nasiona marihuany

Jak przygotować nawóz z żywokostu?

Wyszukiwarka Forumowa:
G

Guest

Guest
Gnojówka z żywokostu .Płynne nawozy są doskonałe jako odżywka dla roślin, zwłaszcza uprawianych w pojemnikach. Dostarczają substancji odżywczych w łatwo przyswajalnej formie, więc są szybko wchłaniane przez rośliny. I choć płynne nawozy sztuczne kupisz bez problemu, to łatwo przygotujesz (i za darmo) własny organiczny nawóz.


Żywokost lekarski (Symphytum officinale) to roślina o długich korzeniach palowych, które pobierają z głębi ziemi wiele składników odżywczych, w tym azot i potas. Pierwiastki są magazynowane w liściach. Jeśli zerwiesz liście i pozostawisz na miesiąc, by zaszły procesy rozkładu, zaczną one uwalniać ciemny, bogaty w składniki odżywcze (i cuchnący!) pokarm roślinny.W okresie wegetacji możesz zebrać liście cztery razy. Pamiętaj, by zrywać je w rękawicach, bo włoski, którymi pokryte są liście żywokostu, mogą podrażnić skórę. Nawóz z żywokostu jest bogaty w potas, który stymuluje kwitnienie i owocowanie, a więc nawoź nim takie warzywa jak pomidory i bakłażany. Możesz również przygotować nawóz z pokrzywy, który jest bogaty w azot, stymulujący wzrost liści.


Przygotowanie płynnego nawozu z żywokostu - krok po kroku

1 Przytnij liście żywokostu u podstawy rośliny. Łodygi wyrzuć na stertę przeznaczoną na kompost, a kwiaty do śmieci (unikając rozsypania nasion w ogrodzie).2 Posiekaj liście, upakuj je ciasno w wiadrze, a potem przyciśnij od góry cegłą. Przykryj pokrywką, by powstrzymać zapach, i zostaw wiadro w chłodnym, ciemnym miejscu.
3 Co kilka tygodniu zlewaj do szerokiej, plastikowej butelki cuchnący brązowy płyn, który zbiera się na dnie wiadra..


4 Wlewaj odrobinę brązowej cieczy do konewki i rozcieńczaj w proporcjach 1 część brązowego płynu do 20 części wody. Następnie podlewaj wybrane rośliny rozcieńczonym nawozem.

Link do wiki jak ktoś chce poczytać więcej .

Żywokost lekarski – Wikipedia, wolna encyklopedia

 

#

Obsługa forum
Administrator
Weteran
Rejestracja
Maj 30, 2009
Postów
15,332
Rozwiązań
1
Buchów
16,592
Odznaki
1
Ale mój ładniejszy :).

Koleżko, mialiśmy umowę, nie? Tak że jak będziesz kontynuował z tego typu spamem, to szybko wrócimy do poprzedniego stanu rzeczy.
 Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół