nasiona marihuany

Jak wygląda system korzeniowy konopii?

Wyszukiwarka Forumowa:
G

ggg

Guest
Z tego co wszyscy piszą to dół pod konopię nalezy wykopać o wymiarach 30x30x30 cm. Ale z doświadczenia wiem że system korzeniowy roślin ( zazwyczaj) przybiera kształt stożka odwróconego dnem do góry

o coś takiego |
----------|----------
\ ...................../
\ ................ /
\ ............./
\ ........./
\ .... /
\ ../
\/

Jeśli tak jest to po co kopać dół kwardratowy skoro można wykopać o kształcie stożka i zaoszczędzić na ziemi?. Nie mówię, że mam rację bo tego nie wiem, ale może ktoś by napisał jak wyglądają te korzenie. Prosiłbym jednak o wypowiedź osobby, która będzie wiedzała coś a nie tylko pisze by nabiajać posty.




hm.... niestety ten rysunek mi nie wyszedł ale narysujcie sobie stożek i odróćcie go szeroką stroną do góry a czubkiem do dołu.
 
G

ggg

Guest
Dzięki ale nie dokońca mi na tym zależało. Chodzi o to bym wiedział na jaką głębokośc max. wchodzi korzeń główny, jaka średnica jest korzeni na pierwszych 10, 20 i 30 cm.
 

quakemind

Partner forum.haszysz.com
Weteran
Rejestracja
Lut 8, 2006
Postów
1,067
Buchów
425
to jak gleboko wchodzi zalezy od podłozą, jesli bedzie lepiej roskopane latwiej bedzie sie mu gdzies ta wcisnac, zatrzymie sie albo zwolni swoj wzrost w glebie twardszej gdzie bedzie mial problem gdzie wleść. Jakie zrobisz dołki taki krzak :) chcesz ładne krzaki to kop takie rowy ze korzeń bedzie mógł spokojnie rosnac
 
G

ggg

Guest
No dobra...załóżmy taką hipotetyczną sytuację. Jest wiosna ja chcę posadzić Easy Sativa (rośnie do 2-3 metrów - wielki krzak) na gruncie kategorii bonitacyjnej 6 (żwir+piach). Bardzo słaba gleba. Powiedzmy wykopię dół w kształcie stożka odróconego dnem. Przy powierzchni będzie miał średnicę 30 cm i głębokość także 30 cm. I teraz tak. Jeśli korzenie ograniczą się do tej ziemi co dam to będzie ok bo będą mieć sporo materiału próchniczego itd. Ale jeśli go przekroczą będą tylko we żwirze, który nie ma w sobie makro i mikro alementów. Nie wiem na jaką głębokość wchodzi ten główny korzeń. I daltego zacząłem ten wątek żeby wiedzieć jak się kształtuje ten system korzeniowy.
 

kayaman

Well-known member
Rejestracja
Sty 26, 2006
Postów
108
Buchów
0
ggg, weź na wstrzymanie , poprostu wykop dół 30x30 x40 i starczy , to będzie troche wiecej roboty i troche więcej ziemi , ale za to roslina bedzie ci ładnie rosła . Lepiej zrób dół w postaci prostokąta\kwadrata ,bo nigdy nie wiesz jak ci korzeń wyrośnie , a ten twój storzek moze być niezadobry .
 
G

ggg

Guest
Nie mogę dać na wstrzymanie. Przy jednej roślince to rzeczywiście nie ma znaczenia. A jeśli chcesz zasadzic kilkadziesiąt i musisz do miejsca docelowego zanieśc ziemię w workach na plecach?....to wtedy ma znaczące znaczenie jakie doły kopiesz i ile ziemi potrzebujesz. Wszyscy mówią o tych 30x30x30 czy 40. OK...ale ja chcę wiedzieć więcej a nie tylko to co wszyscy mówią....a gdyby wszyscy mówili że wystarczy 2x2x2 cm to też byś tak robił?.... ja potrzebuję KONKRETÓW. Chcę wiedzeić jak wygląda ten syustem z jakiejśc fachowej literatury lub internetowego linka ale jak narazie nie mogłem czegoś takie znaleśc w necie.
 
R

Rider

Guest
System korzeniowy nierosnie według jakiegos ustalonego "wzoru" wiec niemozna powiedziec jaki on bedzie miał kształt , wiec ten twój stozek jest z dupy wziety.
 
R

rasta

Guest
ggg napisał:
Wszyscy mówią o tych 30x30x30 czy 40. OK...ale ja chcę wiedzieć więcej a nie tylko to co wszyscy mówią....a gdyby wszyscy mówili że wystarczy 2x2x2 cm to też byś tak robił?....
te 30x30x30 to jest minimum orientacyjnie. oczywiście nie musi to być kawadrat a raczej kolo.


a tak poza tym to tak jak urban napisal każdy krzak się rozwija inaczej i system korzeniowy też rośnie różnie u każdego z plant. na to ma wplyw wilgotność ziemi napowietrzenie i inne czynniki. nie da się przewidzieć jak system korzeniowy się rozwinie, ale można zalożyć ze będzie sięgal w jakimś tam promieniu od lodygi np.te 15 cm (co daje średnice 30cm).
ggg napisał:
Nie mogę dać na wstrzymanie. Przy jednej roślince to rzeczywiście nie ma znaczenia. A jeśli chcesz zasadzic kilkadziesiąt i musisz do miejsca docelowego zanieśc ziemię w workach na plecach?....to wtedy ma znaczące znaczenie jakie doły kopiesz i ile ziemi potrzebujesz.
jeśli nie chce ci się albo nie masz możliwosci dostarczenia potrzebnej ilości ziemi możesz wymieszać ziemię ze spota z kupną lub poszukać miejscówki na której ziemia będzie się nadawala i posadzić roślinki w miejscowej ziemi przekopując ją nawożąc itp.. masz różne możliwości, wybór należy do ciebie.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół