nasiona marihuany

Jak wizualnie spr. czy gleba jest dobra do posadzenia??

Wyszukiwarka Forumowa:
P

projektant

Guest
Jak wizualnie spr. czy gleba jest dobra do posadzenia?? Bo ja słyszałem że tam gdzie rosną pokrzywy to jest idealna miejscówk dla maleństwa :tongue: ktos wie coś na ten temat?? Bo niedlugo będe miał przed sobą przesadzanie a raczej niebęde miał ziemi ogrodowej jedynie ta co jest w doniczkach! dzięki z góry za wszelie odpowiedzi :thumright:
 
P

pxr

Guest
Dokładnie, sąsiedstwo pokrzyw jest niezastąpione, dobrze oddziałują one na konopie. A ziemi szukaj czarnej i żyznej.
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
pxr napisał:
Dokładnie, sąsiedstwo pokrzyw jest niezastąpione, dobrze oddziałują one na konopie.

niby jak oddziałują? Zabierając konopiom wodę?
 
A

ania22x2

Guest
lubo napisał:
pxr napisał/a:
Dokładnie, sąsiedstwo pokrzyw jest niezastąpione, dobrze oddziałują one na konopie.


niby jak oddziałują? Zabierając konopiom wodę?
to nie chodzi o odziaływanie, poprostu pokrzywa ma zbliżone wymagania co do gleby i tam gdzie pełno pokrzyw będą dobrze rosły konopie
A.
 

kfjatek

Well-known member
Rejestracja
Mar 30, 2006
Postów
167
Buchów
0
pxr napisał:
dobrze oddziałują one na konopie.
Mi sie wydaje ze wszyscy dlatego piszą ze tam gdzie duzo pokrzyw najlepiej..
bo pokrzywy poprostu dobrą ziemie wybierają pokrzywa jest chwastem
konopia też to potrzebują podobnej ziemi... czyli
jak jest ladna pokrzywa to znaczy ze pod nią jest dobra ziemia dla konopii!
A nie to ze pokrzywa dobrze oddzialowuje na nasze roślinki...
w jaki sposób?? hehe... moze sie myle(?)... ehh
Takie moje zdanie...

Pozdrawiam.

edit. Ania mnie troszke uprzedzila.. :p
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
ania22x2 napisał:
to nie chodzi o odziaływanie, poprostu pokrzywa ma zbliżone wymagania co do gleby i tam gdzie pełno pokrzyw będą dobrze rosły konopie
A.

Oczywiście rozumiem to z wymaganiami, ale pxr wyraźnie napisał, że jakoś oddziałują, więc pytam co miał na myśli. Może łączą się korzeniami i wspólnie pobierają wodę;];];]
 
P

pxr

Guest
Kto tu mówi o wodzie? Co to za durny przykład. Pokrzywy dostarczają im jakiś mikroelementów... Zgadłem? :p
 

Lubo

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sty 20, 2006
Postów
2,863
Buchów
3
pxr napisał:
Co to za durny przykład.

Durny był twój tekst, że jakoś na siebie oddziałują, dlatego zażartowałem z Ciebie i zapytałem o co chodziło. Nie zczaiłeś. Szkoda
 
G

Green

Guest
Kto tu mówi o wodzie? Co to za durny przykład. Pokrzywy dostarczają im jakiś mikroelementów

poczytajcie troche o roslinach to sie dowiecie oco chodzi,
w tym przypadku pokrzywy sa jakgdyby wskanikiem bogatosci gleby w azot poniewaz pokrzywa lubi ziemie z wysoka zawartoscia tego pierwiastka
 
R

Rider

Guest
Chodzi te o to ze tam gdzie co roku rosna pokrzywy rosnie dobrze tez ganja poniewaz pokrzywa sie tam rozkłada i uzyznia glebe.

Zróbcie sobie nawóz z pokrzyw a zobaczycie jego siłe.
 

Blehhh

Well-known member
Rejestracja
Maj 22, 2006
Postów
271
Buchów
0
a co do ziemi dobrej tam gdzie rosną pokrzywy to chyba nie prawda. Ostatnio znalazłem miejscówe gdzie rosły olbrzymie, mocne i zdrowe pokrzywy a ziemią była najzwyklejsza glina.
 

Nexer

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Sie 30, 2005
Postów
715
Buchów
0
co nie zmienia faktu że glina może być bogata w azot ;]
 
B

bobo

Guest
Wracajac do tematu to dobrze jest porównac ziemie miejscowa z ziemia sklepowa. Pisze to z wlasnego doswiadczenia choc za wiele jeszcze go nie posiadam.Powyzsze porownanie ziem powinno w jakims tam stopniu pomoc w rozkminieniu miejscowki.
 
G

golota23

Guest
Pokrzywy mierjscowka

Ja sie chyba podajze z tego forum dowiedzialem wlasnie ze najlepiej sadzic tam gdzie pokrzywy, ostatnio znalazlem miejscowke gdzie rosla sobie kębka, wycialem troche i w te miejsce zasadzilem ww and k2, ale przyznam ze ziemia w tym miejscu za dobra nie była to raczej bych piach, a nie czarna gleba no ale sprubowałem zobaczymy, donioslem wiaderko czarnej ziemi nasypalem w te miejscie i bezposrednio w tej glebie ktora donioslem zasadzilem ziarno :D sie znaczy tzw małe roslinki
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół