nasiona marihuany

Jaką ziemię z ogrodniczego polecacie?

Wyszukiwarka Forumowa:
G

ggg

Guest
Jak kazdy wie jest bardoz dużo podłoży w centrach ogrodniczych. Zastanawiałem się jaką ziemię przez Was samych sprawdzonych polecacie.
 

Lewi

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 25, 2006
Postów
1,311
Buchów
3
Ziemia uniwersalna (ph 6.5-7.0) styknie.
 
G

ggg

Guest
To wiem ale właśnie mam problem ze znalezieniem takie ziemi do pomidorów ;). Masz może nazwę firmy, jaka sprzedaje takie podłoże?.
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
rozmawialem z znajoma co prowadzi kwiaciarnie mowila ze ogolnie ziemie w ktore sie zaopatrzaja male ogrodnicze sa wporzadku i panuje zasada im drozsza tym lepsza i mowila nalezy unikac zeimi z supermarketow...poprostu sa kiepskie

osoboscie tez radze czytac sklad ziemia jaka sie kupuje i unikac ziemi z dodatkeim torfu...mozna zrobic mieszanka z takowa ziemia ale nie nalezy jako glwony skladnik uzywac takeij ziemi...szybko taka ziemia sie przesusza no i nie ma tylu zwiazkow, pierwsiatkow potrzebnych rosl
 
R

Rider

Guest
koyot napisał:
osoboscie tez radze czytac sklad ziemia jaka sie kupuje i unikac ziemi z dodatkeim torfu...mozna zrobic mieszanka z takowa ziemia ale nie nalezy jako glwony skladnik uzywac takeij ziemi...szybko taka ziemia sie przesusza no i nie ma tylu zwiazkow, pierwsiatkow potrzebnych rosl
Troche to pokrecone i ninedokonca to prawda ,ale niche mi sie to rozwijac ,przynajmniej teaz :sunny: , koyot moze na gg ;]
 
B

blancik

Guest
polecil bym z calą pewnością tę ziemie, ponieważ roślinki bardzo ladnie w niej rosną i firma która to produkuje jest jedną z wiodących na rynku

clear.gif


Koszt takiej ziemi a dokladniej opakowanie 20L wychodzi coś okolo 7 zeta

Ph na opakowaniu jest podane jak widać na zdjęciu i wynika z tego że jest za male, ale po pomiarze wychodzi ponad 6. To jest mój czwarty worek i pomiar zawsze wychodzi tak jak poniżej na zdjęciu. Sprawdzalem również pomiar w innych ziemiach , innych producentów i zawsze bylo więcej niż podają na opakowaniach.

clear.gif
 
H

HHLZHWDP

Guest
Z pod 10 nasion ile trzeba worków takiej ziemi?
Ja wprzyszłym roku zamierzam coś posadzić i chcę zgromadzić potrzebne informacje.
Dlatego jak ktoś jest dobrze doświadczony to niech coś napisze. :queen:
 

Shogo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2006
Postów
1,140
Buchów
1
blancik, pokazal bardzo dobra ziemie, polecam
 
B

blancik

Guest
HHLZHWDP napisał:
Z pod 10 nasion ile trzeba worków takiej ziemi?
Ja wprzyszłym roku zamierzam coś posadzić i chcę zgromadzić potrzebne informacje.
Dlatego jak ktoś jest dobrze doświadczony to niech coś napisze. :queen:

To wszystko zależy od pojemności donic, ale prostym liczeniem na chlopski rozum to worek samej ziemi 50L starczy na 5 donic o pojemności 10L każda. Teraz przykladowo wiadomo ze do tej ziemi warto dodać np. perlit lub zrobić jakiąś inną mieszankę i wyjdzie więcej jak 5 donic, dalej np. przy przesadzaniu z mniejszych donic do większych znowu inaczej wyjdzie bo część ziemi przenosisz razem z korzeniami do większej donicy.
Wszystko zawsze okarze się w praniu, tak więc sam musisz sobie poobliczać co i jak.
Pozdro
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
Jak dotąd najlepszą mieszanką jest SUBSTRAL 3in1 (jak na zdjęciu tylko, że z dodatkiem Keramzytu).
Inną dobrą jest Bella: tania prosta torfowa ale za***ista. Wystarczy wrzucić nieco keramzytu i troche piasku, a zamienia się w za***istą pulchną glebę.
 
B

blancik

Guest
Ca2na3is muszę sprubować tej 3in1, zdecydowanie będzie lepsza od mojej, choć ja dodaje 30% perlitu i jest doslownie pięknie to przy tej 3in1 będzie jeszcze lepiej :thumright: a dobrego nigdy za wiele! :queen:
Pozdro
 
R

Rider

Guest
Tylko ze substral 3 in 1 jest drogi w porównaniu z innymi ziemiami , gdy trzeba kupic powiedzmy 400 L ziemi to jednak sie troche wykosztujemy , no ale cos za cos;]
 
B

blancik

Guest
urban a wiesz może ile taki 50L worek kosztuje w ogrodniczym?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół