nasiona marihuany

Jaki ledy do boxa 2,4 x 1,2 x 2m ?

  • Autor wątku rolnikdolpasz
  • Data rozpoczęcia
Wyszukiwarka Forumowa:
R

rolnikdolpasz

Guest
Witam.
Interesują mnie najwyższej jakości lampy led, które przewyższa mocą świetlną, lub co najmniej dorównają 2x600w hps. Najlepiej, żeby nadawały się zarówno na weg jak i flo. Proszę doświadczonych w temacie o pomoc - jakie dwie lampy led do boxa 240x120x200cm wrzucić ?
Chciał bym się zmieścić w kwocie do max 3500zł za jedną lampę. Może być oczywiście coś dobrego taniej.
 

BombelWsm

Well-known member
Rejestracja
Sty 13, 2014
Postów
164
Buchów
0
Ooo widze mamy wakacje to i dzieci nawet tu dotarly trollowac :D widzialrm kiedys ucho gdzies pisal ze 300w cobow na metr styka to daj po 400 i bedzie miodzio sam zmontuj panele to wchujza oszczedzisz pozdro za 3500 to 500w machniesz chyba :)
 

FarmerSAM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 2, 2014
Postów
794
Buchów
825
Zrób sobie 2 szt takie jak ma user JOS , u niego widać ze robi robotę .
Za 4-5k zrobisz 2szt.
A jak na bogato to spectrolight 550 i szyna .
 
R

rolnikdolpasz

Guest
No a nie lepiej zamiast szyny dwa Specrole po 320w ? Jesteś pewien, że to najlepsze ledy jakie dostane za kwote do 3,5k za 1sztuke? , czy są jeszcze jakieś lepsze?
 

FarmerSAM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 2, 2014
Postów
794
Buchów
825
Wg mnie nie, bo wg mnie ten spectro 320 wcale nie oświetli równo 120x120..
ledow chyba lepszych nie ma na ta chwile...mono tez są dobre ale raczej już więcej trzeba na nie wydać np stb lub plantohotonic... napewno odradzam zakupu jakis hitów z Ameryki, lepiej polskie dobre lampy lub samemu to zrobić jak masz chęci .

Gdybym ja miał twój "problem" zrobiłbym 5x clu058 ~550w lub 9x cree 3590 (570w)
Jeden taki panel styka jak dla mnie... bo mam taka wizje od dawna zeby zastosować przesłonę między obiema połówkami i lampa wtedy swieci non stop tylko śmiga sobie prawa lewa w cyklu 12/12... oczywiście trzeba zastosować szynę z wózkiem i silnikiem tak samo do przesłony... wstępnie liczyłem o można to zrobić za kilkaset złotych co wychodzi znacznie mniej od bliźniaczej lamy... oszczędność i wykorzystanie potencjału leda na 100% bo skoro on swieci kilkadziesiąt tysięcy godzin to niech swieci na okrągło.. w przypadku większych pomieszczeń jeszcze większy sens tego patentu i oszczędność ..
Kiedyś to opatentuje jak będę mógł tak się rozpędzić z Grow :D
 
R

rolnikdolpasz

Guest
5x clu058 ~550w lub 9x cree 3590 (570w) nie wiem za bardzo gdzie to kupić i jak ogarnąć. Wolał bym dwa ledy bez szyny tak, żeby jeden zastępował 600w hps na 1,2x1,2m, czyli połowę boxa. Rozumiem, że jedna lampa led ma się składać z 5xszt, lub 9xszt małych lampek?
 

FarmerSAM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 2, 2014
Postów
794
Buchów
825
Chciałem Ci tylko zobrazować oszczędność... sam nad tym myślałem sporo i będę próbował to zrealizować.
Wygodniej jest mniec 2 lampy i lecieć standardowo to fakt, ale pomysł może być dobry.

Tak z 5 lub 9szt w zależność jakie diody wybierzesz . Ja zrobiłem na cree bo to dość dawno było i jeszcze citizeny nie były na topie, ale w tych czasach brałbym citizeny. Obie diody chodzą w podobnych cenach , a są dostępne na allibaba com sprzedawca kingbrite .
Wez sobie tez holdery, zasilacze lokalnie, a soczewki wedle uznania.
 
R

rolnikdolpasz

Guest
A nie lepiej kupić gotową lampę typu G-LEDs 560 która ma możliwość przełączenia barwy świetlnej z wega na flo? Składanie samemu jest bardziej opłacalne?
 

FarmerSAM

Well-known member
Weteran
Rejestracja
Wrz 2, 2014
Postów
794
Buchów
825
nie lepiej.
Zdecydowanie bardziej o ile czegoś nie popalisz :) bo jakby spalić wszystkie diody które są najdroższe z całej lampy to już szarpnie po kieszeni, ale nie można zakładać najgorszego scenariuszu tylko odpowiednio teoretycznie się przygotować.
Jeśli zdecydujesz się sam robić, załóż wątek w dziale warsztat to forumowi fachowcy pomogą .
 

Paull

New member
Rejestracja
Maj 29, 2010
Postów
4
Buchów
0
Skoro 320 nie oświetli dobrze powierzchni 1,2 x 1x2, to może lepiej dać 2 x Spectrolight Blast 400W na 2,4 x 1,2 ?
 

smoczylot

znów otwieram oczy wk***iony
Weteran
Rejestracja
Lut 22, 2015
Postów
1,594
Buchów
4,378
Odznaki
3
Z tego co pamiętam to 320w i 400w to ten sam panel tylko 400 ma dołożone czerwone diody jako dopałka na flow więc jakiejś różnicy w wielkości oświetlanej powierzchni raczej nie ma.
 
R

ruski wentylator

Guest
ja mam spectrolight 320 w i powiem szczerze lepiej daje niż hps600

ale powierzchnie 1.2x1.2 tez oświetli dobrze ale nie oczekuj wielkich cudow i plonow jak pisza producenci nasion, jak chcesz max 5-6 drzewek i nie chodzi ci o rekordy ilości z drzewa i przeliczeniu na gramy na 1m2 to robi robote w tym zakresie,

ważne tez dobre rozmieszczenie diod, a spectrolight 320 jest krotki i diody sa blisko obok siebie - to daje na minus jako użytkownik,
, a spectrolight 400w to w zasadzie 320w + doplaka 80w, cenowo lepiej dolozyc do tej 400w te 400zl,

ja na powierzchnie 1.2x1.2 oprócz wspominianej 320w dolozylem 200w cxb 3590 , ze tak ujme teraz "pape z dachu zrywa", ale doloze i tak z 50w czerwonej dopalki na osobnym panelu własnej roboty

a na podsumowanie dodam ze zainteresuj się panelem składanym przez kogos lub sam zloz, nieboj się ...
- wyjdzie w h*j taniej niż kupno za***iscie dobrych citizenow w drogich panelach spectrolighta

---------- Post Zaktualizowany 11:25 ---------- Data pierwszego postu 11:13 ----------

jeśli masz 3,5 kola na lampe to gratuluje, szkoda ze masz namiot w prostokącie, spectrolighta 800w bys przytuli w tych cenach,

jeśli chcesz to kup 2 x 400w spectrolighta pod twój wymiar dla dorego rozmieszczenia,
twoje zapotrzebowanie minimalne to 720w na ta powierzchnie , najlepiej z 860w,
pomysl o panelu na zamówienie lub najlepiej sam zrob
 
R

rolnikdolpasz

Guest
Czy ten panel 400w będzie większy gabarytami w sensie dłuższy od modelu 320w ?
Jak nie, to czy 3x320w Specrol będzie na taki box ok?, czy może lepiej zainwestować w 2x550w ?
 



Z kodem HASZYSZ dostajesz 20% zniżki w sklepie Growbox.pl na wszystko!

nasiona marihuany
Góra Dół