nasiona marihuany

Jaka lampa do szafy?

Wyszukiwarka Forumowa:

Jakubek2909

Member
Rejestracja
Paź 30, 2022
Postów
10
Buchów
0
Mam szafe o wysokości 2m na długość 110cm i szerokosc 50cm. Chciałbym zacząć w niej uprawiać 4 roślinki. Tylko nie moge zdecydować się Jaka lampę wybrać i ile wat. Myślałem nad hps ale szafa będzie w ciepłym pomieszczeniu więc może być tam za gorąco. Myślałem też nad cfl ale na kwitnienie one się chyba nie sprawdzą. Macie jakieś propozycje? I czy jedna lampa wystarczy czy będą potrzebne dwie? A może jakiś led tylko czy na kwitnienie jest dobry? I ile wat jak coś?
 

Janek10

Well-known member
Rejestracja
Lut 9, 2022
Postów
1,029
Buchów
1,377
Odznaki
4
Ledy. Poszukaj wątków o zyrandoledach i składaj 👊
 

tombassa

Well-known member
Rejestracja
Kwi 30, 2022
Postów
652
Buchów
1,289
Odznaki
5
Mam szafe o wysokości 2m na długość 110cm i szerokosc 50cm. Chciałbym zacząć w niej uprawiać 4 roślinki. Tylko nie moge zdecydować się Jaka lampę wybrać i ile wat. Myślałem nad hps ale szafa będzie w ciepłym pomieszczeniu więc może być tam za gorąco. Myślałem też nad cfl ale na kwitnienie one się chyba nie sprawdzą. Macie jakieś propozycje? I czy jedna lampa wystarczy czy będą potrzebne dwie? A może jakiś led tylko czy na kwitnienie jest dobry? I ile wat jak coś?
Najprościej będzie użyć kalkulatora na forum i obliczyć ile lumenów potrzeba. Potem zobaczysz czy lepiej samemu coś zmajstrować czy kupić lampe led. To tez zależy jaki masz budżet na to. Ja ostatnio zrobiłem sobie lampe z ledow, jak coś to pisz, lampe możesz zobaczyć u mnie na fotorelacji.
 

Babaluga

Well-known member
Rejestracja
Kwi 27, 2020
Postów
121
Buchów
182
Polecam zrobić oświetlenie z Philips LED.
Tanio, będziesz mógł dostosować do szafy itd..
 

Jakubek2909

Member
Rejestracja
Paź 30, 2022
Postów
10
Buchów
0
I jeszcze jak by ktoś był tak miły żeby linka podesłać do jakiejś taniej lampy :D bo na allegro jakieś są ale nie wiem czy będą się nadawać
 

Babaluga

Well-known member
Rejestracja
Kwi 27, 2020
Postów
121
Buchów
182
Takie 4 żarówki każda nad jedna roslinką będzie ok?
Coś takiego Żarówka E27 LED 10,5W=100W 1521lm 2700K A60 Philips
I nie jedna. Oblicz sobie ile potrzebujesz lumen i będziesz wiedział ile kupić. To metoda na tanie ledy i działa. Są relki na forum.
Tu masz na większą skalę.
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół