nasiona marihuany

Jak startujecie ? Oświetlenie

Wyszukiwarka Forumowa:

dzikidzinks

Active member
Rejestracja
Paź 24, 2021
Postów
43
Buchów
14
Witam,

Trochę mam Alosza czasu na siedzenie na Int.. i pewnie wątek nieraz poruszany tak więc wybaczcie, żona, dzieci itd… i ukryta uprawa :)

Taką mam rozkminkę jak poprawnie zrobić światło do kiełków
Będzie to namiot 80x80 x180 i HPS 600W wzrost kwitnięciw i 8 auto, lampę kupiłem do większego namiotu 120x120 ale wentylację zrobiłem za małą więc taniej jest dokupić mniejszy namiot a o wencie sobie poczytać i odpowiednio potem ogarnąć 120 jak trza, w piwnicy wszędzie „szczury” więc mam luz :)

tyle że się teraz zastanawiam jak rozpocząć z naświetlaniem ?
lampa 600W z tego co piszą to za mocne pie****nięcie jak na początek?

Jak to ogarnąć z Waszego doświadczenia na początku i kiedy odpalić 600tkę czy może kupić mniejszego HPSa?
czy powiesić z góry jakiegoś CFLa z Castoramy na pierwszy tydzień?
czy kupić jeżeniówki te tubowe i dać je pod sam szczyt kiełków a 600 u samej góry?
Hmmm… kombinacje jest wiele ale nie ma jak zapytać doświadczonych co już to przeżyli po co powtarzać wasz stres, lepiej skożystać z cennego doświadczenia

Jak najlepiej to ogarnąć aby się radować a nie płakać i następne tygodnie pójdą w piz*u…

Pozdro
 

zjarany emeryt

Emeryt
Weteran
Rejestracja
Lis 19, 2010
Postów
2,787
Buchów
10,100
Odznaki
9
Kup parę żarówek led, opiłuj kopułki i wkręcaj w ilości zależnej od potrzeb. Nie kupuj CFL chyba ze już masz.
 

dzikidzinks

Active member
Rejestracja
Paź 24, 2021
Postów
43
Buchów
14
Kup parę żarówek led, opiłuj kopułki i wkręcaj w ilości zależnej od potrzeb. Nie kupuj CFL chyba ze już masz.
Dzięki emeryt,

LEDy nawet mam, więc sobie to ogarnę.
Np. Wezmę kawałek dechy, przykręcę kilka kinkietów które mi leżą, do tego LEDy a na samą górę zawieszę HPSa, cień z dechy będzie dawał że światło z HPSa będzie dochodzić z odblasków a LEDy będą nad szczytami przez co uzyskam więcej pozytywnej energii a roślinki nie będą się wyciągać. Jak już wyjdzie parę dolnych listków to ściągnę LEDy i zbliżę HPSa na ok 60cm lub tak aby dłoń się nie nagrzewała, 60 cm powinno być jak najbardziej ok myślę, zgodnie z tabelą. Światła nigdy nie za wielę więc choć moc do namiotu wielka to chyba raczej dobrze, trochę mnie to pociągnie tylko po kieszeni ale przeliczając na gramcoki to to pier***ę… w porównaniu do kupowania chujni rynkowej za majątek.

chyba że jeszcze mniejszego HPSa sobie kupię żeby kasy nie marnować? Piszą że niby 250 styka, ja to bym na 400W co najmniej zmienił. Ale 600 dla mnie brzmi dobrze nawet dla 80x80 powierzchni.

Dzieki z góry za kilka hintów extra jeszcze
Pozdrawiam



Dobrze główkuję?
 

Pysku

Zawsze gram do ostatniego gwizdka
Rejestracja
Kwi 26, 2021
Postów
1,520
Buchów
3,594
Odznaki
5
Na pierwsze dni zmontuj kilka zarowkoledow, nie kombinuj z tym hpsem, szkoda tyle prądu świecić na kiełki
 

maly420

$$$
Rejestracja
Paź 10, 2021
Postów
254
Buchów
1,742
Odznaki
5
Hps 600 stanowczo za duży do 80x80, jeżeli planujesz parę panienek to 400 jest ok ostry trening na jednej to nawet 250 powinno starczyć, na wegu wrzucić Ledy a na flo hps jeżeli jest możliwość wymień balast na inną moc, jeżeli masz wszystko pod 120x120 to lepiej polecieć z tym tematem a do czasu pięknego aromatu coś wymyślisz /wymienisz
 

dzikidzinks

Active member
Rejestracja
Paź 24, 2021
Postów
43
Buchów
14
A.. ok.. widzę że o światełkach muszę sobie jeszcze doczytać. Bo dziś przez cały dień to sobie marzyłem o mojej 600tce nad głowami i 2x 200 czerwonych na bokach aż się śliniłem ??

A tu widzę że wyobraźnia mnie ponosła.
Też dziś obmyślałem co z tym namiotem zrobić, i mam narazie zonga z większą wentylacją, musiałbym przenieść sprzęt na inna ścianę i trochę zamieszania z przeróbkami a mam ograniczony czas na diałanie i dyskrecję.

Pomyślałem więc że wraz z waszymi radami ze mam winga to tylko dokupię sobie 250kę wzrostu i kwitnienia i tak rozpocznę a potem dokupię sobie drugą kwitnienia . Reazem 500 W hm…

Z tymi balastami też pamiętam że jest na reczy i jakość barwy światła zależy od jakości balastu.

Muszę wrócić do lektury bo już dawno nic nie czytałem. Kiedyś czytałem taką fajna książkę „ Growing Elitę Mariśka” jest na torrentach ale pod kątem outdoor i tam to też było rozpisane.
Jakiś dobry balast możecie polecić?
 

dzikidzinks

Active member
Rejestracja
Paź 24, 2021
Postów
43
Buchów
14
Dobra, trochę to wszystko popie****iłem ale już prostuję, poczytałem i trochę się podedukowałem…
więc tak
na start zapodam zwykle LEDy żarówki, jakie mi tam gdzieś lerzą będą ze 3 x 5W i będzie myślę dobre smyrać 8 autos aż pojawia się pierwsze listki, jak już te pierwsze listki się ładnie rozłożą to podepnę HPSa 250 duala z balastem regulowanym 400. jak już mi się kilka listków pokaże to ściągnę Ledy i przybliżę HPSa. Imyślę że pierwszy namiot będę miał ustawiony A jakby co to przypie****ę 400W a przynajmniej będę miał zapas na przyszłość. Ziemie zmieszam z nawozem organicznym bo dla początkujących te płynne to pewna wtopa, leję wodę i patrzymy co mi tam urośnie.

Topik zamknięty, dzięki wszystkim, to dzięki Wam nabrałem wyobraźni jak to ogarnąć.
teraz jeszcze do growszopu żeby wymienili ten mój ch***wy balast i żarówę na konkretny temat, chyba Chlopaki wymienią co nie, dokupię jeszcze trochę sprzęga u nich…


Pozdro
no to krzyż prostować, łapki zacierać i do działania…
 

L.a.m.a.

KEBABA BYM ZJADŁ
Weteran
Rejestracja
Mar 24, 2019
Postów
923
Buchów
942
Odznaki
3
Hps 250 możesz spokojnie od pestki już dać i się nie bawić w ledy. Daj z 50cm od donic. Ja tak zawsze robię i jest git
 

sub23

nudziarus offtopicus
Weteran
Rejestracja
Paź 6, 2018
Postów
5,178
Buchów
5,067
9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).

no to krzyż prostować, łapki zacierać i do działania…

Możesz się zastanowić nad uprawą na samych żyrandolledach. W Action teraz jest dostępna klasa A++ stara po 13 pln sztuka.

10 sztuk => 130 PLN + ceramiczne oprawki trochę kabli i 3 pstryczki co by gasić cześć na weg np. => 170 W na nich da Ci realnie więcej światła od 250 W HPS. I równomierniej.

80x80 cm => 0,64 m2 => 14 sztuk powinno dawać już wystarczającą ilość światła.

Ten temat =>


One są sprawniejsze od lampy sodowej : mało trwałe bez modyfikacji :

Tu jak najprościej poprawić odprowadzanie ciepła z diod =>
Pozbyć się zbędnego plastiku : trudno o coś prostszego.


LSC mają sprawność w granicach 2,1 umol/J _ lepszą od każdej lampy sodowej na rynku. Takie dziwne czasy nastały. Tańsza wersja V tac evolution _ nieco gorsza.

jest duża uprawa z zastosowaniem COB i V tac evo 15 W => jakoś nie mogę linka namierzyć. _ nieco większa odległość od nich niż od źródeł niskiej mocy.

jest=> z problemami po drodze które wpłynęły na wynik ostateczny: Te COB miały mniejszą sprawność od LSC :


V tac nie oskubane z plastiku. LSC to niemalże ta sama lampka.

IMG_20210628_130853.jpg
IMG_20210628_130834.jpg


pomiar LSC i V tac 15 W evolution

lsc_17W_test_01.jpg
V_tac_15W_3000K_80_CRI.jpg

pomiary całej serii lampek : Wątek trudny do przebrnięcia o wszystkim i niczym => zaczyna się od pomiarów Gościa. Po drodze masa różności i masa potencjalnych nie drogich rozwiązań łącznie z suplementem UVA


Wszystko co ma powyżej 1,6 sprawności już jest lepsze od typowych jednotrzonkowych lamp HPS z byle jaka oprawa.
1,8 mają najlepsze 1000W dwutrzonkowe razem z oprawą. Takie czasy _ żyrandole przegoniły HPS _ jest on nadal zupełnie sensownym źródłem światła _ nieco inny wzrost niż pod nimi.. ale.. ;] Jeśli sie nie nastawiać na długotrwałe użytkowanie źródeł [ 4 uprawy zanim im sprawność spadnie ] z powodzeniem go zastępują _ mają wady ale w tak zwanej praktyce sprawdzają się nie gorzej od komercyjnych paneli led do roślin. Niektóre mają sprawności nie gorsze od serii TS mars hydro _ budżetowych paneli.

Wysokie CRI
wysokie-cri_V_tac.jpg
Osram A++ 19W
osram_19W_a.jpg
GTV 15 W
GTV_15_w_4000K_80_cri.jpg
Megacell 10W
megacell_10_w_3000K_80_CRI.jpg
G light
G_light_10_w.jpg
osram 13W A+ 2700 K [ najlepiej w klasie]
oram_13_w_led.jpg
Diall 14,5 W 2700K dobra lampka: modyfikowalna : na pastę jest : drogie.
diall_14_5_w_poprawki_ostatnie.jpg
Promocyjny Philips 13W A+ biedronka 3 pak.
philips_promocja.jpg
Philips 13W A+ 2700K niezła lampka.
philips_poprawka_13_w_usrednione.jpg
Kobi 15W 300K tandeta.
kobi-led-gs-15-w.jpg
KDE chiński market 6500K jak na źródło nieźle nawet wyszła.
KDE_china_noname.jpg
Lethe Biedronka. 17W _ odczyty skaczą _ kiepska lampka
lethe_17_w_raport.jpg
Najlepszy wynik _ razem z wersją 6,5 W. 15 W V Tac evolution : LSC 17W są na tej samej płytce.
V_tac_15W_3000K_80_CRI.jpg
Kanlux IQ LED 19W 4000K _ jest wersja 2700K może wyjść lepiej. Drogi niestety.
kanlux_19_w_4000_K.jpg
Anttralux 17W 2700K 95 CRI ładnie wyszedł _ aż za ładnie.
ATTralux_95_CRI_1900-lm.jpg
A to jakiś zabytek _ spracowany lekko _ ledwie 1,12 umol/J
zabytkowa-lampka-led.jpg
Jula 9,4W _ słabe raczej.
porownanie-w-2-odleglosciach.jpg
Polux marka której bym raczej unikał.
polux_fusy__9W_3000K.jpg
 
Ostatnia edycja:

dzikidzinks

Active member
Rejestracja
Paź 24, 2021
Postów
43
Buchów
14
Dz9c0_87_4U_28_ Zdefiniowanie stanu chorobowego jest tak samo trudne, jak sprecyzowanie stanu pełni zdrowia (zob. dobrostan subiektywny).Możesz się zastanowić nad uprawą na samych żyrandolledach. W Action teraz jest dostępna klasa A++ stara po 13 pln sztuka.10 sztuk => 130 PLN + ceramiczne oprawki trochę kabli i 3 pstryczki co by gasić cześć na weg np. => 170 W na nich da Ci realnie więcej światła od 250 W HPS. I równomierniej.80x80 cm => 0,64 m2 => 14 sztuk powinno dawać już wystarczającą ilość światła.Ten temat => One są sprawniejsze od lampy sodowej : mało trwałe bez modyfikacji :
Tu jak najprościej poprawić odprowadzanie ciepła z diod =>
Pozbyć się zbędnego plastiku : trudno o coś prostszego.


LSC mają sprawność w granicach 2,1 umol/J _ lepszą od każdej lampy sodowej na rynku. Takie dziwne czasy nastały. Tańsza wersja V tac evolution _ nieco gorsza.

jest duża uprawa z zastosowaniem COB i V tac evo 15 W => jakoś nie mogę linka namierzyć. _ nieco większa odległość od nich niż od źródeł niskiej mocy.

jest=> z problemami po drodze które wpłynęły na wynik ostateczny: Te COB miały mniejszą sprawność od LSC :


V tac nie oskubane z plastiku. LSC to niemalże ta sama lampka.



pomiar LSC i V tac 15 W evolution


pomiary całej serii lampek : Wątek trudny do przebrnięcia o wszystkim i niczym => zaczyna się od pomiarów Gościa. Po drodze masa różności i masa potencjalnych nie drogich rozwiązań łącznie z suplementem UVA


Wszystko co ma powyżej 1,6 sprawności już jest lepsze od typowych jednotrzonkowych lamp HPS z byle jaka oprawa.

na długotrwałe użytkowanie źródeł [ 4 uprawy zanim im sprawność spadnie ] z powodzeniem go zastępują _ mają wady ale w tak

Muszę powiedzieć że mnie bardzo miło zaskoczyłeś
Dzięki za oświecenie,
z 10 lat temu próbowałem na LED, kupiłem na Allegro sprzęt do Vege bo w growshopach te zabawki nie tanie a afekt niewiadomy. No i coś poszło nie tak, na początku kwitnienia stanęły. wówczas była opinia że z racji na nie pełne pasmo widma światła przekazywane przez LEDy bo tam wchodzaą jeszcze inne barwy i że hpsy czy mh maja jakby to widmo pełniejsze co ma znaczny wpływ na rozwój.

tak że wolałem na początek sprubować na czymś pewnym ale po zobaczeniu kilku postów to już było wiadomo że 120 pójdzie na LED

Tylko że nie chciałem eksperymentować na tym niewiadomym marketowym sprzęcie :)

żonie już od dwóch dni że nad telewizorem te żyrandole hujowe i nowe ładne modern art by kupił :) ale lepsze będą jak na fotkach powyżej tyle że podokręcam je sobie do winga :)


Bardzo dzięki ?
Pozdrawiam

 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół