nasiona marihuany

Jak przetrzymywać nasiona?

Wyszukiwarka Forumowa:

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
Może nasza genetyka ma na to wpływ
nie wiem czy "genetyka" ma na to wpływ. w końcu to dziedzina nauki. "chyba". może przynależńośc do określonego gatunku ?

nie wiem jak długo mrożone u tego gatunku się trzymają bo i skąd. ale mniej więcej 10 letnie z lodówki z pudełka blaszanego po ciasteczkach maślanych już nie wchodziły powinny czy nie ? 5-6 lat bez problemu _ wilgoć ?? czas ??. o wawelu i innych chyba nie warto wspominać. przytoczony to sam jest raczej dobrym źródłem informacji. jednym z lepszych ? O ile się oczywiście informacji w tym wypadku szuka.

lotos =>


o palmach się czytało swego czasu.
 

bingobum

Well-known member
Rejestracja
Wrz 3, 2021
Postów
415
Buchów
379
Odznaki
2
aby mówić o na prawdę długim przechowywaniu musiałbyś to robić przy -18 stopni albo jeszcze niżej; w lodówce jest zbyt wysoka temperatura
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
aby mówić o na prawdę długim przechowywaniu musiałbyś to robić przy -18 stopni albo jeszcze niżej; w lodówce jest zbyt wysoka temperatura

Ciekły azot ?

Lodówka połka na jajka. Nigdy nie mroziłem. Wiem, że im niżej tym lepiej.
Stałe warunki i niska temperatura : Trochę tak [ brak analogii w sumie ] jak z zachowaniem się DNA w kościach _ patrz genom neandertalczyka. Jaskinie w klimacie niezbyt ciepłym + wilgotność etc. Wiem, że nie na temat ale czytałem kilka lat wstecz interesująca książkę na temat. taką dla wszystkich.
 

bingobum

Well-known member
Rejestracja
Wrz 3, 2021
Postów
415
Buchów
379
Odznaki
2
nie musi być ciekły azot- wystarczy dobra zamrażarka... albo wieczna zmarzlina*

*Globalny Bank Nasion na Spitsbergenie przechowuje nasiona właśnie w takiej temperaturze- możemy zakładać, że oni wiedzą co robią i tak jest lepiej/bezpieczniej niż w ciekłym azocie
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,253
Buchów
5,161
nie musi być ciekły azot- wystarczy dobra zamrażarka... albo wieczna zmarzlina*

Zmarzlina => Okazała się niezbyt pewnym miejscem.
Lodówka także musi być pewna + zasilanie :
Wygląda na to, że bezpieczniejszą formą jest : hodowla zachowawcza. Choć w wypadku katastrofy.... na jaką sie przygotowywano..
 
Ostatnia edycja:

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,245
Rozwiązań
1
Buchów
16,424
Odznaki
1
*Globalny Bank Nasion na Spitsbergenie przechowuje nasiona właśnie w takiej temperaturze- możemy zakładać, że oni wiedzą co robią i tak jest lepiej/bezpieczniej niż w ciekłym azocie
Tylko przechowuje na wypadek kataklizmu, a nie do kielkowania za tysiac lat.

Lodowka do 10 lat.
Zamrazalnik do 25 lat.
Tyle w temacie nasion konopii.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół