nasiona marihuany

Instalacja autopot instrukcja

Wyszukiwarka Forumowa:

tony87

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2020
Postów
47
Buchów
0
Witam. Potrzebuje instrukcji jak podłączyć autopot easy2grow , wpisuje w Google i nie mogę znaleźć , same oferty z growshopow się pokazują. Pewnie gdzieś była na forum , wpisuje w wyszukiwarce i nic ... bardzo prosiłbym jakiegoś linka z instrukcją najlepiej z foto instrukcja chodzi mi głównie jak podłączyć zbiornik z reszta, niechce popełnić jakiegoś błędu. Z góry dziękuję pozdrawiam
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
jak bardzo trzeba być ograniczonym żeby nie umieć złożyć tak prostego zestawu, ja ogólnie to pie****nąłem tę instrukcję bo jest to zbyt proste żeby trzeba było się posiłkować jeszcze insttrukcją
poza tym kupiłeś zestaw i nie dostałeś papierowej instrukcji ?

1. do zbiornika wsadzasz uszczelkę, kołnierzem na zewnątrz zbiornika
2. z wewnętrznej strony zbiornika wsadzasz filtr który wciskasz w uprzednio wsadzoną uszczelkę
3. łączysz wężykiem doprowadzającym wodę z systemem aquavalve lub przecinasz wężyk i rozdzielasz na więcej elementów, w sumie to nie podałeś z ilu elementów składa się twój zestaw ale nie ma w tym niczego trudnego. jeśli doprowadzasz kranik to robisz go zaraz za uszczelką przy zbiorniku, ja odciąłem około 3 cm wężyka, wcisnąłem w uszczelkę z filtrem, potem połączyłem ten wężyk z kranikiem a kranik z długim wężykiem który już doprowadzał wodę do systemów aquavalve
4. zmontuj aquavalve z donicami - musisz pamiętać żeby dobrze wcisnąć ten plastik w te półksiężyce bo inaczej będzie Ci się woda wylewać
5. nalej wodę i sprawdź szczelność połączeń
nie wiem czy o czymś nie zapomniałem bo chyba z donicami i matami sobie już poradzisz, nie ?
 

tony87

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2020
Postów
47
Buchów
0
jak bardzo trzeba być ograniczonym żeby nie umieć złożyć tak prostego zestawu, ja ogólnie to pie****nąłem tę instrukcję bo jest to zbyt proste żeby trzeba było się posiłkować jeszcze insttrukcją
poza tym kupiłeś zestaw i nie dostałeś papierowej instrukcji ?

1. do zbiornika wsadzasz uszczelkę, kołnierzem na zewnątrz zbiornika
2. z wewnętrznej strony zbiornika wsadzasz filtr który wciskasz w uprzednio wsadzoną uszczelkę
3. łączysz wężykiem doprowadzającym wodę z systemem aquavalve lub przecinasz wężyk i rozdzielasz na więcej elementów, w sumie to nie podałeś z ilu elementów składa się twój zestaw ale nie ma w tym niczego trudnego. jeśli doprowadzasz kranik to robisz go zaraz za uszczelką przy zbiorniku, ja odciąłem około 3 cm wężyka, wcisnąłem w uszczelkę z filtrem, potem połączyłem ten wężyk z kranikiem a kranik z długim wężykiem który już doprowadzał wodę do systemów aquavalve
4. zmontuj aquavalve z donicami - musisz pamiętać żeby dobrze wcisnąć ten plastik w te półksiężyce bo inaczej będzie Ci się woda wylewać
5. nalej wodę i sprawdź szczelność połączeń
nie wiem czy o czymś nie zapomniałem bo chyba z donicami i matami sobie już poradzisz, nie ?

nigdy nie mialem stycznosci z takim zestawem nawadniania ani z zadnym innym ... nie dostalem instrukcji ... mam zbiornik 100l i 12 doniczek 15l , podowojne tace, chodzi mi tylko o to jak podlaczyc zbiornik ,w sensie co najpierw ... reszte wiem . czyli tak : do dziury w zbiorniku zamontowalem kranik (od zewnetrznej strony) i co dalej do kranika ? wąż i pozniej szybkozlaczka ktora jest z filtrem i dalej znowu waz ? czy do kraniku odrazu szybkozlaczke z filtrem liniowym ? filtra do zbiornika od wewnetrznej strony nie dostalem ale kupie

---------- Post Zaktualizowany 00:35 ---------- Data pierwszego postu 00:29 ----------

a jak zakonczyc caly system ? sama zaslepka do weza ?

---------- Post Zaktualizowany 00:52 ---------- Data pierwszego postu 00:35 ----------

ty opisales jak podlaczyc zbiornik 47L , ja mam 100l a to chyba troche inaczej .

---------- Post Zaktualizowany 00:55 ---------- Data pierwszego postu 00:52 ----------

dobra juz chyba wiem . kranik od zbiornika > szybkozlaczka> wąz > filtr liniowy > wąz >kranik do wezy> waz > aqua valve > waż > zaslepka
[MENTION=75024]delavega[/MENTION], zgadza sie?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Siema. Dokładnie jak na tym obrazku poniżej. Ja dałem zawor między tankiem a filtrem bo czasem zakręcamy/odkręcam dopływ. Na końcu węża możesz dać zaślepkę ale możesz też dać kolejny zawór - ułatwi sprawę jak będziesz chciał spuścić wodę ze zbiornika.

 

tony87

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2020
Postów
47
Buchów
0
Siema. Dokładnie jak na tym obrazku poniżej. Ja dałem zawor między tankiem a filtrem bo czasem zakręcamy/odkręcam dopływ. Na końcu węża możesz dać zaślepkę ale możesz też dać kolejny zawór - ułatwi sprawę jak będziesz chciał spuścić wodę ze zbiornika.

dziekuje . wlasnie o to mi chodzilo .nie dostalem z zestawem tej instrukcji . pozdrawiam

---------- Post Zaktualizowany 10:20 ---------- Data pierwszego postu 10:14 ----------

mysle ze zawor dam na koniec ... a miedzy tankiem a filtrem zawor mysle ze nie potrzebny poniewaz w zbiorniku tez jest zawor ... zamiast zakrecic zaweor miedzy szybkozlaczka a filtrem to moge zakrecic zawor w zbiorniku i odlaczyc szybkozlaczke od zbiornika i spuscic wode ... na to samo wyjdzie . dzieki za pomoc . pozdrawiam

---------- Post Zaktualizowany 10:43 ---------- Data pierwszego postu 10:20 ----------

kolego a co uwazasz o nawozach organicznych do autopot ? w growbox.pl mi powiedzieli ze mozna uzywac (uzywam plagron ) ale nie moze stac dlugo w tanku , max kilka dni i musze dac napowietrzanie zbiornika zeby caly czas mieszalo ta wode ... mam airdome i pompe tlenu takze 1-2 weze pojda na dno zbiornika z kamieniem napowietrzajacym ... mam 12 doniczek i nie bede lat pelnego zbiornika tylko macx 50 l . zeby ta woda z pozywka byla max 2-3 dni ... do glownego zbiornika moge lac wode nawet codziennie to nie jest dla mnie problem ... problemem jest podlewaznie kazdej osobno ... pozdrawiam
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Nie wiem. Dla mnie to sporo zabawy z kolei. nie lepiej biotabs?
 

tony87

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2020
Postów
47
Buchów
0
Nie wiem. Dla mnie to sporo zabawy z kolei. nie lepiej biotabs?
Mam jeszcze dużo nawozów z Plagron. Jak wykorzystam to wtedy sprubuje bio Tabs... póki co będę lal mało wody do zbiornika. Tak żeby nie stała dłużej jak 2 dni max 3 ... woda będzie się mieszala cały czas . Pozdro

---------- Post Zaktualizowany 17:07 ---------- Data pierwszego postu 15:18 ----------

jak bardzo trzeba być ograniczonym żeby nie umieć złożyć tak prostego zestawu, ja ogólnie to pie****nąłem tę instrukcję bo jest to zbyt proste żeby trzeba było się posiłkować jeszcze insttrukcją
poza tym kupiłeś zestaw i nie dostałeś papierowej instrukcji ?

1. do zbiornika wsadzasz uszczelkę, kołnierzem na zewnątrz zbiornika
2. z wewnętrznej strony zbiornika wsadzasz filtr który wciskasz w uprzednio wsadzoną uszczelkę
3. łączysz wężykiem doprowadzającym wodę z systemem aquavalve lub przecinasz wężyk i rozdzielasz na więcej elementów, w sumie to nie podałeś z ilu elementów składa się twój zestaw ale nie ma w tym niczego trudnego. jeśli doprowadzasz kranik to robisz go zaraz za uszczelką przy zbiorniku, ja odciąłem około 3 cm wężyka, wcisnąłem w uszczelkę z filtrem, potem połączyłem ten wężyk z kranikiem a kranik z długim wężykiem który już doprowadzał wodę do systemów aquavalve
4. zmontuj aquavalve z donicami - musisz pamiętać żeby dobrze wcisnąć ten plastik w te półksiężyce bo inaczej będzie Ci się woda wylewać
5. nalej wodę i sprawdź szczelność połączeń
nie wiem czy o czymś nie zapomniałem bo chyba z donicami i matami sobie już poradzisz, nie ?

a ograniczony to ty jestes chamie . zaczynam dopiero takze dla mnie to czarna magia . nawet weza ogrodowego nigdy w rece nie mialem a tymbardziej zestaw nawadniania , dlatego tutaj napisalem poniewaz do tego jest forum ... nie umiesz rozmawiac z ludzmi ... nie chcesz pomoc to nie nikt ci nie karze ale kultury troche wiecej ... nie pozdrawiam
 

delavega

Administrator
Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Kwi 17, 2015
Postów
7,230
Rozwiązań
1
Buchów
15,894
Odznaki
4
Może coś się osadzac wężykach, na filtrze itd. Może lepiej tankować czysta wodę i wg potrzeb zakręcać zbiornik. Jak rośliny zrobią się lekkie to podlać je z ręki woda z nawozem. Nie wiem co dla Ciebie wygodniejsze ale ja bym chyba organiki nie lał w zbiornik ;) ale jak w sklepie twierdzą ze ok to może i tak. Testuj i zdaj relacje
 

Chaplin

Well-known member
Rejestracja
Sty 22, 2020
Postów
222
Buchów
1
a ograniczony to ty jestes chamie . zaczynam dopiero takze dla mnie to czarna magia . nawet weza ogrodowego nigdy w rece nie mialem a tymbardziej zestaw nawadniania , dlatego tutaj napisalem poniewaz do tego jest forum ... nie umiesz rozmawiac z ludzmi ... nie chcesz pomoc to nie nikt ci nie karze ale kultury troche wiecej ... nie pozdrawiam

to jest tak proste jak konstrukcja cepa, wystarczy połączyć ze sobą pasujące elementy. jeśli przegapiłeś etap zabawy z klockami w przedszkolu to przykra sprawa
dopiero składasz zestaw a co jak przyjdzie czas na składanie namiotu ? też będzie potrzebna instrukcja ? a co z podpięciem lampy do sieci ?
jak już sobie z tym wszystkim poradzisz to przyjdzie czas na uprawę i poważną zabawę.

anyway:
jak już będziesz mieć nalaną wodę do zbiornika to polecam zainteresować się jakimś zestawem akwarystycznym do napowietrzania wody żeby syf się nie zrobić na dnie i żeby woda pracowała, spójrz na ringi napowietrzające bo są jeszcze kamienie napowietrzające ale w takim dużym zbiorniku raczej się średnio sprawdzi.
i sam również polecam od siebie zestaw biotabs bo zamykasz wtedy namiot i zapominasz o roślinach dopóki nie musisz ich przytrenować albo po prostu zajrzeć z ciekawości.
wszystko dzieje się dosłownie samo dizęki takiemu połączeniu AUTOPOT+ BIOTABS
nie po to zainwestowałeś w zestaw samonawadniający żeby się jeszcze pchać w podlewanie ręczne z nawozami
 

tony87

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2020
Postów
47
Buchów
0
to jest tak proste jak konstrukcja cepa, wystarczy połączyć ze sobą pasujące elementy. jeśli przegapiłeś etap zabawy z klockami w przedszkolu to przykra sprawa
dopiero składasz zestaw a co jak przyjdzie czas na składanie namiotu ? też będzie potrzebna instrukcja ? a co z podpięciem lampy do sieci ?
jak już sobie z tym wszystkim poradzisz to przyjdzie czas na uprawę i poważną zabawę.

anyway:
jak już będziesz mieć nalaną wodę do zbiornika to polecam zainteresować się jakimś zestawem akwarystycznym do napowietrzania wody żeby syf się nie zrobić na dnie i żeby woda pracowała, spójrz na ringi napowietrzające bo są jeszcze kamienie napowietrzające ale w takim dużym zbiorniku raczej się średnio sprawdzi.
i sam również polecam od siebie zestaw biotabs bo zamykasz wtedy namiot i zapominasz o roślinach dopóki nie musisz ich przytrenować albo po prostu zajrzeć z ciekawości.
wszystko dzieje się dosłownie samo dizęki takiemu połączeniu AUTOPOT+ BIOTABS
nie po to zainwestowałeś w zestaw samonawadniający żeby się jeszcze pchać w podlewanie ręczne z nawozami

akurat namioty juz 2 zlozylem 24x12 i 12x12 pare dni temu home ambient par . 3 lampy juz tez podlaczylem . z tym akurat nie mialem problemu ...


narazie kupilem autopot na 12 donic na testa. w sumie mam 36 . no dokladnie nie po to kupilem zestaw zeby osobno podlewac recznie nawozy ... chyba jednak skorzystam z bio tabs ... w sumie sadzonki dopiero bede mial w poniedzialek to jeszcze zdaze zamowic ... a napowietrzanie tanka jest ... wlasnie przed chwila zainstalowalem airdome i pompe tlenu z 16 koncowkami , 12 do donic a conajmniej 2 do tanka z kamieniem napowietrzajacym ktory juz mam . dzieki . pozdro
 

tony87

Well-known member
Rejestracja
Cze 16, 2020
Postów
47
Buchów
0
A mógłbyś mi podać jakie konkretnie nawozy bio Tabs używasz? Jaki zestaw ? Pozdro
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół