nasiona marihuany

Jak prawidłowo dobrać wentylatory...

Wyszukiwarka Forumowa:

response

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
196
Buchów
0
mam szafe 80x100x240 w której mam 2 komory. Dolna wys 160cm flo na a-wingu 400W. Górna wys 80cm weg pod Cooltube 250w. Mam zrobiony pasywny wlot na dole szafy, przeciąg na górną komore weg na szczycie której jest wentylacja:
cooltube->filtr->went 590m3 wypychający na zewnątrz powietrze, i w tak chu**we dni jak dziś mam 34* w górnej komorze przy 35%wilgotności. W dolnej jest lepiej bo stoi jonizator. Pytanie czy went jest do tego za słaby? Czasami musze uchylac szafe bo sie wszystko w środku gotuje i nie wiem czy went za słaby czy szukać gdzie indziej problemow
 

raslutaa

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
3,143
Buchów
3
Rozumiem że nie masz nawilżacza ? Sugerowałbym dwa osobne wenty do weg boxa również. Gdzie wyrzucasz zużyte ciepłe powietrze ? Jeśli do pomieszczenia skąd je pobierasz to nie dziw się że temperatura w boxie rośnie. Ja podniesiesz wilgotność to 50% temperatura powinna spaść.
 

response

Well-known member
Rejestracja
Cze 24, 2012
Postów
196
Buchów
0
mam nawilżacz i jonizator w jednym

zastanwaim sie też czy jest sens przerobic wentylacje na taką w której CT ma zewnętrzną wymianę powietrza a nie tak jak teraz:jest na drodze wyciągu powietrza z boxa CT->filtr->went->wyjscie z boxa
 

Mallory Knox

Well-known member
Rejestracja
Paź 25, 2012
Postów
246
Buchów
0
W miniboxie ~0,07m2 gdzie lepiej dać bardziej wydajny wiatrak? na wlocie czy wylocie z boxa? dodam ze na wylocie bedzie mata węglowa.
 

BOOM

Stary ale jary
Weteran
Rejestracja
Gru 11, 2012
Postów
1,697
Buchów
466
Odznaki
4
Dałbym na wylocie-a na tak małej powierzchni zrobiłbym wlot pasywny i wtedy ten mniej wydajny wentyl dać jako mieszający i było by git
 

Mallory Knox

Well-known member
Rejestracja
Paź 25, 2012
Postów
246
Buchów
0
ok tak zrobie a jaki masz pomysł na zamocowanie wentyla wyciągającego w ścianie mini szafy przy minimalnym sprzęcie? Bo mieszający to wiem że może wisieć sobie <joint>
 
C

Captain Crazy

Guest
Witam
Chciałem zapytać jaki wentylator na 5m3 dobrać i czy mogłby być 300m3/h z zewnątrz z jednym zakretem 90 stopni ale tylko na wlocie a wylot byłby pasywny 30x30 x2 najpier do pomieszczenia a później grawitacyjnie przez komin
Jestem otwarty na inne propozycje

edit:
zdecydowałem na wlot 280m3 a na wyciąg 150m3
 
Ostatnia edycja:

armando

Well-known member
Rejestracja
Maj 29, 2010
Postów
90
Buchów
10
Witam
Chciałem zapytać jaki wentylator na 5m3 dobrać i czy mogłby być 300m3/h z zewnątrz z jednym zakretem 90 stopni ale tylko na wlocie a wylot byłby pasywny 30x30 x2 najpier do pomieszczenia a później grawitacyjnie przez komin
Jestem otwarty na inne propozycje

edit:
zdecydowałem na wlot 280m3 a na wyciąg 150m3


To troche dziwnie sie zdecydowales bo mocniejszy daje sie na wylocie
To jaki wybrac zalesy od setupu. Swiatla . Temleratury .280 to tez nie jakis monster no ale moze starczy
 
A

amator19

Guest
Mam taki wiatrak z mikrofali
[url=https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-790601] [/URL]
[url=https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-790602] [/URL]
podlaczony w ten sposob
http://[url=https://www.forum.haszysz.com/solarr/displayimage.php?pos=-790600] [/URL]
Chcialem go zamontowac na wlocie, ale wiem tyle co widac na zdjeciach nie wiem ile m3/h. Moze ktos wie jak silny moze byc taki wiatrak od mikrofali? Jaki wiatrak na wyciag w moim przypadku, 184m3/h od rhino z filrem i tuba czy jakis tak do 100m3/h starczy oczywiscie z filtrem rowniez? Box 0.224444 m2 Lampa na ten moment Cfl 125w ale na flo zastanawiam sie nad hps-em 100w max 150w takze wiatrak pod temperature itd bym potrzebowal hps-a 150w. temp przy szczytach teraz przy cfl-ce 27 stopni lampa okolo 10cm nad szczytami. Na ta chwile wlot pasywny, wylot jakis wiatrak komputerowy Air flow(CFM) 48 mieszajacy jeden 6''. Wiec jaki na wyciag dac w przypadku zalozenia HPS 150w i tego ze zdjec na wlot. Mieszajacy ten maly usune i wloze dwa te wiatraki komputerowe Air flow(CFM) 48, Speed 2300rpm. Mam zamiar kupic do obudwu regulator obrotow, ale maksymalnie jak mocny potrzebny bedzie?
 
Ostatnia edycja:

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Weź kup jednego z małych td silentów (wentylator musi być słabszy niż przepustowość filtra lub zastosuj regulator obrotów) lub coś tego pokroju, jeśli masz taki filtr węglowy to przydał by się właśnie taki wentylator kanałowy z dobrym ciągiem, w innym wypadku będziesz miał problem z przepchaniem powietrza przez filtr, wlot zostaw pasywny.
 

armando

Well-known member
Rejestracja
Maj 29, 2010
Postów
90
Buchów
10
Td jest ok sam uzywam als jesli haslas nie jest problemem to jakis VK odsrodkowy ciagnie ostro i jest chyba nawet tanszy
 
A

amator19

Guest
Z TD-kow jak bym mial brac to TD-160/100 N SILENT jedynie, a ciezko dostac w UK, jest na ebay-u ale wysylka z Polski, co mi nie na reke.... A poza tym sama cena samego wiatraka w granicach 80 f z przesylka minimum ale to z Pl co mi nie odpowiada, jest tez z innych panstw ale tam juz od 95 funtow sie zaczyna, ten TD-160/100 N SILENT ma 180 mł/h a ja myslalem o takim zestawie
http://www.onestopgrowshop.co.uk/fans-filters-and-air-control/extraction-kits/4-100mm-175m3-hr-acoustic-ducting-rvk-fan-rhino-pro-extraction-kit.html , ewentualnie o tym
http://www.onestopgrowshop.co.uk/fans-filters-and-air-control/extraction-kits/4-100mm-280m3-hr-acoustic-ducting-rhino-thermostatic-fan-and-rhino-pro-filter-extraction-kit.html tylko ze on ma juz 280m3/h ale ma tez wbudowany regulator obrotow, w sumie do tego 184m3/h tez bym dokupowal taki regulator obrotow http://www.onestopgrowshop.co.uk/fans-filters-and-air-control/fan-speed-controllers/smscom-smart-single-fan-speed-temp-controller-5amp-max.html za 70 funa :O Czyli cenowo nawet lepiej ten 280m3/h tylko tak szczerze, nie rozumiem jednego sfrmulowania z opisu tego zestawu a dokladniej ''Pre-wired – no electrical work required'' - to jak to dziala?.
A z mniejszych takich w granicach 100m3/h to myslalem o takim zestawie http://www.ducting-online.co.uk/PBSCProduct.asp?ItmID=16289942&AccID=104457&PGFLngID=1&gclid=CjwKEAiAx--2BRDO6q2T84_a52YSJABWAbfr3Iu3HxYwVCcTiikBpp5R7Upow_yDj5z2bFsLBv1FWxoCm_Tw_wcB za tym przemawia cena, tylko znowu przy zmianie box-a na wiekszy (co mam w planach w granicach do 0,7m2 teraz 0,22) znowu wiatrak i filter wymieniac czy nawet na takiej powierzchni taki 100m3 by dal rade, dodam ze nie mam zamiaru sie bawic w automaty, a raczej sezonowki caly czas, przedluzajac weg zazwyczaj w planach czyli duze zakrzaczenie w boxie bedzie. I teraz zalozmy ze ktorys z tych trzech daje na wylot, wlot mowisz pasywny jak jest tak zostawic? ;> To wtedy czy ten wiatrak od mikrofali nie bedzie za mocny na mieszajacy jak bym go wstawil czy smialo moge dac go? ;> PS. Halas mi nie przeszkadza.
 

Grandfather

Never Stop Improving
Weteran
Rejestracja
Paź 3, 2015
Postów
1,198
Buchów
8
Ten regulator działa w ten sposób, jak ustawisz maks. temperaturę i do niej dojdzie to regulator puszcza wentylator na maksymalne obroty, w tym wentylatorze 280m3/h również tak działa, z pre wired to chodzi im o to że jest już kabel podpięty i nie musisz na własną ręke montować kabla z wtyczką.
Myśle że ten 280 będzie spoko na połowie mocy, ogólnie na wentylacji się nie oszczędza.
Pozdro!
 

kaki2

Member
Rejestracja
Lip 7, 2009
Postów
12
Buchów
0
Witam,
mam problem z strasznie głośnym wentem. Nie podlączałem jeszcze całej instalacji ale jest tak głośny że rury tego nie wytłumią.

Box 120x120x200
Cooltube + Hps600
Pro Air Filter 150/300
Wentylator Duct Fan HCTT150 550m3/h (dodam że dostałem go bez wtyczki, z gołymi kablami i podlączyłem odrazu wtyczkę, być może powinienem podpiąć jakiś regulator?)
Wlot pasywny na dole, wylot na górze
Ciężko mówić o temperaturach bo dopiero zaczynam to wszystko składać

Tak więc czy potrzebuje taki mocny przepływ powietrza jak 550m3/h ?? Co będzie najlepszym rozwiązaniem, kupić inny cichy słabszy, próbować wyciszać?
I jeszczę chcę się upewnić co do kolejności instalacji. Mam duży box więc wszystko będzie w środku zaczynając od Filtra-CT-Went-Wylot.
Filt na początku wydaje mi się dobrym rozwiązaniem bo być może będzie zbierał coś wilgoci przed puszczeniem przez cooltube i zanieczyszczen (jeżeli ma to jakiś wpływ na lampe)
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół