symbioza i bio na maksymalnym poziomie.


Co do tych systemów, jest w nich wiele problemów, za mało miejsca na korzenie przede wszystkim...to jest główny błąd.
 

sub23

nudziarus offtopicus
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,072
Buchów
4,971
Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

Rybki same wyprodukują nawóz, w tym wypadku jest symbioza i bio na maksymalnym poziomie.

Widziałem kiedyś fajną taką stronę. Uprawa sałaty - i ryby - fajne to było. Wiele lat temu. Nie pamiętam czy na forum było to wrzucone.

Temat sałaty ostatnio się pojawiał. Taki uboczny mocno - w czymś tam także sałata jest. Luźne skojażenie bez żadnego znaczenia.
 
Ostatnia edycja:

Master8

Well-known member
Rejestracja
Sie 1, 2020
Postów
48
Buchów
0
uprawa sałaty fajna rzecz, szczególnie jeśli nie chcesz przynieść szkody dla społeczeństwa a dążysz do perfekcji w przynoszeniu korzyści dla całego istnienia, mimo wszystko niektóre króliki są niewdzięczne, gdą się za dużo nawpychają zbyt jadowitej to robią się strasznie okrutne, naiwne i fałszywe mimo wszystko na rozwiązanie problemu pomocne są w tym wypadku rybki na które nie ma wędki ;) tylko nie zrozum tego w zły sposób
 
Ostatnia edycja:Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w Growbox.pl i Growseed.pl na wszystko!

Góra Dół