nasiona marihuany

Jak podlać siewki podczas nieobecności 7-10 dni? (Autopot i Blumat)

Wyszukiwarka Forumowa:

Mantis

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2021
Postów
107
Buchów
13
Autopot potrzebuje prawie 3 tygodniowe planty, żeby go uruchomić. Niestety zasadziłem 10 dniowe siewki i trzy z pięciu AF się zablokowały z powodu nadmiernej wilgoci, tak myślę. Ziemię przygotowałem pod BioTabs 50/50 light mix z perlitem, nawet nie zdążyłem dać tabletek i włączyć autopota.
Po dwa blumaty na doniczkę 15l, wcześniej zwilżona ziemia w całej donicy, weszło 1,5l wody na jedną przy wstępnym przygotowaniu.

Z blumata pociągnęły 2,5 l na 7 dni, kiedy byłem na wyjeździe. Zdecydowanie za dużo, myślałem, że to urządzenie sączy wodę tylko wtedy, kiedy jej brakuje.
Nic bardziej mylnego, kompletnie bez potrzeby system podlewał i tak już podlaną donicę, zamiast czekać na choćby częściowe wysuszenie gleby.
Głupio wyszło, bo ze strachu przed upałem wsadziłem te blumaty, a można było tego nie robić.
Właściwie nie były to blumaty, tylko takie same polskie odpowiedniki po 5zł.

No ale do rzeczy. Trzy planty szlag trafił, więc muszę od nowa zasiać pestki. Problem w tym, że jak siewki będą miały 4-5 dni czeka mnie pilny wyjazd na 7-10 dni. Tym razem ziemię dam im naprawdę ledwo wilgotną w kubkach 0.4l lub większych.
Jak zabezbieczyć je przed przesuszeniem?

Kumpel poddał mi pomysł, żeby dać 5mm wody na jakiejś tacy i tam kubki postawić. Dodatkowo można dać odwróconą butelkę z wodą na zasadzie karmnika dla papug, koniec od kapsla zanurza się w wodzie, woda utrzyma zadany poziom.
Sprawa jest o tyle trudna, że AF są nieprawdopodonie czułe na przelanie, więc ziemia nie może być mokra. Dodatkowo jest upał i będzie wysychać dość szybko. Jakieś lepsze patenty?
 

bingobum

Well-known member
Rejestracja
Wrz 3, 2021
Postów
415
Buchów
379
Odznaki
2
ja bym zmontował jakiegoś prostego dripera z wykorzystaniem zestawu do kroplówki (o ile masz dobrze przepuszczalne podłoże jak to przy autopocie)

lepsza opcja to "elektroniczna konewka" z driperem, ale to już jakieś 300zł; w ostateczności zalej autopota, zamknij kranik i tak zostaw- na 99% sobie poradzą
 
Ostatnia edycja:

Mantis

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2021
Postów
107
Buchów
13
Myślałem o systemie GIB z pompką i dripperami + gniazdko wifi i odpalanie ze smartfona.
Można zmierzyć najpierw ilość lanej wody np. na 5 sekund działania pompki i potem na luzie sobie to podlewać z telefonem.
Raczej wolałbym uniknąć pomysłów na samoczynne podlewanie, nie chcę ryzykować kolejnej wtopy, bo trudno to wymierzyć.
 

bingobum

Well-known member
Rejestracja
Wrz 3, 2021
Postów
415
Buchów
379
Odznaki
2
Myślałem o systemie GIB z pompką i dripperami + gniazdko wifi i odpalanie ze smartfona.
Można zmierzyć najpierw ilość lanej wody np. na 5 sekund działania pompki i potem na luzie sobie to podlewać z telefonem.
Raczej wolałbym uniknąć pomysłów na samoczynne podlewanie, nie chcę ryzykować kolejnej wtopy, bo trudno to wymierzyć.
no i super :) nie znałem tego nawet, wykorzystam do pomidorów :cool:
 
U

Usunięty 79633

Guest
Januszowałeś i kupiłeś podróbkę blumatów i jeszcze wykorzystujesz nazwę handlową oczerniając produkt którego nie używałeś!
Kup blumaty i po problemie.

Ten system ma specjalną końcówkę, która otwiera zawór. Obejrzyj sobie:
Masa ludzi tego używa, u wszystkich działa, a Ty kupiłeś podróbkę i masz ból dupy.

Chłopie na 5-7dni takie siewki podlewasz z łapy, wyłączasz wentylację w boxie i gdy wracasz to wszystko żyje i ma się dobrze. Sam zostawiłem ostatnio siewki na 6 dni i nic im się nie stało. Ja miałem medium 3l, to te Twoje 15l to na 2 tygodnie by starczyło.
Więc po co się ułatwić jak można się utrudnić.

Powodzenia życzę w używaniu bardziej skomplikowanych systemów podlewania. Ten gib i gniazdko na wifi wymaga dużej precyzji w otwieraniu i zamykaniu zaworu żeby nie przelać. Ktoś używa podobnego systemu na forum, poszukaj. Każda sekunda pompuje do wszystkich siewek kolejne litry wody.
 

Mantis

Well-known member
Rejestracja
Gru 8, 2021
Postów
107
Buchów
13
Po pierwsze to jest upał jak cholera i nie 5-7, tylko 7-10 dni, a na dodatek siewki AF muszą nie mieć zbyt mokro, przez co nie można ich dolać przed wyjazdem. 10 dni w małych pojemnikach nie wytrzymają. I nie januszowałem, tylko zadałem sobie trudu, żeby dowiedzieć się czy nawadniacze Idoz sa w porządku i nikt nie narzekał. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna, urządzenie sączyło wodę bez potrzeby do mokrej donicy i planty się zblokowały na 10 dni.
Może kupię Blumata i zrobię jakiś test na obydwu w takich samych warunkach.


GIB zamówiłem, zobaczymy, co z tego będzie. Sekunda pompuje kolejne litry wody?
Przecież tam sa wężyki 1-2mm..

Siewki będą sadzone w kubkach lub małych doniczkach, a nie w 15l, więc muszę cos wymyslić.
Na ten moment zostanę chyba przy tacy z wodą 5-10mm.
 
Ostatnia edycja:



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół