nasiona marihuany

jak podlaczyc HPS-a?

Wyszukiwarka Forumowa:
S

sdfsdf

Guest
Witam wlasnie kupilem lampe HPS no i dostalem ja popodlanczana kablami ale nie ma tego glownego zasilajacego :/ no i mam pytanie:
Czy zasilanie podlaczyc do kostek znajdujacych sie na tych zwojach czy na tym ukladzie zaplonowym?

jesli mi juz odpowiedzie to chcialem jeszcze sie dowiedziec czy + i - moze byc podlaczony jak sie chce czy ma to tez znaczenie!
Jednym slowem pomuzcie :)
 

kolodziej7

Member
Rejestracja
Sty 25, 2006
Postów
12
Buchów
0
Witaj. Tam na stateczniku (ten ciężki) i zapłonniku są chematy jak to ma być podłączone. Żółty ze statecznika i żółty z zapłonnika(ten z boku) to gniazdka i ma działać.. PS. Zrób lepsze zdjęcia Pozdr
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
Dokup jeszcze do tego HPS odpowiedni kondensator.
Tutaj masz schematy połączeń: LINK
 
S

sdfsdf

Guest
niewiem czy dobrze zrozumialem bo te 2 zulte kabelki ida do oprawy zarowki i tam tez jest kosta i wyglada ona tak:

i jeszcze mam jedno pytanie czy zle podlaczenie zasilania moze uszkodzic cos? np jesli + i - ma znaczenie to moze sie cos takiego stac?
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
Ja osobiście dokładnie nie wiem jakie znaczenie ma podłączenie ale na schemacie do 150Watówki mam konkretnie zaznaczone, że przewód H z zapłonnika(takie mniejsze) ma iść do tego małego cypelka przy lampie a N do gwintu. Skoro tak wyraźnie jest to podkreślone to jednak coś w tym musi być.
Najlepiej zrób dokładne fotki wszystkich części (fotki schematów, miejsc gdzie sę wkręca przewody i oznaczenia - literki).

uahah po***ałem się:D zasilanie masz ~230V 50Hz czyli jeden ch*j jak podepniesz... ważne jest żebyś dobrze zrobił podłączenie między lampą a układami.

[ Dodano: 2006-04-09, 11:58 ]
kolodziej7, jeżeli chodzi o twój podpis to wg mnie Marihuana sie pisze przez H nie CH :D
 
S

sdfsdf

Guest
podlaczenie miedzy ukladami jest juz podlaczone bo tak sobie kazalem zrobic przed zakupem no ale mam problem bo na lampie mam oznaczenia N a obok jest F no i niewiem wlasnie czy to czasem nie tam sie podlancza zasilanie. ponizej dam jeszcze raz fotki tak dla ulatwienia ale niestety nie sa wyrazniejsze od reszty bo nie mam takiej mozliwosci :/

fotki schematu na ukladzie zaplonowym:




fotka schematu na tym zwoju:


Fotka pokazujaca podlaczenie elementow:


sory za takie zamieszanie jakie tu robie ale niechce stracic lampy :p
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
Podpinałeś sieć do tej kostki? Mi się wydaje, że lampa jest gotowa do działania. Przejżyj czy kable są dobrze połączone H>do lampy ten cypelek na lampie) N>do sieci i oprawki lampy itd.

Jeżeli Ci to pomoże to dam fote lampy na podobnych częściach:







 
G

gio

Guest
Ca2na3is ładnie wszystko popodlanczałeś :tongue: wyglada spoko ...
 
S

sdfsdf

Guest
Ca2na3is, dziekuje Ci za te fotorelacje :D podlaczylem i swieci :D dzieki! masz xczlowieku odemnie pomogl ale mam jeszcze jedno pytanie:
po podlaczeniu bzyczy ta mampa i nie wydaje mi sie ze to swiatlo jest takie jasne :/ czy wiesz co no ta poradzic? czy ma bzyczec? a moze gdzies jednak jest cos zle podpiete?
EDIT:
zapomnialem dodac ze lampa sie blyska.. czy to dobrze? nieraz slyszalem jak latarnie bzycza ale ja niechce miec takiego rumoru w szafie ;] a do tego te blyski mnie nie pokoja! :/
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
Bielak napisał:
po podlaczeniu bzyczy ta mampa
Pisz możę kapke czytelniej:p Moja 70tka też brzęczy ale tak z cicha. To jest normalka.

Bielak napisał:
zapomnialem dodac ze lampa sie blyska..
Jak błyska? Cały czas mruga czy jak? Efekt stroboskopowy?
 
S

sdfsdf

Guest
Ca2na3is napisał:
Bielak napisał/a:
po podlaczeniu bzyczy ta mampa

Pisz możę kapke czytelniej:p
sorki ale to ten pospiech... wszedzie nam towarzyszy :p

juz sie wyjasnily co to za blyski! to blyski podczas rozpalania;] niewiedzialem ze ona sie tak zapala heh moj blad :p dzieki wszystkim za wspulprace a wydaje mi sie ze fotki umieszczone przezCa2na3is, przydadza sie innym uzytkownikom tego forum!
najwaqzniejsze ze lapma porzadnie swieci!
dzieki jescze raz i pozdrowienia!
 

TNT

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Mar 1, 2006
Postów
1,968
Buchów
0
sonet napisał:
Nie :D Gra muzyka :) Nie ma nic piękniejszego jak widok lumen od samego rana:D
 
S

sdfsdf

Guest
ooo tak :) widok tej lampy to jak zachodzace slonce ;]
pozdro i dzieki jeszcze raz!
 

kaczyhuj

Member
Rejestracja
Lip 1, 2006
Postów
16
Buchów
0
to wklej jeszcze fotki jak to popodlanczales bo od tych schematow to juz mie bania boli.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół