nasiona marihuany

Jak długi kabel od zapłonnika do lampy hps

Wyszukiwarka Forumowa:

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
Bebechy nie mogą być na dole bo kabel od zapłonnika do żarówki nie może być za długi.(chyba 1,5m czy jakoś tak, inaczej się lampa nie zapali, albo będzie przygasać)

Wydzielone z Hodowla INDOOR z nasion OUTDOOR
 

An@lyzer

Well-known member
Rejestracja
Lis 12, 2005
Postów
122
Buchów
0
orzi napisał:
bo kabel od zapłonnika do żarówki nie może być za długi.(chyba 1,5m czy jakoś tak, inaczej się lampa nie zapali, albo będzie przygasać)
Chyba sie jednak mylisz wez sobie popatrz na profesjonalne lampy do uprawy roslin gdzie jest zaplonnik a gdzie zarowka. Wogole skad ta teza ??? :roll: bez przesady przewod 2m nie ma az takich strat.....
 

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
Postarałem się o wyjaśnienie tej sprawy, w tym celu zapytałem kogoś, kto się na tym zna.

Lampa HPS - długość kabla
Witam !
Jaka może być maksymalna długość kabla, od zapłonnika, do lampy w hps, w układzie z kondensatorem i bez

Re: Lampa HPS - długość kabla
Maksymalna długość przewodu w wspólnej izolacji od zapłonnika do lampy jest ograniczona maksymalną pojemnością jaką można podłączyć do zapłonnika, długość ta nie przekracza na ogół kilkudziesięciu centymetrów.

Odpowiedź fachowca z elektroda.pl :D

:D

[ Dodano: 2006-01-18, 18:01 ]
dodam jeszcze, bo znalazłem:
Kabel może być długi między statecznikiem z zapłonnikiem!!! Organoleptycznie sprawdzona max długość kabla natomiast od zapłonnika do żarówy to nie więcej jak 50-60cm MAX!!! (ja sprawdzałem na kabelku typu "linka" 3x2,5kwadrat)
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
ja mam ok 1,5 m i wszytko działa :scratch:
 

An@lyzer

Well-known member
Rejestracja
Lis 12, 2005
Postów
122
Buchów
0
wlasnie ja nie wiem skad sie ten fachowiec ***al ( mysle ze rzecz w tym iz teoretycznie tak wszystko powinno wygladac zas praktycznie sprawa jest zupelnie inna ) jestem ciekaw czy gosc mial kiedys do czynienia z lampa sodowa na zywo czy tylko z ksiazki ??? :wink: Ja osobiscie spotkalem sie z kilkoma lampami (np. oferowanymi na allegro np. : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82339140 w tym przypadku przewod ma 2,4m i jakos jednak dziala) i gdzie tu logika :?:
 

Laska

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
650
Buchów
1
Znalazłem takie coś:
nie wiem czemu w lampach o mocy 600W ta zależność jest prawdziwa natomiast w lampach 400W stosując kabel ok2-3m nie ma żadnych efektów ubocznych i lampa bez problemów świeci (zapłonniki mają podobny impuls między 4,5 a 5 kV)

Ja niestety nie znam sie na elekryce/elektronice, wiedza w tym zakresie jest teoretyczna z małymi wyjatkami, niestety nie będe miał mozliwości szybko sprawdzić powyższego problemu w praktyce. Pisze co znajdę w necie. Nie miejcie do mnie pretensji - chciałem dobrze :p
 

koyot

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 15, 2005
Postów
727
Buchów
1
no to chyba chodzi o to ze w wiekszych mocach 400-600 jest potrrzebny kondensator zeby miec 2m kabel dlugi...
 

An@lyzer

Well-known member
Rejestracja
Lis 12, 2005
Postów
122
Buchów
0
orzi napisał:
Nie miejcie do mnie pretensji - chciałem dobrze
hehe no co ty ja przynajmniej nie mam zadnych pretensji :wink:. Pierwszy raz spotkalem sie z czyms takim z tym zaplonnikiem wczesniej do glowy by to mi nie przyszlo a jestem elektronikiem z zawodu 8) .
 
R

rasta

Guest
też mialem taki problem ze nie moglem przedlużyc kabla bo lampa się nie chciala zapalać.
trochę pogrzebalem w internecie troche popytalem i jest tak:
uklad zaplonowy wytwarza napięcie cos 4,5 kw. jesli zwykly kabel bedzie za dlugi powoduje spadki napięcia i dlatego lampa nie ma wystarczającego prądu do zaświecenia. są lampy z dluższymi kablami i dzialają. a to dlatego że mają inny kabel wysokonapięciowy przeznaczony do wyższych napięc jak wlaśnie w lampach tego typu. dodatkowo taki kabel jest ekranowany ale nie wiem po co. można też użyć zwyklego przewodu o większym przekroju żyl np. 2.5 mm i lampa powinna dzialać.
 

An@lyzer

Well-known member
Rejestracja
Lis 12, 2005
Postów
122
Buchów
0
wlasnie ja nie wiem po co do lamp jest dawany przewod z ekranem przeciez ekran jest anty - zakloceniowy do tego typu lamp mysle ze zbedny.
 
R

rasta

Guest
mozliwe że akurat dostępne przewody wysokonapieciowe są alasnie z ekranem. te przewody może slużą do innych celów ale do hps nadaje się idealnie.
 

An@lyzer

Well-known member
Rejestracja
Lis 12, 2005
Postów
122
Buchów
0
Ja tam do swojego hps-a 70w dalem zwykly przewod 1.5 metrowy od ukladu do zarowki i wszystko jest OK.
 
R

rasta

Guest
ok. ale dja 0,5 m dluższy i już nie bedzie tak git
aaaa zależy jeszcze jaką masz żarówke. filips son t plus potrzebuje więcej prądu niż pozostale i bedzie się ciężej zapalala.
 

An@lyzer

Well-known member
Rejestracja
Lis 12, 2005
Postów
122
Buchów
0
Hmm... czyli ze 150 watowa lampa i zarowka philipsa son-t (takie cos mam do zlozenia) przewod 2m laczacy moze byc problemem ??? Jesli uzyje przewodu z ekranem bedzie git ???
 
R

rasta

Guest
powinno być git nawet jeśli użyjesz zwyklego przewodu ale o dużym przekroju żyl. dobrze by bylo aby byl przeznaczony do wyższych napieć.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół