nasiona marihuany

Jak to jest z tą ziemią BioBizz?

Wyszukiwarka Forumowa:

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Tyle, ze z tego co mi wiadomo w Coco trzeba pilnować pH, a w organice nie bo bakterie wszystko reguluja. To jak to jest w koncu?

Mozna uprawiac organicznie w kokosie bez regulowania ph ;)
 
L

lowy

Guest
Mozna uprawiac organicznie w kokosie bez regulowania ph ;)

Dałbyś link do jakiejś fotorelacji, albo poradnika jakiegoś.

Ja kiedyś spróbowałem organicznie uprawiać w coco, ale to była koplenta porażka.
Teraz chce opanować ziemie, lecz z chęcią bym coś poczytał na temat coco+organica.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Dałbyś link do jakiejś fotorelacji, albo poradnika jakiegoś.

Ja kiedyś spróbowałem organicznie uprawiać w coco, ale to była koplenta porażka.
Teraz chce opanować ziemie, lecz z chęcią bym coś poczytał na temat coco+organica.

Poszukaj sam, napewno cos znajdziesz. Wielu producentow podaje sposob uprawy w coco. Jak wygladala twoja przygoda, czego uzywales? Ja specjalosta od kokosu nie jestem to radzic nie bede jak w tym medium uprawiac
 
L

lowy

Guest
To była moja wina że nie wyszło, ale nie chce już do tego wracać. Trzymam sie ziemi i nie zamienie tego podłoża co wszyscy go znamy od tysięcy lat.g A nie jakieś kokosy, perlity, a już na pewno nie hydroponika, jak komuś smak gówna nie przeszkada to prosze bardzo.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
To była moja wina że nie wyszło, ale nie chce już do tego wracać. Trzymam sie ziemi i nie zamienie tego podłoża co wszyscy go znamy od tysięcy lat.g A nie jakieś kokosy, perlity, a już na pewno nie hydroponika, jak komuś smak gówna nie przeszkada to prosze bardzo.

Stary, kokos, perlity i hydroponike zrownujesz z chu**wa jakoscia? Nie tedy droga. Nie medium robi jakosc tylko ty. Nie rozumiem przywolywania smaku gowna do hydro, moze nie dorosles do innych typow uprawy? Uprawiasz w ziemi, ok... ale nie pisz, ze ziolo z kokosa czy hydro smakuje jak gowno bo to swiadczy tylko o tym jak malo wiesz.
 
Rejestracja
Lip 6, 2017
Postów
422
Buchów
2
[MENTION=85529]Honza[/MENTION] dzieki za odpowiedz, a powiedz mi czy w takim razie dobrze rozumiem, ze jesli chcialbym uzywac Coco np. od Biobizza to moge stosowac do nich te same nawozy organiczne co do gleby?


Edit: Na stronie Biobizzu pisza, ze mozna stosowac ich nawozy w coco. Co prawda na niektorych forach pisza, zeby tego nie robic i uzywac specjalnych nawozow do coco ale mowia tylko o mineralnych.

Poczytalem troche o kokosie w temacie AskEd's Coco Guide i zobaczylem pewna infromacje,

Podlewanie Coco z odżywkami
Podobnie jak w glebie, można nawozić podłoże, a podłoże nakarmi roślinę. Coco nie ma składników odżywczych, takich jak gleby, więc gdy roślina wchodzi w fazę veg (gdy widzisz trzeci zestaw liści), nadszedł czas, aby zacząć lać nawozy.
przez ktora pojawia sie dalsze pytanie w mojej glowie: jesli All-Mix zawiera nawozy na pierwsze tygodnie zycia rosliny to czy w ponownym uzyciu i uzupelnieniu kokosem (oczywiscie chodzi mi o Coco-Mix od Biobizzu) np. w proporcjach 3:1 (All-Mix:Coco-Mix) dawki nawozow zgodne z tabela Biobizzu sie zwiekszaja? W koncu roslina pobiera skladniki odzywcze z gleby i je przyswaja.

I drugie pytanie jak stosowac nawozy Biobizzu w coco jesli nie ma w nim skladnikow odzywczych? Leciec zgodnie z tabelka Biobizzu? Przeciez Light-Mix czy All-Mix maja w sobie nawozy i to do nich sa dostosowywane dawki zalecane przez producenta, a maja w sobie skladniki odzywcze, wiec w logicznie patrzac w coco nalezaloby uzupelnic wszystkie brakujace skladniki poprzez zwiekszone dawki lub specjalnie dobrane skladniki.
 
Ostatnia edycja:
L

lowy

Guest
Stary, kokos, perlity i hydroponike zrownujesz z chu**wa jakoscia? Nie tedy droga. Nie medium robi jakosc tylko ty. Nie rozumiem przywolywania smaku gowna do hydro, moze nie dorosles do innych typow uprawy? Uprawiasz w ziemi, ok... ale nie pisz, ze ziolo z kokosa czy hydro smakuje jak gowno bo to swiadczy tylko o tym jak malo wiesz.
oj nie dosłownie przecież jak gówno, . Już nie łap mnie za słowa. Miałem na myśli to że palenie z hydro jest gorsze w smaku... I wszyscy dobrze o tym wiemy.

Jakość? Jakość to nie tylko szybko i topy napomowane jak kulturyści na sterydach. Dla mnie jakość to przede wszystkim smak.
Pozdrawiam.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
[MENTION=85529]Honza[/MENTION] dzieki za odpowiedz, a powiedz mi czy w takim razie dobrze rozumiem, ze jesli chcialbym uzywac Coco np. od Biobizza to moge stosowac do nich te same nawozy organiczne co do gleby?


Edit: Na stronie Biobizzu pisza, ze mozna stosowac ich nawozy w coco. Co prawda na niektorych forach pisza, zeby tego nie robic i uzywac specjalnych nawozow do coco ale mowia tylko o mineralnych.

Poczytalem troche o kokosie w temacie AskEd's Coco Guide i zobaczylem pewna infromacje,

przez ktora pojawia sie dalsze pytanie w mojej glowie: jesli All-Mix zawiera nawozy na pierwsze tygodnie zycia rosliny to czy w ponownym uzyciu i uzupelnieniu kokosem (oczywiscie chodzi mi o Coco-Mix od Biobizzu) np. w proporcjach 3:1 (All-Mix:Coco-Mix) dawki nawozow zgodne z tabela Biobizzu sie zwiekszaja? W koncu roslina pobiera skladniki odzywcze z gleby i je przyswaja.

I drugie pytanie jak stosowac nawozy Biobizzu w coco jesli nie ma w nim skladnikow odzywczych? Leciec zgodnie z tabelka Biobizzu? Przeciez Light-Mix czy All-Mix maja w sobie nawozy i to do nich sa dostosowywane dawki zalecane przez producenta, a maja w sobie skladniki odzywcze, wiec w logicznie patrzac w coco nalezaloby uzupelnic wszystkie brakujace skladniki poprzez zwiekszone dawki lub specjalnie dobrane skladniki.

Kokos jest jalowy i roslina nie bedzie pobierala z niego skladnikow odzywczych jezeli sam ich tam nie dodasz. Tak jak pisalem nie jestem specjalosta od kokosu, ale na chlopski rozum wszystko sie da - zaszczepic mikoryze, podlewac organika. Zobacz np na taki biotabs - sa fotorelki na tym forum, gdzie ludzie stosowali sam biotabs przy uprawie w kokosie.

Co do odzysku starej ziemi i mieszania z kokosem - ciezko powiedziec czy potrzebne beda wieksze dawki, rosliny prawde ci powiedza. Za duzo czynnikow, zeby odpowiedziec tak lub nie. Zalezy jakie zapotrzebowanie na skladniki odzywcze beda mialy panienki, zalezy ile tych nawozow zostalo w starej ziemi, zalezy tez co dokladnie bedziesz stosowal i co stosowales. Np jezeli poprzednio zaszczepiles mikoryze i przezyla do czasu ponownego wykorzystania to masz ulatwione zadanie. Zawsze tez mozesz wzbogacic ziemie przy mieszaniu z kokosem - nie pamietam nazw, ale wiekszosc producentow ma w ofercie prpdukty do tego przeznaczone. Ja bym na twoim miejscu dorzucil kilka skladnikow, zeby miec spokoj z nawozeniem. Bat guano, algi, mikoryza, trichoderma - taki podstawowy zestaw startowy (tzn dla sadzonek, ktore maja ok 2 tygodnie). Jak chcesz uzywac plynnych nawozow to pozostalych skladnikow dostarczysz przy podlewaniu/opryskach. Mozliwosci masz miliooony ;)

oj nie dosłownie przecież jak gówno, . Już nie łap mnie za słowa. Miałem na myśli to że palenie z hydro jest gorsze w smaku... I wszyscy dobrze o tym wiemy.

Jakość? Jakość to nie tylko szybko i topy napomowane jak kulturyści na sterydach. Dla mnie jakość to przede wszystkim smak.
Pozdrawiam.

Nie lapie za slowka tylko piszesz zwyczajne glupoty. Pierwsze slysze, zeby rodzaj podloza wplywal na smak, tym bardziej dziwi mnie stwierdzenie, ze ziolo z hydro smakuje gorzej. Moze malo jeszcze wiem/widzialem/smakowalem...
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Pierwsze slysze, zeby rodzaj podloza wplywal na smak, tym bardziej dziwi mnie stwierdzenie, ze ziolo z hydro smakuje gorzej. Moze malo jeszcze wiem/widzialem/smakowalem...

Oczywiście że ma, zioło z hydro i mediów soilless jest mniej smaczne bo te podłoża są jałowe, to tylko nośnik dla korzeni i cały smak rośliny pochodzi wtedy z nawozów i wody którą podlewamy. Przy czym mało kto uprawia organicznie we coco bo to dość trudne, nie mówiąc już o hydro czy podłożach takich jak wełna mineralna.
 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Oczywiście że ma, zioło z hydro i mediów soilless jest mniej smaczne bo te podłoża są jałowe, to tylko nośnik dla korzeni i cały smak rośliny pochodzi wtedy z nawozów i wody którą podlewamy. Przy czym mało kto uprawia organicznie we coco bo to dość trudne, nie mówiąc już o hydro czy podłożach takich jak wełna mineralna.

No to pytanie czy ziolo z kokosa czy hydro przy uprawie organicznej mialoby gorszy smak niz z ziemi?
 

Śmieszek420

World Wide Weed
Obsługa forum
Moderator
Weteran
Rejestracja
Paź 29, 2013
Postów
7,112
Buchów
7,838
Odznaki
5
Oczywiście że by miało, organiczne nawozy nie dają 100% gwarancji że trawa będzie smakowała cukierkami. Ogólnie nie jest to prosty temat i zbyt wiele czynników na na to wpływ.
Zerknij, koleś zrobił doświadczenie z którego wynikło że nawet organiczne nawozy wpływają na smak - niekoniecznie w pozytywny sposób. Jak uprawiamy dla smaku to z tego wychodzi na to że najlepiej nie dawać żadnych nawozów - tylko ziemia i woda :)

 

Honza

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Cze 26, 2017
Postów
2,624
Buchów
5,265
Odznaki
2
Oczywiście że by miało, organiczne nawozy nie dają 100% gwarancji że trawa będzie smakowała cukierkami. Ogólnie nie jest to prosty temat i zbyt wiele czynników na na to wpływ.
Zerknij, koleś zrobił doświadczenie z którego wynikło że nawet organiczne nawozy wpływają na smak - niekoniecznie w pozytywny sposób. Jak uprawiamy dla smaku to z tego wychodzi na to że najlepiej nie dawać żadnych nawozów - tylko ziemia i woda :)


Dzieki za filmik. Rzecz w tym, ze kazdy inaczej odczuwa smak i ciekawe czy roznica jest naprawde widoczna. Trzeba by bylo sprobowac uprawy z klonow i sprawdzic roznice na swoim podniebieniu. Pytanie gdzie jest granica wyczuwalnosci smaku ;)

Po tej dyskusji i filmiku zastanawiam sie nad porownaniem uprawy w ziemi i w coco z tymi samymi, organicznymi odzywkami. Moze wrzuce jednego planta w kokos, zaszczepie mikoryze i bede karmil tym samym zestawem nawozow? Nie mam doswiadczenia z tym medium i jak juz sie wdalem w dyskusje to wypadaloby nadrobic :)
 

ZielonaKraina

Active member
Rejestracja
Gru 23, 2019
Postów
44
Buchów
0
Co do tematu ziemi od biobizz jestem mega zadowlony po przesadzeniu wszystkich roślinek do all mixa każda odżyła ... pokaże przykład tej mojej 1 w życiu roslinki którą niestety strasznie spartaczyłem.

Ziemia sterlux twarda czarna roślinka dosłownie nie mogła w niej rosnąć powoli umierała zatrzymany wzrost w tym dniu jest przesadzona do ziemi biobizz...

27_tydzien_do_przodu.jpeg


A tutaj przykład tej samej 4 dni po przesadzeniu do ziemi biobizz all mix zaczeła nabierac kolorek i ruszyła z kopyta wszystkie partie jej teraz rosną
30.jpeg


Druga miała dosłownie to samo i też 4 dni po zrobiła się zielona i rośnie wszystko...

7514DF21-3CD4-4A27-BD29-A20EFCB4D23A.jpeg
 
Ostatnia edycja:

mcdonald

Well-known member
Rejestracja
Wrz 16, 2020
Postów
45
Buchów
0
Używałem all mixa i wszystko pieknie roslo. Nawozy. Biobizza wg tabeli.
Ostatnio z bralu all mixa kupilem lighta. Leci druga uprawa na nim i jest dobrze. Nawozy podawane wg tabeli dla lighta.
 

ElGato

Well-known member
Rejestracja
Gru 18, 2019
Postów
55
Buchów
2
Używałem Light mixa oraz All mixa, kilka grow, nawozy testowalem różne: Hesi, Biobizz, plagron, canna, substral burza kwiatow i inne budżetowe.

W Light mixie miałem raz ziemiórki, ale wszystko ładnie rośnie, bez problemów.

All mix, też jest ok, ale zawsze jak używam tej ziemi, to pomimo, że nie leje nic na weg i dodaje minimum azotu(siłą rzeczy jest w niektórych nawozach/boosterach/dodatkach), to planty są tak ciemne, że prawe niebieskie.

Podsumowując oba rodzaje są naprawdę w porządku, jednak jeśli używam allmixa to zawsze mieszam go z light-em, 2/3 All 1/3 Light i wtedy wszystko śmiga jak powinno.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół