nasiona marihuany

Jak uratować roślinkę? Pomocy!

Wyszukiwarka Forumowa:

crox89

Member
Rejestracja
Cze 18, 2021
Postów
9
Buchów
0
Siemka. Mój pierwszy post, pierwsza roślinka. Dostałem od znajomego małą sadzonkę, bo miałem miejsce do posadzenia. Nie znam odmiany, nawet nie wiemy czy to sezonówka czy automat. Była bardzo biedna jak mi ją dostarczył, posadziłem ją kilka dni temu na spot, miała lekko podwinięte i uschnięte listki. Ma jakoś do 2 tygodni od wykiełkowania. Wcześniej była w tunelu. Jest bardzo mała, ma max 15cm wysokość, małe listki, wąskie. Liście od dołu roślinki są jasno żółte, a te które są na górze zielone mają jakiś jasny/jasnozielony nalot. Co zrobić by ją uratować? Wysadziłem ją w ziemii uniwersalnej około 5l, podlałem lekko, to było na tyle, bo nie wiedziałem czego mogę użyć na nią. Dodatkowo pytanie, bo byl obok niej podkop (chyba) nornicy, jak ją zabezpieczyć przed tym? Korzeń, albo raczej korzonek nie został uszkodzony. Czego użyć jakich środków, czy może więcej podlewać? Najlepiej takie łatwodostępne w ogrodniczych :) Proszę o pomoc w uratowaniu :) Poniżej zdjęcia.

Dodatkowo pytanie czy mogę użyć czegoś takiego jak w linku poniżej? Mam akurat to w domu, polepszacz gleby, jeśli tak to ile i w jakich ilościach? Jest to w formie płynu, normalnie rozrabia się 1:20. https://www.ceneo.pl/50851287

zdjęcia:
IMG_20210615_193048.jpg

IMG_20210615_193050.jpg

IMG_20210615_193106.jpg

IMG_20210615_193113.jpg

IMG_20210615_193118.jpg

IMG_20210615_193127.jpg
 

Szevo

Outdoor 4 ever
Weteran
Rejestracja
Lut 13, 2012
Postów
1,522
Buchów
3,692
Odznaki
10
Rozpuść obornik w wodzie i podłej,daj kilka dni i zobaczysz czy odbije
 

crox89

Member
Rejestracja
Cze 18, 2021
Postów
9
Buchów
0
czy zamiast obornika mogę uzyć wyżej wymienionego płynu? Czy konieczne obornik? Czy wraz z obornikiem spróbować tego lub biohumus?

Skład humus active:
HUMUS ACTIVE ZAWIERA:
  • miliardy pm-ów Pozytywnych Mikroorganizmów 106 jtk w tym: bakterie fosforowe, celulolityczne, azotobacter, promieniowce, fluoryzujące, przetrwalnikujące.
  • 55% kwasy humusowe nasycone w tym: 49% kwasy huminowe, 1% kwasy fulwowe, 5% huminy i ulminy,
  • w skład produktu wchodzą również białka , aminokwasy, krzemionka koloidalna, substancje wzrostowe (witaminy, auksyny i kwasy organiczne) oraz makro i mikroelementy: azot(N) min. 0,02 % (m/m),fosfor (P2O5)min. 0,30%(m/m), potas (K2O) min. 0,55 % (m/m), magnez (MgO) min. 0,05% (m/m), wapń (CaO) min.0,30% (m/m), żelazo (Fe) min. 450,0 mg/kg, mangan (Mn) min. 15,0 mg/kg, cynk (Zn) min. 3,0 mg/kg, miedź (Cu) min. 1,0 mg/kg
 
U

Usunięty 80704

Guest
Daj fotki i jak dasz rade kup sobie ze 2 nasionka i sam posadź.
 

Gość.

Well-known member
Rejestracja
Paź 8, 2020
Postów
1,833
Buchów
1,827
czy zamiast obornika mogę uzyć wyżej wymienionego płynu?
Możesz. Na tą chwilę powinno wystarczyć. Co jakiś czas ją podlej i daj jej spokojnie rosnąć. Poczytaj o treningu LST.
 

crox89

Member
Rejestracja
Cze 18, 2021
Postów
9
Buchów
0
Podlewałem co ok. 3 dni, ale chyba za mało patrząc na to że listki były uschnięte. Poczekam 2 dni i zajrzę z powrotem. Zobaczymy czy się coś poprawi. A jeszcze takie pytanie, ile wody powinienem lać pod roślinkę? patrząc na to że jest tak mała, by jej nie przelać? chciałbym orientacyjnie wiedzieć, by nie zgniła. Widziałem, ze ludzie palcami sprawdzają ile cm ziemii jest wilgotne w środku, ale jak to z tym dokładnie jest?
 

GardenicPower

( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
Weteran
Rejestracja
Lip 18, 2015
Postów
2,230
Buchów
2,046
Odznaki
1
tego biohumusa to wez od razu cala butelke wpierdziel. Biohumus to nie nawoz tylko uszlachetniacz gleby, mikro organizmy, flora bakteryjna itp itd. Nie wiem czym ludzie chca dokarmiac rosliny tymi specyfikami, npk na poziomie 0.02% to moze chyba tylko wk***ic rosliny jak glodne siedza a nie im pomoc
 

Eko

997
Weteran
Rejestracja
Paź 2, 2009
Postów
3,323
Buchów
4,333
Odznaki
13
tego biohumusa to wez od razu cala butelke wpierdziel. Biohumus to nie nawoz tylko uszlachetniacz gleby, mikro organizmy, flora bakteryjna itp itd. Nie wiem czym ludzie chca dokarmiac rosliny tymi specyfikami, npk na poziomie 0.02% to moze chyba tylko wk***ic rosliny jak glodne siedza a nie im pomoc
Siewki można tym pobudzić
 

Szevo

Outdoor 4 ever
Weteran
Rejestracja
Lut 13, 2012
Postów
1,522
Buchów
3,692
Odznaki
10
Do ratowania to kurzak, florowit do roślin zielonych, albo azofoska. Musisz karmić roślinki azotem. A te listki co uschły to wiadomo że już są martwe
 

crox89

Member
Rejestracja
Cze 18, 2021
Postów
9
Buchów
0
Dziś będę kupował florovit lub obornik kurzęcy, tylko który lepszy? florovit płynny to chyba szyciej zadziała, prawda? Dodatkowo pytanie, jak to dawkować? Bo w ulotkach jest, że albo na m2 albo na litry.
 

UNHOLY

Well-known member
Rejestracja
Lip 21, 2020
Postów
375
Buchów
839
Odznaki
2
obornik w wodzie się rozpuszcza, kurzak działa szybko.
Żależy czy wolisz zuo czy mniejsze zuo. Taki kurzak to i tak pewnie z ferm.
Jak masz możliwość to ogarnik z małego gospodarstwa, gdzie chodzą wolno.
Tylko, że taki z gospody trzeba fermentować w wodzie min. 12 dni - najlepiej 3 tygodnie.
Kup czekoladki albo 4 paka i każdy da.
 

crox89

Member
Rejestracja
Cze 18, 2021
Postów
9
Buchów
0
Roślinka chyba ogarnięta. 2 listki od spodu uschnięte odpadły, reszta okej. Listki zielone. Z tym że jest bardzo mała nadal, chyba z 20cm. Co zrobić by rosła jeszcze bardziej? Światlo jest. Azot kilka dni temu podlany w formie florovitu. Wcześniej lałem wyzej wymieniony humus active. Jakieś rady?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół